X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 23 lipca 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia- mądrą masz córkę :) myślę że z tymi kupami to raczej ok, Jasiu też czasem robi kilka w ciągu jednego dnia i też często są kawałki jedzenia. Jednak jeśli coś jako matkę cię niepokoi to jak najbardziej skonsultuj to z innym lekarzem. Może trzeba zrobić jakieś badania krwi?

    A tutaj trzy zdjęcia z naszej mini sesji z okazji 7rocznicy ślubu i pierwszych urodzin syna:

    ae9624f2ba84.jpg


    a241cdcff991.jpg

    7e3a0ac14c01.jpg


    Pozdrawiam i buziaki dla Was i dzieciaczków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 15:13

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 23 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb świetna sesja, cudnie wyglądacie :) Magia a jak wasze problemy skórne? Ostatnio jak u nas wyszło coś to sporo czytałam, zmiany skórne i problemy brzuszkowe często są przy alergia na białko mleka krowiego, może warto pogadac z alergologiem na ten temat. U nas jedna kupa max dwie jak robi na raty, też raczej taka plastelina, ale sąsiadki syn robi za to rzadka za każdym razem a pije wody dużo mniej od mojego , więc dzieci są różne. U nas jak się zapomni to zrobi dwa trzy kroki sam, ale odwagi mu brak, przyjdzie czas to będzie chodził, narazie przy meblach. Z tymi nogami to też go pilnuje, zastosuje się do rady zeby go uczyć prostowac. Do pracy za 1.5 mca ja wracam.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 24 lipca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb piękne zdjęcia <3 my czekamy na sesje (jeszcze miesiąc) roczkowo-rodzinną <3

    Mój właśnie dużo pije może to też od tego.. albo zęby?

    Chodzić to też tylko przy meblach ;) choć wczoraj wdrapał się na łóżko brata :O ja przeszłam zawał ale brat był taki dumny że aż się rozpływałam <3

    Co do alergologa to u mnie ciężko było.. dwóch nas olało mówiąc że wymyślam mu alergie na siłę.. No jak wiecie skończyło się astmą. Także nie dawajcie się jak coś was martwi.


    Dziewczyny używacie klimatyzacji w samochodach? My nie ale jedziemy niebawem na wakacje, kilka godzin i wypadło tak że jedziemy w samo południe i się właśnie zastanawiam co jest gorsze..czy grzanie w aucie czy klima?

    M&M'K jak u was z ta klima przy tych malych astmatykach?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi my używamy od początku ale musi być odgrzybianiona to po pierwsze, po drugie chodzi minimalnie, żeby nie wiało na małego, zazwyczaj jest ustawiona na 20-21 stopni. Przegrzaniem to też nic dobrego.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 24 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy klimatyzacji. Ale staramy się aby była ustawiona tylko kilka stopni mniej niż na zewnątrz. Czyli np jeśli na zewnątrz jest 30st to w samochodzie na 25st ustawiam. Tak żeby nie było takiego szoku temperaturowego.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 28 lipca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Bejb - cudni jestescie, a Ty jestes taką sliczną radosną mamą. Gratuluje

    Bylysmy u pediatry innej, powiedziala zeby odstawic mleko krowie calkiem (jogurt, twarozek) I gluten (chleb, kasze, itp) oraz dala skierowanie do gastroenterologa, bo mowi ze jednak 6-8kupek to za duzo I do tego brzydkie. Kazala wprowadzic Sinlac taka ala kaszkę. Efekt... 1 - 2 kupy dziennie... szykuje sie chyba jednak jakas alergia, ale na gastro miesiac musimy czekac, takze zobaczymy...

    Kapelutek, ze skorą u nas chyba aktualnie ok... ale bywalo roznie...obserwuje co przy tej diecie bedzie

    Klime wlaczam w aucie, bo inaczej nie idzie wyrobic, bo jest jak w piekarniku. Schladzam auto, a potem zmniejszam.na 20 stopni. Jak narazie nie chorowala od klimy. Ale tez przy astmie I tego typu problemach pewnie trzeba bardziej uwazac

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz Magia, czyli jednak intuicja cię nie myliła i coś jednak jest nie tak z tymi kupkami. Trzymam kciuki żeby się szybko okazało co i jak.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak po gastro, co powiedział i jak dieta działa, czy jest poprawa. My dziś wylądowalismy z młodym na wczasach u lekarza :/ dałam mu truskawki na spacerze i mimo, że były umyte chyba były ostro pryskane, bo dostał plam na buzi, a że sama miewam ostre alergie to w te pędem do lekarza. Na szczęście lekarz Aż tak nie był potrzebny, bo przeszło mu po tym jak dałam mu wapno, ale ja wolę się upewnić, że nie będzie gorzej (dostaliśmy zyrtec w kroplach, teraz będę nosić zestaw alergika w torebce chyba). Wakacje służą młodemu, o 21:30 stwierdził, że zamiast spać zacznie sam chodzić i dreptał od łóżka do łóżka w pokoju. O leżeniu na kocu z kremem do opalania także mogłam zapomnieć, bo biegł na czwórka do wody, mimo że najcieplepsza nie była :p generalnie jednak był super grzeczny i wszystko mu pasowało, aż się nie spodziewałam że mam takie grzeczne dziecko haha :p

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 29 lipca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu zazdroszczę urlopu ;) trzymajcie się i uważajcie na siebie.
    U nas dzisiaj mega gorąco ale wszystko na co mogę sobie pozwolić w tym momencie to basen po południu z Młodym. Ale dobre i to ;)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 29 lipca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Tripi, ja też używam klimy tylko mam w aucie tą automatyczną - system klimatronic, ona fajnie dostosowuje siłę nawiewu do temperatury, auto zwykle w garażu więc raczej jest chłodne i nie trzeba mocno wiać, a jak stoimy na zewnątrz i bardzo się nagrzeje to tak jak Bejb staram się żeby nie było za dużego szoku czyli przy 30 na zew ustawiam ok 25 w aucie.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 29 lipca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb świetne zdjęcia :) Ach marzy mi się taka sesja z mężem i dzieciakami ale mojego ciężko namówić na takie rozrywki ;(

    Kapeluszu udanych wakacji :D super że już mały chodzi :D

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 29 lipca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ta sesja to taka spontaniczna- mąż trochę się interesuje fotografią a ja przypadkiem znalazłam fajne miejsce ze słonecznikami. Wzięliśmy aparat, statyw i wyszło :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 30 lipca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, spytam jeszcze lekarza co o tym myśli i mam nadzieję że pojedziemy w klimie ;)

    Kapelutek gdzie to się wylegujecie?

    Mojego też ciężko na fotki namówić ale zgodził się jak zobaczył jakie Pani fotograf wykonuje portrety rodzinnie ;) na jedno haha ale zawsze coś XD

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi byliśmy w Krynicy Morskiej i trochę u kuzynki na wsi. W końcu w domu a ja już zaczynam stresa łapać bo od września młody do żłobka a ja od 16go do pracy (daje sobie i jemu dwa tygodnie na klimatyzacje). M&M'K pytałaś o fotelik, kupiliśmy joie, bo taki sprzedawca nam polecił, młody zadowolony, bo podróże zniósł super, aż żaluje że tak późno go wymieniliśmy. Co u Was dziewczyny? :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas powoli zaczynamy remont mieszkania i chcieilibysmy się wprowadzić do końca września.

    Myślę nad łóżkiem dla Syna. Myślicie że do jego pokoju dać mu jesz takie zwykłe szczebelkowe? Chciałabym aby razem z przeprowadzką zaczął spać w swoim pokoju i w swoim łóżku bo jak na razie to w swoim łóżeczku śpi do pierwszego karmienia nocnego i potem do rana z nami.
    Myślałam o jakimś łóżku które miało by szczebelki które można w jakiś sposób szybko złożyć - ja go usypiam przy piersi na jego łóżeczku, on zasypia a ja schodzę i rozkładam szczebelki tak żeby nie spadł w nocy z łóżka albo nie wypadł jak wstanie na nóżki. Tylko nie wiem czy coś takiego jest... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb co do łóżka nie pomogę, bo nasz spi nadal z nami, a łóżko na drzemki w ciągu dnia ma takie nieszczebelkowe tzn. domek. Przeprowadzka to spora zmiana, ja bym zaczekała jesCze chwilę z przeniesieniem go do jego pokoju.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    U nas łóżko bez szczebelkow odpada. Chodzi w nocy i rzuca się jak nie powiem co..
    Ale Bejb są barierki choć chyba jeszcze za mały na takie cos.

    My pomalu się pakujemy, boje sie trochę jechać no ale trudno. Za późno ;)

    Dzieczyny co sie sprawdza na wyjazd żeby nie brać całego domu i całej apteczki ? hihi

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi trzymam kciuki za podróż.

    Właśnie co do tej przeprowadzki to są zdania podzielone- jedni mówią żeby iść za jednym zamachem i załatwić przeprowadzkę i spanie w swoim pokoju - że taka jedna zmiana.
    A drudzy znów mówią że to dla dziecka może być na raz za dużo... Sama nie wiem

    Kapeluszu podeslesz jakieś zdjęcie, może być z Internetu, takiego łóżka jakie ma twój synek? Nie spada z niego? Dzięki z góry :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb, nie spada, bo nauczył się z niego schodzic (tak jak z kanapy się nauczyl też), ale są też barierki żeby sam mimo wszystko nie fiknął, a wcześniej była mocowana przez nas siatka, która teraz już została zdjęta. Tripi, ja Brałam prawie wszystko - przeciwbólowe, na ząbkowanie, na alergie, termomert, czopki, sól fizjologiczna, do nosa spray, aspirator. Tripi a Ty dokąd, bo coś przegapiłam chyba...
    fbd3abd87be4.jpg

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu pięknie u was <3

    Jedziemy na mazury..chyba. mam takiego pecha że starszy od 3 dni ropny katar. Bez innych objawów. A mały przez sen tak głośniej oddycha jakby jakas koza mu w nosie siedziała ale jeszcze nic sie nie wyklulo.
    Płakać mi sie normalnie chce, zawsze to samo jak coś zaplanuje. Nie wiem juz sama czy jechać czy co.. Ale z drugiej strony zapłacone.. Szkoda kasy trochę jak to się okaże np katar alergiczny :| mi też coś siedzi w gardle..taki glut którego nie unie ale przeklnac ani wypluc:|
    Też wezme chyba wszytsko o ile pojedziemy ;( ;(

    atdcl6d85txjdq74.png
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ