X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mamy fotelik. Prawie Całą drogę płakał i się denerwował :( może po prostu nowy fotelik i jest w nim bardziej na siedząco.
    Tak wygląda:

    edf34c120fc39f58med.jpg

    Daliśmy 1500zl. To jest tylko do jazdy tyłem. Nazywa sie britax romer.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:40

    Tripi lubi tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin, jaki blondasek fajowy :) co to za mata?:) dobrze, że lepiej ze skórą, oby tak dalej. Ale macie restrykcji :/ no coz jak trzeba uważać to trzeba. Bejb fotelik fajny, a młody jeszcze fajniejszy:) Tripi super ze było bezproblemowo i w końcu się karmicie jak trzeba:)! Ja też się jakos boje blw, moze pozniej ale nie na start, bo już mam wizję że się ksztusi. Co kupiłyscie do nauki picia wody?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu też myślałam o blw ale jakoś się boje :) może przy drugim dziecku kiedyś.

    Ja mam do picia kubek doidy. Ale jeszcze nie próbowałam mu dawać wody w tym. Na razie niech ogarnie dobrze jedzenie z lyzeczki.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajny Jaś <3
    O foteliku jeszcze nie myślałam i nie wiem co wymysle bo szczerze to jezdzimy moze 1-2 razy w miesiącu. Jak sie da dojsc to chodzę na nogach :D

    Co do wody to daję z butelki ale on nie chce :/ popija cyckiem zazwyczaj :/

    Dziewczyny czy wasze maluszki ciagna sie za uszy ? Bo nie wiem czy leciec do lekarza :( od kilku dni ciagnie sie za ucho, prawe zazwyczaj ale jak go poloze na prawym boczku to wtedy za lewe. W sumie wcziraj laryngolog zaglądał, chyba by zauwazyl infekcje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 08:29

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Jasiu praktycznie przy każdym karmieniu ciągnie się za ucho albo tak jakby próbuje się podrapać.
    Nic nie zauważyłam niepokojącego - czytałam że dzieci tak po prostu robią.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em ciaga sie non stop... Ale wiadomo dlaczego... Bo go swedzi za uszkami :/

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh w pieluszce dzis kawalki marchewki. Czyli cos przelknal! Haha!

    bejb, Czerwony Kapelusz, Tripi lubią tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Kochane!
    W Rossmanie z kartą jest promocja na niektóre produkty dla niemowląt słoiki np z HiPP, niektóre kosmetyki). Płaci się za 2sxtuki a kolejne dwie są gratis. muszą być 4 różne produkty. Na jeden paragon jedna taka promocja i na jedną kartęoxna zrobić trzy razy takie zakupy promocyjne. Wg mnie się bardzo opłaca. Zamówiłam on line z odbiorem w sklepie. Za 12 różnych słoików zapłaciłam jakieś 24zl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 12:50

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lidlu tez jest promocja na sloiczki Hipp, obiadek+deserek za 3.99 :D zrobilismy zapasik hehe

    Bejb a ta promocja w rossmanie obejmuje wszystkie prodykty czy tylko żywność ?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki caluski dla Was i dzidziolkow.
    Ale te Wasze pociechy juz niektore ladnie siedza w krzeselku i foteliku... wow...moj maly gzyl jeszcze sie ociaga..
    Powoli konczymy rundy szczepien, wczoraj pneumokoki i 6w1... byla goraczka, ale juz chyba ok...
    Powiem Wam, ze troche jestem w szoku ze to jedzenie trzeba tak szybko wprowadzac...kolezanka mi powiedziala, ze gluten i jajko trzeba do 6 miesiaca!...a my dzis obchodzimy wlasnie pol roczku i gluten dopiero od tygodnia, a o jajku nawet nie myslalam... heh... ledwo to ogarniam wszystko...
    Bylam u mamy z Julka na 5 dni, zeby odpoczac... ale czuje sie tak samo jak przed wyjazdem hehe... jak tylko wyjde z pokoju jest krzyk i "me-me me-me"!...

    Ps. Nie gniewajcie sie kochane, ale ja fotek Julki nie wrzucam do netu...taka mam schize hehe...takze opowiem Wam tylko ze hest sliiiiiczna!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 10:13

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Rossman faktycznie fajna promocja. Obejmuje wszystko co Bio czyli i jedzenie ale też kosmetyki i inne takie. Ja kupiłam 4 kaszki bio gerbera a zapłaciłam za 2 plus 8 różnych słoiczków hipp a zapłaciłam za 4. Co prawda zajęłam kasę na dłuższy czas, bo tak jak Bejb wspominała można z promocji skorzystać 3 razy ale się opłacało :) Tyle że każdy produkt musi być inny (nie mogą się np smaki powtarzać)

    Co do jedzenia mój zjada ze smakiem kaszkę rano i obiadek razem z nami. Nie siedzi jeszcze więc na razie jest karmiony w leżaczku, przez to trochę BLW odpada. Starszego karmiłam metodą mieszaną czyli kaszki, zupki itd łyżeczką a warzywa na parze, owoce jadł sam :) I dziś je wszystko, jedyne czego nie chce to czekolada ale nie narzekam ;P

    Bejb fotel super :) też będę musiała zmienić, bo mój ze swojego również już wyrasta bo też z niego kawał chłopa - 9,50 kg i ubranka w rozmiarze 80 ;)

    Tripi co do karmienia to u mnie również jest tego cały czas dużo. W ciągu dnia 5-7 razy a w nocy różnie, są noce gdzie karmię go 2-3 razy a są i takie gdzie chce jeść co godzinę. Na szczęście w trybie jedzeniospania nie jest to aż tak uciążliwe ;)

    Drzemki w ciągu dnia są turbo czyli 20 min i wyspany...


    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi wrote:
    W lidlu tez jest promocja na sloiczki Hipp, obiadek+deserek za 3.99 :D zrobilismy zapasik hehe

    Bejb a ta promocja w rossmanie obejmuje wszystkie prodykty czy tylko żywność ?

    O to w Lidlu też fajna promocja, chyba podskocze jutro bo dostałam wychodne od męża :D

    A oferta w Rossmanie dotyczy różnych produktów, także niektórych kosmetyków. Trzeba obczaic listę - jest dostępna w aplikacji.

    Mój skończył 6 miesięcy kilka dni temu a dopiero zaczynamy rozszerzać dietę. Dopiero jadł marchew, brokul, dynię i Pasternak. Ja zdecydowałam że wprowadzam powoli, bez pośpiechu. Jeszcze się w swoim życiu naje roznych smaków. Wg mnie wprowadzanie glutenu czy jajka tak szybko to glupota. Oczywiście będę to wprowadzać w miarę szybko ale nie wszystko na raz. Magia - poczytaj zalecenia WHO albo instytutu matki i dziecka, nie wierz do końca w to, co mówi koleżanka
    Nie chce wyjść na taką co pozjadala wszystkie rozumy, nie zrozumcie mnie źle ale jak widzę na forach na FB mamy które w 7 miesiącu życia dają dziecku pasztet to mi słabo się robi.

    MM&K mój Mały w dzień tez ma krótkie drzemki w ciągu dnia (30-40min) .

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy której maluch miał biegunkę? W sumie nie wiem czy to biegunka. Mały dotąd kupke robił ci dwa dni, wczoraj zrobił 4 razy, dziś Juz chyba 5. Zachowuje się normalnie, jest pogodny, je, bawi się, temperatury nie ma. Podejrzewam zęby. Nie wiem czy mam się martwić już czy nie :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu, moj mial juz kilka razy ;)
    Raz w szpitalu taką porządną co bączek to kupka tzn woda w kolorze kupki. W domy kilka razy tez mial ale Tak jak piszesz brak innych objawów. Podaje zawsze wtedy probiotyk.
    U nas teraz ogolnie duzo wiecej kup 4-5 to min. A mielismy problem bo byly raz ma 4 dni hehe

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią że przy zębach mogą być częstsze kupki i o rzadszej konsystencji.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelutek, przechodzilam dwa miesiace biegunek... znam chyba wszystkie odmiany... sama ilosc na poziomie 4 - 5 to nic zlego raczej. U maluszkow istotny jest wyglad tych kupek...jak wodniste lub jest w nich sluz to oznaki biegunki. U mnie bylo 20 kupek na dobe... ze sluzem i w okropnym kolorze zielonym (na samym mleku jak byla)... dopiero gdy taki stan sie przedluzal i pojawila sie krew w kupce wyslali nas do szpitala.
    Jak byla sama biegunka to zalecali probiotyk i jakis lek na brzuszek. Pomogl nam probiotyk Vivomix (niestety bardzo drogi), ale bierzemy go caly czas i klopotow z brzuszkiem nie ma...
    Obserwuj maluszka, ale mysle ze bedzie dobrze.

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na konsultacji na IP, bo młody dorobił kolejne i dobił do 7, przez tel lekarka powiedziała że to sporo i trzeba byłoby go obejrzeć żeby stwierdzić czy się nie odwodnił. Na noc pozwolili nam wrócić do domu, dać priorityk i włączyć wodę do picia (bo jak KP to żebym ja się nie odwodniła - nielogiczne dla mnie to zalecenie).Jak do jutro będzie bez zmian to na oddział i pod kroplowke.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia, zielone i sluzowate też już nam się pojawily :/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapeluszu trzymaj się i dawaj znać co z Maluszkiem :*

    Dziewczyny czy któraś z Was lub z Waszych znajomych miała cholestaze ciążowa? Moja siostra trafiła do szpitala w piątek wlasnie z cholestaza. Jest w 31. tygodniu i trochę się martwimy o nią i o dziecko.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb, czy siostra ma juz diagnoze? Tzn czy badali jej krew na to? Ja mialam podejrzenie cholestazy, tez trafilam do szpitala... potornie swedzialy mnie dlonie...jednak po badaniach okazalo sie, ze to nie cholestaza...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ