X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, zdrówka dla Stasia!

    Mój mąż pracuje w systemie zmianowym, więc jak ma na 15, to śniadania i obiady jemy wspólnie. Jak ma na rano, to próbuję przynajmniej jakiś wspólny podwieczorek zorganizować.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 10 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też chorobsko. Katar taki ze w nocy oddychać nie mogła

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 10 listopada 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez jemy jak tylko to mozliwe razem. Najlepiej wychodzi to w weekendu bo w tygodniu bardzo rzadko udaje nam sie jesc we 3.
    Zdrówka dla Maluszków!

    Etoilka lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 10 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które karmią MM, jak jest u Was z budzeniem w nocy? Dzieci też ciągle się budzą, karmicie jeszcze w nocy?
    Zastanawiam się, czy to tylko przy kp są takie częste pobudki czy po prostu tak jest bez względu na sposób karmienia. I jak przechodziłyście na MM w nocy to dzieci się jakoś wybudzały zanim dostały butelkę? Bo to jednak dłużej trwa niż podanie piersi jak tylko zapłacze.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 11 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na noc mm i pobudki częste. Min 2

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas różnie, bywają noce bez pobudek, a i takie z 2 pobudkami. Z reguły mała się zaczyna wtedy kręcić, otwierać oczy, czy wręcz gadać.

    I mamy raczkowanie! Już coraz mniej czołgania się :D

    Etoilka, aga_90 lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 12 listopada 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze.. u mnie to jest min 3 pobudki (rzadko), a max 10.. Dlatego się zastanawiam nad przejściem nad MM. Przeważnie w nocy wstaję 4-6 razy i już mam trochę dość.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 12 listopada 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko możesz spróbować ale nie oczekuj za wiele. Lepiej jest się pozytywnie zaskoczyć. Spróbuj na początek dać mu flache na noc i zobaczysz jsk się będę sprawy miały :)

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Kurcze.. u mnie to jest min 3 pobudki (rzadko), a max 10.. Dlatego się zastanawiam nad przejściem nad MM. Przeważnie w nocy wstaję 4-6 razy i już mam trochę dość.
    Tak jak Ibishka mówi - może być zmiana i prześpi całą noc a może dalej się budzić tyle samo... Niestety budzenie się nie jest tylko z powodu głodu... :(

    Mój teraz budzi się zazwyczaj co 40 minut, a zdarza się, że przesypia maksymalnie 2.5h.

    Zauważyłam, że te dłuższe cykle ma wtedy, gdy już wszyscy inni śpią :)


    U nas faza na raczkowanie, wstawanie gdzie się tylko da i dobieranie się do szuflad. Siadam i zamawiam blokady, bo nie wytrzymam :P

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga z tego co wiem to nie zawsze na mm dzieci ładnie śpią. Także możesz spróbować jak to będzie u Was, ale się nie nastawiam na cuda. Iza dobrze pisze, lepiej się pozytywnie zaskoczyć ;)

    U na dziś w nocy pobudki co ok 1h, krótkie picie i dalszy niby sen. Ale: całą noc rzucał nim po łóżeczku, więc w tych przerwach gdy niby spał, nie spałam ja, gotowa ciągle jak przyczajony tygrys do skoku by wziąć na cycka zanim się rozbudzi całkowicie o.O ale ok 5 zjadł, zasnął i 5min później tak zaczął krzyko-plakac, jak nigdy, że dałam mu Apap forte, zasnął w kilka chwil i wstał przed 9 w dobrym humorze. Paszcza nadal bezzębna. Ciekawe co przyniesie dzisiejsza noc, ech..

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) pytałam o jedzenie, bo ja zauważyłam, że gdy jesteśmy razem, to Zuzia lepiej zjada. Codziennie staramy się siadać wspólnie do podwieczorka. W weekend każdy posiłek razem.

    A tak to karmienie piersią ograniczyłam do nocy. Tego jakoś nie mogę sobie odmówić, pomimo niewyspania. Zuzia wypija na noc 150-180ml mleka z kaszką i śpi różnie od 3 do 5 godzin na początku i potem już co 1h.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w czym kąpiecie Maluszki? Bo my mamy wanienkę 86 cm i Grześ to się w tym ledwo mieści.. a nie wiem czy się opłaca kupować taką na 102 cm.

    Aniu, mi się wydaje że też jak jemy razem to Grześ lepiej wcina :)

    Dałam mu dwa razy butelkę przed snem, raz zjadł 120ml, a raz 50.. Więc ja nie wiem, czy on po prostu tak mało je, czy z butelki. Zmęczona jestem tym wstawaniem i chodzeniem do niego, a do łóżka go tym bardziej nie chcę, bo się z nim nie umiem wyspać. Zresztą jak go nad ranem z nami kładę to i tak się budzi i płacze aż go nie wezmę na ręce!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 17:18

    White Innocent lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    A w czym kąpiecie Maluszki? Bo my mamy wanienkę 86 cm i Grześ to się w tym ledwo mieści.. a nie wiem czy się opłaca kupować taką na 102 cm.

    Aniu, mi się wydaje że też jak jemy razem to Grześ lepiej wcina :)

    Dałam mu dwa razy butelkę przed snem, raz zjadł 120ml, a raz 50.. Więc ja nie wiem, czy on po prostu tak mało je, czy z butelki. Zmęczona jestem tym wstawaniem i chodzeniem do niego, a do łóżka go tym bardziej nie chcę, bo się z nim nie umiem wyspać. Zresztą jak go nad ranem z nami kładę to i tak się budzi i płacze aż go nie wezmę na ręce!
    My kąpiemy się już od prawie miesiąca w wannie :) i jest suuuper! Mamy wanienkę tą największą, ale jemu coś niepasowało w niej a w wannie jest super i praktycznie kąpie się sam, nie muszę go trzymać :)
    Ostatnio nawet zaczął wstawac w wannie, ku mojemu przerazeniu :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 13 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już też jakiś czas kąpiel robimy w wannie. Kładę Zuzi pod pupcię ręcznik, mąż polewa ją z prysznica i się myjemy z kaczuszkami :)

    Wczoraj wieczorem o 20 butla 180ml mleka z kaszką. Od północy pobudka co niecałą godzinę.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 13 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wanienkę 102cm i jak Wiktor leży w niej na brzuszku (podtrzymywany :d) to rękami i nogami dotyka ścianek. Wydaje mi się że wymiana z 86 na 102 to na chwilę, więc raczej bym sobie darowała ;)
    Póki co mi tak wygodnie, więc do dużej wanny przeniesiemy się jak synek usiądzie ;)

    Zaliczyłam dziś ciągiem! Jakieś 5h snu. Woooow. Niestety dlatego że wzięłam dziecko do łóżka na karmienie i zasnęłam :d wtedy się Łobuz nie budził co chwilę.. Ale nie chce przegrać tej bitwy o spanie w łóżeczku :(

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe Aga, zlitował się raz nad matką ;) Nade mną też się czasem lituje. Ostatnio jak wstał tylko 2 razy w nocy to mąż się śmiał, że jestem jak skowronek :D Dziś za to było 7 pobudek..

    Ania, czyli widzę że faktycznie to nie kwestia głodu tylko te dzieci tak mają.. Masakra, myślała że im starsze tym będzie lepiej ze snem, a widzę że to odwrotnie.

    No to chyba faktycznie go wezmę do wanny, on niby siedzi sam ale jak sobie usiądzie to jeszcze nie siedzi jakoś bardzo długo to bym się bała że się przewróci, ale w sumie mogę go podtrzymywać.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na brzuch go daj :) serio ja dopóki nie sprobowalam to nekalam kregoslup swoj :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnie 2 noce to był krzyk i płacz :/ Obudziła się po północy i dopiero udało jej się usnąć koło 2, po paracetamolu. Ale przebiły się obie górne dwójki, więc mamy już 6 ząbków.

    Przeraża mnie to wstawanie w wannie. Z siedzeniem nie ma problemu, bo siada i bez problemu wraca sobie na brzuch. Generalnie wstawanie gdzie tylko się da, to najlepsza zabawa. Albo wyciąga rączki, żeby mogła się chwycić, wstaje i chodzi. Potrafi już tak przejść z jednego pokoju do drugiego.

    White Innocent lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 13 listopada 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily miałaś rację :D dałam go na brzuch, chwilę leżał zdziwiony, a później był super szczęśliwy. Piszczał, chlapał, śmiał się, ekstra pierwsza kąpiel :-)

    Tusianka lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Emily miałaś rację :D dałam go na brzuch, chwilę leżał zdziwiony, a później był super szczęśliwy. Piszczał, chlapał, śmiał się, ekstra pierwsza kąpiel :-)
    Wiedziałam! :) U nas od czasu jak go tak położyłam to sam się kąpie :) Ja oczywiscie obserwuję go ale nie muszę trzymac go co jest wybawieniem :)

    Na koniec wlewam plyn do kapieli i myję go i wyciągam :)

    myszkaka lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

‹‹ 732 733 734 735 736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ