X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my robiliśmy TSH i FT4 jakieś 3 tygodnie po porodzie, i u nas wtedy było ok. Wskazaniem było to, że ja mam niedoczynność tarczycy.

    Tripi sytuacja z woreczkiem przerażająca - dobrze że się skończyło ok.
    U nas też najpierw siadał a dopiero z 2-3 tygodnie później zaczął ładnie czworaczkować więc spokojnie :)
    Bejb ja nie odpinam blatu tylko wyciągam górą bo właśnie się boję, że spadnie.

    My z rzeczy nietypowych do jedzenia mamy zaliczony już piasek, ziemię i trawę ;) A dziecko wszystko rusza, mój kocha wszelkie kable, kabelki, sznureczki, wszystko co zwisa no i wyrywać ze ścian listwy przypodłogowe...

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie zastanawiam czy na te jego tsh moga miec wplyw moje tabsy anty? Bo to jednak hormony.. jakby nie patrzec przenikaja do mleka?

    O czyli jest szansa na czworaczki hehe
    Dopiero się zacznie.
    Jak wy takie maluchy ruszajace umiecie upilnowac? Moj ten worek zjadl doslownie pol metra ode mnie :O
    U nas kable tez ba tapecie.. dobrze ze uchowaly sie jakies stare myszki itp haha i pilot to miłość bezwarunkowa haha

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi nie bardzo chce mi się wierzyć żeby anty miały wpływ na Tsh, bo to dwa różne hormony (niby oba produkowane przez przysadke, ale oddziałujące na różne narzady) możesz zapytać lekarza jak będziesz na wizycie, może coś podpowie. U nas kable i pilot też mają największe wzięcie :p Czy którys z maluszków ma alergie na bmk?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też kable i kabelki królują :D

    Mój nie ma alergii na bmk ale strasznie kiepsko idzie mu jedzenie obiadów. Inne posiłki je w miarę fajnie - o ile są tam owoce. Jak tylko poczuje że to obiad - bez znaczenia czy z mięsem, czy z rybą, czy same warzywa to sznuruje usta i za nic nie da się nakarmić. Próbowałam dawać większe kawałki a także mniejsze bo myślałam że może to kawałki są problemem. Nic to nie dało.
    Wychodzi więc na to że mój syn lubi tylko słodkie posiłki :( martwię się tylko o poziom żelaza. Dziewczyny a jak Wasze dzieci z jedzeniem obiadów? Jakieś rady?

    Buziaki dla Was :*

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb u nas maly zjada wszystko a mimo to mamy lekka anemie. :/ próbowałaś jesc z nim z jednego talerza,twoimi sztuccami?
    U nas tak pomagalo jak niw radzil sobie kawalkami a z mojego talerza przestały mu przeszkadzac

    Kapeluszu oczywiacie spytam mamy termin so lekarza na 06.2020r takze ten bez komentarza :(
    A objawia sie jakos ta alergia? My mamy czasem lekka wysypke widoczna z bliska koloru skóry taka drobna kaszka. Ale nie wiem z czego to :P

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój obiady je bez problemu, z tym że ja zaczęłam rozszerzac dietę od warzyw, słodki smak owoców poznał dosyć późno. U nas też chętniej je razem z nami, wręcz się kłóci żeby mu dać to co mamy. Bejb zawsze możesz dodawać owoce do obiadkow, ja dodaje czasami jak gotuje mu zupę np. Jablko, gruszke. Tripi u nas też właśnie taką kaszka w kolorze skóry na czole i czerwona na rękach, wysypalo go po placuszkach z bananem na mleku (banana jadł wielokrotnie) :/

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwięcej żelaza ma wątróbka (gesia, wieprzowa, drobiowa) oraz sezam. Jak się martwisz o poziom żelaza to możesz mu trochę sezamu zmielonego dodawać do posiłków :)

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Były takie czasy że on zjadał cały słoik obiadku. I też zaczynałam rozszerzać od warzyw. Owoce gdzieś dopiero podałam po miesiącu. Mam nadzieję że to przejściowe. Poczytałam sobie wlasnie w czym jeszcze znajdę dużo żelaza i będę mu jakoś przemycać

    Udanej majówki dla Was :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 1 maja 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz a robilas na normalnym krowim mleku juz? Mozna podroby tak wczesnie?


    Bejb mi p lekarka kazala duzo zotlka dawac , suszone morele i buraczka :) buraczki daje z jabłkiem ze sloiczka te smakuja mu bardzo i je je wlasnie w formie deserku(gerber organic)

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 2 maja 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robiłam na normalnym, bo można ale tylko jako dodatek a nie do picia (w mleku mm też jest mleko krowie, podobnie w gotowych kaszkach). Wyczytałam że kakao do roku lepiej nie dawać, bo jest alergizujace, lepiej dać karob jako dodatek - bardzo zdrowy i smaczny (ja dodalam i wszytko ok :)) Na www.szpinakrobibleee.pl jest tabelka z produktami bogatymi w żelazo :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jakby któraś z Was chciała kupić kaszki i łyżki smaku Helpy to ja znalazłam je ostatnio w Auchan, z tym że nie na dziale dziecięcym, tylko kaszki były na dziale płatków, a łyżki smaku na dziale dodatków do ciast typu cukier waniliowy itd. Cenowo też taniej niż na necie, łyżka smaku za niecałe 10 zł a kaszki za niecałe 9 zł :)
    Czy Wasze dzieciaki też się tak złoszczą jak im się czegoś zabroni? Bo mój to rośnie na histeryka, dziś zabroniłam otwierać zamrażalnik i w nim grzebać to ze złości położył się na ziemi i kopał rączkami i nóżkami... Jestem o tyle w szoku że starszy nie robił nam aż takich histerii...

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 3 maja 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tez mialam ostatnio przygodę... Julka zjadla wlosy lalce szmaciance...takie klaki z nich wychodza i nie zauwazylam i zjadla... zaczela miec odruch wymiotny i jej to jakos wyciągnęlam...az się zgrzalam...

    Zaczelam robic sama zupki. To jednak latwe! Jestem bardzo szczesliwa z tego powodu. Ciekawe jak to wyjdzie cenowo, ale chyba taniej niz,sloiczki.

    Tsh i ft4 robie Julce co 3mies, takie wskazanie mialam ze szpitala bo miala niskie tsh... normy dla dzieci sa inne niz,dla doroslych i rowniez zalezne od maszyn w laboratorium. Ja byla przestraszona ze mwga nisko tsh i pediatra tez...a najlepsza endo dziecieca w miescie powiedziala ze jest ok i ze te podane normy sa zle...

    U nas za to d3 za nisko... suplementuje podwójnie, ale narazie poziom się nie podnosi... jakbyscie wiedzialy co poza sloncem i suplami mozna robic by podniesc poziom dajcie znac.

    Caluski ode mnie i Dżuli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2019, 20:34

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 3 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia a czy masz moze te normy dla dzieci? Bo mamy endo dopiero za rok ! :(
    Ja tez d3 podaje 800.
    A dajesz lek czy suplement? Suplementy gorzej sie przyswajaja :/

    M&M'K tak, dzis mi tak zrobił.. tzn podobnie.. zabralam mu jezdzace autko i polozylam dalej zeby wkoncu ruszyl szanowne 4 litery.. dostal takiego szału ze bil sie po buzi.. jak zabiorę mu pilot to potrafi rzucic sie do tylu jak siedzi..

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 3 maja 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb, mam nadzieję że z tymi obiadkami to przejściowe, bo mój potrafił zjeść i 1,5 słoika obiadku dziennie a ostatnio też się krzywi. Dziś zrobiłam test, obiadkiem pluł, zakrywał buzię, dałam słoik z jogurtem i owocami i zeżarł cały... więc po prostu wybrzydza... mam nadzieję, że to im minie.

    Witaminę D3 podaję, zresztą w naszym klimacie suplementacja jest zalecana dla wszystkich niezależnie od wieku.

    Tripi to mnie pocieszyłaś, że nie tylko mój taki wściekniś ;P

    Zresztą mój jest teraz w ogóle czarną chmurką, ma chyba ostatni skok rozwojowy, bo wściekły od kilku dni na cały świat i tylko u mamy jest (w miarę) dobrze.

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 4 maja 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha u nas to samo, histerie na sto fajerek jak się czegos zabroni, macha rękoma, płacz jakby mu się krzywda działa:p Magia poproś lekarza o receptę na wit D3, bo te bez recepty to jak dziewczyny piszą to suplementy i może dlatego poziom nie rośnie. Fajnie, że zaczęłaś gotować, powiem Ci ze napewno taniej wychodzi.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 4 maja 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Dziewczynki.

    Tripi, normy podane przez endo (ale z tego, co ona mowila dotycza maszyny na akademii med w gdansku, bo niby kazda maszyna ma inne):
    Tsh 0,3 - 4,94
    Ft3 3 - 6,5
    Ft4 9 - 19

    Macie racje z ta witamina d3 na recepte... akurat ide na szczepienie to poprosze. Dziekuje

    Jak chodzi o awanturnictwo to Julka.nie odbiega od chlopakow... taki krzyk i walenie rękami ze szok...

    Ale sa tez mile chwile... dzis pierwszy raz dala mi do buzi chrupka (czestowala mnie ) i tak sobie jadlysmy... wzruszylam sie, bo zrobila to sama z siebie..

    A...no i chyba musze zapytac, jak u Was ze spaniem maluszkow? Dzuli spi od21.00 do 01.30 w nocy w lozeczku, a potem co pol h pobodka i jak nie wezme do lozka to tak jest cala noc... plakac sie chce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2019, 20:26

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 maja 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia u Was jest skok rozwojowy w tym czasie, pewnie dlatego słabo spi. Nas pewnie też to czeka lada chwila. U nad dwa dni gorsze, bo dwójki górne idą. Póki co mój idzie spać ok 20 i z 3 pobudkami na karmienie budzi się ok 6-7. Urocze to jak maluch okazuje uczucia, nasz zaczął się przytulać do nas i głaskać nas, żeby nas obudzić (spi z nami nadal) :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej,
    U nas w miarę ok. Jasiek ma już 8 zębów. Teraz zaczynają mu iść czwórki z góry.

    M&M'K ja już zaczęłam mu sama gotować obiadki, wymyślam tak żeby był zawsze produkt bogaty w żelazo ale nie za bardzo jest zainteresowany. Oby to przeszło.

    Co do spania to mój królewicz nie przespal jeszcze żadnej nocy ciągiem od urodzenia ;) czasem lepiej, czasem gorzej ale śpi z nami więc jak się przebudzi to tylko cycus podaję i z głowy.

    Wczoraj byliśmy na urodzinach u znajomych i Sun zasnął koło;20. Kupiłam takie słuchawki wygłuszające i mimo krzyków, głośnego sto lat itp nie obudził się. Za tydzień idziemy na wesele i nie będziemy zostawiać go dziadków a weźmiemy ze sobą i na noc założymy słuchawki i bedzie spał koło nas w wózku.
    Polecam Wam dziewczyny ten wynalazek. :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 5 maja 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas stwierdzono małemu astmę wczesnodziecięcą, bo znów ma zapalenie oskrzeli więc inhalujemy się i inhalujemy... Zębów ma 6 i na razie chwilowa przerwa zębowa ;)
    Co do spania to śpi z nami więc jak budzi się to zatykam go piersią i jest spokój. Śpi od ok 19 do 22-23 w swoim łóżeczku, potem go zabieram do łóżka i ma 1-2 pobudki jeszcze przed wstaniem, ale to raczej jest takie spanio-jedzenie niż prawdziwe rozbudzenie się.
    W ciągu dnia różnie, w piątek i sobotę byliśmy sami bo tata ze starszym pojechali do babci, i w piątek spał popołudniu bite 2h a w sobotę wstaliśmy dopiero o 9:30 :D Taka niespodzianka na samotny pobyt z dzieckiem ;)

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 5 maja 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia to u nas podnad 7 tsh. ;/

    Co do spania do od 19:30 spi u siebie okolo 23 wstaje i juz spi z nami z 3 pobudkami na cycusia. Drzemki lipa totalna po 30 min max.
    Tez zaczyna dzielic sie z bratem chrupkami, czasem da mu 'buzi' raczej go obgila lub ugryzie XD

    Zebow mamy 5 i 6 na dniach powinien byc ;)
    I dalej nie raczkujemy ;)

    Rowniez gotuje mu zazwyczaj sama ale czasem podaje sloiczki z rybą, cielęciną i królikiem. ;)

    M&M'K jak u was to stwierdzili? Moj maly ciagle kaszle mokro.. osluchowo zawsze czysty. Bez kataru. W nocy kaszlu brak.

    atdcl6d85txjdq74.png
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ