X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu Ojej. Tak wcześnie wracasz do pracy?
    Nie jesteś złą matką! I dobrze, że zaczęłaś wcześniej, bo jakbyś zaczęła zbyt późno albo Zuzia nie jadlaby z butli, tak jak moja. To byłby problem. A tak przemyślane!

    O to jednak z tym mm to prawda.
    Mojej się sen poprawił. Śpimy do 7. Ale dużo je.

    Co do tych zgryzionych piersi, bardzo się tego boję a nie chcę wracać do osłonek.

    Tak z Ady jestem bardzo dumna. <3 moim siostrom wysyłam filmiki i rodzice oglądają, to są w szoku. W piątek jedziemy do nich. Trochę odsapnę.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 7 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    U mnie Ada,z brzucha wyjść nie chciała a teraz pierwsza do wszystkiego.

    Ale ok. Wybaczcie. Postaram się nie pisać o tym, bo może faktycznie to chwalenie źle może wpływać...

    Iza kciuki za wizytę. I Sylwia u Ciebie też.

    P.s. Moja nadal w głos się nie śmieje i nie ma zębów
    Magda na co na złe wpływać? Nie wariujmy :) mojej kuzynki dyń w wieku 8 miesięcy! Zaczal dopiero sie turlac , ake taki mały zapaśnik sumo był, a teraz wysoki przystojniak co szkuduje bez umiaru.
    Tsk jak Iza pisze na spokojnie, piszą w internatach, ze od 8-10 mies dzieci czworakuja, niby im pozniej zeby tym lepiej. To duzo zalezy od temperamentu i charakteru, a nawet id dnia i pogody . Dzis zauważyłam jakby pupę chciała so gory podnieść jak byka na brzuchu. A ha sie pochwale, ze włosy jej urosły i sie zagęściły, z szatynki mam blondynkę :D
    a3b4b94777694afemed.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 08:43

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu absolutnie nie jesteś złą matka!
    Magda oczywiście że się chwal! Jeśli przestaniemy się tu chwalić dziećmi to zostanie nam jedynie narzekanie :d a przecież nie o to chodzi ;)
    Każde dziecko rozwija się we własnym tempie i o ile mieści się w górnych widelkach czasowych, to nie ma co się denerwować niepotrzebnie. Sylwia teraz może być Staś "w tyle" w stosunku do rówieśników, a któregoś dnia usiądzie, a 2 dni później wstanie i pójdzie. Znam takie przypadki :) dlatego ja się nie spinam. Czekam cierpliwie na czworakowanie i ten samodzielny siad (żeby odetchnąć z ulgą :d że nie muszę już walczyć o jego kręgosłup z babcią i xD) i to wszystko kiedyś nastąpi ;) cierpliwość- słowo klucz :D

    Co do kaszki na noc to racja. Dawałam chyba przez 3 dni licząc na dłuższy sen. Pobudek było 2x więcej, odpuscilam ;)

    Magdzia85F, Ilona92, Tusianka, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Wasze dzieci chwytają? Maja juz predyspozycje jednej ręki?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia u nas zebow tez brak , zadnych kreseczek itp :D

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, to ja w ogóle jestem złą i wyrodną matką, bo po miesiącu się poddałam i przeszłam całkiem na mm :D nie dajmy się zwariować - jesteśmy najlepsze dla swoich dzieci.

    U nas dalej wstawanie, ale nie próbuje jeszcze chodzić. Chociaż widać, że chciałaby. Wczoraj byłyśmy u neurologa i była zachwycona rozwojem małej. Możemy się jej pokazać w okolicach roczku, ale towarzysko :)

    Po wczorajszej mega marudzie wyraźne kreski na górnych jedynkach.

    Ilona, u nas jakoś bardziej lewa ręką aktywna.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Tak, w naszym przypadku sprawdziło się i butla na noc zaowocowała pięknym spaniem. Co dodatkowo mnie dołuje, bo oznacza, że moje mleko jest słabe.

    U nas raczej prawa. Ostatnio Zuzia jest zafascynowana swoimi kończynami (dopiero teraz ma na to czas ;)). Ogląda palce, stopy. I klaszcze. Opiera dupcię o co może żeby stać stabilnie, siedzenie jej się znudziło i wszystkie zabawy są na stojaka.

    Najgorsze jest to, że ja potrafię sobie wmówić, że ona mnie specjalnie gryzie :/ ale przecież wiem, że tak nie jest. Tylko w nocy to same wiecie ...

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nie jest słabe Twoje mleko. Ono szybciej się trawi i taki efekt. Moja mało je a w nocy rąbie cyca.

    W nocy to jest jakaś masakra co do głowy przychodzi. Ech.

    Marta ważne, że córcia najedzona!

    U nas bardziej prawa. Choć moje włosy to obiema.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czasem mi się wydaje że bardziej lewą chwyta, ale później robi tak samo prawą więc w sumie nie wiem :D Ja i moja siostra jesteśmy leworęczne, moja siostrzenica jest oburęczna. Rysuje na zmianę, koloruje w zależności od tego po której stronie kartki raz lewą, raz prawą ręką, jak tam jej wygodniej.

    U nas pobudki są dokładnie co 1,5h i za każdym razem je cycka. Normalnie mam dość ;( Dziś nawet o 4:20 go wzięłam do naszego łóżka bo mi się już nie chciało spacerować między pokojami, ale nie spał wcale lepiej, tyle że ssał na leżąco więc powiedzmy bardziej odpoczywałam niż siedząc na fotelu, ale ja nie usnę jak mnie ciągnie.

    Raz dałam MM przed snem, zjadł tylko 120 ml i efekt był taki sam jak po cycku, więc on chyba po prostu mało zjada i dlatego często.

    Magda, a jeździcie jeszcze w gondoli? Ja myślałam że dziś mi wyjdzie. Jakby nie te szelki to bym go zbierała z chodnika :/ w sklepie mi siadał, próbował wyłazić, aż się ludzie dookoła śmiali.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko nawet ich nie użyłam.
    Gondola schowana od 2 tygodni.
    A teraz przez Odrę nie wychodzimy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonaaa czemu zęby lepiej jak później?

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:

    Magda, a jeździcie jeszcze w gondoli? Ja myślałam że dziś mi wyjdzie. Jakby nie te szelki to bym go zbierała z chodnika :/ w sklepie mi siadał, próbował wyłazić, aż się ludzie dookoła śmiali.
    U nas to samo, mój bez szelek jeździ więc trochę strach. Pomaga czasem przewrócenie na plecy ale tylko na chwilę.
    My mamy jakąś kijową spacerówkę, pasy się strasznie ciężko reguluje i "nie trzymają"... Chyba będziemy szukać czekoś innego...

    Mieliśmy dziś mieć szczepienie, ale mały ma jakieś lekkie szmery na oskrzelach, więc odłożone na dwa tygodnie i dostaliśmy lek do nebulizacji... Masakra, walczymy z tym katarem od października... :/

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, mojej siostrzenicy pierwsze zęby wyszły jak miała 10 albo 11 miesięcy i im dentystka powiedziała, że lepiej jak się zęby pojawią później niż bardzo wcześnie bo niby kości są mocniejsze, więcej wapnia czy coś. Nie pamiętam dokładnie.

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, no co Ty, chwalimy się, chwalimy, po to też jest to forum. Ja ze swojego Wojtka też jestem strasznie dumna i chciałabym całemu światu ogłosić, jaki jest cudowny i co nowego umie ;) cierpią na tym znajomi i rodzina ;)

    Kinga, już to chyba kiedyś pisałam, ale bardzo Cię podziwiam. Jak już skończysz karmić (kieeedyś tam), to te bułeczki będą smakowały jeszcze lepiej niż kiedyś!

    Ilonko, mój też już blondyn :)

    Aniu, absolutnie nie miej wyrzutów sumienia. Ma być dobrze i Zuzi i Tobie. O sobie nie można zapominać (wiem, jakie to trudne w naszej sytuacji ;)).

    Kamila, zdrówka dla Pawełka!
    Nas na razie, całe szczęście, omijają katary i choroby.

    U nas pełzanie pełną parą. I od wczoraj próby raczkowania - super to wygląda!

    Uśmiech z dwoma maleńkimi zębami mnie strasznie rozczula. Choć dziś mnie delikatnie ugryzł po raz pierwszy - chuligan jeden.

    Wojtek nadal jest wszystko, co mu dam, czasem z mniejszym, czasem z większym entuzjazmem, ale prawie nigdy nie odmawia ;) Uwielbiam dla niego gotować (u nas to raczej my jemy to co on, a nie on to, co my - widać, kto rządzi w domu ;)), a jeszcze bardziej lubię, jak jemy posiłki w trójkę.
    Coraz częściej daję mu jedzenie do rączki - mąż panikarz nie może na to patrzeć :)

    myszkaka, Magdzia85F, aga_90, Tusianka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam, że z zębami im później, tym lepiej. Potem spotkałam się z opinią, że to bez różnicy i dużo zależy od genetyki.

    U nas mąż by najchętniej dał małej schabowego :D

    Mamy pierwsze kroczki :D jakby któraś była ciekawa, to na instagramie można mnie znaleźć jako tusianka89 :)

    aga_90, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się popsuło.. Były dni że Wiktor jadł wszystko co mu dawałam, od chyba niedzieli je dość wybiórczo. Obiadku prawie w ogóle, owocki niektóre (w sumie co 2 dzień zjada). Wczoraj zaliczyłam rzyg konkretny, że nieplanowanie musiałam sprzątać kuchnię, czyścić krzesełko (pasy, masakra) i szybkie pranko.. Dziś rzyg trochę mniejszy, bo złapałam w sliniak, ale też rzyg.. Wczoraj za sprawą kawałka marchewki, dziś kawałek placuszka. Zrobiłam mu z przepisu na alaantkowe myślałam że zalapie chętnie, a tu psikus. Zaczynam się martwić, bo on się tym nie krztusi, trochę się krzywić przy przelykaniu jedynie. Jutro mamy szczepienie to zapytam, ale wydaje mi się to dziwne. Chlebek z szynką rano skubal, przelykal i zostawalo w brzuszku. Czemu to nie może być proste? :(

    A jak u Was było z kawałkami na początku blw? Jakie reakcje dzieci?

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko woli jesc z ręki. Rosół be, ale pojedynczo makaron i warzywa wejdą, najlepiej wszystko do ręki i po troche , także na poczatku wszystko fajnie łyżeczka, a teraz sie zmieniło, makabra zeby Piła wode -.- rozcieńczam na maksa jakies przeciery lub daje malinowa herbatkę zeby zaczęła cos pic z zewnatrz, najlepiej z łyżeczki lub prosto z kubka. Dzis zjadła prawie 109g takiego przeciez z owocow :O. Wczoraj ładnie jadła bataty pieczone, wczesniej leniwe z bananem, omlet. Musze w koncu zmobilizować siebie na pulpety. Kupiłam tez jaglanej i z przepisu chce zrobic takie kostki, jakies Ala ciasteczka z daktyli i amarantusa , ważne zeby poznawało smaki. Troche marudzi i noe wiem czy sie lekko noe podzieliła przeze mnie :/
    Kamila duzo zdrowia dla synka.
    Tusianka znalazłam Ciebie na ig :) super ta Twoja pyza !
    Magda co do zebow to słyszałam, ze wtedy sa mocniejsze , a ile w tym prawdy? Ziarenko jakies na pewno :) dzis byłam w gminie zaczepia mnie Pani, babcia 6miesoecznej wnuczki i oznajmia ze jej wnuczka ma 7 zebow! A nie chce die nawet podnosić ani siedzieć. Także rożne sa przypadki jak widac :) a wczoraj obcięłam soboe nożem opuszek całego naskórka z małego palca, krojąc bataty masakra !

    Tusianka lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie co warto kupic tym naszym dzieciakom ? W sensie takiego na swieta, kreatywnego, vo wykorzystają albo co u Was sie przydaje, polecacie? Zabawki, urządzenia, akcesoria ?

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, u nas za każdym razem jak mu kawałek jabłka za daleko powędruje to wywala język i oczy i rzyg też się zdarza.. Jeszcze chyba mu się nie zdarzyło połknąć tego co odgryzie ;)

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona92 wrote:
    A wlasnie co warto kupic tym naszym dzieciakom ? W sensie takiego na swieta, kreatywnego, vo wykorzystają albo co u Was sie przydaje, polecacie? Zabawki, urządzenia, akcesoria ?
    Ooo, bardzo dobre pytanie, bo mnie już babcie o list do Mikołaja ścigają :d
    Ja myślałam że ciekawe będzie takie pianinko/organki. Widziałam nawet w Smyku coś w tym stylu, wydaje się fajne :)
    I chciałabym dla Małego coś w stylu kula hula, bo zanim on ruszy z raczkowania to trochę czasu minie ;)
    Stanowczo powiedziałam że nie chcę żadnych pchaczy, bo już chcieli kupować. A reszta prezentów to nie wiem. Wiem że nakupują znowu wszystkiego sporo, więc lepiej żebym sama podała co chcemy ;)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 730 731 732 733 734 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ