X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z Klaudią? I Pati?

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis 7 miesiecy <3
    co do jedzenia.. moj lubi zjesc i sa tego efekty - 10.9 kg ::D je 4x lub 3x mleko po 180ml, kaszki ze 120 ml+60g owoca i obiadek ok 125g.

    Magdzia85F, aga_90, APrzybylska, Etoilka, ibishka, Tusianka lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, wszystkiego dobrego dla Stasia!

    Ilonko, ale Wy ładne!!!

    Iza, haha, super pozycja Gabi! U mamy się śpi najlepiej, jasna sprawa!

    Kamila, dodaj łyżkę jogurtu do twarożka - konsystencja będzie bardziej kremowa, może lepiej podejdzie.

    Co do jedzenia, to mój też sobie lubi pojeść. Kaszkę już robię ze 150ml wody. Obiadu zje ze 160-180ml. Deser też niemały. No i jeszcze wyżebrze co nieco między posiłkami... Moje mleko pije tak z 6 razy na dobę (ale to wiadomo, raz mniej, raz więcej). Na szczęście coś mi się wydaje, że przemiana materii będzie moja - także pewnie zawsze będziemy tyle łasuchować ;)

    Od wczoraj Wojtek gada, że hej. Po długim czasie plucia, pisków i krzyków wrócił do gaworzenia. "Meme" (a nawet czasem "mama") króluje! "Baba" też wychodzi pięknie :)

    A z takich rozkmin moich... zrobiłam się ostatnio straszną kurą domową! I jak mi z tym dobrze!!! Jeszcze 2 lata temu bym nie pomyślała, że taką przyjemność może mi sprawiać stanie przy garach na przykład. Jak ja wrócę do pracy...?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:48

    Ilona92, aga_90, Sylwiaa95, myszkaka, APrzybylska, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Moja Gwiazdeczka dziś kończy 7 miesięcy <3


    Marysiu lubię czytać Twoje posty :-)

    Sylwiaa95, APrzybylska, Tusianka, aga_90, Ilona92, ibishka, Etoilka lubią tę wiadomość

  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Adusi! :)
    My wrociliśmy z pobierania krwi. Staś jak zawsze dzielny pacjent , raz krzyknął ale nie płakał :)

    Magdzia85F, Ilona92, Etoilka lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaki dla Gwiazdeczki :*

    Sylwia kciuki za wyniki!

    Magdzia85F, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Gwiazdeczki! :*

    Wojtuś jaki Przystojniacha :D

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, zdrówka i samych radości dla Adusi!

    Aga, nareszcie ktoś zauważył :D dla mnie najprzystojniejszy na świecie <3

    aga_90, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu jak to ktoś? Jest przystojny,i bardzo ma sympatyczną buzię :-)
    I do Ciebie podobny!

    dziękuję w imieniu Adusi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:31

    Etoilka lubi tę wiadomość

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - :*. Żart z tym, że nareszcie ktoś zauważył :)
    Mówią, że bardziej podobny do taty. Ale oczy na bank moje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:40

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczny Wojtuś :)

    Zdrówka i wszystkiego co najlepsze dla Ady :)

    Grzegorz od kilku dni uparcie wstaje, co doprowadza mnie do zawału serca..
    Za to jeśli chodzi o jedzenie to mam poczucie porażki. Rozszerzamy dietę już 2,5 miesiąca a on nadal zjada tyle co nic. Czasem ma lepsze momenty, ale dzisiaj znowu ani kaszki ani obiadku nie chciał. Po kilku łyżeczkach buzię odwraca, rączki do niej wsadza albo próbuje jeść moją rękę. Żeby chociaż jadł pół słoiczka to bym przynajmniej tyle wyrzucać nie musiała.. Ale nie. Wody też nie pije i fakt, że to moja wina bo za rzadko proponuję.

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu :*

    Myszko może po prostu Twój Grześ potrzebuje czasu. A dawałas Mu np.ziemniaka rozgniecionego żeby sam zjadł?

    Etoilka lubi tę wiadomość

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Znaczy no on coś tam skubnie ale to są bardzo małe ilości. Te wafelki ryżowe z babydream to chętnie je, no i jabłka też sobie gryzie. Może muszę spróbować blw.

    Powiem Wam, że właśnie mi się kuzynka "pochwaliła", że teraz ich zabawa z dzieckiem polega na tym, że go biorą pod pachy i prowadzają.. Dodam, że ma 10 miesięcy, nie siedzi i nie siada sam, nie raczkuje ani nawet nie pełza i nie umie sam wstać.. A oni z nim chodzą i są dumni jaką to mają super zabawę.. Szczerze to nie wiedziałam jak to skomentować i tylko powiedziałam, że to bardzo szybko bo dzieci około roku przeważnie zaczynają chodzić. Mam wrażenie, że przez to że on sam niczego nie potrafi jeszcze zrobić to oni na siłę chcą żeby coś umiał i zaczęli z nim chodzić.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko, spróbuj, może Grześ dzięki temu będzie jadł więcej:) kciuki

    Co do kuzynki, no comment :/

    myszkaka lubi tę wiadomość

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka... no turbo zabawa, zwłaszcza z takim dzieckiem.... masakra, co to ludzie mają za pomysły...

    A co do Grzesia - ja CIę bardzo zachęcam do blw! Ale też do tego, żeby zluzować :)
    Nie liczyć ile je, nie stresowac się tym, dać dziecku wolność w tej kwestii.

    Nie gotować specjalnie dla dziecka, a gotować tak, by dziecko mogło z tego coś zjeść :)

    I dawać mu cieszyć się poznawaniem nowości bez ciśnienia, czy zje czy nie :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie chyba się za bardzo przejmuję chociaż staram się mu nie wciskać jak nie chce. Zawsze jak szybko odmawia jedzenia to daję mu się w tym "babrać", wkłada rączki, ugniata, no generalnie armageddon robi i jest cały brudny, ale właśnie chcę żeby poznawał konsystencje no i nie uważał jedzenia za przykry obowiązek. Po prostu nie lubię wyrzucać jedzenia, a jak on mi zjada połowę połowy słoiczka który mu nakładam no to masakra. A czasami to i nic nie zje, jak nie podejdzie.
    Z tym dawaniem jedzenia od siebie jest o tyle problem, że ja często robię jakieś tajskie dania, albo jakiś makaron z suszonymi pomidorami. To jest dość słone, albo ostre, no niezbyt nadaje się dla dziecka. Takiego kotleta z ziemniakami i surówką to my praktycznie nie jemy. Mój mąż nie lubi mielonego mięsa, więc wszelkie pulpety, klopsy, gołąbki odpadają. Głównie to coś smażone albo pieczone albo gulasz. Takiego mięsa z gulaszu to bym się bała podać, zresztą jakbym miała zrobić niesłony gulasz na 3 dni to średnio byśmy mieli ochotę go jeść :D
    Sorry, że Wam truję o tym jedzeniu ciągle. Faktycznie muszę zluzować.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sobie mozesz posolic na talerzu :)
    A co do tego ostrego to bym sie tak nie bala serio :)
    Slone to i owszem ale ostre nie jest zle - mlody sprobowal wasabi ostatnio i imbir xD wcinal jak szalony :) oczywiście po wszystkim bylo picie ale szczesliwy byl wiec chyba smakowalo :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przepraszam ze zapominam - ale to Grzes tak reagowal zle na gluten?

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i moze by mrozic czesc słoiczka niezjedzona?
    I robic wiecej jedzenia dla Grześka i mrozic. Wyciągac po kilka sztuk?

    Polecam tez folie malarska w rolce pod krzeselko albo papier pakowy :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko ja gotuję bez soli ale z przyprawami. Odkładam dla Ady porcję na 2 dni i resztę solę.

    Co do jedzenia. Ja podobnie do Marysi chyba robię się kura domową. Co ja teraz gotuję i ciasta. Wow.

    I pulpety możesz zrobić sobie i Grzesiowi. Co do nie lubienia jedzenia. Mój mąż to nie je wipeprzowiny, zup. Tzn.nie jadł. Przy Adzie zaczął. Choć ja Jej świnki nie daję.

    Etoilka, myszkaka lubią tę wiadomość

‹‹ 737 738 739 740 741 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ