X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Aga, u nas za każdym razem jak mu kawałek jabłka za daleko powędruje to wywala język i oczy i rzyg też się zdarza.. Jeszcze chyba mu się nie zdarzyło połknąć tego co odgryzie ;)
    Ale jajecznice Wiktor wcinał, bułką zagryzał. :/
    Doczytałem potem że to normalne, że przy blw dzieci rzygają i jedzą dalej o.O nie przekonuje mnie to w ogóle, ale grudki w papce też mu nie odpowiadają i obawiam się jak to będzie dalej szło, bo kiedyś musi nauczyć się jedzenia innego niż papka.

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusianka no super mała spaceruje :D i piekne ma wloski <3

    Tusianka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 8 listopada 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszlosciowo to moze sortery, przekladanki (te takie zawijane preciki z koralikami), przebijanka (to z mloteczkiem), duplo. Wogole IKEA ma teraz maseeeeeee drewnianych zabawek, bardzo fajnych. My od Dziadkow zamawiamy nosidlo pod choinke. Moze tez duplo (chociaz na to jeszcze czas np na roczek). Szczeniaczek uczniaczek tez jest fajny.

    Co do pchaczy - o tak, to nie jest najlepszy pomysl i zdecydowanie odradza sie ich używanie.

    Dla siedzacych dzieci moze basen z pileczkami?

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily89 wrote:
    Przyszlosciowo to moze sortery, przekladanki (te takie zawijane preciki z koralikami), przebijanka (to z mloteczkiem), duplo. Wogole IKEA ma teraz maseeeeeee drewnianych zabawek, bardzo fajnych. My od Dziadkow zamawiamy nosidlo pod choinke. Moze tez duplo (chociaz na to jeszcze czas np na roczek). Szczeniaczek uczniaczek tez jest fajny.

    Co do pchaczy - o tak, to nie jest najlepszy pomysl i zdecydowanie odradza sie ich używanie.

    Dla siedzacych dzieci moze basen z pileczkami?
    Szczeniaczek uczniaczek chyba bardziej pod starsze dzieci, ale gdzie nie czytam to must have :d
    Sorter mamy, piłeczki są w zestawie do maty Bright starts, klocki mamy Mega Blocks (ze stolikiem). Nawet dostaliśmy już rowerek biegowy. Rodzina oszalała na punkcie wnuka, bratanka/siostrzeńca i kupują wszystko jak leci. Nie jestem w stanie ich powstrzymać... Czasem od przybytku glowa naprawdę boli.
    Ma ktoś pomysł na coś malutkiego, żeby nie zajmowało zbyt dużo miejsca, może nie być najtańsze i co najważniejsze--czego jeszcze nie mamy? :/ :d

    Edit: zapomniałam dodać, że nocnik też już czeka.
    Nie rusza ich to że te rzeczy jeszcze długo będą leżeć zanim Wiktor do nich dorosnie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 23:31

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 9 listopada 2018, 03:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczeniaczek juz jest od 6msc :))


    Hmmm moze jakies ksiazeczki?
    No zaszalala ta Twoja rodzina xD
    Albo kitchen helper, przyda się dla stojacego, ciekawskiego dziecka :)
    O wiem jak moze byc drogie to tecza z Grimms jest turbo i bujak z good wood :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 9 listopada 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily, a dlaczego pchacze są niepolecane? Wszędzie czytam, że chodziki i prowadzenie za rączki są złe, ale że pchacz jest ok tylko nie może być używany za wcześnie i powinien być odpowiednio ciężki i stawiać lekki opór żeby dziecku nie uciekać.
    Przecież dziecko które już zaczyna puszczać się mebli i stawiać samodzielne kroczki bardzo często łapie np. krzesło i chodzi pchając je. Trochę mam wrażenie, że te zalecenia co roku się zmieniają.
    Ja znalazłam zabawkę, wydawało mi się że fajna, bo kółka można zablokować, rączka regulowana, do tego ma sorter, przekładankę itp, więc nie trzeba kupować wszystkiego osobno.
    https://www.toysplanet.pl/product-pol-1800233701-DREWNIANA-KOSTKA-EDUKACYJNA-6w1-CHODZIK-PCHACZ-New.html

    Chętnie się dowiem co z tym pchaczem w końcu.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z pkt widzenia fizjo uważam że pchać jest ok.

    Dodatkowo Aga polecam taki walec dmuchany do raczkowania fajna sprawa :)

    Magdzia85F, myszkaka, Ilona92, Etoilka, Tusianka lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleje Wam tresc posta od FizjoLady (profil na FB). Na tej podstawie pisalam o pchaczach, bo oczywiscie sama fizjo nie jestem ;)

    Pchacz czy szelki? :D Czyli o nauce chodzenia dla początkujących.

    Tak, wiemy już, że chodziki to zło ;) Ale co z uczeniem dziecka chodzenia za pomocą pchaczy czy szelek? Przecież tak będzie szybciej... Pytanie tylko szybciej do czego? No i po co?
    Prześledźmy jak to wymyśliła natura: nauka chodu. Chód to ruch naprzemienny, oznacza to, że poruszamy na przemian lewą i prawą stroną ciała. Tu jest jedna ważna uwaga- naprzemiennie poruszają się kończyny górne i dolne- czyli dajemy do przodu jednocześnie prawą nogę i lewą rękę a potem lewą nogę i prawą rękę. Tak to powinno wyglądać, żeby różne programy w mózgu działały prawidłowo. Te programy wgrywamy podczas nauki pewnych ważnych ruchów, to dlatego gdy idziesz z dzieckiem do pedagoga, psychologa, logopedy itp. to w wywiadzie usłyszysz pytanie o poród i o czworakowanie. Te dwa pytania zawsze padają. Zastanawiałeś się czemu? Właśnie dlatego, że w czasie pierwszego roku życia wczytujemy do mózgu programy, na których będą budowane wszystkie późniejsze czynności potrzebne nam w życiu- skupienie uwagi, czytanie, pisanie, taniec, skoki itp. Tu także chód.
    Mamy sobie małego człowieka, który dopiero co zaczął czworakować i siadać a on się nam podciąga do stania. Znamy to? To naturalne, zazwyczaj uczymy się tych czynności w jednym czasie. Wiele mam panikuje i pyta „czy powinnam mu zabronić?”. A jak chcesz zabronić dziecku wstawania? Od pierwszego podciągnięcia się na nogi do samodzielnego chodzenia długa droga, którą dziecko powinno przejść samo, Ty drogi rodzicu będziesz przewodnikiem, czasem trenerem, najlepiej obserwatorem- czyli kibicem. Pierwsze co zrobi Twoje dziecko to (nie umiem znaleźć lepszego słowa) gibanie się na nóżkach. Bardzo dobrze, niech je wzmacnia, niech się uczy równowagi, niech wyczuwa swoje ciało. Potem długi czas będzie chodziło przy meblach- najpierw bokiem, później przodem. Wspaniale, tu uczymy się koordynacji, upewniamy się w czuciu swojego ciała, wzmacniamy równowagę. W końcu przychodzi taki czas, gdzie dziecko puszcza się i idzie samo :D Jeśli wcześniej pełzało i czworakowało w prawidłowy sposób to pierwsze kroki stawia naprzemiennie. Brawo! Mamy sukces, na pierwsze kroczki czeka chyba każdy rodzic by później wspominać ten wspaniały czas gdy można było położyć pociechę na kocyku i patrzeć, od tej pory zaczyna się pilnowanie urwisa, który szybko wymyśli jak wspiąć się na regał...
    A teraz krótki opis „uczenia się” chodu z pchaczem lub szelkami. Dziecko wstało, chodzi przy meblach i ma wielką frajdę gdy chwycimy je za rączki i zaczniemy prowadzać. Tylko ile można prowadzać je za rączki? A ono chce ciągle chce więcej! O! Kupmy mu pchacz albo szelki... Albo sposobem babć zrolujmy ręcznik, wsadźmy mu pod paszki i prowadzajmy wygodnie. Rewelacyjny pomysł jak zepsuć tyle lat ewolucji... Bo każdy z tych sposobów- od prowadzania za rączki po pchacze i szelki- prowadzi do wytwarzania ruchu jednostronnego- prawa noga z prawą ręką, lewa noga z lewą ręką. Dziecko uczy się chodzić w bardzo nieprawidłowy sposób :( To nawet widać na zdjęciu, które znalazłam w internetach ;) I wygląda to normalnie do czasu gdy młody człowiek nie rozumie związku pomiędzy liczbą a ilością. Lub nie potrafi złożyć słowa w całość a zna litery. Albo skupia się na pięć minut. I po co to? Dla wygody? Dla chwilowej radości dziecka, że jest prowadzane? To tak jak ze słodyczami, jak mu nie pokażesz, to nie będzie wiedziało, że tak można.
    Do zakazanych „pomocy” obok chodzika wkładamy szelki i pchacze.
    A! Pchacze są super dla dzieci, które już samodzielnie chodzą, ale nie do nauki chodzenia ;)

    aga_90, ibishka lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się emily :) bo pchacz nie jest do nauki chodzenia tylko dla chodzących ale. Absolutnie bym go złem nie nazwała. Gdy dziecko już chodzi to jest tosuoer gadżet zwłaszcza dla kogoś kto ma w domu otwarte duże przestrzenie :)
    A nawet jeśli by dziecko przy nim stawało ucząc się to równie dobrze złem wcielonym jest szafka rtv Madzi przy której Adusia staje czy pudełko na zabawki (chyba pudełko to było) przy którym Zuzia Ani wstawala na filmiku :) dziecko jest nie jest gotowe to choćby mu czołg postawić do przytrzymania się to nie wstanie. Natomiast podpisuje się wszystkimi zechodziki siedzące to jest zło wcielone i pewnie samlucyfer ma patent na te sprzęt

    Jestem fizjo moze nie od dzieći ale zasada ta samaco u dorosłych - nie popadajmy w paranoje:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 10:53

    Magdzia85F, Ilona92, Etoilka, Tusianka lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dla mam dziewczynek polecam wózek dla lalek :D
    Ja podobno miałam 10miesiecy jak dostałam i nauczyłam się przy nim chodzić. Zważając na artykuł to może nie do nauki, ale do chodzenia po prostu :D

    Wiem że szczeniaczek jest od 6m ale podobno więcej użytku z niego gdy dziecko starsze :)

    Ilona92, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czyli dokładnie to o czym napisałam :) Pchacz jest spoko, ale nie można za wcześnie go zacząć używać. Dziecko i tak sobie weźmie krzesło do pchania, albo inny przedmiot przy którym mu będzie wygodnie. Moja siostrzenica jak już zaczęła sama chodzić to właśnie dorwała krzesło i je pchała szurając sąsiadom po podłodze ;)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pchacza nie chcę, bo to kolejny duży sprzęt, a mieszkanie nie rośnie wraz z nowymi nabytkami :P

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ibishka super ze piszesz tez swoja opinię! Dzieki :)

    Mnie wlasnie Mlody "wkurza" bo wszędzie przy wszystkim wstaje a nie umie usiasc czy wrocic na podloge. I wtedy jest bam :( i duzo placzu ..

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszliśmy się szczepić na pneumo, zrobili i 5w1, taki pakiet :/ pierwszego wklucia Wiktor nawet nie zauważył, po drugim chwilę zaplakał. Dzielny chłopczyk :)
    Waży 8750g, bez nóg ;x czy u Was też tak ważą że dziecko ma nogi poza wagą? Dla mnie to bezsensu..
    Mamy za to spokój że szczepieniami do roczku :)

    Coś Was chciałam jeszcze zapytać, ale wyleciało mi z głowy :P

    Etoilka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam frytki z batat, po raz pierwszy. Wiktorowi smakowały, bo oblizywal, trochę skubnął, coś tam polknął. Pogniotlam widelcem i dawałam na lyzeczce. Coś mu chyba podeszlo i zwymiotowal :/
    Moje pytanie, bo wydaje mi się że tak, ale wolę się upewnić :D czy pozostałe frytki mogę zblendowac i podać jutro jako papkę? ;)

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie!:)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchacz mamy, dostała mała na chrzciny :D Ale na razie leży na szafie, będzie już sama chodziła, to dostanie. Też jestem zdania, że nie ma co za wcześnie.

    My powiedzieliśmy, żeby rzucali kasę, bo zbieramy na kolejny fotelik. Ale pewnie prócz tego dostaniemy jakieś miliard rzeczy. Sorter kształtów mamy od dawna, z ikei mamy tą mulę (https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80387615/) i jest super, kupimy chyba tego więcej. Szkoda tylko, że ikea trochę daleko.

    Gabi dostaje szału, jak ja coś jem, a ona nie. No komedia, rano mi takie sceny urządzała, że głowa mała. Co tam, że ona opróżniła butlę mleka, jeszcze musi dostać coś, co ja jem - żadne zamienniki nie działają. Takim sposobem jadła już jajecznicę, twarożek, chleb, rogala, parówki i ostatnio objadała bułkę. Bułka została zasuszona i schowana do woreczka jako pamiątka. Ładnie sobie radzi z BLW, wczoraj nawet kaszka była jedzona rękoma :D

    Zacna waga Wiktorka! Chyba pyza go goni :D

    aga_90, Etoilka, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, frytki z batata, mniam! Też ostatnio jedliśmy!
    My wagowo chyba podobnie :)

    Marta, lada moment Gabi będzie sama hasać! Śliczna dziewczynka!
    U nas podobnie, Wojtek też lubi podjadać to, co my. Ja się cieszę - szybciej ogarniemy wspólne jednakowe posiłki.

    Ja się właśnie zastanawiam nad pchaczem... I szukam jakiegoś fajnego drewnianego stolika edukacyjnego.
    U nas sprawdzają się najlepiej typowo chłopięce zabawki, Wojtek uwielbia kierownicę szczeniaczka (https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/182094/s/fisher-price-ucz-sie-i-smiej-kierownica-szczeniaczka-zabawka-interaktywna/), wóz strażacki i małą piłkę do nogi ojca ;)

    Płakał mi dziś po popołudniowej drzemce chyba z 40 minut. Nie mam pojęcia, co mu było...

    Edit. A, no i podpisaliśmy dziś umowę deweloperską! Klucze odbieramy w grudniu. Mam w głowie tyle pomysłów na pokój dla Wojtka, że zdecydować się nie mogę, jaki będzie! Jakbyście miały do polecenia jakieś strony z naklejkami na ściany/ozdobami do pokoju dziecięcego, to podzielcie się proszę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 20:18

    Tusianka, APrzybylska, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas choroba :( 38.3° goraczki :(

    xk81pfk.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pchacz mamy, ale Zuzia woli przy meblach lub za rączki biegać. Nie raz tak szybko nóżkami przebiera, że ciężko za nią nadążyć ;)

    U nas też z mamy talerza najlepsze :)

    Jak często udaje się Wam jadać razem, całą rodzinką?

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 731 732 733 734 735 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ