X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 19 lipca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed 18 MSC nic nie będę robić regularnie w kwestiach pieluchy. Rozmawiamy o tym, on widzi jak korzystam z toalety, ale nie wysikuje go, nie sadzam na nocnik itp

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam że na chwilę obecną sadzanie na nocnik nie ma sensu, szczególnie że u nas reakcją na nocnik jest płacz. Odpuszczam i jakoś pod koniec roku może spróbujemy.

    Aga, u nas po mmr kompletnie nic się nie działo więc może i u Was tak będzie :)

    A ja w końcu wczoraj uświadomiłam mojego M że w sierpniu będziemy mieli gości bo jakoś ciągle zapominałam hehehe ;D
    Na chwilę obecną mają być: Kinga, Ania, Rene, Ilona, Aga i Aga ;) czy o kimś zapomniałam?
    Nocleg zarezerwowany mają Ania i Rene :)

    Miejsc w Wawie jest sporo, na samych Bielanach są fajne miejsca, albo choćby Forty Bema na Bemowie. Nie daleko a ładnie, można się z kocykiem rozłożyć i kiedyś grilla można było robić, teraz może też, to trzeba by było sprawdzić, ale myślę też że nie ma co na przód planować bo pogoda może być różna ;)

    Ania, zdrówka dla Was!

    Kinga, Safari! Wow! To moje takie marzenie nie do spełnienia bo w życiu nie wsiądę do samolotu :P więc muszą mi wystarczyć obrazki w tv ;)

    APrzybylska, Rene lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2856e0ce77b4.jpg

    Pozdrawiamy z Rewy. Zuzia leci do wody jak szalona 😍

    Tusianka, aga_90, Rene, ibishka, Monnn lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama też powtarza, że ja na roczek już robiłam wszystko na nocnik. Gaba nocnikiem się początkowo bawiła, teraz jak go zobaczy to usiądzie. Wtedy tłumaczę, co i jak, ale bez żadnego stresu czy zmuszania. Toaletą jest bardzo zainteresowana i musi nam zawsze towarzyszyć. Też jej wtedy tłumaczę, co mama robi. Sąsiedzi pewnie mają z tego ubaw, bo wszystko słychać w pionie, jak to w bloku.

    U nas nocki dalej tragiczne. Budzi się na 3 godziny w środku nocy, probuje usunąć ale przeszkadzają jej zęby. Przez to jestem ledwo żywa, często mi słabo, no i jeszcze okres dostałam.

    W ciągu dnia z młodą też różnie, są dni lepsze i gorsze. Bywa tak wredna i złośliwa, że czasem wymiękam. A jak coś jest nie po jej myśli, to histeria taka, jakby krzywda niewiadomo jaka jej się działa.

    Została jedna trójka do przebicia i liczę, że wtedy się wszystko poprawi.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 19 lipca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Patryk jest zainteresowany nocnikiem i to bardzo tylko ze nie w tym kierunku co trzeba:-D
    Aniu udanego wypoczynku :-)
    Pomaranczka jak tam Kira?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota co do fortu bema mówisz o terenie Legii, na przeciwko nieskończonego centrum handlowego, trasa na Arkadię?
    Marta a jak e ciągu dnia? Pospi trochę czy tez się bardzo meczy? Mam nadzieje, ze szybko to Wam minie. Bierz przeciwbólowy na okres i mam nadzieje, ze trochę zniweluje ten dyskomfort.
    Ja nie pisze tu o zmuszaniu a o zapoznawaniu z nkaasutuacja. Ja wiem, ze dziecko musi zacząć czuć, ale uważam ze trzeba tez pokazać albo uświadomić co jest grane.
    Czasem nie rozumiem waszych mam. Myślałam, ze powinny mówić jak skłonić dziecko do robienia pewnej sprawy, a nie pouczać co kiedy kto robil 🤔
    Ludzie jakaś dziwna tendencje maja do pouczania a nie do dawania rozwiązań

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 lipca 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mamy dziś piękną pogodę 🌞 Wracamy właśnie z Akwarium w Gdyni, szczerze to nic specjalnego. Po powrocie pewnie wybierzemy się na plażę.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 20 lipca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, szkoda że nie pisałaś że chcecie tam jechać bo bym Ci odradziła xD Każdemu odradzam :D

    No wiecie my może i po roku sikalismy na nocnik no bo komu by się chciało prac dalej te tetry. Ale problemy z mięśniami dna miednicy ma mnóstwo kobiet i o tym nikt już nie mówi...

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba o większości problemów nikt nie mówi. Tak jak sadzanie niesie później problemu z kręgosłupem, gdzie większość osób je niestety na :/
    Emily89 wrote:
    Ania, szkoda że nie pisałaś że chcecie tam jechać bo bym Ci odradziła xD Każdemu odradzam :D

    No wiecie my może i po roku sikalismy na nocnik no bo komu by się chciało prac dalej te tetry. Ale problemy z mięśniami dna miednicy ma mnóstwo kobiet i o tym nikt już nie mówi...

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy mądrzejsi o to doświadczenie i teraz sami będziemy odradzać. Nie pisałam, że chcemy bo to była spontaniczna decyzja.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak rozumiem problemy z kręgosłupem wynikające z wczesnego sadzania dzieci, tak nie umiem skojarzyć czemu od wczesnego sadzania na nocnik są problemy z mięśnia i dna miednicy. Wytłumaczy ktoś? 😉 Myślałam że tylko psychologiczne problemy to rodzi 😉

    Ilona oczywiście że i rady się pojawiają. "ja byłam nieugieta" co oznacza tyle że jeśli dziecko Ci na nocniku płaczę to i tak masz nie pozwolić mu wstać. Przecież w końcu się wysika. Mówię na to że nie będę dziecku robić traumy. "jakoś nie zauważyłam żebyś miała (w sensie ja) jakąś traumę" 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ i może rzeczywiście nie mam, ale mojego dziecka tak zmuszać nie będę 😉

    Aniu korzystajcie z dobrej pogody ile się da, ładujcie akumulatory na jesień 😁😁

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem fizjo ale generalnie parcie na mocz"sikanie tak jakby na żądanie) osłabia te miesnie. Tak mówiąc w skrócie.

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, tak jak kupy się noe powinno robić na parcie, ale generalnie nawet po stosunku powinno się zrobić siku. I bądź pan mądry 🤔
    Emily89 wrote:
    Nie jestem fizjo ale generalnie parcie na mocz"sikanie tak jakby na żądanie) osłabia te miesnie. Tak mówiąc w skrócie.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gdzie Was wywiało?

    My wracamy do domku. Ja nadal chora i chyba jest coraz gorzej.

    Co tam u Was?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Mnie w ogórki, dynie, cukinie i patisony.
    Dziecko śpi mogę trochę podziałać. Opiekunki nie mam 3 tydzień... tak to z ludźmi jest cudownie się umawiać ...
    Aniu leć do lekarza i kuruj się jak możesz. Musisz być zdrowa i silna żeby dzidzia była taka sama

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też chora. Cały weekend w łóżku...
    Dzisiaj pojechałam do pracy bo musiałam ale jak mi się do jutra nie polepszy to idę rano do lekarza.
    Oby tylko Kira nic nie złapała bo we czwartek mamy mieć szczepienie...

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 22 lipca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dużo dużo zdrówka dla was 🙂

    pomarańczka_33, APrzybylska lubią tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowia dziewczyny :)

    My 9 sierpnia mamy wesele. Mały zostaje z babcią. Szukam sukienki i jakaś porażka :( Nie mam czasu jeździć po sklepach, a już 3 sukienki zamówione w internecie muszę odesłać.. Aż mi się odechciało szukać.

    12 dni po odstawieniu piersi nadal bolą, ale bez tragedii. Wczoraj byłam u ginekologa, przepisał mi norprolac na zatrzymanie laktacji i w aptece to aż mi oczy wyszły jak usłyszałam - 160 zł. Żałuję że wykupiłam, bo dałabym radę bez, a jeszcze się źle po nim czuję. Masakra, wzięłam 1 tabletkę i pewnie na tym się skończy, a 160zł w błoto. Mógł mnie uprzedzić, że to tyle kosztuje.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny :)
    Ja się niestety ładnie dorobiłam. Byłam rano u lekarza. Angina. 10 dni antybiotyku. Zwolnienie do końca miesiąca. Z tego ostatniego nawet się cieszę ;)
    Najbardziej mi jednak żal Kiruni która strasznie za mną tęskni i jak tylko mnie widzi to łapie za ręce, przytula i nie chce puścić :( a tu jeszcze przed nami ciężkie chwile bo do piątku włącznie nie powinnam za bardzo z nią przebywać żeby jej nie zarazić. Dopiero co sama skończyła przyjmować antybiotyk więc lepiej by było żeby to się za szybko nie powtórzyło.
    Idę na śniadanie i wskakuje do łóżka, ach te seriale Netflixa ;D

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, szok z tymi tabletkami! Ja bym chyba powiedziała że ich nie biorę...

    Powodzenia z sukienką, łatwe to to nie jest. Choć mi się fartnęło bo zaryzykowałam i na swój ślub zamówiłam przez internet z Chin i była dobra :)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
‹‹ 865 866 867 868 869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ