X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też je w nocy, czasami wiecej czasami mniej (nie wiem od czego to zależy), ale wychodze z założenia, że jeśli chce to nie będę mu tego zabierać - chyba będę to mleko do końca życia ściągać Hahaha :p muszę kupić fotelik w ten weekend, co macie u siebie??

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 4 lipca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu najlepiej napisz do fotlik.info oni umawiają się na wizyty, mają też punkty w różnych miastach. Dostosują ci fotelik konkretnie do Twojego dziecka i do konkretnego modelu samochodu. Nie każdy fotelik nawet bardzo polecany wejdzie w każde auto więc trzeba przymierzać. Mój na razie jeszcze jeździ w tym foteliku 0-13 bo się mieści, będziemy fotelik pewnie kupować przed wyjazdem na wakacje w sierpniu i wtedy konsultować się właśniez tą firmą.
    Co do KP niech je ile chce :) 2 lata czy dłużej nie widzę problemu. Nawet jest to dla mnie na razie cenne bo będę dzięki temu godzinę krócej przebywać w pracy :D Starszak jadł równo 2lata, sam się odstawił bez większego żalu.

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 4 lipca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy maxi cosi tobi.

    Też chyba u nas tak będzie do samoodstawienia. Choć czasem szlag mnie trafia jak słyszę komentarze że już ma.rok to po co dalej karmic :/

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 4 lipca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do fotelika to tak- najlepiej żeby specjaliści zmierzyli i konkretnie pod twoje auto dopasowali.

    A co do kp- u nas też tylko do spania i w nocy. niestety u nas jeszcze młody nie przespal żadnej nocy bez piersi.
    20.07. jedziemy z mężem do Krakowa na Męskie Granie a Jaś zostaje na noc z babcią. My wrócimy pewnie koło 3-4 w nocy. Trochę się obawiam jak to będzie bo młody jak się przebudzi to nie zadowoli się w nocy wodą, smoczka odstawił sam jakieś 2msc temu, z butelki też nie chce pić... Najwyżej jak się zbudzi to będzie oglądał bajki z babcią aż mama wróci.

    Zostawialyscie swoje dzieci już na noc z kimś innym? Jakieś rady? :D

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 lipca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym autem to problem właśnie, bo fotelik potrzebuje na już, a auto będziemy zmieniać ale pewnie za kilka miesiecy. Bejb też się zastanawiam nad zestawieniem małego na noc z babcią,bo dostaliśmy zaproszenie na ślub a drugi raz wspólnego wyjścia na taką imprezę nie widzę, bo mimo wszystko się umeczyłam. Po roku możesz podać mleko krowie lub jakiekolwiek inne do picia, zamiast wody na tą noc. U nas butelka też średnio, mój woli bidon. Ciesz się tego że nie chce butelki i smoka, bo to lepiej dla niego :) M&M'K najbliższy punt w Warszawie :/ pół Polski to dla mnie to przejechania, ciut daleko :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 5 lipca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu w każdym większym sklepie powinien wyjść z Tobą sprzedawca i dopasować Ci fotelik do auta. Może masz w okolicy jakiś większy sklep z fotelikami, wózkami itd? Najlepiej zdać się tam na sprzedawców, podać im zakres kwot jaki możesz wydać i na tej podstawie kupić fotelik.
    Ja sobie nie wyobrażam zostawienia na noc. Od poniedziałku ma zostawać na dzień z babcią (od 7 do 15:30) i mam stracha, noc na pewno by nie przeszła bo jak się obudzi to nic go nie uspokaja oprócz cycusia :/

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 6 lipca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M&M'K tak zrobię :) moj niecyckowy to o tyle łatwiej, ja sobie wyobrażam, ale ciekawe czy jak co do czego to sama nie wymiekne i nie zostanę w domu lub będę wracać o 20 sprawdzić co z moimi synusiem :) no na noc to mam na myśli powrót o 1 max drugiej :) a co Ty do pracy wracasz że mały już z babcią od poniedziałku ?? :0

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 6 lipca 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb najlepsze życzenia dla naszego pierwszego roczniaka <3 <3 <3

    U nas nocka też by nie przeszła, wyszłam ostatnio do 23 , to wróciłam w idealnym monencie bo mąż go niezbyt umiał uspokoić.

    Dziewczyny jechalam dziś w centrum handlowym z małym windą. Pierw plakal a potem dostał histerii ze nie mogłam go uspokoić. Za drugim razem to samo. Spotkalyscir się z czyms takim?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 7 lipca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi chyba mamy podwójne urodziny, bo M&M'K też ma maluszka z tego dnia jak dobrze widzę :) zdrówka dla chłopaków! :) Tripi pewnie się wystarczył, to mała przestrzeń i takie dziwne uczucie, którego ja sama osobiście nie lubię jak winda rusza i się zatrzymuje. Następnym razem może lepiej wybrać schody ruchome jeśli bez wózka będziesz :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 7 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Jasiu wczoraj o 20:20 skończył roczek :) mieliśmy wczoraj imprezkę małą. Syn dostał przede wszystkim klocki, jakieś autka i samochód taki do prowadzenia przez dorosłego a młody siedzi w srodku. Impreza udana.

    Kto następny? :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 7 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej no rzeczywiście! Podwójne urodzinki <3
    Adasiu tobie również wszystkiego dobrego <3

    Mam nadzieję że to tylko o to dziwne uczucie chodzi bo oczywiście się naczytalam o autyzmie..

    My za 9 dni <3 Ale imprezka za 2 tyg ;) tzn robimy w domu dla rodziny i przyjaciół

    Dziewczyny noc masakra! Wstawianie co godzinie, krzyki i piski.. A 3 dni juz cale noce prawie ze przesypial. A dziś mamoza..a jak zrobię coś co nie jest tak jak on chce to powtórka z rozrywki...

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 7 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi nic nie mów, u nas to samo, trzecia noc nieprzespana, a dziś....wyszły znów plesniawki :( jestem załamana, jeść nie chce, jedynie mleko jeszcze wciagnie, generalnie maskara i powtorka z rozrywki. A z tych przyjemnych rzeczy to nauczył się bawić w chowanego, Kuca i chowa się za kanapa i czeka aż się go wywoła po czym podskakuje do góry uradowany, że go szukamy (oczywscie widać go doskonale zza tej kanapy skitranego, ale udajemy że nie :p)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 7 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Nie panikuj, to na bank żaden autyzm.się wystraszył chłopak nowego,
    dziwnego otoczenia, gdzie go ta matka zabrała do jasnej ciasnej, do pudełka jakiegoś wsadziłam co się rusza :p Autyzm to jest wiele różnych objawów, generalnie zaburzenia w komunikacji z otoczeniem, nie reagowanie na opiekuna, nie odwzajemnianie mimiki,uśmiechów u Was tego nie ma przecież.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 8 lipca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz a próbowałaś zmienić smoczki do butelek?

    Tak uśmiecha się itp ale szczerze zaniepokoilo mnie jego zachowanie w tej windzie, mamy neuro za 2 miesiące to jej spytam.

    U nas tez masakra. Nie wiem czy to skok czy zęby. Obstawiam to drugie bo czwórki tak twarde że aż mi go szkoda :(
    No i charakterek też zaczyna pokazywać..
    Muszę poszukać jakiegoś poradnika bo nie wiem jak się zachowywać w takiej sytuacji jak on ma histerię jak powiem nie.

    U nas wkoncu wstaje i chodzi przy meblach ale nie patrzy w ogole i każdy krok i laduje na ziemi.
    Siadają wam dzieci w siadzie W? Ja muszę ciągle go poprawiać bo po czworakowaniu od razu tak siada.

    M&M'K jak roczek minął?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi nie wymieniłam, ale Wygotowałam milon razy w wodzie z occtem. Obstawiam zapinke do smoka, która mąż przyniósł z auta, a które nie umył, jak się okazało. Tak, mój też tak siada i też go koryguje. Zapytaj neuro, ale Autyzm by już pediatra dostrzegł, a przynajmniej niektóre objawy. Co do histerii to ja pozwalam chwilę swojemu pobyć w tych emocjach a potem przytulam, żeby je jednak wygasic i pomoc się uspokoić. M&M'K kupiłam fotelik, sprzedawca faktycznie sam dopasował do auta :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) No u nas też już roczek zaliczony :) Były babcie i wujkowie :) Z prezentów dostał taki pchacz na patyku, którym jest zachwycony, jakieś chlapki do wanny, kasę, klocki i książeczki. Torta nawet zjadł :D
    Tak, Kapeluszu ja już od dziś w pracy... straszliwie mi się nie chciało, ale nie mam na tyle urlopu żeby siedzieć cały lipiec, sierpień i początek września, więc teraz 5 tyg pracy a potem 4 tyg wolnego :P na wakacje i na rozpoczęcie żłobka. Babcie mają na zmiany dyżurować :) Dziś nawet mojej mamie jakoś to poszło.. zobaczymy jak dalej.
    Co do histerii to mój też wpada w straszliwą, szczególnie jak zobaczy coś do jedzenia a nie chcemy mu tego dać... Ciężko go uspokoić, ale to chyba taki etap.
    I jaki kupiliście fotelik Kapeluszu??
    Tripi jeśli pierwszy raz jechał windą to jest to normalne, często dzieci tak reagują.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu co tam ci doradzili za fotelik? :)

    Dziewczyny chwalić się czyja pociecha już chodzi :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 9 lipca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Bejb a u was jakie prezenty? Bo ciotki już zasypiają pytaniami co kupić A ja nie mam pojecia.

    Winda jeździł kilkakrotnie w szpitalu
    Ale to inna winda była i nie było czuć że się jedzie. A w tej to mi samej się dzwiglo.

    M&M'K szacun za powrót do pracy ! Ja wczoraj po 2 godzinach wracałam taka wyteskniona że nie wyobrazam sobie.

    Macie jakies zdjecia urodzinowych chłopaków? <3

    A kiedy nocnik? Macie już jakiś plan na odpieluchowanie?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 lipca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie chodzimy, ale kupa na nocnik jest już od dwóch miesięcy jak nie trzech, nie zawsze się uda złapać ten moment, ale jak się uda, to chętnie robi, bo chyba łatwiej robić na siedząco. Co do odpieluchowania, dzieci podobno ok. 2 roku dopiero czują swoje zwieracze.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 9 lipca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mały już zasuwa pięknie, nawet próbuje biegać co jest strasznie pocieszne :P
    U nas też kupa na nocnik, ale to już właściwie od początku. Teraz wysadzany jest regularnie po drzemkach, więc przyzwyczaja się. Chociaż bywają gorsze i lepsze momenty. Np teraz już siedzi fajnie na nocniku, ale jak uczył się chodzić to nie było mowy go posadzić...

    Nie mam parcia na odpieluchowanie. Prawdopodobnie w przyszłe wakacje będę chciała się pozbyć pieluchy (bo jak ciepło to najłatwiej, majtki na pupę i na pole żeby nie było za dużo sprzątania ;) )
    Powrót do pracy ... niby fajnie coś robić znów ale tęsknota straszna :( no i to siedzenie, strasznie się odzwyczaiłam i bolą mnie oczy od komputera i przysłowiowa dupa od siedzenia.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ