X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Magnez w ciàży
Odpowiedz

Magnez w ciàży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie mam do dziewczyn ktore biora magnez. W jakiej dawce go bierzecie? Jest on bezpieczny?

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore zalecana dawka to 375mg dziennie jak dobrze pamietam, mi pomaga na mdlosci i lepiej sie czuje...mialam rowniez jakies dziwne ataki paniki ( dlugo staralismy sie o ciaze) i magnez na to pomaga, jest jak najbardziej bezpieczny w ciazy, nawet ginekolodzy przepisuje magnez w czasie kiedy skurcze pojawiaja sie zbyt wczesnie, wiec dziala przeciwskurczowo...pomaga rowniez na zawroty glowy w ciazy i delikatnie na mdlosci.

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko jesli bierzesz witaminy prenatalne to sprawdz ile jestw nich magnezu...ja nie biore bo jest mi po nich bardzo niedobrze...biore magnez i kwas foliowy, od 12 tygodnia zaczne wit d3 dolaczac i zelazo.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapotrzebowanie na magnez kobiet w ciąży wynosi ok 350-400 mg na dobę. Można go znaleźć też w jedzeniu; słonecznik, migdały, łosoś, fasola, szpinak czy brązowy ryż.
    Kobiet po 30-stce potrzebują nawet 450 mg na dobę.
    Ja osobiście biorę w suplementacji od 200-300 mg dziennie. W witaminach prenatalnych nie mam magnezu. Ważne też jaki to magnez. Na rynku są dostępne różne formuły, nie wszystkie dobrze się wchłaniają.
    Magnez poprawia nastrój, łagodzi napięcia mięśniowe a, że jest z wit B6 to zmniejsza odruchy wymiotne.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 września 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazała brać 6 tabletek dziennie tzn 2x3 tab :)

    201411191762.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 19 września 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę magnez wit B6 działa na mnie przeciwwymiotnie i nie mam mdlości dzięki niemu 3 tabletki dziennie

    Krysti lubi tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 8 listopada 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka wrote:
    ja biorę magnez wit B6 działa na mnie przeciwwymiotnie i nie mam mdlości dzięki niemu 3 tabletki dziennie

    A jaki magnez bierzesz?

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ