X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 października 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusianka wrote:
    Smak jej nie przeszkadza, jedynie to że trzeba coś zrobić. Niestety trochę na siłę to jej robię, ale wyjścia nie ma. Gorzej reaguje na spray psikania gardła. Ucieka i krzyczy nienienie
    Moj tez nie przepadal za psikaniem😞
    Moj wlasnie ma katar i zaczynamy walkę ze ściąganiem

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu moje gratulacje, dopiero dzisiaj przeczytalam ze zostałaś znowu mamą, Helena piękna, są identyczne :)

    U mnie jest serce, jestem w 9 tygodniu jak na razie ok, mam mega mdłości już nie daje rady, nie wymiotuje ale ciągle mnie mdli, no cóż

    Iza gratulacje z córeczki, nudnej i spokojnej ciąży życzę :)

    Ja zostałam 12 października ciocią, moja siostra urodziła synka też cc 60 cm i 4630, za tydzień jadę go zobaczyć:)

    U nas Łukaszek też ma takie momenty że nie chce iść np za rękę i ma swoje bunty, ale źle nie jest, waży 13 kg i ma 87 cm, duży ogólnie i taki dość zbudowany, ale jest mega radosny, na szczepieniu najgorsze jest to uczucie skrępowania że mama musi go trzymać, po zastrzyku chwilę płakał i mówił do pielęgniarki ciągle ała, ała i pokazywał na nią palcem, zabawny jest bardzo, z tym spaniem to u nas różnie, w dzień tylko jedna drzemka w nocy śpi od 21 do 7 czasem bez przerwy, czeka nas dużo zmian będziemy musieli to dac do brata do pokoju na górę, kupić łóżko rosnące, ale najpierw zrobię prenatalne 9 listopada i wtedy będzie wiadomo, trochę się tym stresuje jak to wszystko sobie poukładać, ale muszę dać radę :) :)

    Pozdrawiam Was serdecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 02:10

    APrzybylska, Sylwiaa95, Ilona92 lubią tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 21 października 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dziękuję 😚❤️ daj znać po prenatalnych. Oswoiłaś się już z tą myślą, że niedługo będzie Was więcej? Swoją drogą całkiem spory synek Twojej siostry 😘

    A my dziś zaliczyliśmy pierwszy spacerek. Niestety jak dla mnie trochę za długo, ale taka piękna pogoda, że żal nie skorzystać.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, nie oswoiłam sie z tym że będzie nas więcej, szczerze jestem jak zawsze przerażona i mam wiele obaw, najważniejsze są prenatalne, z jednej strony się cieszę a z drugiej jakoś mi tak smutno że jeszcze Łukaszkiem się nie nacieszyłam a tutaj kolejny maluch, wiem że to dziwnie brzmi, ale jakoś tak jest :(

    Jesteś jednak słaba jeszcze, to dopiero tydzień więc wszystko swierze bardzo :)

    Siostra rodziła w 41 tyg więc może dlatego taki duży, najpierw zaczęli naturalnie ale się nie dało, młody był owiniety 2 razy pepowina i szybko cc, ale najważniejsze że ok, dzisiaj zdjeli jej szwy i jest ok.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, nie oswoiłam sie z tym że będzie nas więcej, szczerze jestem jak zawsze przerażona i mam wiele obaw, najważniejsze są prenatalne, z jednej strony się cieszę a z drugiej jakoś mi tak smutno że jeszcze Łukaszkiem się nie nacieszyłam a tutaj kolejny maluch, wiem że to dziwnie brzmi, ale jakoś tak jest :(

    Jesteś jednak słaba jeszcze, to dopiero tydzień więc wszystko swierze bardzo :)

    Siostra rodziła w 41 tyg więc może dlatego taki duży, najpierw zaczęli naturalnie ale się nie dało, młody był owiniety 2 razy pepowina i szybko cc, ale najważniejsze że ok, dzisiaj zdjeli jej szwy i jest ok.

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 21 października 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene, dużo zdrowia! U nas od wczoraj sama przychodzi na leki, jak widzi że niosę. Minę ma średnią, ale nie ma krzyku. Może pomogło powtarzanie, że to dla jej dobra i pomoże.

    Aga, trzymam kciuki za prenatalne.

    My dzisiaj wróciłyśmy do domu i czekamy na męża.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 22 października 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nie złożyłam Wam tutaj gratulacji!
    Ja pamietam, ze przesadziłam na początku ze spacerami i wogole z chodzeniem:/ na początku tak przecholowalam, ze bol był jeszcze większy. Ciagle na pb.
    Cieszy mnie, ze z Wami dobrze.
    Agii tak widocznie u Was miało byc. Daj sobie czas, najwazniejsze to mieć z kim to przegadać.
    U Nas w sumie ok. Panna rosnie, łobuzuje, ciagle wszystko musi powtórzyć , wszędzie jest jej pełno. Ucieka ciagle bawić się w akuku pod praniem. Śmieje się, śmiesznie biega,” maluje „gotuje ze mna i piecze. W sumie nic niezwykłego u nas niw było. Jedyne co to budzi się nad ranem z suchym nosem i ciężko oddycha.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 25 października 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już bez kataru 🙂
    Za to mamy kokejna sprawe do rozgryzienia chodzi o zeby, dziś zauwazylam ze ida kolejne tym razem na górze i nue byliby nic w tym dziwnego gdyby szly jedynki a tu widac dwie dwójki które lada dzien przebija sie na zewnątrz, w miejscu jedynek nic. Jeszcze takiej kolejności wychodzenia zabek nie widzialam
    Jestem ciekawa czym jeszcze mnie zaskoczy moje dziecko 🤔

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 25 października 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza gratuluję córeczki 😍 będzie Twój mąż miał z Wami wesoło 😁 2 księżniczki i królowa 🥰

    U nas względnie w porządku, ale odkąd wróciłam do pracy to ktoś mi dziecko podmienił. Albo mu dziadkowie zbyt wiele pobłażają i na wszystko pozwalają, albo wszedł po prostu okres buntow i histerii. Albo jedno i drugie. Normalnie nie poznaję własnego dziecka. Przed chwilą histeria trwała ponad 10min,masakra.. W sumie to nie wiem o co poszło 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ teraz już Bestia śpi, a ja się zastanawiam co tu się przed chwilą odj*bało 😉

    Hop hop, Kamila jesteś z nami? Wymieniamy fotelik po kolizji, dostaliśmy kasę z ubezpieczalni już i się zastanawiamy czy jest coś na co możemy wymienić Minikida. Coś tak samo dobrego, ale może zajmującego ciut mniej miejsca 😁 ktoś coś poleci?

    A no i idą nam naraz 4 czwórki. Wyjdą "lada dzień" 🤦‍♀️

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 27 października 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej po dłuższej przerwie :)

    Przeczytałam wszystko ale oczywiście nie zapamiętam wszystkiego żeby odpowiedzieć.

    Przede wszystkim gratulacje Agiii 💚 pozytywnie zazdraszczam ;)

    U nas z lekami nie ma problemu pod warunkiem, że nie są to krople do oczu albo cokolwiek do nosa ;)

    We czwartek Kircia ma swój pierwszy bal przebierańców w żłobku a potem wizytę u ortopedy.

    Ma jedynki, dwójki i czwórki i idą jej piątki i trójki - paluszki są taaakieee pyszne 😂

    Zaczęła wołać siusiu ale przeważnie jest już za późno ;) ale nic to, ważne że woła 💛

    A u mnie rewolucja... We środę jestem ostatni dzień w pracy a od poniedziałku będę bezrobotna... Praca marzeń okazała się koszmarem... No cóż życie... Szukam dalej :)

    Aaa i wyniki krwi znów do d... mam 😜

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 28 października 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Dorota, a co się stało? Dlaczego koszmar? Z atmosfery na początku wydawałaś się zadowolona, coś się zmieniło? Zasypali Cię robotą?

    U nas wczoraj dużo płaczu. Grześ uwielbia jak mu się kręci w głowie, więc biega w kółko i się śmieje jak się przewraca, próby powstrzymywania go nic nie dają. Wczoraj nie wycelował i przywalił buzią w podłogę, rozciął sobie wargę od środka, sporo krwi poleciało. Niestety nauka poszła w las, za 15 minut już biegał na pełnej prędkości.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 28 października 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę Dorota, faktycznie zwrot akcji. Trzymam kciuki, żebyś znalazła to, czego szukasz.

    Kinga, u nas to samo. Już nie mam siły na jej akrobacje. Włazi na wszystko, kręci się aż się zatacza i wali głową w ściany.

    Mała od soboty miała katar, taki lejący bez innych objawów, dzisiaj doszedł kaszel. Kogo zaraziła? Mnie oczywiście 🤦‍♀️

    Mieliśmy jechać za tydzień na urlop, ale mąż się stara przełożyć wolne w pracy. Ten jego wyjazd do Danii dał nam nieźle w kość, życie tam drogie, a zaliczki żadnej nie dostał, bo "przecież będzie po wypłacie". A możliwe że tą wypłatę dostanie dopiero 12 listopada.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 października 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 💚 na dzisiaj miałam termin porodu, a moja kluseczka ma już dwa tygodnie i waży 3640g, przybiera średnio 50g na dzień, więc rewelacyjnie. Jest dość grzeczna, pije mleczko, śpi no i czasem wyraża swoje niezadowolenie z tego czy owego. Dziś jestem pierwszy dzień sama z dziewczynkami i na razie żyję 😘 umyłam zęby, zjadłam i piszę, więc dajemy radę 😊

    Dorotka bardzo mi przykro, że tak się stało. Pierwsze koty za płoty i następnym razem to już na pewno będzie to! 😚 Szkoda tylko Twojego zaangażowania i czasu.

    Kinga współczuję łez i krwi 😕 tak niestety jest, one się jeszcze nie uczą na błędach. Zuzia niedawno wywaliła się na lalkę i ryczała 10 minut, a po 15 minutach znów na niej stała.

    Tego kręcenia i walenia w ściany na szczęście u nas nie ma, albo jeszcze przede mną.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 28 października 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za wsparcie i miłe słowa 💚
    Co się stało? Wyszło na jaw jaki jest stan ksiąg i ile trzeba tam włożyć pracy żeby to wszystko wyprowadzić. Siedziałam do 19, do 20 i ciągle to było za mało. Ja się wykańczałam fizycznie, Kira zaczęła odreagowywać brak mojej obecności więc wykańczałam się też psychicznie. Zaległości tam jest co najmniej na rok nadgodzin...
    A druga kwestia to menadżerka... która zaczęła mnie mobbingować... I wiem, że to był tylko wierzchołek góry lodowej, o którą w końcu bym się roztrzaskała jakbym tam została...

    Nasze Dzieciaki mają teraz taki czas, ze próbują różnych rzeczy ale nie potrafią jeszcze skojarzyć że jak skaczą po kanapie to potem z nich spadają ;) u nas Kira niezmiennie chce rozjeżdżać psa swoim brumkiem i nic do niej nie trafia 🙈

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 29 października 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku, że firmy potrafią doprowadzić swoją księgowość do takiego stanu. Nie boją się kontroli skarbowej? W Warszawie może mniejsze prawdopodobieństwo, że się trafi bo firm mnóstwo, a urzędników ograniczona ilość, ale nigdy nie wiadomo.
    Podjęłaś najlepszą decyzję!

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 29 października 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że podjęłaś mądrą decyzję. Mam nadzieję, że szybko znajdziesz nową pracę.

    Dobrze, że Aki jest taki cierpliwy dla Kiruni 😘

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 30 października 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Iza gratuluję córeczki 😍 będzie Twój mąż miał z Wami wesoło 😁 2 księżniczki i królowa 🥰

    U nas względnie w porządku, ale odkąd wróciłam do pracy to ktoś mi dziecko podmienił. Albo mu dziadkowie zbyt wiele pobłażają i na wszystko pozwalają, albo wszedł po prostu okres buntow i histerii. Albo jedno i drugie. Normalnie nie poznaję własnego dziecka. Przed chwilą histeria trwała ponad 10min,masakra.. W sumie to nie wiem o co poszło 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ teraz już Bestia śpi, a ja się zastanawiam co tu się przed chwilą odj*bało 😉

    Hop hop, Kamila jesteś z nami? Wymieniamy fotelik po kolizji, dostaliśmy kasę z ubezpieczalni już i się zastanawiamy czy jest coś na co możemy wymienić Minikida. Coś tak samo dobrego, ale może zajmującego ciut mniej miejsca 😁 ktoś coś poleci?

    A no i idą nam naraz 4 czwórki. Wyjdą "lada dzień" 🤦‍♀️
    Aga, w tym przedziale wagowym i z tymi możliwościami wzrostowymi i wygoda to nie ma. Możesz próbować axkid mogę lub britax romer max way plus może zajmą mniej miejsca :) ale te do 25 kg zawsze zajmują miejsca sporo. Ale im starsze dziecko tym bardziej będzie można pionizowac fotelik więc relatywnie miejsca będzie więcej :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 30 października 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily89 wrote:
    Aga, w tym przedziale wagowym i z tymi możliwościami wzrostowymi i wygoda to nie ma. Możesz próbować axkid mogę lub britax romer max way plus może zajmą mniej miejsca :) ale te do 25 kg zawsze zajmują miejsca sporo. Ale im starsze dziecko tym bardziej będzie można pionizowac fotelik więc relatywnie miejsca będzie więcej :)
    No mój mąż się uparl że chce coś mniejszego, ale moje serce należy do Minikida 😍😂 przez telefon Pan w sklepie też mówił o tym britaxie max Way plus i rzeczywiście jest on sporo mniejszy (wg specyfikacji w necie), ale chciałabym go jeszcze zmierzyć czy dziecku wygodnie będzie. No nic, czekamy na dostawe Minikida i ruszamy na przymiarki 😉
    Dzięki 😘

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota dobrze zrobiłaś, nie ma sensu na taką pracę, zwłaszcza że dzisiaj nie ma problemu z jej znalezieniem, powodzenia

    Ja jestem po prenatalnych wstępnie jest ok, chociaż nie jestem do końca zadowolona, kiepski sprzęt w Gliwicach, mam pytanie bo mam też drugie skierowanie od innego lekarza czy mogę iść do innej kliniki, myślę że to nie przeszkadza.
    Pozdrawiam Was serdecznie

  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 10 listopada 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeeej!
    Dziewczyny jestem, miałam awarię telefonu i na moim zastępczym sprzęcie nawet nie próbowałam się logować :)
    Już jestem, co tam u was dobrego? :) całuję :*

    iv09mg7yklmn388j.png
‹‹ 905 906 907 908 909
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ