X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 31 lipca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mało-co-mówiąca gin na pytanie czy mam czegos unikac powiedziała tylko "nie szalej". Krótko, zwieźle i na temat :-) wszystko jest dobre ale z umiarem.

    assia, anouk11 lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 31 lipca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny po dwóch dniach beta mi urosła do 89,1. TSH mi wywaliło do 2,97. Musze zwiększyć dawkę do 75 euthyroxu. Dzisiaj mam też endokrynologa. progesteron mam 34,82.

    O rany teraz zastanawiam się czy to dobry przyrost bo tyko dwa razy . Było 40 w sobotę. Większości dziewczynom rośnie chyba troszkę więcej. Jestem 14 dzień po owu.

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 31 lipca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara - tak jak już Ci napisałam na of'ie - przyrost bety hcG jest w normie. Podwaja się co 48-72 godzin a u Ciebie jest przyrost ;)

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pełni zgadzam się z poprzedniczką, Sarrrra, przyrost hCG jak należy :)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :) Odebrałam wynik BETA z dzisiaj, przy okazji zrobiłam TSH bo udało mi się dostać dzisiaj do endokrynologa :) Od 3 miesięcy brałam połówkę Letrox 50 bo miałam podwyższone TSH 3,5 :O Dzisiaj 2,9 więc spadło niewiele, dlatego muszę tego pilnować i dostałam większą dawkę Letrox, a w październiku kontrola :) Beta z czwartku: 41,6 a beta z dzisiaj: 229,6 :D To chyba "rośniemy" :D <3

    APrzybylska, assia lubią tę wiadomość

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaGo wrote:
    Dzień dobry wszystkim :) Odebrałam wynik BETA z dzisiaj, przy okazji zrobiłam TSH bo udało mi się dostać dzisiaj do endokrynologa :) Od 3 miesięcy brałam połówkę Letrox 50 bo miałam podwyższone TSH 3,5 :O Dzisiaj 2,9 więc spadło niewiele, dlatego muszę tego pilnować i dostałam większą dawkę Letrox, a w październiku kontrola :) Beta z czwartku: 41,6 a beta z dzisiaj: 229,6 :D To chyba "rośniemy" :D <3

    Mago a ta beta z czwartku to który był dzień cykli i ile dni po owulacji?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Mago a ta beta z czwartku to który był dzień cykli i ile dni po owulacji?


    Sara, weż się dziewczyno uspokój!!!! Wszystko jest u Ciebie ok. Przestań się nakręcać, bo zwariujesz!!! :)

  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Mago a ta beta z czwartku to który był dzień cykli i ile dni po owulacji?

    Sarrra spokojnie ;) To był dopiero 25 dzień cyklu ;) A owulację miałam wcześniej bo 10 dnia cyklu jak nigdy :O

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 31 lipca 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko jestem już spokojna :)

    MaGo, APrzybylska lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Witam się w 6 tygodniu :D

    odnośnie wyjazdu ja też mam dylemat... 05.08 mamy wyjeżdżać do Zakopanego, razem z mężem uwielbiamy góry. Lekarz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań, dodał, że kiedyś olimpijki aby być bardziej wydajne zachodziły w ciąże. Ale ja nie mam pewności. Wiadomo nie będę skakać po szczytach jak kozica. Z drugiej strony mojemu kochanemu mężowi zdecydowanie należy się ten wyjazd ;)

    Dzięki za odpowiedź odnośnie korzystania z basenu.

    Dziewczyny niedługo zaczynamy pierwsze wizyty :)

    Dlaczego miałabyś nie jechać w góry? Byle się zbytnio nie forsować :)
    PS. Też zaczęłam właśnie 6 tydzień - ale to tak dziwnie brzmi... W ogóle, to ja jeszcze nie czuję, że to wszystko jest realne...

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    0d1y90bv78miqftl.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dreamnes wrote:
    Ja właśnie jestem na urlopie w hispzani. Goraco jest ale mysle że z umiarem mozna wszystko w ciazy. Zteszta w UK gdyby coś się dzialo o tak nie pomogą. Wiec jesli moje bobo przetrwa holiday to juz przetrwy wszystko ;)

    A pytałaś może lekarza o lot samolotem? Jeśli tak, to co Ci powiedział?

    0d1y90bv78miqftl.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy ambitne plany wejścia na Rysy i spacer szczytami między Kasprowym a Giewontem, teraz to raczej odpada. Podróż bardzo sentymentalna, bo w podróż poślubną pojechaliśmy do Zakopanego i na pierwszy, wspólny, długi urlop też :)

    Ja mam takie "fazy" raz widzę wszystkie objawy i czuję się "ciążowo", a raz zapominam, że ktoś we mnie rośnie :) to się pewnie zmieni jak zobaczę maleństwo na USG. Jednak cały czas jestem pewna, że wszystko będzie dobrze i wciąż sobie to powtarzam :)

    assia lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    A pytałaś może lekarza o lot samolotem? Jeśli tak, to co Ci powiedział?

    Ja o lot samolotem nie pytałam, bo niestety mam taką chorobę, że nigdy do samolotu nie wsiądę ... w sensie, że z głową nie do końca O.K. ;)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Mieliśmy ambitne plany wejścia na Rysy i spacer szczytami między Kasprowym a Giewontem, teraz to raczej odpada. Podróż bardzo sentymentalna, bo w podróż poślubną pojechaliśmy do Zakopanego i na pierwszy, wspólny, długi urlop też :)

    Ja mam takie "fazy" raz widzę wszystkie objawy i czuję się "ciążowo", a raz zapominam, że ktoś we mnie rośnie :) to się pewnie zmieni jak zobaczę maleństwo na USG. Jednak cały czas jestem pewna, że wszystko będzie dobrze i wciąż sobie to powtarzam :)

    Ja w zasadzie nie odczuwam na razie niczego, czego bym wcześniej nie czuła przed okresem, tylko brzuch mnie boli jednak mniej - pobolewa od czasu do czasu (mam nadzieję, że to normalne).

    Jasne, trzeba będzie zrezygnować z forsownych wspinaczek, ale za to będzie romantycznie i miło :) Też mam sentyment do gór. Pojechaliśmy w góry na nasz pierwszy wspólny wyjazd, no a teraz też niedawno wróciłam z okolic Zakopanego i tam właśnie odebrałam pierwszy wynik bety :)

    APrzybylska, MaGo lubią tę wiadomość

    0d1y90bv78miqftl.png
  • KasiaQ Znajoma
    Postów: 22 13

    Wysłany: 31 lipca 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assia jeśli chodzi o lot w ciąży: mnie moja gin pozwoliła lecieć samolotem, jestem w 6 tygodniu, lecę w niedzielę, wiec już się 7 tydzień zacznie. Wybieram się do Paryza. Mogę lecieć,bo jestem zdrowa,lot jest krótki,tylko 2.5 godziny. No i Paryż to nie kraj egzotyczny,więc chorób tropikalnych się nie muszę obawiać. Także lecę i się już nie mogę doczekać. Grunt to spokój :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 22:35

    f2w3ol2adqogtcff.png

  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaQ, życzę Ci zatem cudownego pobytu :) Z tymi lotami, to ja wprawdzie zrozumiałam, że to nie jest kwestia długości lotu, tylko samego wznoszenia się i lądowania, bo wtedy następuje zmiana ciśnienia. Ale skoro masz pozwolenie od gin, to na pewno wie, co mówi.
    Paryż super.

    Jupik, też właśnie zgłosiłam się do przychodni, w której miałam zabieg. Na wizytę nie udało mi się umówić, ale w czwartek podejdę i spróbuję się wcisnąć, będzie fajna dr, to na pewno mnie przyjmie :) Liczę, że może już będzie coś widać na USG... Ale docelowo lekarza jeszcze nie wybrałam. Nie wiem, z którym szpitalem się związać... Rozważam Medicover, ale jeszcze nie zdążyłam się zorientować, jakie mają pakiety.

    0d1y90bv78miqftl.png
  • Kasia DT Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was:) pytanie czy w 5,6 tygodniu ma któraś z Was nocne bóle? Ja od tygodnia jestem nimi budzona praktycznie co noc. Są to bóle typowo "miesiaczkowe", nie jakoś okropnie bolesne ale upierdliwe i wykluczające powtórne zaśnięcie. Biorę nospe, kładę nogi trochę wyżej i pomaga po paru -parunastu minutach. W dzień tez miewam bóle ale są krótsze i jakby inne.

    Kasia DT
  • Lewa Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, witam Was. Ja mam termin na 2 kwietnia, w czwartek mam wizytę u swojego ginekologa to będzie 5+4. Aktualnie badam sobie betę, wczoraj miałam 2397.
    Pozdrawiam Was

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    [*] Aniołek - 21 maj 2014,
    [*] Aniołek - 31 maj 2016,
    [*] Aniołek - 3 styczeń 2017.
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia DT wrote:
    Witam Was:) pytanie czy w 5,6 tygodniu ma któraś z Was nocne bóle? Ja od tygodnia jestem nimi budzona praktycznie co noc. Są to bóle typowo "miesiaczkowe", nie jakoś okropnie bolesne ale upierdliwe i wykluczające powtórne zaśnięcie. Biorę nospe, kładę nogi trochę wyżej i pomaga po paru -parunastu minutach. W dzień tez miewam bóle ale są krótsze i jakby inne.
    Hej Kasiu
    Ja w zeszłym tygodniu miałam podobnie, bolało tak że nie dało się spać, ale nie miałam przy tym żadnych plamień. Mój lekarz powiedział, że niestety macica się powiększa i takie bóle mogą się pojawiać.

    czy u Ciebie pokazało się jakieś krwawienie?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lewa wrote:
    Hej dziewczyny, witam Was. Ja mam termin na 2 kwietnia, w czwartek mam wizytę u swojego ginekologa to będzie 5+4. Aktualnie badam sobie betę, wczoraj miałam 2397.
    Pozdrawiam Was
    Witaj :D

    z tego co widzę, to wiele z nas planuje w ten czwartek wizytę (ja też) :) będzie o czym porozmawiać

    Lewa lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ