X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi mnie też dawali syrop na alergię ale pediatra powiedziała że to może być tak że histamina w syropie po prostu zmniejszy obrzęk w nosie i spowoduje że wydzielina nie będzie spływać do gardła i dziecko nie będzie kaszlało. Obrzęk zaś niekoniecznie miał być spowodowany alergią (chociaż mógł)

    U nas gorączki teraz i katar, na szczęście nie zeszło na oskrzela, a pediatra zobaczyła 4 spuchnięte "4" - dzieć marudny jak 150 i nieodkładalny, usypianie go od 2-3 dni trwa godzinami, no i trzeba go non stop trzymać na rękach bo każda próba odłożenia kończy się płaczem...

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj przy infekcji też dostał syrop na alergie i wapno (miał chrypke i katar wtedy). Wczoraj byłam u lekarza bo znowu skrzeczy, lekarka nie nasza, dała znać że jej dupe zawracam i mam dawać to co wyżej, jak poprzednio przy chrypce, bo może to pyłki (może). Tripi, mam nadzieję, że starszak nie przyniesie owsikow. M&M'K zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do normalności,bo Cie młody wykończy.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojojoj znowu choroby dopadly nasze maluszki. Zdrowiejcie dzieciaczki!

    Dziewczyny czy dajecie caly czas wodę przegotowaną czy moze juz mineralna bez gotowania? Kiedy mozna dawac zwykla butelkowa?

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm...moje pije kranówkę tylko przepuszczoną przez filtr Brita. Czasem uda mi się mu dać przegotowaną wodę ale zwykle nie. Dolegliwości brzuszkowych nie miewa.

    Aa zawsze prosicie o inspiracje obiadowe więc u nas ostatnio:
    1. Ziemniaki z wody, marchewka mała z wody, plus dla małego jajecznica, dla reszty jajka sadzone w papryce. Bardzo prosty obiad który można szybko wszystkim podać.
    2.Ryż gotowany z warzywami i dorszem zapiekany z beszamelem. Przepis z https://alaantkoweblw.pl/zapiekanka-rybna-z-ryzem-i-warzywami/ tyle, że u nas w roli warzyw wystąpiła mieszanka cesarska (kalafior, brokuł, marchewka), no i dla małego upieczone osobno w kokilce bez soli i pieprzu, za to z kurkumą, gałką, ziołami. Zajadał aż miło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 21:19

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu dziękuję, na szczęście już dziś lepiej :) i nawet coś śpi sam :)

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 19 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za przepisy, ta zapiekanka smakowicie się zapowiada :D

    Magia ja odkąd zaczął pić wode to podaje butelkowa ;)

    U nas przez weekend postępy!!! Poraczkowal kilka razy do przodu ale jeszcze sie rozjezdza ;) i próbuje podnosić się gdzie tylko się da :)

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytam Was i jestem ale przeziębiłam sie, mam katar stulecia i ledwno żyje. Buziaki dla Was i maluszków :*

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb wracaj szybko do zdrowia! :) co do wody to mój pije przegotowaną :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb zdrówka <3
    U nas tez starszy lezy plackiem a mały zaczyna popsikiwac :/ eh
    Ale przynajmniej nie mamy owsikow XD

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb zdrówka życzę. 😊
    U nas była jednak 3dniówka,3 dni gorączki a w weekend Wysypka. Teraz mały ma katar ale nie wiem od czego, nic nie pyli bo non stop leje, a jemu kąpie z nosa taka woda... Na szczęście nie kaszle i na razie jest w miarę ok, chociaż przez zęby pobudek w nocy jest 7 lub 8 co trochę mnie już męczy...

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyklulo się zapalenie płuc. Na szczescie/nieszczescie dopiero początek i dostalismy antybiotyki. Oby sie nic nie rozwinęło bardziej bo czeka nas znów szpital.

    Jestem załamana. Mam już dosc tego wszytskiego a do tego te choroby mbie wykanczaja

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łooo matko! :0 współczuję dziewczyny tego chorowania, oby szybko wyzdrowialy maluchy. U nas na szczęście chrypka po lekach na alergie przeszła i nie przerodziła się tym razem w nic więcej. Mój też ostatnio jakoś słabo spi w nocy, wędruje po całym łóżku, ale to nie zęby,. Więc może skok.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi współczuję, chociaż (przepraszam) ale trochę mi ulżyło że nie tylko moje dziecko takie chorowite... ale widocznie przy starszakach w przedszkolu to już to tak wygląda :(
    Trzeba walczyć i będzie dobrze :) Oby uniknąć szpitala, trzymam kciuki.
    U nas zęby strasznie dają popalić, idą mu trzonowe czwórki więc jest bardzo, ale to bardzo nieszczęśliwy, dziś aż dostał na noc nurofen co by pospał trochę lepiej. Zobaczymy, na szczęście już weekend :)

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M&M'K jak na razie jest w miare ok, nie widać że tak bardzo chory choć jak pojawia się goraczka to i pojawiają się duszności:/ wspomagamy się berodualem mam nadzieje ze pomoże.
    Powiedz proszę kto i jak stwierdził u Was ta astmę wczesnodziecieca?

    U nas tez paluchy pcha z tylu strasznie ale nie da sobie zajrzeć :/ chyba ma uraz po tych lekach hehe

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz jaki syrop bierzecie na alergie ?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, clemastinum + calcium w syropie

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 26 maja 2019, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wróciliśmy właśnie z całodobowej. Doszły swisty :( obturacyjne zapalenie oskrzeli :/ obserwowac a jak dojdą duszności to szpital

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi współczuję :( mam nadzieję,że nie będzie konieczności pobytu w szpitalu. U nas dopiero się zacznie chorowanie jak młody pojdzie we wrześniu do żłobka...

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jesteśmy w szpitalu :/ z podejrzeniem astmy. Eh wykończona jestem..
    Do tego Pani dr powiedziała że ma kulminacje bo z chorobą zęby się zagrały i wygląda na to ze i dwojki i czwórki :( trzymajcie za nas kciuki zebym nie dostała depresji do końca :(

    Kapelusz co do żłobka to ja podziwiam te mamy które dają dzieci ;) ja do przedszkola starszaka balam się oddać hehe

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, powodzenia. Trzymaj się jakoś. U nas astmę stwierdziła zwykła pani doktor medycyny rodzinnej i pediatrii, do której zwykle chodzimy. Tyle że u nas starszy ma też stwierdzoną więc ona to wpisała jako diagnozę a jeszcze trzeba do alergologa iść. Ja planuje oddać do żłobka więc tak jak Kapelusz mówi zabawa w choroby dopiero się zacznie na dobre 😉

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ