X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://images.app.goo.gl/kRvZZ29mYHxNBsMN6

    My mamy taki, w rossmannie jest chyba nawet w promocji jeszcze ;)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 24 marca 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M&M'K dużo zdrówka dla maluszka. Tripi dzięki za radę, załapał :) link do bidonu z Rossmanna https://www.rossmann.pl/Produkt/Kubki-i-butelki/Canpol-babies-bidon-niekapek-z-rurka-pow12-m-cy-350-ml,199264,8491 Bidonu z giętka krótka rurka są też z pepco, ale nie wiem czy normy spełniają. My wczoraj pierwszy raz w spacerówce, szału nie było, młody wrócił u ojca na rękach :p

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie doidy cup? Zastanawiam się nad zakupem. Co sądzicie?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie mamy, tez myślę czy kupic. On raz ladnie pije ze szklanki a raz otwiera buzie i wypluwa od razu.

    U nas dla odmiany starszy ma jelitowke. Nie moge normalnie jak nie urok to sraczka XD

    Jutro mamy neurochirurga, trzymajcie kciuki za dobrą diagnoze :)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dosłownie sraczka :p łooo matko, Ty to się masz :0 obyście Wy nie podłapali tylko, a starszak niech zdrowieje szybko, bo to nic miłego. Daj znać jak po neuro, trzymam kciuki!

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a ja Wy podajecie chlebek z maselkiem? Kroicie i normalnie zjadaja cieciaczki? Bo moja nie ma jeszcze ani jednego zęba... nie zadławi się? Mogę dawac?

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magia :) co u Was?

    Ja jak daje z samym masełkiem do odrywam malenkie kawalwczki i daje do buzi ;)
    Nie dlawi sie ale zauwazylam ze chleb musi byc mega świeży, taki puch. Na drugi dzien gdy jest juz bardziej zbity to czesciej sie krztusi. Ale nie martw sie ona sama sobie odkrztusi ;)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, u nas już lepiej. Tak zapalenie było takie że miał szczekający kaszel i potrafił się obudzić właśnie z powodu strasznego ataku kaszlenia. Ale od razu robiliśmy mu inhalacje z nebbudu (to lek u nas zawsze obecny w domu) i pomagało.

    Co do bidona my mamy taki bardziej sportowy ale działa tak samo ;)http://sklep.benbaby.pl/img/p/62262-117856-thickbox.jpg ma składaną rurkę do picia.

    Doidy mamy ale zwykła szklanka działa lepiej ;) więc nie ma co wydawać prawie 30 zł :)

    U nas z chleba najlepiej wchodzą skórki, odrywamy kawałek taki jak chrupek kukurydziany i młody miętoli aż nie rozmięknie i takie zjada po kawałeczku.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 27 marca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi jak po wizycie u lekarza? Wszystko ok?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) po wizycie ok, w sumie nie byla specjalnie potrzebna. Bo zeby cokolwiek sprawdzić musza zrobić TK a jest za maly chyba ze narkoza. Za 3 miesiace kontrola czy ciemie calkiem sie nie zroslo.

    Dziewczyny nie wiem co nas dopadło ale znow jestem w szpitalu.
    Starszy mi sie odwodnil,dalej wymiotuje..4 dni juz i maly zaczal od wczoraj ale z nim jest jeszcze ok.. normalnie plajac mi sie chce, takiego pecha to ja chyba nigdy nie mialam :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi współczuję bardzo. Chciaz dobrze ze neurolog dobrze. Wracajcie szybko do domku. Ściskam mocno. Bądź dzielna i trzymaj się tam jakoś.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi ale w szpitalu mały czy starszak? Faktycznie coś pechowo ostatnio u Ciebie ale jest szansa że teraz wyczerpiesz cały limit pecha i będzie już dobrze. Tego Ci życzę. Zdrówka, szybkiego powrotu do zdrowia i siły 💪

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 28 marca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszak :( w zyciu bym nie powiedziala ze tak go pozamiata..
    Ogólnie jest troche lepiej ale dalej do dupy sa wyniki..
    Malego obroniła pierś ale biegunkuje tez.. dobrze ze nie wymiotuje, wisi ciagle na cycu ale to dobrze nie odwodni sie moze. Jutro ide z nim na kontrole.. moze byc tak ze przy tych biegunkach wyladuje obok brata..

    Mam już normalnie dosc.. nie wiem co mnie takie nieszczęście trzyma tak dlugo :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi trzymaj się jakoś. Szkoda że jesteśmy wszystkie daleko bo inaczej mogłybyśmy cię jakoś wspomóc. A powiedz mi jak Ty logistycznie to ogarniasz? Mały na piersi, musi być w domu, starszak w szpitalu... kto się nim zajmuje?
    Trzymam mocno kciuki żeby szybko wyzdrowieli.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy biegunce w szpitalu dali mu raz kroplówke tylko i kazali dawać probiotyk (dajesz?) poza tym obserwacja i licznie kupki, nic poza tym. Dobrze ze wisi na cycku, może się nie odwodni (mój miał zapadniety brzuszek i skóra na brzuszku była taka wiotka, no i usta mu trochę wysychały, a był tylko troszkę odwodniony i pewnie obyło było by się bez szpitala,
    Ale ja panikara jestem i narobiłam rabatu na Ip ). Też mam nadzieję że limit chorób wyczerpaliscie już na ten rok przynajmniej.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 29 marca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze maluchy robią codziennie kupę? U nas 4 dzień nic i się wiem czy to jest normalne? :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 29 marca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu u nas kupa co dziennie jedna a czasem dwie. Zwykle o tej samej godzinie. Spróbuj podać śliwkę suszoną na deserek po 4 dni to już dość długo. U nas były przerwy do 3-4 dni też jak mocniej rozszerzyliśmy dietę, teraz znów się unormowało.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 29 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi jeszcze jedno. Sok jabłkowy pół na pół z wodą, podawaj zarówno młodszemu jak i starszemu do picia. Jak mój miał kiedyś rota (starszy) to lekarz zalecił właśnie sok jabłkowy rozcieniczony 1:1 wodą zamiast tych orsalitow itd. Były jakieś badania że przy biegunce powikłania i negatywne efekty miało 17% dzieci które dostawały sok i 25% tych na elektrolitach.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jablko nie powoduje biegunki ? Zawsze podaje ale przy zatwardzeniu w sumie hehe

    Maz z nim zostaje na noc, rano podjezdzam wozkiem pod szpital i on schodzi ja wchodzę i tak co 2 godz na karmienie sie zmieniamy. Jestem u tesciowej przez te dni bo ona blisko szpitala mieszka no i czasem zerknie na młodszego..

    Kupy byly jedna lub dwie.. wczoraj jakies 15 chyba :/ ale bylismy dzis u lekarza i oznak odwodnienia nie ma

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 29 marca 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, trzymaj się. Podziwiam Cię, jesteś mega dzielna i zorganizowana.

    Kapeluszu - u nas były kłopoty z kupą na początku rozszerzania diety - zaczęłam mu dawać kaszę ryżową i nie wiedziałam że powoduję zaparcia. 3 dni nie było kupy. Podałam suszoną śliwkę że słoiczka i zrobił w tym samym dniu albo następnym. No i woda do picia przy każdym posiłku.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
‹‹ 216 217 218 219 220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ