X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzieciątko dziś pobiło rekord. Wstała z drzemki o 12.40 (spała niecałe 2h) i zasnęła o 20.15 bez awantury. Przez ten czas wesoło się bawiła, jadła, żadnego marudzenia. Szok i niedowierzanie.

    Zuzia na szczęście akurat w wannie siedzi grzecznie i bawi się tym, co ma w zasięgu. A po Waszych wiadomościach chyba spróbuję położyć ją też na brzuszek.

    Teraz najlepsza zabawa to wchodzenie pod krzesła, fotel i przechodzenie pod wszystkim. Pchacz jest super mostkiem i przejście pod nim to radość i duma :)

    myszkaka, Ilona92, Etoilka, aga_90, BP 02 lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu u nas ciiiisza!

    My się kąpiemy nadal w małej wanience - na razie nikt nie narzeka. Ale jak mówicie, że tak fajnie w dużej wannie na brzuchu, to spróbujemy :)

    Zaszczepiliśmy wczoraj pierwszą dawkę na meningokoki. Był lekki stan podgorączkowy, ale już jest ok. Młody waży 8900g.

    Też muszę w końcu zabezpieczyć szuflady, bo się zawzięcie bawi w otwieranie.

    Już bym chciała, żeby to moje dziecię usiadło - wierzę w to, że trochę odciąży to mój kręgosłup ;)

    aga_90, BP 02, Ilona92 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, Iza, jak tam u Was? Choroby pokonane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:58

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobote miał gorączke 38.5 wieczorem, po paracetamolu przeszlo. W nd stan podgoraczkowy. No i od soboty kaszel i kichanie. Wczoraj poszlismy do lekarza ale osluchowo ok oprocz okolic piersi gdzie slychac cos bo z nosa mu wydzielina splywa do gardla i niby dlatego. Mamy robic inhalacje, smarowac mascia majerankowa pod nosem, podawac wit C i cos na kaszel nam przepisała doktorka. Dzis juz lepiej :)

    xk81pfk.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, super, oby tak dalej!

    Hehe, spróbowaliśmy kąpieli w dużej wannie. Płaczu było co niemiara :p

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu dzięki że pytasz. My mieliśmy dwie tragiczne noce w weekend. Całe na rękach bo nie mogła oddychać ale z dnia na dzień coraz lepiej.
    I pelza jak szalona! W końcu :) zaczęła w zeszłym tyg nieśmiało a potem z dnia na dzień coraz lepiej
    Z innych rzeczy to kończyny po malu kpi. Pokarmu zaczęło ubywać to nie ciągnęłam tego. Teraz odciagam tylko rano i wieczorem ale po malu całkiem schodze z tego.

    My dziś zaliczyłismy przypadkiem prysznic przymusowy bo zrobiła taka kupę że calutkie body i spodnie obsr.. Po pachy. I nie szło jej rozebrać żeby dalsze elementy ciała nie cierpiały na tym. Hehe wzięłam chusteczki nawilżane ale po krótkim zastanowieniu doszłam do wniówku że nie ma szans więc mężu chwycił golasa jak smierdzaca bombę. Wsadzilismy do wanny i umylam pod prysznicem i jakoś poszło :D

    Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że wracacie do zdrowia :) oby teraz było już tylko dobrze!

    Ja nie mam okresu. Powinnam dostać 6.11, cisza. Test negatywny. Ale dzięki temu poruszyliśmy temat robienia kolejnych potomków i wychodzi na to, że ja chyba będę najszybciej staraczką ;) Udało mi się wynegocjować powrót do pracy 01.04.19. Do tego czasu dobrze by było zajść.

    Swoją drogą, poszli mi na rękę - dziwne. Umówiłam się, że będę pracować 4 dni w tygodniu i 1 dzień urlopu. Ale ilość sklepów mi się nie zmniejszy. No zobaczymy jak to się ułoży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 09:41

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja kiedyś twierdziła że syn się dużo ślini? Hmm, to ciekawe jak nazwać to co robi teraz :d ktoś odkręcił kran :O

    Byliśmy wczoraj na basenie. Polecam tym których dzieci się często w nocy budzą! Taki był zmęczony że pobudki w sumie były 3, ale spalismy od 21 do 9:20 :D
    A jaki był szczęśliwy w wodzie :D

    Czy tylko ja jestem taką złą matką że do picia daję tylko wodę? Żadnych soczkow.??

    BP 02, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja znaczy jestem złą matką z kolejnego powodu. Zuzia też dostaje tylko wodę :)

    aga_90, BP 02 lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w wannie jest szaleństwo. Wczoraj to raczkował do zabawek które mu odpływały, a później ślizgał się na brzuchu. Tak chlapie, że praktycznie sam sobie głowę myje ;)
    Za to nie wiem, czy te kąpiele nie rozwaliły nam nocy.. Dwa razy się sam kąpał i dwa razy w nocy były pobudki non stop. Dziś nie spałam ciągiem dłużej niż godzinę. Budził się co 20-30 minut, tak gdzieś do 1, później do 4 co godzinę, a potem znowu co pół.. Może to za dużo wrażeń? Po kąpieli też zamiast się wyciszyć to był pobudzony bardzo.

    Aga chyba pisała ostatnio o takich waflach ryżowych z babydream. Grześ oszalał na ich punkcie, normalnie w szoku byłam. Wczoraj mąż kupił, Grześ jak się dorwał to tak posmakował, że od razu całego do buzi wsadził, jak mu zabrałam to w płacz i rączki wyciągał. Moje dziecko NIGDY wcześniej nie zjadło czegoś z takim smakiem.

    Ja nie planuję kolejnego dziecka. W zasadzie to okresu chyba nie miałam jeszcze. Ostatnio pojawiło się jakieś mikro plamienie, myślałam że się rozkręci ale nie. To było po seksie więc pewnie coś się obtarło po prostu.


    edit: Dołączam do grona złych matek, Grześ też dostaje tylko wodę ;) Niestety nie chce jej pić za bardzo, no ale trudno, napije się mlekiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 13:06

    aga_90, BP 02, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staś tez tylko wode :)

    aga_90, APrzybylska, BP 02 lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze muszę zaproponować dwa razy. Za pierwszym razem nie, za drugim ładnie pije. Taki rytuał :) na dzień 140ml.

    BP 02 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo 140ml to ładnie! U nas może 10 :D jak i tego nie wypluje :D

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Gabi jak Grześ. Masakra wmueic wodę. Muszę łyżeczka podać bo dobrowolnie z butli nie pociągnie. Jak się uda z 40 ml w ciągu dnia to cud!

    Ania to super! Ja bede zaraz po Tobie bo mi pasuje wyrobić się do lipca. Więc może znowu będziemy rozprawiac razem o ciazowych rozterkach:)

    A powiedz mi bo nie wiem czy dobrze kojarzę że że zdrowiem Twojego męża wyszły na wiosnę komplikacje? Jak się czuje? Rehabilituje się lub ma jakieś leczenie? Jeśli nie chcesz to oczywiście nie musisz odpowiadać!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 14:25

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U męża dobrze. Leki, które dostaje są najlepsze z możliwych. Oczywiście sieją spustoszenie w żołądku i jelitach, ale hamują postęp choroby. Na początku przyszłego roku będzie powtórka z szerszej diagnostyki łącznie z rezonansem i badaniem płynu rdzeniowego. Rehabilitacja nie jest potrzebna, na razie normalny, zdrowy tryb życia. Dzięki za pamięć :)

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny :)
    Wrociliamy juz do domu od dziadkow i troche musialam po nadrabiac :)
    U nas gorne jedynki ida, ida i dojsc nie koga o.O
    No i zaparcia sie pojawily przy rozszerzaniu diety. Dzis troche juz w rozpaczy dalam Maxiowi kawalek czopka gkicerynowego, na razie czekam na wynik ;)
    U nas nocki sie troszke odpukac poprawily, dzis budzil sie 3 razy, tak jak przed pogorszeniem snu. Oby tak juz bylo.

    Zla Matka! Tez nie daje soczkow, choc mozliwe ze jutro podam napar z suszonych sliwek zeby troche poprawic te jelita buedakowi, tym bardzoej ze u nas woda to sluzy chyba raczej do zabawy... moze zaczne lyzeczka dawac, dzieki za podpowiedz Iza :)
    Ania, ciesze sie ze maz daje rade :)

    U mnie tez jeszcze nie bylo okresu, nie tesknie ;) tym bardziej ze mybnastepnego szkraba na 2020 lub poczatek 2021 planujemy

    Iza, dobrze pamietam ze Ty jestes fizjoterapeuta? Co mozna zrobic zeby brzuch wrocil do siebie? Po cesarce :(

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się o co Was chciałam pytać kilka dni temu :P
    Co polecacie na blizn po cc? Stosujecie coś? Ja mam tą blizn dość dziwną. W 2 miejscach jasniutka, prawie jej nie widać, w 1 miejscu tak jakby zszyta z warstwą podskorna, a na większości ciemniejsze i grubsza. Nie podoba mi się to. Poza tym jak zakładam bieliznę, to mi się robi taki wałeczek :/ i to wyjątkowo nie przez tłuszczyk :d też tak któraś ma?

    Zapomniałam się pochwalić, bo wydawało mi się to normalne, ale mój syn to straszny całuśnik xD pierwszy raz zebrało mu się na buziaki jakieś 2 tyg temu, a teraz ma fazę kilka razy dziennie że buziakuje mamusi ę <3

    Ale mamy tu zrzeszenie "złych" matek :P
    Kupiłam ten bidon z Canpola i nawet chętnie pije z niego ten mój Smykol :D tylko nie ma na nim podział ki więc już nie wiem ile wypija. Muszę zacząć ważyć rano i wieczorem (bidon ofc :d)

    BP 02, Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też bidon się sprawdza lepiej niż kubek niekapek. Co prawda też służy za gryzak, ale o wiele lepiej mała z niego ciągnie. No i u nas też sama woda. Już dawno usłyszałam, że jestem złą matką, bo jak to samą wodę dziecku dawać :D

    Ja miałam przerwę 4 miesięce pomiędzy okresami. Już były chwile paniki, bo nie planujemy tak szybko rodzeństwa, ale to tylko hormony.

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam jakiś "kubek treningowy" z lovi. Taki, że jest mała dziurka i samo leci jak się przechyli, bo on nie czaił żeby ssać. No i z tego trochę pije, ale przy okazji teatralnie kaszle ;)

    https://lovi.pl/pl/produkty/23/Kubek+treningowy

    Nie wiem czy to zdrowe, czy nie zdrowe, dobrze czy niedobre.. Ale w sumie się sprawdza jako tako więc będę używać póki co.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączam do grona matek złych ;D Kira pije tylko wodę, choć może nie powinnam nadużywać słowa "pije", bo z reguły pobiera ją do buzi a potem wypuszcza :P troszkę wypije ale to jakieś minimalne ilości :P

    Aga, ja też mam fałdkę nad blizną. Co do koloru to jest taka jasnoróżowa. Ja jej niczym nie traktuję, ale może też dlatego, że jakoś mi nie zależy na tym, żeby jej widać nie było bo i tak w bikini nie chadzam po plaży ;)

    Zazdroszczę buziaków <3

    ja mam już zaklepaną wizytę u gin w grudniu i się wtedy dowiem czy mamy zielone światło czy nie ;) po przegadaniu tematu stwierdziliśmy, że najlepiej od razu drugie bez zbędnych przerw, najmłodsi już nie jesteśmy ;)

    Etoilka, Magdzia85F, APrzybylska, Ilona92 lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ