X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Lęk przed spotkaniem z dziećmi żłobkowo-przedszkolnymi
Odpowiedz

Lęk przed spotkaniem z dziećmi żłobkowo-przedszkolnymi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zofija_91 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 10 grudnia 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Jestem w 9 tygodniu wystaranej latami ciąży po leczeniu im vitro. Jutro mam widzieć się na spotkaniu rodzinnym (ściśłe grono, ja, dziadkowie, małżeństwo z dwójką dzieci) i ogarnia mnie panika. Od początku ciąży staram się unikać wszelkich infekcji z tym bardziej że mają u mnie niestety bardzo gwałtowny przebieg (wysoka gorączka, nie zbijają jej wysokie dawki Ibupromu, a co dopiero będzie z sosem).
    Młodsze dziecko we wrześniu poszło do żłobka i niestety od tego czasu ciągle choruje na choroby "żłobkowe". Panicznie boję się zarazić. Są przecież choroby, np bostonka, które przenoszą się drogą kropelkową więc samo mycie rąk i nie całowanie mnie nie ochroni. Kolejne spotkanie to wigilia.
    Doradzcie proszę, czy moje obawy są uzasadnione?

    Loki lubi tę wiadomość

  • Zofija_91 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba niezbyt tu ruchliwie :D gdyby jednak ktoś przechodził podobne obawy to proszę o komentarz :)

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bostonek w ciąży na samym początku drugiego trymestru i syn urodził się zdrowy. Teraz mam dwójkę przedszkolaków, początek ciąży i nie zamierzam ich izolować ani siebie. Obawy zawsze są ale paniczne banie się spotykać z innymi na dłuższą metę jest męczące. Jak bardzo się boisz to zatrzymaj dziecko aż zaczniesz drugi trymestr w domu a później już powinno być spokojniej z wirusami. Z życia nie uciekniesz, dbaj o siebie, bierz witaminy i myj ręce 😉

    age.png
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zofija_91 wrote:
    Cześć :)

    Jestem w 9 tygodniu wystaranej latami ciąży po leczeniu im vitro. Jutro mam widzieć się na spotkaniu rodzinnym (ściśłe grono, ja, dziadkowie, małżeństwo z dwójką dzieci) i ogarnia mnie panika. Od początku ciąży staram się unikać wszelkich infekcji z tym bardziej że mają u mnie niestety bardzo gwałtowny przebieg (wysoka gorączka, nie zbijają jej wysokie dawki Ibupromu, a co dopiero będzie z sosem).
    Młodsze dziecko we wrześniu poszło do żłobka i niestety od tego czasu ciągle choruje na choroby "żłobkowe". Panicznie boję się zarazić. Są przecież choroby, np bostonka, które przenoszą się drogą kropelkową więc samo mycie rąk i nie całowanie mnie nie ochroni. Kolejne spotkanie to wigilia.
    Doradzcie proszę, czy moje obawy są uzasadnione?


    Doskonale Cie rozumiem. Sama raczej unikam teraz ludzi, wlasnie koncze pierwszy trymestr, wciaz jestem oslabiona, wciaz zle sie czuje i nie chce dodatkowo zarazic sie grypa czy innym wirusem. Mdlosci i wymioty mnie nie opuszczaja, a to dodatkowo oslabia organizm.
    Spotykam sie wylacznie z najblizsza rodzina, a w sklepach nosze maske. Zreszta pojawiam sie w sklepie jak najrzadziej i najchetniej wieczorem, gdy nie ma tloku.
    Na szczescie mam mozliwosc unikania komunikacji zbiorowej.
    Dzieci przedszkolnych u mnie w najblizszej rodzinie aktualnie nie ma wiec jeden stres mniej, pewnie nie czulabym sie z tym najlepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2022, 22:17

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zofija_91 wrote:
    Cześć :)

    Jestem w 9 tygodniu wystaranej latami ciąży po leczeniu im vitro. Jutro mam widzieć się na spotkaniu rodzinnym (ściśłe grono, ja, dziadkowie, małżeństwo z dwójką dzieci) i ogarnia mnie panika. Od początku ciąży staram się unikać wszelkich infekcji z tym bardziej że mają u mnie niestety bardzo gwałtowny przebieg (wysoka gorączka, nie zbijają jej wysokie dawki Ibupromu, a co dopiero będzie z sosem).
    Młodsze dziecko we wrześniu poszło do żłobka i niestety od tego czasu ciągle choruje na choroby "żłobkowe". Panicznie boję się zarazić. Są przecież choroby, np bostonka, które przenoszą się drogą kropelkową więc samo mycie rąk i nie całowanie mnie nie ochroni. Kolejne spotkanie to wigilia.
    Doradzcie proszę, czy moje obawy są uzasadnione?


    Tez sie dlugo staralismy i do tego moj wiek, wiec jakiekolwiek ryzyko nie wchodzi teraz w rachube. To tylko pare miesiecy chuchania na siebie, a gdyby doszlo do nieszczescia przez moja lekkomyslnosc i ryzykowanie zlapaniem potencjalnie groznej choroby dla Bobasa (tego sie nigdy nie wie i zwykla grypa moze spowodowac nieszczescie), to ja bym sobie tego nie wybaczyla.

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Asiasrasia Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 19 marca 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję w przedszkolu i żłobku i na pierwszej wizycie 5+6 ginekolog powiedziała od razu że zwolnienie z pracy ze względu na różne wirusy itp.
    Ale jak pracowałam a jeszcze nikt nie wiedział to po prostu mega często myłam ręce i dezynfekowałam 🤷🏼‍♀️

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ