X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Jak do piątku się nie poprawi to pójdziemy do lekarza.

    Tripi- trochę peniam z tym zostawianiem z babcią ale co zrobić? Wesele dobra rzecz żeby trochę się odstresować :) babcia jak do tej pory zostawała na kilka godzin i dobrze sobie radziła więc musi być ok :) ale trzymajcie kciuki!

    Anakin- koniecznie daj znać jak się historia z alergią rozwinie. Moja położna mnie straszyła że Jasiu jej wygląda na alergika... Więc tylko czekam kiedy się coś objawi.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 8 listopada 2018, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb, odciagniesz mleko na to wesele? Kurde, ja mojego nie zostawie nawet na wyjscie urodzinowe na obiad i kawe z przyjaciółka, bo on nie zna butelki (poza pierwszymi dniami życia ale to juz zapomniał bankowo) i nie wiem czy by potrafil jesc z niej... A nie chce odciągac i karmić go "na próbę", bo 1)laktator to moj wrog 2)skoro jest na cycu to niech bedzie haha

    Dziewczyny, glupie pytanie: jak Wasze dzieci budza sie w nocy to od razu placza z glodu? Bo ja chyba zle robie... Śpię bardzo czujnie. Slysze ze Emil sie budzi i zaczyna stekac/gadac/miauczec. Zerkam na zegarek i widze ze dop 1h minęła wiec usiłuje odczekac... Ale jęki nie mijają... W koncu wymiekam i biore go do cycka. 2 razy ciamknie i spi. Czyli nie byl głodny? I tak co godzina... Lipa. Czy on chce bliskości? Czemu sam nie zasnie jak sie wybudzi? Zle go przyzwyczaiłam? Przeciez juz bywalo, ze mi 5h przesypial ciurkiem...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 8 listopada 2018, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bejb wrote:

    Anakin- koniecznie daj znać jak się historia z alergią rozwinie. Moja położna mnie straszyła że Jasiu jej wygląda na alergika... Więc tylko czekam kiedy się coś objawi.
    Na jakiej podstawie Wam tak oznajmila? Bo u nas ze skora to od urodzenia problemy...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin a może spróbuj smarować swoim mlekiem go tam gdzie się drapie, czytałqm że może pomóc, ja swojego kapie w moim mleku i skórę ma jak ta lala:) co do pobudek to nie warto raczej czekac na płacz, ja swojego biorę jak zaczyna stekac już i też często podziumga trochę i zasypia, może chce mu się pić po prostu. Na wesele też bym chętnie poszła ale czy starczyłoby mi odwagi żeby małego zostawić babcia na tak długo to nie wiem (ostatnio trzymała mu smoka w buzi na siłę zaraz po jedzeniu, myślałam że zawału doatane bo często mu się ulewa, wczoraj jak mi zwymiotował stwierdziła że za dużo je - karmiony na żądanie moim mlekiem apropo i trzeba go przegłodzic! :0) ja za to czekam aż teściowa wyjedzie i zostane sama i będę mieć święty spokój, chociaż są sytuacje że pomoc się przydaje. Dziewczyny czy Wasze dzieci też zasypiaja na rękach? Mój sam nie chce, trzeba go lulac :/ macie jakieś patenty?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trochę się obawiam tak długo zostawić Małego z babcią ale myślę że będzie ok. Mleko ściągam mu swoje. Mam trochę zamrożenego i jeszcze w dzień wesela planuje przed wyjściem opróżnić cycki. Tylko że ja od porodu mam naprawdę sporo mleka. Do dzisiaj musze cały czas moec wkładki laktacyjne bo po kilku godzinach przemakam... Więc dla mnie nie było problemem nakarmić syna z jednej piersi a z drugiej ściągnąć 70ml.
    Kupiłam taki specjalny smoczek do butelki medela i z niego nie leci samo, dziecko muso ciągnąć jak pierś żeby coś leciało, wiec o to, że się nauczy na butelkę to się jakoś nie boje bardzo.
    Mój Jasiu też się wybudza w nocy- zaczyna tak ruszać się, kwekac i wtedy podaje mu pierś, possie kilka minut i zasypia. Czasem takich sytuacji jest 2 w ciągu nocy, czasem 5. Raczej nie doprowadzam do tego żeby płakał z głodu bo myślę że potem ciężko będzie mu usnąć. A tak to zasypia przy piersi i z głowy.

    Nie wiem do końca na jakiej podstawie położna stwierdziła że Jaś może być alergikiem. Ma trochę wrażliwą skórę i na początku jak do nas przychodziła to zdarzały się mu odparzenia pupy i potówki.

    Kapeluszu- ja teściowej niestety już nie mam a moja mama w miarę dobrze zajmuje się wnukiem, nie mam jakiś większych zastrzeżeń czy obaw. Oczywiście mam gdzieś z tyłu głowy że coś się może stać a mnie nie będzie obok... Ale staram się jakos to na chłodno brać i nie blokować reż kontaktu dziadkowie-wnuk.

    Mój Jasiu czasem zasypia na rękach ale tylko gdy go kolysam i przytulam, czasem trzeba też coś cicho pośpiewać albo pomruczec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 19:55

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 listopada 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja położonym nie ufam jakoś za bardzo, ta alergie to raczej z pediatra lub alergologiem należałoby skonsultować jak już. Mojemu na początku też zdarzały się odparzenia pupy i połówki, ale przecież było lato to raczej trudno było zapobiec potowka. Mi lekarza, na kaszke na buzi de facto alergolog mówił wtedy że to nic takiego. Idź na wesele i baw się dobrze, Jaś będzie pod dobra opieka, więc korzystaj :) Bejb prawda jest taka że zawsze może coś się stać z nami lub bez nas, ja swoją teściowa edukuje trochę, bo wiem że narazie jestem od niej zależna a poza tym tak jak mówisz to rodzina i kontaktu blokować nie należy.

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin u nas to samo. Spał nawet po 8 godzin a teraz z zegarkiem co 2 godziny czy to noc czy to dzień. Znów zaczyna krótko ssać, we wtorek szczepienie.. jak zaś usłyszę że słaby przyrost to chyba mnie krew zaleje.. on je tak, że je dopuki mu się nie uleje więc chyba się najada? A i też nie czekam na płacz bo on z nerwów potem szarpie się z cyckiem ;) daje od razu jak go usłyszę.

    U nas też były potówki,mnóstwo potówek.. i odparzenia na szyjce. Pomógł ten dermatol. Czasem zdarzy jakiś pryszcz czy coś wyskoczy ale nikt nie wiąże tego z alergia. Ale tak jak mówi kapelusz.. ja położnym również nie ufam chyba że są świeżo po studiach i ogarniają temat ;)

    Do babć też mam ograniczone zaufanie. Ja swoje a one swoje.. "bo ty w tym wieku już podparta poduszkami siedziałaś", "jeść mu jeszcze nie dajesz? Moj to już żurek jadł jak miał 3 msc chłop jak dąb" także ten.. ze 3 lata jeszcze im go nie zostawie ;)

    bejb, Czerwony Kapelusz lubią tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi- no to starodawne myślenie mnie czasem dobija... Moja Babcia ostatnio mówi że niedługo Jaś się nie będzie już moim mlekiem najadał bo będzie za rzadkie... A ja na to że do skończonych 6miesiecy nie będzie jadł nic innego bo takie są zalecenia.
    Znów moja mama mowi- Jasiu już na święta będzie siedział i jeździł w spacerówce. Kurde zobaczymy - jak bedzie sam siadał to będzie siedział, ja go na siłę sadzac nie będę. Tak samo że spacerówką- ostatnio czytałam artykuł jakiegoś fizjoterapeuty żeby nie przesadzac dziecka Za szybko bo spacerówki bo to ma zły wpływ na jego kręgosłup. Póki mieści się w gondoli- niech jeździ w gondoli. I powiem wam że nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę sąsiadkę moich rodziców jak wozi swoje 5-miesieczne dziecko w spacerówce i ta mała się biedna krzywi, ucieka na jeden bok bo jeszcze ma za słabe mięśnie żeby się utrzymać. Ale mamusia zadowolona bo córeczka "już siedzi"...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 09:39

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emil na rękach nie zasypia raczej. Zasypia w lozeczku. Mamy funkcje kolyski ale staram sie nie korzystac o ile naprawdę nie musze. No ja tez biorę do cycka id razu jak zakweka. A w połowie nocy ląduje u nas w lozku. I tam spokojniej i dluzej spi. Nie wiem czy już pisalam, ze alergolog we wtorek. Ide jeszcze morfologie zrobic by byc przygotowanym...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hak Emil się urodził to modlilam sie "oby już siedzial", "niech juz je stale pokarmy" ale przestalam. Ciesze sie chwila z bobasem. Ze spacerówka też się wstrzymam jak najdluzej tym bardziej ze to zima bedzie. A w gondoli jednak cieplej!

    bejb lubi tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi jak bym swoją babcie i teściowa słyszała, uśmiałam się! :) u nas to samo, że za chwilę będzie siedział i jadł, ale głośno mówię żeby go nie sadzały i że do 6 mcy będzie na moim mleku wyłącznie!!! Teściowa jakiś czas temu wpadła na genialny pomysł żeby sadzac go w leżaczku przed tv 50 cali. Oczywiście zabronilam oglądania tv, pewnie jestem tą zła bo mu się tak podobalo ale nie dyskutowała ze mną. Dajcie znać dziewczyny we wtorek jak tam wizyty. My szczepienie mamy 20 go, szczepimy na rota też, bo jak planowany jest żłobek to lekarka poleca szczepić.

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia a jak Ty swoją usypiasz? Bo Twoja też nie cyckowa...

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smarujecie już dziasła czymś? Mam wrażenie że mojego już swedza, pcha wszystko do buzi i próbuje to gryźć

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 10 listopada 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb o tym mleku to ja ciągle słysze.. że nie jest kluchą to od razu że mleko chude a jak czasem robi cyrki i płacze przy piersi to że mleko niedobre bo pewnie cebuli się najadłam XD

    Dużo widzę takich dzieci powykręcanych w spacerowkach :/ ja mam zamiar przezimować w gondoli jak się uda ;)

    U nas czerwone dziąsełko z jednej strony ale jeszcze nie smakuje ;)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 10 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzialam mezowi zebysmy malego wykapali w moim mleku, bo mam zapasik w zamrażarce z początków kp, kiedy odciagalam ale chyba go ta myśl przerazila haha. Powiedzial, ze najpierw alergolog a potem gusla haha. A kiedyś jak go spytałam czy by spróbowal mojego mleks, to sie wzdrygnal az. Masakra :o) przeciez to nie trucizna. A takie świństwo jak redbull to pije...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 10 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Smarujecie już dziasła czymś? Mam wrażenie że mojego już swedza, pcha wszystko do buzi i próbuje to gryźć
    Emil tez sie b slini i tez pcha wszystko do buzi. Rączkę sobie tak gleboko wsadza ze az sie krztusi. Ale nie biore tego za oznake zabkowania. Bo humor mu dopisuje. Raczej to "badanie" swiata.

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 11 listopada 2018, 03:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin wykąpac możecie go bez względu na wizytę, jedna kąpiel raczej cudów nie zdziała i wizyty u lekarza nie zastąpi, ale nie obrazajac Twojego męża, Twoje mleko to bomba witaminowa a mąż jak nie wierzy niech poczyta lub wygogla o takim zastosowaniu mleka matki. Ja widzę jaka skórę ma mój syn i nawet moja babcia to zauważyła. Sama będąc alergikiem wiem że im mniej chemii tym lepiej.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin ja małemu mlekiem zakrapialam oczka jak mu ropiały i za każdym razem dostaje porcję mlecznych kropli do nosa jak słyszę że zaczyna chrumkac ;) do kąpieli też wlewam jak coś zostanie niedopitego z odciagania.
    Co do skosztowania to sama też bym się wachala.. dziwne by to chyba było XD

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Magia a jak Ty swoją usypiasz? Bo Twoja też nie cyckowa...

    Ja moja usypiam w lozeczku dajac smoka, ale nie jest to jakies wielkie usypianie. Poprostu czekam az widze ze ona jest zmeczona, daje smoka, przykladam jedna moja reke do jej policzka, a w drugiej trzymam jej łapkę i zwykle po kilku minutach spi.
    Natomiast w nocy daje mleczko od razu jak slysze ze sie rusza (nie budzi sie czesciej niz co 3-4h, odbijam i ona w tym czasie zwykle usypia wiec wkladam do lozeczka...
    Aktualnie nie mam jakis wiekszych klopotow z usypianiem

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Smarujecie już dziasła czymś? Mam wrażenie że mojego już swedza, pcha wszystko do buzi i próbuje to gryźć
    U mnie to samo, raczki w buzi i wiadra sliny... zauwazylam nawet bialy punkt ns jej dziasle w okolicy trojek... ale nie wiem czy to zab... powinno sie zaczynac od jedynek...
    Narazie niczym nie smaruje... nie mam pojecia kiedy zaczac

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
‹‹ 186 187 188 189 190 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ