X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    optymistkaaa wrote:
    Dobry dziewczyny! Ja czekam na weekend - juz nie mogę się doczekać. W pracy nudy... a tu jeszcze prawie połowa dniówki przede mną... ;P

    Kto kocha swoją prace? ;>

    w związku z poprzednią ciążą i krwiakami od połowy kwietnia jestem na zwolnieniu, już zapomniałam jak to jest w pracy. A Ty czym się zajmujesz? Pamiętaj żeby się teraz nie forsować :D

    Agiii37 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    0d1y90bv78miqftl.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.

    Hej :D bardzo serdecznie Ci gratuluję :D

    Jeżeli jesteś zdrowa i nie zauważyłaś nic niepokojącego wstrzymaj się (tak, doskonale wiem, że jest to trudne) do pierwszej wizyty u gienia. Przez ten czas obserwuj się i jeżeli coś Cię zaniepokoi, a życzę Ci z całego serca aby tak nie było, zadzwoń do lekarza. Dla swojego spokoju co 48h możesz robić betę aby sprawdzać przyrost, ale ja tego nie robię, bo to też potrafi zamieszać: czy przyrost jest prawidłowy itp.

    Najważniejsze: oddychaj :D i spokojnie będziesz mamą :D

    assia lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Kochane dziewczyny,
    Chciałabym się przywitać i podzielić dobrą nowiną - po ponad 6 latach starań pierwszy raz zobaczyłam upragniona kreseczkę. Zrobiłam pierwsza betę 12 dpo (wynik 90) i dziś, po 48h wynik 159. Chyba w normie... choć jestem czarnowidzem i już najgorsze myśli przychodzą mi do głowy.... że za niska, że miałam wcześniej lekkie plamienie... W każdym razie wg kalkulatora porodu termin wypada na 4.04 :) Doradźcie mi, co teraz. Bo z tego, co czytałam, do lekarza powinnam pójść za jakieś 2 tygodnie dopiero. Czy można wcześniej zrobić jakieś badania krwi, które przepisze np. internista?
    Pozdrawiam Was serdecznie.


    Gratulacje!!! :)
    Tak jak koleżanka wyżej napisała - ginekolog wszystko Ci zleci w odpowiednim czasie. Teraz póki co, to odżywiaj się zdrowo i wysypiaj - bo to naprawdę wiele :):)

    assia lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra po 8.00 zaczęła rodzić :D czekamy na małego człowieka :D

    Aliskaa lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Moja siostra po 8.00 zaczęła rodzić :D czekamy na małego człowieka :D

    To serdeczne pozdrowienia dla siostry i malucha, trzymam kciuki!

    Dziękuje Wam za słowa wsparcia, dla świetego spokoju zrobię jutro test na betę i kwas foliowy, a z resztą poczekam do wizyty u gina. W międzyczasie wymyślam, co odpowiadać na pytania, dlaczego nie pije wina :D Wszyscy wiedza, ze lubię... Macie jakiś dobry, sprawdzony tekst? :)

    0d1y90bv78miqftl.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antybiotyk, robienie za kierowcę lub po prostu nie mam ochoty, co zazwyczaj powoduje dziwne spojrzenia ;)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • monia8729 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 28 lipca 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od godziny mam bardzo małe plamienia nie widoczne na papierze tylko miałam lekko na bieliźnie jestem w 5tc wzięłam luteine z lutego po poronieniu czy mam się czym martwić

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia8729 wrote:
    Dziewczyny od godziny mam bardzo małe plamienia nie widoczne na papierze tylko miałam lekko na bieliźnie jestem w 5tc wzięłam luteine z lutego po poronieniu czy mam się czym martwić

    Monia ja czytałam, że plamienia w 5 i 6t mogę się pojawiać, ale najlepiej skonsultuj to ze swoim lekarzem.
    Mam nadzieję, że nic złego się nie dzieje i przesyłam pozytywne myśli.

    monia8729 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • andziara80 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! @ spóźnia mi się 2dzien, dziś rano zrobiłam pierwszy test i pokazała się druga kreska, jutro dla pewności zrobię drugi test ☺

    APrzybylska, assia lubią tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziara80 wrote:
    Witam! @ spóźnia mi się 2dzien, dziś rano zrobiłam pierwszy test i pokazała się druga kreska, jutro dla pewności zrobię drugi test ☺

    Witaj :D Gratuluję!
    Jutro koniecznie daj znać jaki wynik. A dzisiaj jaka była druga kreska?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 28 lipca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy mogę się dołączyć ;) wczoraj zrobiłam pierwszy test, bez przekonania, po prostu miałam ostatni dzień z Dupkiem i tak dla świętego spokoju zrobiłam teścik i ku mojemu zdziwieniu ( bo 2 dni przed spodziewaną @) pokazała się druga blada kreska :O Pognałam na betę, a dzisiaj odebrałam wynik 41,6. W poniedziałek powtórzę betę :D Kalkulator wyliczył mi termin na 10.04 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 23:07

    APrzybylska, assia, optymistkaaa lubią tę wiadomość

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 lipca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście serdecznie witamy wśród kwietniowych mamuś :D
    Długo się staraliście?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 28 lipca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska tak rzetelnie staraliśmy się 6 cykli no przerwami 2 cykle dłużej. Miałam jednego miesiąca zapalenie płuc, a drugiego anginę ( pracuję w przedszkolu, więc o chorobę nietrudno) i w danych miesiącach odpuszczaliśmy sobie :/ teraz w 6 cyklu intensywnych starań się udało :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 22:09

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • Kasia DT Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 29 lipca 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam śliczne :) tez witam niesmialo i dolaczam do grona. Jest to moja pierwsza ciaza wiec Wy ktore tak jak ja pierwszy raz w zyciu zobaczyly te 2 kreski rozumieja, to troche jak wyladowac w Chinach i starac sie dogadac z nimi, wszystko nowe, inne i nie masz pojecia czy to co robisz albo mowisz jest ok :) BBF wyliczylo 1 kwietnia, mam tylko nadzieje ze to nie pryma a prylisowy zart ;)OM mialam 25.06 wiec powinnam byc jakos w 5 tygodniu przy czym mialam dosyc krotkie cykle bo po 23-24 dni. Zaczelo sie klasycznie, bolalo mnie jak na okres i nawet nospe w nocy wzielam i sie zakorkowalam do pracy w dzien zeby mnie krew nie zalala i pomyslalam "no to trzeba sie starac kolejny raz bo nic z tego w tym miesiacu " ale zdziwienie bylo jak wieczorem nic nie bylo nadal :) wtedy tez bylam baardzo senna, rozbita i taka slaba no i te bole "okresowe" ,poczytalam o objawach ciazy i zrobilam test, wyszedl z blada kreska druga ale ewidentnie byla, po 1 dniu kolejny i juz nie szlo zaprzeczyc, w poniedzialek 24.07 zrobilam Beta i wyszlo 1503,00 wiec chyba dobrze i w normie, pod wieczor zlapal mnie taki bol po prawej stronie brzucha ze troche spanikowalam i wzielam wolne z pracy we wtorek i poszlam do lekarza, na USG bylo widac juz babelek (pecherzyk) ale lekarz powiedzial ze na takim etapie na zarodek jest za wczesnie.Wiec kolejna wizyta w sobote za tydzien :)

    Pytanie do tych Pan ktore maja te skurczobole , ja oprocz tego ze jestem senna i apetytu nie mam mam dosyc intensywne bole, lapia mnie pare razy na dobe, dzis w nocy musialam wziac NOSPE bo nie dalam rady a staram sie ja brac tylko w ostatecznosci, jak sobie radzicie z nimi procz tabletek? Ja jak sie poloze i odpoczne to przechodza ale trwaja 10-15 minut i sa dosyc intensywne, mam tylko nadzieje ze to normalne i nie mam czym sie martwic. No i wysypalo mnie na twarzy 2 dni temu tak grubo, myslalam ze kobiety w ciazy maja porcelanowa buzke ale widocznie malo jeszcze wiem o zyciu :)

    I juz ostatnia sprawa- obiecuje :) czy Was tez tak "wywalilo"? ja odkad wiem ze jestem w ciazy mam brzuch jakby byl to conajmniej 3-4 miesiac.Nie wiem czy to gazy, wzdecia, czy mozna cos brac na to co nie zaszkodzi dzidzi ale brzuch jest widoczny smiesznie, nigdy nie bylam przesadnie chuda ale to?? ;)

    Zycze milego dnia wspaniele kobietki :)

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    Kasia DT
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia DT wrote:
    Witam śliczne :) tez witam niesmialo i dolaczam do grona. Jest to moja pierwsza ciaza wiec Wy ktore tak jak ja pierwszy raz w zyciu zobaczyly te 2 kreski rozumieja, to troche jak wyladowac w Chinach i starac sie dogadac z nimi, wszystko nowe, inne i nie masz pojecia czy to co robisz albo mowisz jest ok :) BBF wyliczylo 1 kwietnia, mam tylko nadzieje ze to nie pryma a prylisowy zart ;)OM mialam 25.06 wiec powinnam byc jakos w 5 tygodniu przy czym mialam dosyc krotkie cykle bo po 23-24 dni. Zaczelo sie klasycznie, bolalo mnie jak na okres i nawet nospe w nocy wzielam i sie zakorkowalam do pracy w dzien zeby mnie krew nie zalala i pomyslalam "no to trzeba sie starac kolejny raz bo nic z tego w tym miesiacu " ale zdziwienie bylo jak wieczorem nic nie bylo nadal :) wtedy tez bylam baardzo senna, rozbita i taka slaba no i te bole "okresowe" ,poczytalam o objawach ciazy i zrobilam test, wyszedl z blada kreska druga ale ewidentnie byla, po 1 dniu kolejny i juz nie szlo zaprzeczyc, w poniedzialek 24.07 zrobilam Beta i wyszlo 1503,00 wiec chyba dobrze i w normie, pod wieczor zlapal mnie taki bol po prawej stronie brzucha ze troche spanikowalam i wzielam wolne z pracy we wtorek i poszlam do lekarza, na USG bylo widac juz babelek (pecherzyk) ale lekarz powiedzial ze na takim etapie na zarodek jest za wczesnie.Wiec kolejna wizyta w sobote za tydzien :)

    Pytanie do tych Pan ktore maja te skurczobole , ja oprocz tego ze jestem senna i apetytu nie mam mam dosyc intensywne bole, lapia mnie pare razy na dobe, dzis w nocy musialam wziac NOSPE bo nie dalam rady a staram sie ja brac tylko w ostatecznosci, jak sobie radzicie z nimi procz tabletek? Ja jak sie poloze i odpoczne to przechodza ale trwaja 10-15 minut i sa dosyc intensywne, mam tylko nadzieje ze to normalne i nie mam czym sie martwic. No i wysypalo mnie na twarzy 2 dni temu tak grubo, myslalam ze kobiety w ciazy maja porcelanowa buzke ale widocznie malo jeszcze wiem o zyciu :)

    I juz ostatnia sprawa- obiecuje :) czy Was tez tak "wywalilo"? ja odkad wiem ze jestem w ciazy mam brzuch jakby byl to conajmniej 3-4 miesiac.Nie wiem czy to gazy, wzdecia, czy mozna cos brac na to co nie zaszkodzi dzidzi ale brzuch jest widoczny smiesznie, nigdy nie bylam przesadnie chuda ale to?? ;)

    Zycze milego dnia wspaniele kobietki :)

    Zacznę od tego, że od 3.52 29.07.2017 mam cudownego siostrzeńca :D

    Witaj Kasia. Serdecznie gratuluję i cieszę się, że do nas dołączyłaś :)
    1.Pytałam o te bóle mojego gienia i powiedział mi, że to całkiem normalne oraz nieuniknione, ponieważ macica się rozszerza i przygotowuje do swojej roli. Ja miałam zawsze armagedon podczas @, więc cierpliwie je znoszę. Pytałaś lekarza czy Nospa nie zaszkodzi?
    2.Porcelanowa cera owszem, ale trochę później. Teraz hormony Ci buzują, więc nie ma szans. Ja w poprzedniej ciąży, którą poroniłam, wyglądałam jak w "rozkwicie", aż wstyd było się pokazać ;) Teraz na szczęście jest trochę mniej tego.
    3.Z brzuchem mam podobnie i nie wiem jak to wytłumaczyć. Zastanawiałam się czy to czasem nie kwestia psychiki, ale jego w żaden sposób nie da się wciągnąć. Musiałam wyciągnąć z szafy spodnie, które przeze mnie przelatywały.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 29 lipca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesmialo tez dolaczam..moja pierwsza ciąża, po 4 latach staran, po pierwszej inseminacji. Bylam pewna ze sie nie udało,a w dniu testu robuonego dla sw.spokoju blada 2 kreska, polecialam na bete 177..Biore duphaston,po tyg.powtorka bety-2496 :-) na usg pecherzyk ciazowy 6,7 mm. I mam przyjsc za 2 tyg na usg zeby zobaczyc czy jest zarodek i mu serducho bije. Najdluzsze 2 tyg zycia.. Jak wszystko bedzie ok termin mam na poczatek kwietnia (1-2). Pozdrawiam,szczegolnie te co czuja sie jak w Chinach i te co sa pelne obaw bo sie dluuugo starsly.. ;-)

    APrzybylska, assia lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • dreamnes Ekspertka
    Postów: 159 146

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie ;) to moja ciąża po poronieniu w 8tyg. Bardzo się boje i jestem pełna obaw ale chciałam się zapisac termin na 3kwiatnia;) ufam że sie uda

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    34bwrjjgc1z53zcr.png
    3i49t5odk6h77iiq.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, serdecznie Wam gratuluje i trzymam kciuki. Jupik, my się staraliśmy ponad 6 lat i tez jest to pierwsza moja ciąża. Powiem Wam szczerze, ze jak na złość, to wszystko mi się nie składa ;) W sierpniu obiecałam, ze pojadę z mama na wakacje odchudzające, miałam liczyć kalorie i intensywnie ćwiczyć. We wrześniu za to lecimy na zagraniczna objazdowke. Bilety kupione, wszystko zarezerwowane, ale mam wątpliwości. Podobno nie powinno się latać w pierwszym trymestrze?? A potem jeszcze 8 godzin jazdy autem i pewnie będzie mnie mdlilo. Sama już nie wiem, co z tym zrobić, bo oczywiście dziecko najważniejsze. A mamie chciałabym jeszcze nie mówić....

    0d1y90bv78miqftl.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze napiszcie proszę, czy podjęłyście już ostateczna decyzje co dowyboru lekarza? Ja się zastanawiam, czy zapisać się do lekarza w publicznym szpitalu, w którym doecelowo mógłby być poród, czy prywatnie, czy wykupić jakiś pakiet ciążowy, np. w Medicover. Co radzicie?

    0d1y90bv78miqftl.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ