X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, a propos blogów podróżniczych z dzieckiem to polecam przede wszystkim na fb „zalatana rodzinka „ to moi znajomi z 3 dzieci - z 8 miesięcznym maluchem poleceli na Filipiny a teraz z najmłodszym 4 miesiacznym tez gdzieś do Azji. Non stop latają. Fajnie pisze tez Tasteaway, tez za fb i ostatnio odkryłam „podróżujemy razem” ale tych jeszcze za dobrze nie znam.

    myszkaka, Magdzia85F, Rene lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ten potrzebuje na jazdę "osiedlowa" typu jak muszę podjechać do rodziców czy do sklepu a młodą się drze tyłem. A potem będe kupować jakiś tyłem drugi żeby mieć na trasy ale to będzie osobny temat. A mam. Dwie bliskie koleżanki które mają takie foteliki - obydwa które wymieniłwm około roczne i malo używane bezwypadkowe i pewne.. Pozmieniały samochody i nie pasują im i chcą mi sprezentowac tylko nie wiem który "mniej dziadowski" że się tak wyrażę..

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Myszka, a propos blogów podróżniczych z dzieckiem to polecam przede wszystkim na fb „zalatana rodzinka „ to moi znajomi z 3 dzieci - z 8 miesięcznym maluchem poleceli na Filipiny a teraz z najmłodszym 4 miesiacznym tez gdzieś do Azji. Non stop latają. Fajnie pisze tez Tasteaway, tez za fb i ostatnio odkryłam „podróżujemy razem” ale tych jeszcze za dobrze nie znam.

    Kurcze, zazdroszczę odwagi. Ja to jakoś panikuję. I też jestem przewrażliwiona na punkcie uprzykrzania podróży współpasażerom. Ja się krzywiłam jak dzieci długo płakały w samolotach, albo się źle zachowywały, to teraz nie chcę wyjść na hipokrytkę co ma dziecko to ma w dupie czy płacze, czy nie, ważne że jadę na wakacje. Podejście jest tym bardziej głupie, że nawet nie wiem czy by płakał, ale z góry się boję. On z tych co nie śpią za dobrze i nie lubią siedzieć w miejscu więc od razu mam czarną wizję. W domu jest grzeczny, wesoły i wszystko fajnie, ale pojedziemy do centrum handlowego to w wózku pojeździ z 30 min a później cały czas nosidło albo awantura. Co gorsze mój mąż jest jeszcze bardziej przewrażliwiony i on to w ogóle uważa, że najlepiej w domu siedzieć i co ja wymyślam za wakacje w Grecji. Jakby chociaż jedno z nas było bardziej wyluzowane to byłoby jakoś łatwiej.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibishka, żaden z tych foteli nie miał wykonanych testów zderzeniowych. Nie oznacza to, że są to złe fotele, ale jedno jest pewne - nic nie wiemy na temat tego jak zachowają się w razie WU...

    Ja bym nie ryzykowała, kupiłabym jeden porządny fotel tyłem. Ale to ja.
    No ale chciałaś znać moje zdanie :)

    P.S. Nie jest powiedziane, że bedzie się darła po zmianie fotelika na RWF (one są większe, wyżej dziecko siedzi itp). Nie jest też powiedziane, że przestanie się drzeć, dzieci tak już czasem mają (co widzę po znajomych :P ).

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kamila a poleciłabys mi jakieś modele? Potrzebuję 2..jeden taki jak najtańszy ale spełniający niemy bezpieczenstwa właśnie do tej osiedlowej jazdy.. Tak myślę gdzieś do 500zl? A drugi tak do 1000?

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila a mozesz podać przykłady z 5 tych porządnych fotelików ?

    Dziewczyny jak Wy sobie radzicie ze sobą, gdy Maluch nie daje się wyspać x noc? Bo ja jestem ogólnie nerwus, ale po braku snu to już w ogóle.

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, my z mężem mamy taki deal że w weekend on wstaje rano z Grzesiem i się z nim bawi do pierwszej drzemki, a ja wtedy śpię. Później on śpi, a ja się zajmuję ;) A w tygodniu to jak Mały idzie na poranną drzemkę o 8-9 to ja też się od razu kładę. Po południu jak jestem bardzo zmęczona to też się kładę.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko to fajnie, niestety jak tak dobrze nie mam.
    Odespać w dzień też, bo Ada śpi po 40 minut z czego cały czas z cycem w buzi.

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podpinam się pod prośbę o foteliki :)

    Dziewczyny składamy się na kosz słodkości dla Kamili :)

    Współczuję nocnych przejść.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grześ też śpi 30-40 minut, ale sam w łóżeczku, więc wtedy ja szybko się kładę :D A jak się budzi to po przytuleniu i pobujaniu usypia i jeszcze razem na łóżku z godzinę potrafi spać. To czasem mi się uda spać, czasem nie. Też nie umiem spać jak mnie ssie.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dawna znajoma też zwiedza cały świat z Małym dzieckiem. Ma męża Brazylijczyka i pierwszy raz u dziadków byli jak Mała miała pół roku chyba. Też poleca podróżowanie z maluchem. My w tym roku bardzo byśmy chcieli jechac/lecieć na wakacje i raczej powstrzyma nas jeśli już tylko brak kasy :d
    W zeszłym roku z 4miesiecznym Wiktorem nad morzem było super, więc się nie boję. A teraz już będzie dużo starszy, bardziej kumaty, mobilny :D

    U nas noce od kiedy ok 1-2-3 (różnie bywa) biorę go do nas do łóżka nie są najgorsze. Śpi od ok 20 do ok 7. Pobudek nie liczę bo zdarzają się 2, a są noce że i 5, ale na spiąco wyciągam cycka i śpimy dalej. Chociaż średnio co 2-3 dni jest przerwa w nocnym spaniu. Wtedy zostawiam otwarty bufet i jednym okiem śpię, drugim czuwam :d a Wiktor szaleje, cycuje na czworakach i w końcu pada zmęczony, ale ile to trwa to nie wiem. Zdarza się i do 2h, ale zazwyczaj ok 1h :)

    Mam zaległego urlopu 38 dni, a w razie W 3miesiace wypowiedzenia, jakoś to będzie :) już przestało mi być przykro. "Tabletkę" na smutki mam przy sobie <3

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, no widzisz. My też byliśmy nad morzem jak Grześ miał 4 miesiące i może byłoby super gdyby nie trzeba go było non stop nosić.. Nie chciał siedzieć w wózku.
    Ale i tak największy problem to moja głowa.. Za bardzo się przejmuję "jak to będzie", zamiast po prostu wyluzować. Jak ja będę zestresowana w samolocie to on też.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga nie wiem co to za aura nad morzem, ale Wiktora tam zaczął w tylek wózek parzyć. Walczyliśmy przez pierwsze 2 dni. Resztę urlopu jeździł w foteliku na stelażu wózka i byli super. Mały Podróżnik też chciał oglądać gdzie jest ;)

    Mama na stres w salomocie też są sposoby ;) chociaż wiem że gdyby Twój mąż był wyluzowany w tym temacie to byłoby Ci łatwiej. Pooglądaj sobie oferty wakacyjne, może cos drgnie :D

    Edit: co to jest salomot? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 10:48

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pojechaliśmy pociągiem, bo samochodem to byśmy nawet nie dojechali.. Nienawidził swojej łupiny :D Nawet do sklepów zawsze musieliśmy brać wózek, bo w foteliku jeździł 10 minut i na ręce. Chyba on nie lubi być taki skrępowany.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miało być "aura nad morzem" ;)

    Dzieci są różne, może będzie Wam łatwiej jak będzie sam biegał ;d

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    My pojechaliśmy pociągiem, bo samochodem to byśmy nawet nie dojechali.. Nienawidził swojej łupiny :D Nawet do sklepów zawsze musieliśmy brać wózek, bo w foteliku jeździł 10 minut i na ręce. Chyba on nie lubi być taki skrępowany.


    u nas to samo

    Teraz wkładamy ją w ten kosz na zakupy, ale ma radoche

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Grześ też śpi 30-40 minut, ale sam w łóżeczku, więc wtedy ja szybko się kładę :D A jak się budzi to po przytuleniu i pobujaniu usypia i jeszcze razem na łóżku z godzinę potrafi spać. To czasem mi się uda spać, czasem nie. Też nie umiem spać jak mnie ssie.

    moja nie śpi w łóżeczku...sama nie zasypia...
    Wow , dobra jestem... :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 11:31

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibishka, Magda, poniżej kilka modeli fotelików, które przeszły świetnie testy zderzeniowe.
    Jeśli mówimy o fotelikach RWF, to najważniejszym taim testem jest Test Plus - mega restrykcyjny test. (Numerki nie są sortowaniem od najlepszego do najgorszego, tylko po prostu listą porządkową).

    !! Zawsze przed zakupem fotelika należy zmierzyć go do dziecka i do samochodu. !!

    FOTELIKI 9-25 (niektóre z nich są 0-25 ale i tak zaleca się by dziecko siedziało, zanim przesadzimy, go do następnego fotelika)
    1. Axkid Minikid (1.0 ponoć jest lepszy niż 2.0) - fotel, który doczekał się profilu na fejsie :D :D generalnie, świetny RWF, pasuje praktycznie do każdego auta, montaż na pasy samochodowe i kotwiczące.
    2. Axkid Rekid - to taki Minikid, ale z możliwością montażu na isofix (do 18 kg), niestety czasem montaż na isofix kasuje fotel pasażera z przodu.
    3. Axkid Move - to jest z tego co kojarzę nowsza wersja Axid Wolmax, montaż na pasy.
    4. Axkid Duofix - możliwość jazdy przodem i tyłem, niestety z racji opcji jazdy przodem nie ma Test Plusa, montaż na isofix lub pasy.
    5. Britax Max-Way (Plus) - montaż na pasy, ma test plusa

    Foteliki 9-18
    1. Avionaut Aerofi RWF - pierwszy POLSKI fotelik, który zdobył Test Plusa (mamy się czym chwalić!). Montaż na bazie isofix, minus, że tylko do 17,5 kg.
    2.Maxi Cosi 2way pearl - spoko fotelik, niestety ze wzgledu n opcję przodem nie ma szans na Test plusa
    3.BabySafe Akita
    4.Concord Reverso Plus


    Tak, jestem zafascynowana Akidami, ale nie bez powodu. Te foteliki może i kosztują między 1000 a 2000 zł ale z racji wagi (do 25 kg) wystarczają na bardzo długo (do 6 roku życia, a nawet i więcej jeśli dziecko jest małe). Dają nam ten spokój, że w momencie konieczności przejścia na fotelik 15-36, nasze dziecko budową ciała i wzrostem (a także świadomością) będzie gotowe do siedzenia w takim foteliku, który zapinamy pasem samochodowym. Czasem zdarza się, że dziecko w wieku 3 lat osiąga wagę 18 kg, musimy przesadzić go do 15-36 (jeżeli nie chcemy kupować 9-25) a ono np nie rozumiejąc, po co są pasy przekłada go sobie w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub (o zgrozo) odpina pas (pasy fotelikowe się nie "wysuwają" w przeciwieństwie do samochodowych).


    To tak na szybko, jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało :)


    Ibishka - czy macie 2 auta czy jedno? Bo jeżeli jedno to czemu potrzebujesz 2 foteliki? Żeby przodem nie krzyczała? Pytanie, czy jak posadzisz przodem, to bedzie chciała siedziec tyłem. Ja , biorąc pod uwagę doświadczenie znajomych, któych podróże to był koszmar, ale nie przesadzili przodem, mogę pocieszyć, że jest szansa, że z wiekiem to się zmieni :) i gorąco namawiam na fotelik tyłem :)

    Przeliczając cenę fotelika na lata użytkowania to już nie wydaje się taka duża kwota :) no i wielu miejscach można skorzystać z rat 0%. My przykładowo nie chcieliśmy prezentów na chrzciny tylko powiedzieliśmy, że zbieramy na fotelik :) i każdą kasę, którą Pawełek dostaje też na to odkładamy :) bo zabawek i ubranek to on ma aż za dużo :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 11:44

    APrzybylska, ibishka, Rene, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Super! :/

    Dziewczyny hak Wasze Maluszki reagują na muzykę?
    Adunia bardzo lubi. Wtedy podryguje pupą, podnosi rękę jak dj i kiwa głową :D
    Mój nie reaguje w zasadzie to jest mu wszystko jedno co leci za to piszczy i cieszy się jak starsze biegają :-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to drogawo te foteliki. Chyba odloze parę zł, bo m9j mąż już patrzył tanie.

    Nam polecali firmy kiddy kolejny do isofix. Ale póki co to jak lupina jest dobra to chyba na razie jednak sobie darujemy zakup.

    Kamila dzięki za podpowiedzi.


    Rene moze Patryk woli ganiac za psem i bawić sie z rodzeństwem . Hehe

    Ada dziś stanęła bez trzymania dwa razy na 10 sek. Szok :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 16:05

    Etoilka, BP 02, APrzybylska lubią tę wiadomość

‹‹ 760 761 762 763 764 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ