X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LOT SAMOLOTEM W 5 tygodniu
Odpowiedz

LOT SAMOLOTEM W 5 tygodniu

Oceń ten wątek:
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, przepraszam jeżeli powielam wątek, ale dość zdenerowana wróciłam od lekarza i jeszcze pod wpływem emocji nie za jasno myślę ;(
    Okazuje się ze jestem w ciaży - bardzo wczesnej bo ovu miałam w 19 dniu cyklu a dziś jest 31 dc.
    Beta w 10dpo 48,5 a dziś czyli w 12dpo 152 czyli trochę przyrosla (badanie po dwóch dobach). Od dawna mamy wykupiona wycieczke (lot samolotem ok 2,5 godziny), kraj europejski - lekarz odradza i powiedział ze "na wlasna odpowiedzialność". Najgorsze jest to ze nie możemy z niej zreygnowac bo nam nie oddzadza pieniędzy. Gin powiedział ze jeżeli polece to wyposażenie grube w duphaston i nie chodzic po sloncu i generalnie się oszczedzac no i modlic się żeby było wszystko dobrze.
    Wiem ze każdy przypadek jest inny ale czy macie jakies informacje czy roznica cisnien na takim etapie naprawdę może zaszkodzić?

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana, przezylam to samo co Ty, 3 tyg temu.Gin nie widzial przeciwwskazań
    Dal mi oczywiście dupka:) balam sie strasznie.Ale wrocilam.Wszystko ok.Nie plamilam.Ja jestem zdania ze jak ciaza jest silna i prawidlowa to nic sie nie stanie a jak cos jest nie tak i czy tak czy siak beda problemy. Powodzenia! !!!!

    szara myszka lubi tę wiadomość

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlaśnie przegadałam sprawę z mężem i myśle że masz racje - będzie co ma być, postaram się jak najmniej denerwować :)

    mariposa85 lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety na tym etapie trzeba byc pragmatycznym, choc to trudne:( natura wie swoje.Pociesze Cie, panie pilotki moga oficjlanie latac do 26 tyg ciazy jesli nie ma przeciwskazan.O czyms to swiadczy:) pozdrawiam

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Latanie samolotem jest niewskazane od III trymestru.
    Można latać samolotem w I i II trymeście jeśli lekarz wyrazi zgodę a ciąża się prawidłowo rozwija :)

    mariposa85 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie lekarz powiedział że nie zaleca, no bo miałam wcześniej mało progesteronu (przed ciaza) ale dostałam dupka, na wyjazd pewnie będę brala więcej. Dzieki dziewczyny podnosicie mnie na duchu :)

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam progowy progesteron:) bedzie dobrze:)

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) Bardzo mi to forum pomaga, można się uczyc spokoju i cierpliwości jak tak czytam rozne tematy a to chyba będzie bardzo ważne przez cala ciaze ;)

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie bardzo pomaga, bo gin nie zawsze ma ochote wszystko cierpliwie tłumaczyć :)

    szara myszka lubi tę wiadomość

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecialam w 25 i w 27 i bylo ok :) jak dluzszy lot niz 4 Godz to trzeba zastrzyk przeciwzakrzepowy zrobic.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lec spokojnie,to dopiero początek,nic sie nie stanie,chyba ze byś wymiotowała,to w samolocie tym bardziej będziesz wymiotować,a tak,to latanie w drugim i trzecim trymestrze jest niewskazane. Pamiętaj tylko,żeby nie brać teraz żadnych tabletek bez konsultacji z lekarzem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szara myszka wrote:
    Dzieki :) Bardzo mi to forum pomaga, można się uczyc spokoju i cierpliwości jak tak czytam rozne tematy a to chyba będzie bardzo ważne przez cala ciaze ;)
    Tak,tylko pamiętaj,żeby się nie sugerować za bardzo opiniami innych...Mozemy sie tu wspierać itd,ale jak mialabys jakies np.skurcze i ktos na forum napisze Ci,ze to normalne,bo ona tez tak miała,to takie rady szybko wypuść drugim uchem,bo pamiętaj,ze kazda z nas jest inna i kazda inaczej przechodzi ciążę,a przykład skurczu który podalam moze okazać sie tym najgorszym,wiec pamietaj-zawsze dzwon do lekarza jak cos Cie niepokoi,a tutaj na forum możemy wymieniać sie doświadczeniami i wspierać sie w trudnych chwilach jak i razem przeżywać radość. To tak na marginesie ode mnie ;-)

    szara myszka lubi tę wiadomość

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Tak,tylko pamiętaj,żeby się nie sugerować za bardzo opiniami innych...Mozemy sie tu wspierać itd,ale jak mialabys jakies np.skurcze i ktos na forum napisze Ci,ze to normalne,bo ona tez tak miała,to takie rady szybko wypuść drugim uchem,bo pamiętaj,ze kazda z nas jest inna i kazda inaczej przechodzi ciążę,a przykład skurczu który podalam moze okazać sie tym najgorszym,wiec pamietaj-zawsze dzwon do lekarza jak cos Cie niepokoi,a tutaj na forum możemy wymieniać sie doświadczeniami i wspierać sie w trudnych chwilach jak i razem przeżywać radość. To tak na marginesie ode mnie ;-)

    Jasne, wszystko w miare rozsądku :)
    Chodziło mi bardziej o taka akceptacje tego niepokoju i tylu pytan i ogolnie o atmosferę :)

    Przegadalismy z mezem no i zaryzykujemy i polecimy, będę o siebie dbala, duphaston będę brala tak jak lekarz karze no i oby było dobrze :)

    A dziewczyny myślicie ze ta moja beta czyli 48,12 w 10dpo i 152 w 12dpo jest ok? Ja się bardzo cieszyłam ze przyrosla jakby nie patrzeć trzy razy w ciągu 48h a gin powiedział ze ona strasznie mala - ale wydaje mi się ze puscil mimo uszu to ze miałam owulacje w 19 dniu ;/

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Tak,tylko pamiętaj,żeby się nie sugerować za bardzo opiniami innych...Mozemy sie tu wspierać itd,ale jak mialabys jakies np.skurcze i ktos na forum napisze Ci,ze to normalne,bo ona tez tak miała,to takie rady szybko wypuść drugim uchem,bo pamiętaj,ze kazda z nas jest inna i kazda inaczej przechodzi ciążę,a przykład skurczu który podalam moze okazać sie tym najgorszym,wiec pamietaj-zawsze dzwon do lekarza jak cos Cie niepokoi,a tutaj na forum możemy wymieniać sie doświadczeniami i wspierać sie w trudnych chwilach jak i razem przeżywać radość. To tak na marginesie ode mnie ;-)

    to chyba normalne ze forum traktujemy jak" psychologa" niz jak ginekologa.Kazdy z nas jest dorosly i swiadomy swoich decyzji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa85 wrote:
    to chyba normalne ze forum traktujemy jak" psychologa" niz jak ginekologa.Kazdy z nas jest dorosly i swiadomy swoich decyzji.
    Tak,tylko zauwazylam,ze niektóre dziewczyny nie przejmują sie za bardzo...z czym niestety miałam przyjemność...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szara myszka wrote:
    Jasne, wszystko w miare rozsądku :)
    Chodziło mi bardziej o taka akceptacje tego niepokoju i tylu pytan i ogolnie o atmosferę :)

    Przegadalismy z mezem no i zaryzykujemy i polecimy, będę o siebie dbala, duphaston będę brala tak jak lekarz karze no i oby było dobrze :)

    A dziewczyny myślicie ze ta moja beta czyli 48,12 w 10dpo i 152 w 12dpo jest ok? Ja się bardzo cieszyłam ze przyrosla jakby nie patrzeć trzy razy w ciągu 48h a gin powiedział ze ona strasznie mala - ale wydaje mi się ze puscil mimo uszu to ze miałam owulacje w 19 dniu ;/
    Mysle,ze betę masz piekna i najważniejsze,ze pięknie rośnie :-) Uważaj na siebie :-)

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ;) We srode zrobie znowu badanie i pojde do gina, sprobuje cos zobaczyć na usg, choć wydaje mi się ze może być za wcześnie bo to będzie 17dpo

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tylko zastanawiam na jakiej podstawie lekarz daje takie diagnozy,że nie wolno? :/ Bez sensu.....lec i baw się dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2015, 00:34

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział ze w tak wczesnej ciąży roznica cisnien może być grozna i ze "na wlasna odpowiedzialność", ale tez od razu zakwalifikowal moja ciaze jako taka na która "będziemy huhac" (bo miałam niedomogę lutealna wcześniej) a tak naprawdę na żadne badanie poza beta mnie nie wyslal, zrobie sama progesteron w srode

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja leciałam jakos na przełomie 9/10 tygodnia. Pytałam lekarki, tez powiedziała, ze to moja decyzja. Myślę, że lekarze, nie chcą brac na siebie odpowiedzialności na tak wczesnym etapie, dletego decyzję pozostawiają nam. Tez z męzem rozwazyliśmy rózne za i przeciw i w koncu się zdecydowaliśmy. Wszytsko bylo dobrze, dla wyrównania ciśnienia żułam gumę i jadłam tiktaki. W drodze powrotnej drochę mnie zesłabiło, ale miałam dużo przekąsek i przetrwaliśmy. Dzidzia ma się świetnie ;)

    21.10.2015 Leon <3
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ