X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • shadee Autorytet
    Postów: 995 1029

    Wysłany: 13 listopada 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,
    moja lipcowa niespodzianka faktycznie jest prawdziwą KINDER NIESPODZIANKĄ. Od 10 lat bezskutecznie próbowałam zajść w ciążę. Diagnoza: zespół PCO oraz niepłodność pierwotna. W czerwcu br. postanowiliśmy z partnerem podejść do in vitro ( po raz pierwszy). procedura zakończyła się hiperstymulacją i dwutygodniowym pobytem w szpitalu :(
    w sierpniu: transfer 2 mrożonych zarodków. Od samego początku bardzo niska beta, ale jednak powoli rosła. W tc się zatrzymała, lekarz stwierdził początek poronienia lub ciążę pozamaciczną bo nie było widać żadnego pęcherzyka. Finał finałów "udało się" poronić naturalnie, bez konieczności kolejnej wizyty w szpitalu. Rzuciłam się w wir pracy by zapomnieć, w październiku mój mężczyzna zadecydował ze jedziemy na wakacje bo jestem przemęczona (należę do tych, których na wakacje trzeba siłą wyciągać). No i pojechaliśmy. Było dużo wina, dużo słońca, dużo fajnego seksu. Wróciłam do PL i podjęliśmy decyzję o kolejnym podejściu do transferu. Bardzo niechętnie ale poszłam po raz kolejny na badania, bo wszystkie poprzednie straciły ważność. Lekarz prowadzący mnie sobie tak ogląda, coś tam mruczy pod nosem i słyszę: BHCH na CITO. Zdziwiona pytam: Ale jak,a on odpowiada, że nic nie widzi ale endometrium 14 i lepiej wykluczyć ciążę. Zrobiłam więc betę, tego samego wieczoru poszłam z przyjaciółmi na kolację, zapomniałam sprawdzić nawet wyników on-line. Jakież było moje zdziwienie gdy kolejnego dnia wykonałam telefon do kliniki i usłyszałam: beta: 392 ...
    Dziś rozpoczynam 6tc, nie czuję się niestety dobrze, bardzo boli mnie brzuch, mam jakieś tam plamienia ale walczę :) jeśli wszystko dobrze się potoczy, w lipcu pojawi się na świecie nasza wakacyjna pamiątka :) POZDRAWIAM WAS

    Bardolka, muminka83, Britty, Duzaa lubią tę wiadomość

    9ewndqk37cm5zgbo.png

    k0kdjw4z4bjlhzwp.png

  • Bez Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 14 listopada 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shadee wiele przeszłaś, życzymy Ci dużo zdrówka oraz oczywiście rozwoju ciąży <3 Będzie dobrze!

    5a0785f985b7e.png
  • Polka23 Koleżanka
    Postów: 36 31

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć brzuchatki :-)
    Jestem nowa... o ciąży dowiedziałam się już przed okresem bo z mężem staraliśmy się - właściwie szybko się udało bo w drugim cyklu i to dzięki testom owulacyjnym.. pierwszą wizytę mam dopiero 7.12 pomimo tego, że to prywatnie.. myślicie że to za późno? pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 10.10.2017.. sama nie wiem czy szukać innego lekarza czy czekać.

    ps. to też chyba będzie lipiec! :)

    3jgxs65gorluprva.png
  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 15 listopada 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polka23 wrote:
    Cześć brzuchatki :-)
    Jestem nowa... o ciąży dowiedziałam się już przed okresem bo z mężem staraliśmy się - właściwie szybko się udało bo w drugim cyklu i to dzięki testom owulacyjnym.. pierwszą wizytę mam dopiero 7.12 pomimo tego, że to prywatnie.. myślicie że to za późno? pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 10.10.2017.. sama nie wiem czy szukać innego lekarza czy czekać.

    ps. to też chyba będzie lipiec! :)

    Jeśli nigdy nie było problemu z utrzymaniem ciąży to wizyta ok. W tym czasie już wszystko będzie widoczne idealnie.
    Ja idę wcześniej bo już 18 listopada na USG i 24 listopada bo mam problemy i chciałam sprawdzić.

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polka23 wrote:
    Cześć brzuchatki :-)
    Jestem nowa... o ciąży dowiedziałam się już przed okresem bo z mężem staraliśmy się - właściwie szybko się udało bo w drugim cyklu i to dzięki testom owulacyjnym.. pierwszą wizytę mam dopiero 7.12 pomimo tego, że to prywatnie.. myślicie że to za późno? pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 10.10.2017.. sama nie wiem czy szukać innego lekarza czy czekać.

    ps. to też chyba będzie lipiec! :)

    Mi lekarz kazał przyjsc dopiero za 2,3 tyg :) wiec to chyba nie jest odlegly termin jesli nic cie nie niepokoi to lepiej poczekac zeby bąbelka było lepiej widac :)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin na 15 lipca :) Pierwsza ciąża.
    My z mężem mieliśmy podejść do starań dopiero od nowego roku a tu bach :D niespodzianka :) 7.11 test pozytywny. 10.11 miałam już pierwszą wizytę u gin, bo dokuczał mi dosadny ból podbrzusza. Dostałam luteinę, magnez i kompleks witamin (w tym kwas foliowy - Pregna plus). Ból podbrzusza ustąpił ;) Poza tym czuję się nadzwyczaj dobrze ;) Jestem w trakcie 6tc ;) Mdłości na ten moment nie doświadczam. Jedyne objawy to bolesność piersi, lekka senność, zmęczenie i ból w odcinku lędźwiowym. A psychicznie to najbardziej boje się tego, że na USG okaże się, że niestety nic z tego :(
    Mam zlecone badania typowe dla kobiet w ciąży. USG 23.11. A wizyta u gin ok. 11.12.
    Pytanie do Was: miałyście zlecone na pierwszej wizycie badanie TSH (tarczyca)? Czy dopiero później Wam gin zlecił? Czy tez robiłyście na własną rękę? Podobno jest to ważne badanie. Będę wdzięczna za jakieś info :)
    GRATULUJE WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 10:34

  • MammaMia2016 Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 15 listopada 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przyszle Mamusie!
    Czy są tutaj dziewczyny, ktore sa przed 30 rokiem zycia, sa w ciazy i sa bezrobotne? Najlepiej z wojewodztwa swietokrzyskiego, choc niekoniecznie :)
    Jesli tak, prosze dajcie znac! :) Bardzo mi pomozecie! :)

  • Polka23 Koleżanka
    Postów: 36 31

    Wysłany: 15 listopada 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinky wrote:
    Termin na 15 lipca :) Pierwsza ciąża.
    My z mężem mieliśmy podejść do starań dopiero od nowego roku a tu bach :D niespodzianka :) 7.11 test pozytywny. 10.11 miałam już pierwszą wizytę u gin, bo dokuczał mi dosadny ból podbrzusza. Dostałam luteinę, magnez i kompleks witamin (w tym kwas foliowy - Pregna plus). Ból podbrzusza ustąpił ;) Poza tym czuję się nadzwyczaj dobrze ;) Jestem w trakcie 6tc ;) Mdłości na ten moment nie doświadczam. Jedyne objawy to bolesność piersi, lekka senność, zmęczenie i ból w odcinku lędźwiowym. A psychicznie to najbardziej boje się tego, że na USG okaże się, że niestety nic z tego :(
    Mam zlecone badania typowe dla kobiet w ciąży. USG 23.11. A wizyta u gin ok. 11.12.
    Pytanie do Was: miałyście zlecone na pierwszej wizycie badanie TSH (tarczyca)? Czy dopiero później Wam gin zlecił? Czy tez robiłyście na własną rękę? Podobno jest to ważne badanie. Będę wdzięczna za jakieś info :)
    GRATULUJE WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM :)


    Ooo ja tez 7 testowalam ale to bylo przed okresem i czulam ze cos sie dzieje z moim brzuchem ":-) ; tez pierwsza ciaza.. Ja poki co tylko usg bo krew juz za mna a reszta badan pewnie dopiero po 7.12 bo tak ide do swojego gina. U mnie tez brak nudnosci, byl tydzien kiedy czulam sie bardzo senna ale przeszlo. Mam bardzo bolesne i tkliwe piersi, ktore juz sporo sie powiekszyly.. :-( ; do tego ciagle duze wzdecia przez co czuje sie jakbym juz miala brzuch :P

    3jgxs65gorluprva.png
  • angela2005 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 16 listopada 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny widze ze coraz wiecej nas fajnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinky wrote:
    Termin na 15 lipca :) Pierwsza ciąża.
    My z mężem mieliśmy podejść do starań dopiero od nowego roku a tu bach :D niespodzianka :) 7.11 test pozytywny. 10.11 miałam już pierwszą wizytę u gin, bo dokuczał mi dosadny ból podbrzusza. Dostałam luteinę, magnez i kompleks witamin (w tym kwas foliowy - Pregna plus). Ból podbrzusza ustąpił ;) Poza tym czuję się nadzwyczaj dobrze ;) Jestem w trakcie 6tc ;) Mdłości na ten moment nie doświadczam. Jedyne objawy to bolesność piersi, lekka senność, zmęczenie i ból w odcinku lędźwiowym. A psychicznie to najbardziej boje się tego, że na USG okaże się, że niestety nic z tego :(
    Mam zlecone badania typowe dla kobiet w ciąży. USG 23.11. A wizyta u gin ok. 11.12.
    Pytanie do Was: miałyście zlecone na pierwszej wizycie badanie TSH (tarczyca)? Czy dopiero później Wam gin zlecił? Czy tez robiłyście na własną rękę? Podobno jest to ważne badanie. Będę wdzięczna za jakieś info :)
    GRATULUJE WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM :)
    Tsh robiłam od razu po pozytywnym teście ciążowym, z beta hcg i progesteronem. Od tego momentu z 3 razy powtarzałam. Wszystko prywatnie.
    Tsh wzrosło mi z 1,3 do 2,9 - dostałam wiec większa dawkę letroxu. Teraz muszę to kontrolować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Tsh robiłam od razu po pozytywnym teście ciążowym, z beta hcg i progesteronem. Od tego momentu z 3 razy powtarzałam. Wszystko prywatnie.
    Tsh wzrosło mi z 1,3 do 2,9 - dostałam wiec większa dawkę letroxu. Teraz muszę to kontrolować.

    Dzięki za info :) pewnie też zrobię prywatnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polka23 wrote:
    Ooo ja tez 7 testowalam ale to bylo przed okresem i czulam ze cos sie dzieje z moim brzuchem ":-) ; tez pierwsza ciaza.. Ja poki co tylko usg bo krew juz za mna a reszta badan pewnie dopiero po 7.12 bo tak ide do swojego gina. U mnie tez brak nudnosci, byl tydzien kiedy czulam sie bardzo senna ale przeszlo. Mam bardzo bolesne i tkliwe piersi, ktore juz sporo sie powiekszyly.. :-( ; do tego ciagle duze wzdecia przez co czuje sie jakbym juz miala brzuch :P

    Miejmy nadzieje, że będziemy należeć do grupy szczęściar bez wymiotów :D
    A jak tam USG poszło? :) było już słychać serduszko? <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 09:15

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 16 listopada 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane. :D
    Miłego dnia.
    Wymioty w pierwszej ciąży donoszonej z synem miałam do dnia cesarki codziennie po każdym posiłku. Nie polecam.
    Przy córce - Chyba z dwa czy trzy dni mnie mdliło a tak nic a nic czułam się jak młody Bóg i gdyby nie to że miałam dowody w postaci usg nie pomyślałabym że jestem w ciąży.
    Teraz czasem jak jestem głodna mdłości. O są teraz bo czekam na psiapsiołkę by zjeść z nią śniadanie a ta jak zwykle się spóźnia.

    PS. Beta z 14 listopada - 1162 ( 31 dzień cyklu)
    Beta z 16 listopada - 2673 ( 33 dzień cyklu)

    Jestem dobrej myśli.
    Serdecznie pozdrawiam

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny badałam wczoraj progesteron rano na czczo, mam wynik 21,15 pokazuje ze na 1 trymestr powinien byc od 4,73 - 50,74 myslicie ze jest ok? nie jest troche niski? ja to okropna panikara jestem zawsze.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • monamis Ekspertka
    Postów: 286 54

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie :)

    Byłam dziś u ginekologa i na USG piękny pęcherzyk 6.5mm <3 aktualnie jest to 5t1d, a termin na 18.07 :) kolejna wizyta 07.12. Nie wiem jak wytrzymam :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 14:09

    Britty, muminka83, pinky lubią tę wiadomość

    Victoria czekamy na Ciebie <3
    TP:18.07.2018
    dev198prs__.png
  • angela2005 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monamis wrote:
    Witajcie ponownie :)

    Byłam dziś u ginekologa i na USG piękny pęcherzyk 6.5mm <3 aktualnie jest to 5t1d, a termin na 18.07 :) kolejna wizyta 07.12. Nie wiem jak wytrzymam :p
    Gratuluje 6.5mm szczęścia :)
    Ja mam wizyte we wtorek tez jakbym mogla to bym codziennie mogła na usg biegać i zaglądać czy wszystko ok :)

    muminka83, monamis lubią tę wiadomość

  • monamis Ekspertka
    Postów: 286 54

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela powodzenia! Trzymam kciuki :*

    Victoria czekamy na Ciebie <3
    TP:18.07.2018
    dev198prs__.png
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy mogę dołączyć? Wczoraj straszny bladzioch dziś beta 10 dpo 12,30 miu. Czy to dobry wynik Jak na ten dzień? Kiedy najlepiej pierwsza wizyta? Progesteron 2 dni temu 17,20 ng

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monamis wrote:
    Witajcie ponownie :)

    Byłam dziś u ginekologa i na USG piękny pęcherzyk 6.5mm <3 aktualnie jest to 5t1d, a termin na 18.07 :) kolejna wizyta 07.12. Nie wiem jak wytrzymam :p

    Ale super :) też już nie mogę się doczekać pierwszego usg.... jeszcze tydzień ;)

  • Jilla Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem dzisiaj 30DC a test wychodzi mi negatywny. Wczoraj poszłam zrobić betę i wyszło mi 10,18 co wskazuje na 4 tydzień. Mam wszystkie objawy i kalendarz ovu też mówi że ciąża. Nie wiem co myśleć, czy któraś słyszała że w ciąży testy wychodzą negatywne??

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ