X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata, Rene, zdrówka dla chłopaków! Trzymamy kciuki, żeby problemy się skończyły!

    Klaudia, wszystkiego dobrego dla Pati!

    Aniu, brawa dla Zuzi :)

    Mój też fan papieru, kartonów i innej makulatury.
    I też się cieszy jak głupi jak uda mu się zrobić coś, czego mu nie wolno. Usłyszy "nie wolno", odwróci się, uśmiechnie szeroko i szybko w drooogę, żeby tylko mama nie zdążyła go dopaść.

    Kinga, ja kupuję raz w tygodniu rybę, najczęściej dorsza i łososia. Częściej piekę w piekarniku niż robię na parze. Zawijam w folię osobny kawałek dla Wojtka bez soli, ma na 2 dni. Dorsza uwielbia w pomidorach.

    Idzie nam pierwsza dwójka - na górze. Także Wojtek znów zaczyna "mamować".

    No i mnie gryzie przy karmieniu, jak na mój gust specjalnie, gadzina jedna... nie wiem, na ile mi starczy jeszcze cierpliwości.
    No i szczypie okrutnie jak się po mnie wspina. I ciągnie za włosy dla zabawy. Ratunku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 10:59

    APrzybylska, Magdzia85F, Agiii37, BP 02 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, a moze kitchen helper Wam pomoze?:)

    Oczywiscie ten samorobiony z IKEA a nie oryginalny (chyba ze chcecie wydac 250 zl xD)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Czytuję, ale się nie udzielam bo u mnie podły nastrój. Miałam obiecane miejsce w pracy po zakończeniu macierzyńskiego, a tu się teraz okazuje ze jednak nie i problem. Widzę że mnie tam już nie chcą, ale samą się zwolnić nie zamierzam. Doczytalam że prawo nas już nie chroni w ogóle..

    Kinga chyba nie pomogę bo Wiktor od razu chętnie pił ten Innofer. Poproś o zmianę leku może albo wlewaj na siłę. I tak więcej z tego korzyści niż nerwów Grzesia :) ewentualnie pytaj o Actiferol, podobno można wymieszać z jedzeniem. Mam znajomą której synek Innoferem wymiotował a Actiferol przyjmuje bez problemu.

    Agi, Rene super że jesteście z nami :) zdrówka dla Waszych pociech!

    Wybaczcie, na więcej brak mi energii..

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily89 wrote:
    Ania, a moze kitchen helper Wam pomoze?:)

    Oczywiscie ten samorobiony z IKEA a nie oryginalny (chyba ze chcecie wydac 250 zl xD)
    W sumie to jeszcze rzadko zadziera nóżki żeby gdzieś się wspinać i lepiej niech tak zostanie. Ale bardzo dziękuję za pomysł, nie wiedziałam, że jest coś takiego. Będę miała na uwadze :)

    Aga będzie lepiej :) trzymaj się.

    Marysia u nas też dorsz lub łosoś. W pomidorkach mniam :)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka witaj w klubie mój też szczypie i ciągnie za włosy ostatnio wytargal nawet psa biedna jak Widzi Patryczka to ucieka
    Aga współczuję sytuacji z pracą :-(

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu haha Zuzia poziomy jak w grze zdobywa. I brawo!

    Aga współczuję Ci bardzo :’( i czemu nas nie chroni prawo?
    Chyba nikogo tak naprawdę nie chroni.
    Mam nadzieję, że sie jednak wszystko dobrze ułoży!

    U mnie Ada też szczypie. Mam prawą rękę w siniakach.

    Rene zdrówka dla Patryka!

    U nas Ada ma zapędy wspinaczkowe. Weszła juz na stolik miesiąc temu, a wczoraj do blatów w kuchni z kanapy zaczęła przechodzić. I zrzuca sobie z szafki rtv takie pudło z grą planszową i wchodzi, i schodzi po niej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 12:57

    APrzybylska lubi tę wiadomość

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a może spróbuj posadzić Zuzię obok siebie w krzesełku do karmienia? Ja wkładam Grzesia do krzesełka, daję mu zabawki, gryzaki i sobie tak potrafi chwilę siedzieć, a ja wtedy robię jakieś kanapki czy szykuję coś na obiad, co nie wymaga dużo czasu.


    Marysiu, a jak robisz dorsza w pomidorach? Dziś też mam rybę, bo wczoraj łososia nie tknął. Dziś dorsz..
    Tylko, że ja bardzo rzadko mu rybę podawałam do tej pory :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 13:10

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety wkładanie Zuzi do fotelika też nie wchodzi w grę, próbowałam. Skończyło się tym, że i tak miałam ją na rękach, bo chciała wstawać. To, co mogę to szykuję wieczorem dzień wcześniej i resztę robię gdy Zuzia śpi lub robimy razem.

    Właśnie, jak to nas nie chroni prawo? Kadrowa u męża mówiła, że rok jesteśmy pod ochroną po powrocie z macierzyńskiego.

    A u mnie jakieś dziwne zawirowania w cyklu i nie wiem o co chodzi. Do tego tarczyca znowu w górnych granicach. Muszę odwiedzić gina.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, rybę przyprawiam tymiankiem i sokiem z cytryny (nam też solą i pieprzem), piekę w folii ok.15-20 min. O tej porze roku robię z pomidorami z puszki - podsmażam cebulę i czosnek na oliwie, dodaję pomidory i jakieś zioła (tymianek/oregano/prowansalskie) i gotuję aż trochę zgęstnieją. 5 min przed końcem pieczenia kładę pomidory na rybę (można też polać nimi rybę już na talerzu). I tyle, nic odkrywczego :) Jemy najczęściej z kuskusem i duszoną cukinią.
    Może Grześ musi się dopiero przekonać do ryb, spokojnie :) Jak lubi pulpety, to może zrób mu z rybą zamiast mięsa i warzywami? Ja raz robiłam z łososiem.

    Aga, współczuję...

    Magda, na blaty w kuchni? O rany, musi Ada lubić wysokości! lęku wysokości pewnie mieć nie będzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 13:49

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu oj jeszcze sama tam prędko nie wejdzie we z kanapy już tam sięga...
    Chyba źle napisałam. Przepraszam.

    Etoilka lubi tę wiadomość

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jak sięga, to dużo :) choć pewnie szybciej niż myślisz, to tam wejdzie ;)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie jak za rybami nie przepadam, tak muszę kupić dorsza. I pomidory w puszce :D
    W całości czy filety?

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Właśnie, jak to nas nie chroni prawo? Kadrowa u męża mówiła, że rok jesteśmy pod ochroną po powrocie z macierzyńskiego.

    No niestety nie ma żadnej takiej ochrony. Powiem więcej, po urlopie rodzicielskim pracodawca jest zwolniony z opłacania fp i fgśp za nas przez 36 miesięcy. A zasiłek dla bezrobotnych przysługuje jeśli przez ostatnie 365 dni były odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne i... fp...
    Jaki z tego wniosek? Ochrony żadnej a na dodatek zagrożenie że w razie zwolnienia kobieta nie dostabie zasiłku dla bezrobotnych...

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! :/

    Dziewczyny hak Wasze Maluszki reagują na muzykę?
    Adunia bardzo lubi. Wtedy podryguje pupą, podnosi rękę jak dj i kiwa głową :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 17:25

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira ku mojej rozpaczy podryguje do disco polo, ale ostatnio pozytywnie też zareagowała na Godsmacka i Metallikę więc jest nadzieja haha ;D

    Magdzia85F, Tusianka, Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, filety :) ja kupuję świeżą polędwicę z dorsza w Lidlu - nie ma ości i jest bardzo smaczna.

    Dorotko, jaka masakra...

    Magda, u nas najlepsza muzyka to śpiewanie mamy. A jak jeszcze przy tym tańczymy, to jest szał. Inna muzyka se może lecieć :p

    Magdzia85F, Tusianka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jo :/

    U nas też śpiewanie mamy i jest mega radocha. Mamy swoje hity. Ale tańczy też do radia :)

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomarańczka_33 wrote:
    Kira ku mojej rozpaczy podryguje do disco polo, ale ostatnio pozytywnie też zareagowała na Godsmacka i Metallikę więc jest nadzieja haha ;D

    hahaha moja też, mąż spr a tak to nie włączamy. Wolę aby takiego gustu muzycznego nie miała.

    Marysiu moja tez lubi moje zawodzenie. Dwa kawalki : wlazł kotek i ta Adusia, ta malusia (zmieniłam wersję z Dorotki).

    pomarańczka_33, Etoilka lubią tę wiadomość

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, u nas to disco polo to tylko z reklam, poza tym u nas nie ma miejsca w domu na takie rytmy :P

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam filety dorsza w pomidorach i przyznam, że pyszne ale Grześ skubnął trochę i nie chciał więcej. Ale to i tak lepiej niż wczoraj, bo łososia nie jadł, mimo że kiedyś już próbował i nie było najgorzej. Ja zapiekłam rybę pod pomidorami, przepis z kwestii smaku. Mam dla niego jeszcze jeden kawałek to jutro dostanie zupkę.. Ze wszystkiego co mu dziś dałam to w całości tylko zjadł marchewkę. Brokuły coś go ostatnio też w zęby kolą, a uwielbiał.

    Grześ nie tańczy do muzyki, ale w sumie może za mało mu puszczam. Raczej siedzimy po cichu bo i tak te jego zabawki napierniczają co chwilę i jak leci na dwa fronty to mam wrażenie, że mi głowa eksploduje :D

    Czy Wasze dzieci dają się dotykać do rączek? Grześ raczej nie lubi, wyrywa. Jak go się bierze to robi piąstki, dlatego nie bardzo go mogę nauczyć koci łapci. Jak sam macha i przybija piątki to ok, ale jak ktoś go dotyka to nie chce.

    f2wli09k0vt5rkls.png
‹‹ 759 760 761 762 763 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ