X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia - a ja czytałam że Wit D to w zależności od wagi dziecka.
    Będę u pediatry w następnym tygodniu to spytam.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dobrze ze mówicie, też zapytam. Chyba się zaraziłam od młodego, od 3 w nocy umieram :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu szczepieniem na rota się nie przejmuj, skoro mały już przechodził rota to szczepienie go o tak już byłoby niepotrzebne.
    Magia faktycznie dawki należy dostosować do wieku i wagi dziecka ale na mleku z piersi wygląda to inaczej niż na mm. I jest tak:
    0-6 m-c 400 IU na dobę (łącznie z diety i z suplementów)
    6-12 m-cy 400-600 IU na dobę
    >12 m-cy 600-1000 IU z tym że jeśli w domu jadą się dużo tłustych ryb czy żółtek jaj to dawki mogą być niższe. Na szczęście Wit d ciężko przedawkować. My z mężem zażywamy codziennie 2000 IU, starszy syn 800, młodszy 600.

    Podobnie (nie wiem czy wiecie) inne są siatki centylowe dla dzieci kp a inne dla mm. I na to warto zwracać uwagę bo lekarze niestety czasami posługują się siatkami dla dzieci mm i może dzieciom kp wyjść z nich niepokojący obraz.

    Czerwony Kapelusz, bejb lubią tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że jestescie w domu ! :D
    My tez mamy pediatre za tydzien to spytam o ta witamine ;)

    Dziewczyny czy wasze dzieci wydaja z siebie sylaby typu ta ta, da da itp ?
    Dzis mnie kolezanka zapytala czy moj maly juz gaworzy.. uswiadomilam sobie ze nie.
    Krzyczy Eee gee i to chyba na tyle

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też na razie gaworzy ale bez wyraźnych sylab :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu czasem zdarzy się mami lub mame:) ale przeważnie puffa lub popiskuje i coś tam po swojemu gada ale nie żeby to sylaby były.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi wrote:
    Super że jestescie w domu ! :D
    My tez mamy pediatre za tydzien to spytam o ta witamine ;)

    Dziewczyny czy wasze dzieci wydaja z siebie sylaby typu ta ta, da da itp ?
    Dzis mnie kolezanka zapytala czy moj maly juz gaworzy.. uswiadomilam sobie ze nie.
    Krzyczy Eee gee i to chyba na tyle

    No moja gaworzy jak najeta. Mowi ma-ma-ma. ta-ta-ta, da-da, ba i gy... ale przeciez to indywidulana sprawa... moja za to nie raczkuje i nie przewraca sie na plecy

    Nie przejmuj sie, ma raczej jeszcze czas

    bejb, M&M'K lubią tę wiadomość

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha mój dzisiaj zaczął la-la-la-la. Ale to śmieszne :D

    Dziewczyny a mam pytanie- jak usypiacie swoje dzieci? Mój już w wózku nie chce, na rękach to ani on ani ja nie chcemy. Próbowałam go położyć do łóżeczka żeby sam zasypiał, głaskanie go, śpiewam... ale kończy się za każdym razem tak samo- wyciągam go zachodzącego się od płaczu.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tylko na rekach.. spacery w wózku bez problemu minuta i śpi.. a w donu tylko rece i ostatnio tylko moje ręce :/ nie zeby na siedzaco, trzeba chodzic, nucic i szumis obowiazkowy. W nocy zasypia przy piersi w lozku sam heh dziwne co nie, jednak umie sam ;)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak samo jak u Tripi - nosić i kolysać, śpiewać aż uśnie i ani się waż usiąść zanim dobrze nie zasnie. Szumis też się przydaje.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas głównie przy piersi, w nocy obowiązkowo, w dzień jedna drzemka poprzedzona karmieniem też musi być. Na spacerze też zasypia, nie za szybko ale leży grzecznie w gondoli i po 15 min oczka same się zamykają, choć bywają spacery gdzie leży i 40 min i nic, na szczęście lubi oglądać świat i nie marudzi w wózku. Teraz unoszę mu trochę dno gondoli więc ma taką pozycję półleżącą i więcej widzi.
    Samochód średnio na niego działa, podobnie do wózka, raz szybciej, raz wolniej.
    Czasem jak sprzątam to go noszę w chuście, to też potrafi zasnąć w trakcie odkurzania.
    A wieczorami to mąż go czasem usypia, sadza go buzią do siebie, sam jest w pozycji półleżącej i wykonuje takie ruchy jak przy robieniu dzieci :P małemu się głowa kiwa i kiwa i w końcu opada tacie na pierś i śpi, a za nim tata też :P

    A a szumiś go wkurza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 22:43

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia wrote:
    No moja gaworzy jak najeta. Mowi ma-ma-ma. ta-ta-ta, da-da, ba i gy... ale przeciez to indywidulana sprawa... moja za to nie raczkuje i nie przewraca sie na plecy

    Nie przejmuj sie, ma raczej jeszcze czas

    Magia :) dziewczyny zwykle szybciej rozwijają mowę niż chłopcy ;)
    U nas też coś sobie mały śpiewa, ale sylab w tym jeszcze nie ma.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trochę mnie pocieszyscie z tym usypianiem bo myślałam że tylko u nas takie cyrki. U nas też szału nie ma, naprawdę chciałabym go nauczyć żeby zasypial sam w łóżeczku ale serce mnie boli i nie mogę jak ona zaczyna płakać :(

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez dramat z usypianiem... zasypia tylko na klacie u taty lub czasem u mnie (w nocy)...w łóżeczku można zapomniec...co bedzie jak ona podrosnie???? Aaaaaaa

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mojej juz musze 74 rozmiar zakladac, a chuda jest jak patyk...wszystko na niej wisi, a nogawki za krotkie...
    No i w foteliku to samo...nogi od kostek wystaja... trzeba zmieniac fotelik???
    Chyba tak...masakra...nastepny mam siedzacy, ale ona nie siedzi jeszcze...kupowac na miesiac czy dwa?? Yyyy... moze uda sie jednak pozyczyc

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia mój już nosi rozmiar 80. Więc jeszcze większy.
    Fotelik należy zmienić dopiero gdy glowa zaczyna wystawać ponad zarys fotelika. Nogi nie mają żadnego znaczenia.
    Polecam serwis internetowy fotelik.info - tam będzie wszystko opisane rowniez w temacie kiedy należy zmienić fotelik na większy.

    Nasz Jas już jeździ w takim dla siedzących dzieci ale to tylko dlatego że łupina jest na niego za mała a nie ma takiego fotelika który by nie był siedzący... Ten jest teoretycznie od 9miesiecy, 74cm i 9kg. On łapie się na kg i cm. Po prostu fotelik został zainstalowany trochę bardziej na płasko i tyle. Pan specjalista powiedział że jest bezpieczny.

    Magia lubi tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Bejb. Mega pomoc.

    A jak i czy dbacie juz o ząbki maluszkow? Moja nie ma ząbkow, ale tak myslę, ze trzeba jakoś dbac...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam że jakimś ksylitolem najlepiej smarować po każdym posiłku ale ja na razie odpuszczam. Nie je cukru więc chyba te dwa zęby co ma zaraz mu się nie popsują... Jak będzie miał więcej to będziemy przemywać, przynajmniej na wieczór.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb pasta z ziaji od pierwszego ząbka jest właśnie z ksylitolem, chociaż my mamy wersję bez i taka czyszcze mu ząbki 2xdziennie. Jak już są to dbamy o te które wyszły :)

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszku, ale szczoteczka robisz czy takim nakladanym na palec czyscikiem?

    Ja się doczytalam, ze pasta bez fluoru na poczatek powinna byc. A ksylitol to slodzik?

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ