X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, jak Pawelek zaczal robic koci grzbiet i byc bardziej rozwinięty ruchowo na brzuszku to uslyszalam od mojej siostry ze powinnam go sadzac zeby ĆWICZYĆ INNE PARTIE MIĘŚNIOWE xD chyba Mlodego na silownie zapisze bo zle go trenuje w domu xD

    A co do pasty- ja chyba kupie ta z ziaji od 1go zabka. Ale ciagle sie zbieram.. na razie przemywam woda.

    aga_90, Etoilka lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie wczoraj koniecznie chciał wafla ryżowego jak jadłam, ale się bałam to bo jednak się kruszy i jest twarde. Chleba nie daję bo sama nie jem glutenu od końca sierpnia i mu się kupy poprawiły, więc teraz boję się mu wprowadzić skoro wykazywał nietolerancję nawet przez mleko :/

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam ostatnio w Rossmannie takie wafelki ryżowe bio jabłko-mango. O dziwo dobry skład i rozmiar idealny do dziecięcej rączki. Daje 1 co 2-3 dzień ;) ale: zapomniałam, teoretycznie są po 8 miesiącu :d

    "inne partie mięśniowe" xD ciekawa teoria, ale wydaje mi się że akurat siedząc nic nie ćwiczymy :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 11:54

    Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam (też w Rossmannie :p) pieczone chrupki kukurydziane z jabłkiem i marchewką bio - też dobry skład. Jeszcze nie próbowaliśmy.

    Dzięki za pasty!

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zwykle chrupki kukurydziane próbowałysny i super podesszly.

    A jakie dajecie jogurty? Oglądałam wczoraj w sklepie takie z. Nestle yogolino czy jakoś tak ale kurde w składzie cukier

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bede dawac jogurt naturalny + do tego owoce :)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te yogollino to jakaś porażka. W dodatku jogurt który nie musi stać w lodówce, ech. Ja daję zwykły naturalny. Dobry skład ma podobno Bakoma, ja polecam jogurt marki lidlowskiej. Też dobry, prosty skład.

    Zmierzylam tą moją Kluskę- mierzy jakieś 82cm, ale tak się wiercił że +/- 1cm :d

    Jejuuu, ja ją lubię ten moment jak odpływa po kąpieli :D jeszcze walczy, ale oczka już w polsnie xD

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - u nas kupa raz na tydzień już od dłuższego czasu, byliśmy z tym u pediatry i powiedziała, że to normalne przy KP i że jeżeli bączki idą, brzuszek nie boli i nic nie dolega, to nie trzeba nic z tym robić

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia u nas na kupy zalecił pediatra dicopeg. Przy nim było dużo lepiej. Niestety bez niego to się zdarzają tak twarde kupy u małej że biedna aż żałośnie płaczę jak robi.. Masakra jakaś.

    Dziś pierwszy raz podciagnela obie nóżki pod miednice.. Może moje narzekania zostały wysłuchane i doczekam się czworakow u mojego szkraba?

    Mam nadzieję że ta niechęć do butli jej przejdzie..
    Po południu musiałam jej 60 ml mleka dawać łyżeczka a teraz przed spaniem 210 ml zjadła ale w formie strzykawka do buzi.. O zgrozo. Spróbuję jeszcze szybsze smoczki kupić bo mnie to wykończy takie jedzenie. A z wszystkim innym lux. Buzię otwiera i zupy potrafi nawet 150ml zjeść i dalej by jadła..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 21:28

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładnie Gabi zjada! Grześ z butli to max zjada 120 ml mleka, a tak to 60-90 ml, nie wiem ile wyciąga z piersi ale obawiam się że przy przestawieniu na butlę to by mi wypadł poza siatkę.
    Spróbuj inny smoczek. Dziś mama ginekolog dała post o karmieniu butelką, może coś Ci się przyda.
    https://mamaginekolog.pl/karmienie-butelka/

    ibishka lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, ciekawe co w nich jest takiego ze niby dopiero po 8 miesiacu :D :D
    No wez! Na pewno by cos cwiczyl siedzac xD

    Tak, dawalam jogurt bio z bakomy, slyszalam, ze dobry jest tez skyr czy jakos tak z Biedry. A z twarozkow grani dobry jest Bieluch :)

    Ibishka, nie pamietam czy ty kpi czy mm ale syn kolezanki odrzucil ostatnio mm w kazdej postaci (nawet dodane do kaszki)... masakra... :/ tez walczy ze strzykawka zeby podawac wode chociaz...

    A my wrocilismy z roczku kolegi Pawełka :) bylo super! Mama jubilata zapewnila nam zabawy sensoryczne- byl suchy makaron, galaretki, budyn a pozniej kapiel (prawie ze doslownie) w kisielu :) Pawelek zachwycony byl! Zaliczylismy u nich kapiel w umywalce bo kisiel byl wszedzie (na wlosach i w uszach tez xD) :D

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie zastanawia zawsze dlaczego dany produkt jest akurat od tego konkretnego miesiąca :d kto to ustalił i na jakiej podstawie xD

    Ja wiem co na pewno by wtedy ćwiczył- cierpliwość matki! :D

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga! Wygralas z ta cierpliwoscia ♡

    aga_90 lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh yeah.

    Kupaaaa! :D na 5 dzień.

    Agnieszka dziękuję :-)
    Iza no u nas dopiero drugi raz problem z kupą. A tak to szła często.
    A może bidon albo niekapek na mleko?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:10

    grzanewino, Ilona92 lubią tę wiadomość

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zachęcona Waszymi opowieściami o gotowaniu zrobiłam wczoraj zupę pomidorową. Zmiksowałam marchewkę, pietruszkę, kawałeczek mięsa, rozcieńczyłam zupą, w smaku było pyszne, słodkie od warzyw. Grześ zjadł pierwszą łyżeczkę i tak nim telepnęło, że prawie z krzesełka wypadł :D po drugiej to samo.. Dość szybko uznał, że nie będzie tego jadł i jak matka zrobiła to niech se je sama. Przypomnę, że wcześniej zrobiłam zupę dyniową, która też mi bardzo smakowała i też była dość słodka.. On chyba nie lubi słodkiego. Tyle że nic nie poradzę że gotowana marchew jest słodka.. Słoiczki nie są takie słodkie, mają bardziej nijaki smak, te moje dania mimo że bez jakichkolwiek przypraw były bardziej wyraziste.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko moja panna nie tknie jabłka, śliwek, banan podszedł ale na 3 dzień też nie. Teraz w ogóle nawet bułki nie chce a chciała. Nie interesuje Jej jedzenie. Tylko cycuś :P

    A dodaj gałki muszkatołowej. Moja Ada lubi. Nawet jak dodałam do sloiczka i curry to jadła. Ale tydzień temu.

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga według tego co napisałaś, do pomidorowej zapomniałaś dodać pomidory :d a tak serio to ja polecam ogórkową. Jest lekko słona i kwaskowata. Skoro Grześ nie lubi słodkiego to może z tym zaskoczy ;) ale to musisz być odważna do tej ogórkowej ;)
    Jadłam dziś schabowego, taki wiecie smaczny, ale niezdrowy bo smażony, z panierka i przyprawami. Musiałbyś ie widzieć jak Wiktor na mnie patrzył z każdym kęsem! Myślałam że padne :d to mu dałam polizac myśląc że się skrzywi jak zawsze i po problemie, a on kawałek odgryzl (przypominam że zębów mu brak póki co)! Zabrałam, bo kawałek był duży, więcej nie dałam. Obserwował mnie do końca, a jak skończyłam to się rozplakal.. XD
    A bałam się na początku że będzie wege :d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:31

    myszkaka, Etoilka, grzanewino, Tusianka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, do tej marchewki i pietruszki wlałam tą zupę pomidorową :D miałam w planie mu to też dziś dać ale śpi od 14 a wcześniej byliśmy na zakupach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:53

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, no właśnie, może jakieś przyprawy (inne niż sól i pieprz)? Liść laurowy i ziele angielskie do wywaru dajesz? A jak nie, to próbuj z innym warzywem i zrezygnuj z marchewki ;) możesz mu zamiast niej dać kawałek pietruszki i ziemniaka - będzie mniej słodko.
    Edit. Albo natka pietruszki/koperek na koniec :)

    U nas od 3 dni luźniejsze kupy. I śmierdzące! Wyczytałam, że to częste przy ząbkowaniu - było tak u Was? Przed chwilą znaleźliśmy w pieluszce chyba z pół porcji kremu z buraków z dzisiejszego obiadu - normalnie jak na początku rozszerzania diety ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 17:08

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu nie daję bo ja ich nie lubię :D u nas cały czas takie kupy.. Znaczy po jedzeniu w konsystencji tego jedzenia, a jak robi jakieś dodatkowe to jajecznica.. Także nie wiem czy on słabo trawi czy co..

    f2wli09k0vt5rkls.png
‹‹ 728 729 730 731 732 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ