X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Luteina - dawka
Odpowiedz

Luteina - dawka

Oceń ten wątek:
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 13 lutego 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Chorzowa i w czeskim Cieszynie w aptece mi powiedzieli że zapłacę ok 32zł na PLN za opakowanie, u tych ludzi co mi przywożą leki płacę 40zł za opakowanie a nie muszę nigdzie jechać.

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 13 lutego 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie kupuję w Czeskim Cieszynie i za dwa opakowania 60 zł bez paru groszy.

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 13 lutego 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiob wrote:
    ja właśnie kupuję w Czeskim Cieszynie i za dwa opakowania 60 zł bez paru groszy.
    No ty masz blisko to opłaca Ci się osobiście w Czechach kupować :)

    Pati89 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 15 lutego 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam na samej granicy :) Często tam na zakupy jeździmy ale raczej zabawki czy ubranka bo żywność jest droższa niż u nas.

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 22 lutego 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam lutke 2x1 50g i to cztety opakowania :) ale recepte mialam refundowana i zaplacilam 23zl :) ale mam troche inne pytanie. Bo na ulotce tego nie wyczytalam. Czy mozna sie kochac podczas terapii luteina? :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. Dołączę swoje pare gr. do tego tematu :)
    Dostałam plamień na początku ciąży, był to 5-6 tydz. Byłam 2 dni w szpitalu i brałam 3xdziennie luteinę pod język, plus nospe. Nospe brałam krótko bo nie miałąm bóli brzucha więc w sumie nie było takie potrzeby. Ale luteinę biorę do dziś. Tylko, że od tygodnia zmiejszyła się dawka na 2x dziennie. Jestem w 10tc. Ogólnie po tej lutce strasznie mi nie dobrze, często wywołuje dodatkowe mdłości i wymioty. Niestety należę do tych kobiet, które "męczą się" codziennie i nie tylko rano :)
    Kolejną wizytę mam na 4 marca i ciekawa jestem do kiedy muszę kontynuować branie luteiny. Recepte miałam na 4 opakowania plus 1 miałam w domu z recepty, którą dostałam ze szpitala.

    Magic, co do współżycia to mój lekarz prowadzący dał mi do zrozumienia, żeby lepiej powstrzymać się od współżycia dopóki biorę luteinę, wiec wychodzi na to, że już trochę poczuliśmy tej abstynencji i to sporo czasu, prawie, że cały 1 trymestr. Ale czego nie robi się dla dobra małej istotki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2014, 11:05

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska0811 dzieki za info :)) tez sie powstrzymamy :) ja poprawir swoja wypowiedz. Dostalam luteine 100 :) 2x1 :) rano iwieczorem

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Miska0811 dzieki za info :)) tez sie powstrzymamy :) ja poprawir swoja wypowiedz. Dostalam luteine 100 :) 2x1 :) rano iwieczorem

    :) ja biorę teraz cały czas luteinę 50 - 2 razy dziennie

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak macie jakby rozpuszczona tabletka wam wylewa sie na bielizne? :/ strasznie to uciazliwe

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Tez tak macie jakby rozpuszczona tabletka wam wylewa sie na bielizne? :/ strasznie to uciazliwe


    ja mam podjęzykową... nie cierpię jej,ale wszystko dla maleństwa

  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) ja na początku miałam luteinę 2x2 dawka 50mg a teraz mam raz dziennie dawka 200mg i lekarz kazał mi nie współżyć ponieważ powoduje to skurcze i przy ciąży zagrożonej jest to niebezpieczne...a jeśli chodzi o bieliznę to bez wkładek ani rusz...niestety miałam lekkie zapalenie po lutce i dostałam kolejne dopochwowe tabletki ale słyszałam że lutka pod język jest obrzydliwa więc wole to co teraz mam:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. Mam małe pytanie. Troszkę takie krępujące dla mnie, no ale nie ma co się wstydzić jak Was, kobitek:) luteinę mam kontynuować. Ale lekarz przepisał mi tym razem dopochwową ze względu na moje mdłości i wymioty, które min. silniej rano i wieczorem nasilane były przez podjęzykową.
    Powiedzcie proszę, czy ten proszek trzeba umiejscowić jakoś bardzo głęboko???? Boję się tak wsadzać palucha żeby niczego nie uszkodzić. A chcę żeby było wszystko ok.

    Z góry dziękuje za odp:)

    Kulka41 lubi tę wiadomość

  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam luteinę ale ona nie jest w proszku tylko mam normalne tabletki dopochwowe...wykupiłaś już receptę i sprawdzałaś że jest to proszek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola wrote:
    Ja mam luteinę ale ona nie jest w proszku tylko mam normalne tabletki dopochwowe...wykupiłaś już receptę i sprawdzałaś że jest to proszek?

    tak kupiłam, są to tabletki dopochwowe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola wrote:
    Ja mam luteinę ale ona nie jest w proszku tylko mam normalne tabletki dopochwowe...wykupiłaś już receptę i sprawdzałaś że jest to proszek?

    zle napisalam, piszac proszek mialam na mysl tabletke:)

  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK:))) W takim razie musisz je "zaaplikować" w okolicach szyjki macicy:)czyli dosyć daleko ale nic na siłę...nie bój się bo nic sobie nie zrobisz. Ja aplikuje tabletki palcem wskazującym i wystarcza. Polecam zakup miliona wkładek:) Ja czasami czuje się jakbym miała wieczny okres przez to, że niestety nadmiar wypływa dlatego warto poleżeć po takiej tabletce. Ja budzę się o 8 a potem jeszcze na 2 godzinki kładę się do łóżka:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola wrote:
    OK:))) W takim razie musisz je "zaaplikować" w okolicach szyjki macicy:)czyli dosyć daleko ale nic na siłę...nie bój się bo nic sobie nie zrobisz. Ja aplikuje tabletki palcem wskazującym i wystarcza. Polecam zakup miliona wkładek:) Ja czasami czuje się jakbym miała wieczny okres przez to, że niestety nadmiar wypływa dlatego warto poleżeć po takiej tabletce. Ja budzę się o 8 a potem jeszcze na 2 godzinki kładę się do łóżka:)


    dziękuję za odp :) wkładki mam, bez nich ani rusz... Rano wstaje aplikuje i tez leze przeważnie. No i jeszcze na wieczór muszę brać więc też odrazu do łóżeczka:)

    Kulka41 lubi tę wiadomość

  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja też mam luteinkę 50 dopochwową 2 x po 1 tab. Nie mam zadnych plamień ale to wczesna ciąża ok 4 tyg. poronilam 1,5 miesiaca temu wiec niebezpiecznie jest i do tego mam bardzo cieniutkjie endo 11,2 mm Aplikuje dosyc głeboko
    rano aplikuje ją po 5 aby jescze potem 2 h sobie polezec z nią w łożku
    Też mam uczucie jakby sie ze mnie lało

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska0811 i Okti89 -lekarz określił się jak długo będziecie przyjmować luteinę bo u mnie nic nie powiedział??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola wrote:
    Miska0811 i Okti89 -lekarz określił się jak długo będziecie przyjmować luteinę bo u mnie nic nie powiedział??

    konkretnie też mi nie powiedział. Ale coś kojarzę jak mówił, że później odstawimy (chyba jak wybiorę te dopochwowe)?
    Mam wizyte 25 marca to jeszcze się go dopytam dokładnie.
    Ja luteinę biorę od 26 stycznia

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ