X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Lekarz ginekolog
Odpowiedz

Lekarz ginekolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 15 lipca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny byłam dzis na nfz u ginekologa by potwierdzic ciąze, byłam 3 min podotykal mi brzuch i powiedzial ze mam sie na usg zapisac ale gdzie indziej bo u niego usg nie ma..chcialam zapytac o jakies witaminy to powiedzial ze swieci slonce wiec nie potrzebne sa....same rozumiecie ze wiecej tam nie pojde...I mam pytanie czy jak poszlabym prywatnie to czy nastepna wizyta moze byc na kase chorych? jak to jest?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 15 lipca 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Cp to za gin ,ktory nie robi usg? Oczywiscie ,ze mozesz. O prywatnych wizytach nie musisz mowic nikomu,lepiej isc wczesniej bo do becikowego trzeba miec ,ze bylo sie na wizycie do ktoregos tam tyg,ale nie pamietam do ktorego...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 15 lipca 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiat rozumiem Cię miałam identyczną sytuacja jak ty. Z tym że od mmojego ginekologa który nie miał Usg dostałam skierowanie z terminem i godziną gdzie mam zrobić Usg. Prywatnie możesz chodzić ile chcesz, nikogo to nie powinno interesować. Najlepiej Znajdź sobie dobrego ginekologa który ma USG w gabinecie, a w awaryjnie znajdź prywatnego.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zdecydowałam od razu na badania prywatne,u mnie w przychodni jest pieciu ginekologów i jeden lepszy od drugiego...
    Przeraża mnie tylko robienie badań z krwii i moczu - nie tyle same badania co ich koszt... ile płacicie za prywatne badania?
    Obiło mi sie o uszy że to kwota 300 zł...no i czekam ze skierowaniem na wypłate...

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollis, zależy o jakie badania Ci chodzi. Na początku ciąży robi się te wszystkie - CMV, toxo, HIV, wirusy żółtaczki i takie tam i to rzeczywiście - jeżeli robisz prywatnie - jest spory koszt. W sieci Diagnostyka całość to ok. 300 zł, ale zależy od laboratorium. I to badanie robi się tylko raz, chyba że któreś wyjdzie tak, że trzeba będzie powtarzać.
    Natomiast jeżeli tylko będziesz miała skierowanie (teoretycznie prywatnie też można dostać skierowanie, np. jeżeli lekarz przyjmuje w jakimś szpitalu, ale wiem że lekarze tylko piszą co trzeba i nie kwapią się do skierowań) to takie badania zrobisz bezpłatnie na NFZ.

    A comiesięczna morfologia i mocz to akurat koszt kilkunastu złotych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 15:53

  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 16 lipca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PTA ok 20 zł,
    HBS, HCV, TOXOPLAZMOZA IgM/IgG, RÓŻYCZKA IgM/IgG, TSH FT4 HIV AFP
    za te zapłaciłam 275 złotych. Krew i mocz w w porównaniu do tego to grosze razem ok 20 zł, musisz doliczyć do tego badanie na kiłe i określenie grupy krwi jeżeli nie znasz.
    Ja z NFZ dostałam skierowanie tylko na krew i mocz oraz kiłę.. Lekarz nawet nie wspomniał że powinnam zrobić jeszcze masę innych.
    Dopiero ten prywatny zalecił całą resztę. Jedna pani z laboratorium radziła pójść i ściemniać do innego że sie dopiero o ciąży dowiedziałam i chce skierowania na badania ale sama powiedziała że na wszystkie te co mam od prywatnego nie dostanę na pewno.Wolałam zapłacić i nie kombinować.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem cmv i toxo nie sa refundowane przez nfz. na hiv musi dac ci lekarz państwowo bo to jego psi obowiązek. Jak nie da to rób awanturę. Ciężarnym przysługuje to badanie i jest refundowane. Mocz imorfologie tez powinien dac ci gin na nfz jeśli nie to idź do rodzinnego -dostaniesz na pewno

  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 16 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny,dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :-) według cennika mojej przychodni wszystkie pierwsze badania wyjdą okolo 200 zł. Przychodnia ma swoje labolatorium, badanie ogólne moczu kosztuje 5 zł,a nie 20 zł jak np. W szpitalu w Warszawie... duża przebitka,zastanawiam sie z czego moze wynikać...

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 16 lipca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zależy od tego właśnie czy przychodnia ma np własne laboratorium czy np. tak jak u mnie w szpitalu jest jakaś prywatna firma która wykonuje badania zarówno prywatnie jak i na NFZ. Tak mi się wydaje takie laboratorium przyszpitalne jak jest u mnie może sobie narzucać marże.

    Lollis lubi tę wiadomość

    ex2bo7ess0m327wq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ