X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nastała tu cisza ;d

    cudowne brzuszki macie dziewczyny, ja się swoim też niedługo podzielę ;)
    ja to się boję, że mój Maluch będzie mieszanką wybuchową mnie i mojego męża- a już najbardziej żeby mu nie wyszło afro na głowie, bo my obydwoje z kręconymi włosami.. a swoją drogą szwagierka ma afro! a rodzice z krwi i kości oboje Ślązacy ;d

    jeśli chodzi o stereotypy "miastowe" to u nas nie lubi się Sosnowca, śmieją się że jak tam jedziesz to musisz brać paszport :D ale wiadomo, w każdym mieście znajdzie się jakiś "dziwak" :)

    i w ogóle zapomniałam Wam ostatnio napisać: dowiedziałam się od mojej mamy, że mój brat jak się urodził miał 63cm !!!! że ważył 4,600 to wiedziałam, ale te 63cm mnie troszkę przeraziły.. w dodatku mój mąż też był duży przy porodzie :O

    i gratuluję udanych wizyt :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 19:29

    Ilona92, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór ;)

    wiecie co ja dziś zrobiłam? ;););)

    Wyczytałam, że jak mama czyta brzuszkowi ten sam tekst, to po porodzie dzidziuś to kojarzy, i jak mu się czyta to samo to się uspokaja. I wiecie co ja zrobiłam ? ;) Poszłam do księgarni i kupiłam Baśnie Świata - będę czytać ;) Mam w planach zakupić bajki jeszcze w jęz. angielskim. Będę czytać na zmianę. Bo maleństwo najpierw poznaje melodie języka a dopiero później rozpoznaje pojedyncze słowa. Może w ten sposób łatwiej mu będzie uczyć się języka obcego.
    Przesadzam ? Wariuje? ;)

    Wiecie, że dziś jest Dzień Wcześniaka? W radio słyszałam, że w Polsce ratuje się nawet dzieci urodzone z wagą 400 g z 23 tygodnia ciąży i wyrastają na dzieciaki bez "niedociągnięć". Wzruszyłam się na tej audycji...

    Jakie macie plany na weekend ? ;)
    Ja mam w planach - do południa nic, a potem wolne....;)

    APrzybylska - jakie ciasto pieczesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 19:52

    Ilona92, Magdzia85F, grzanewino, BP 02 lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krzywdy tym dziecku nie zrobisz, a jeśli może to przynieść coś dobrego to czemu nie :)

    a o Wcześniakach nie myśl, bo wszystkie urodzimy w terminie- takiej myśli się trzymajmy :)

    a ja jutro idę na 50-tkę do teścia, a w niedzielę leniuchujemy :D

    Tęskniąca, Ilona92, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie, czy Wy jakoś ćwiczycie? jeśli tak to skąd bierzecie ćwiczenia? ja mam koszmarne bóle kręgosłupa jak tylko chwilę coś porobię przy kuchni i chciałabym coś zacząć ćwiczyć (mam taką dużą piłkę) ale nie wiem skąd czerpać wiedzę i rodzaje ćwiczeń żeby nie zaszkodzić ani sobie ani Małej...

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 17 listopada 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku.. leze i slucham muzyki a tu slysze cos o noworodkach.. patrze a tu mezu siedzi i oglada na yt filmiki z kapania ,przewijania itd :D

    Magdzia85F, Tęskniąca, pomarańczka_33, Ilona92 lubią tę wiadomość

    xk81pfk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga coś faktycznie dziś mniejszy ruch. No to jak Ciebie czeka taki gigant, no to pewnie będzie CC. Ale 63 cm, to robi wrażenie!!!

    Tęskniąca ja mojej śpiewam piosenki świąteczne z radiem:-) niech zaraża się moim fiołem świątecznym:-D


    APrzybylska jakie ciacho zrobiłaś??

    Pomarańczka poszukaj na YouTube. Są dla kobiet w ciąży ćwiczenia.

    Sylwia no to fajnie, że się interesuje mąż:-)

    A my sobie leżymy, odkrywam bluzkę, trochę spodnie od piżamy...a tu puk puk, skóra podskakuje :-D

    Tęskniąca, aga_90, pomarańczka_33, grzanewino, Ilona92, BP 02 lubią tę wiadomość

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 17 listopada 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama brata urodziła naturalnie :O i w sumie ja też bym tak wolała, ale i tak wszystko wyjdzie w praniu :)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 18 listopada 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Korzystam z ostatnim dni wolnych męża, bo od wtorku zaczyna nową pracę i od razu jedzie na kilkudniowe szkolenie. Głównie oglądamy masę filmów, ostatnio na tapecie Batman :D

    Co do ćwiczeń, to wcześniej starałam się dużo spacerować, ale odkąd dokucza mi rwa kulszowa, to bardziej siedzę w domu. Dostałam skierowane do neurologa, w środę się będę zapisywać. Natomiast co do bóli spojenia, to lekarz stwierdził, że wszystko w normie. Zalecił oszczędzanie się, leżenie lub siedzenie z podłożoną pod plecy poduszką, żeby odciążyć kości. Szyjka 3,2 cm, więc też całkiem dobrze :)

    W poniedziałek połówkowe! :D

    Udanego weekendu wszystkim!

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 18 listopada 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka w II trymstestrze właśnie najbardziej są polecane ćwiczenia na piłce. I dziewczyny mają rację że na yt jest tego mnóstwo, przesiewaj tylko filmiki z ćwiczeniami które wydadzą Ci się niebezpieczne w sensie takim że możesz mieć problem z wykonaniem i np spaść z piłki. Tak to tylko pamiętaj o równym oddechu i jeśli czujesz że serce zaczyna mocniej bic to odpocznij. Ważne żeby w ćwiczeniach nie wchodzić na wyższe progi tętna kiedy wysiłek tlenowy zamienia się w beztlenowy:)
    Co do cech to jestem ciekawa naszej mieszanki ale trochę się boję.. A jeśli chodzi o dziedziczenie po dziadkach to tym bardziej! Mój teść to klasyczny rudzielec, i o ile ja sama jestem fanką tego koloru, to pamiętam jak w szkole obrywaly'rudzielce' i chciałabym dziecku tego oszczędzić, ale np mój mąż jest blondynem, ale jak wyhoduje dłuższą brodę to ma takie rudawe refleksy :)
    Ja wczoraj po 3 dniach w szpitalu z powodu podejrzenia kolki nerkowej w końcu wyszłam do domu i czuję się blogo. Z dzieckiem wszystko w porządku, za tydzień wizyta więc zaszalalam wczoraj w kuchni.. Zrobiłam ciasto na prezent imieninowy - grysikowiec na herbatnikach z Musem truskawkowym i teraz się kręcę koło niego :) a rano obudził mnie wyimaginowany zapach plackow ziemniaczanych więc tak myślę że to będzie obiad na dzis :) tylko z piekarnika bez tłuszczu z sosem pomidorowym :)

    Zazdroszczę że mezowie łapią już bakcyla nauki. Mój się bardzo angażuje, chodzi że mną na wizyty, codziennie się dziwi 'Ty kurde ale Ty juz jesteś gruby puciek na brzuchu', ale przed zakupami się jeszcze broni,a o nauce opieki nie ma mowy. Tylko że z drugiej strony wiem że on jest taki bardziej zadaniowy, zajmuje się tym co jest na ten moment i pewnie jak przyjdzie czas to stanie w progu i powie :chodz musisz mnie wszystkiego nauczyć.. Heh ale kiedy ten moment nadejdzie? :-)
    Miłego dnia dziewczyny :)

    Magdzia85F, pomarańczka_33, Ilona92 lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 18 listopada 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Ibishka :) moje pytanie jest takie bo internet jest przepełniony informacjami na każdy temat niestety nie zawsze prawdziwymi i rzetelnymi i boję się tak szukać wzorców na temat na którym kompletnie się nie znam ;)

    a wiecie co ja wczoraj zrobiłam? kupiłam fotel do karmienia bujany ;D a mąż jak go zobaczył to stwierdził, że mogę kanapę sprzedać bo on będzie się bujał na fotelu ;D

    dzisiaj za to pracowicie dzień się nam zaczął, moja mama z moim mężem skręcają w dziecięcym meblościankę dla naszej córeczki a ja wstawiłam pranie pościeli, schab się właśnie piecze a w międzyczasie gotuję mięso na zupę ale jeszcze nie wiem jaką - szukam inspiracji ;D

    udanej soboty! :)

    Magdzia85F, Ilona92 lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 18 listopada 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w kolejny paskudny zimny dzień.
    Ciasto zrobiłam czekoladowe z orzechami i konfiturą porzeczkową.

    Miłego dnia mamuśki, jadę na spotkanie z mamą i bratem :) do popołudnia :)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie czytam Was codziennie, więc bardzo możliwe, że przegapiłam pewnien wątek.
    Otóż, czy boli Was pępek?
    Bo mnie bardzo, dotknąć się nie mogę :(

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grzanewino wrote:
    Dziewczyny, nie czytam Was codziennie, więc bardzo możliwe, że przegapiłam pewnien wątek.
    Otóż, czy boli Was pępek?
    Bo mnie bardzo, dotknąć się nie mogę :(


    Nie. Zgłoś lekarzowi. Może wypycha Ci go na zewnątrz?

  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie pojęcia nie mam czy to normalne, a nie chcę internetów czytać, bo tam przeróżne brednie wypisują.
    we wtorek mam wizytę, to powiem

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    My byliśmy na zakupach, odebraliśmy szafkę z umywalka wiec bedzie mozna myć juz zeby i ręce w łazience :D
    To skakanie brzucha jest dziwne , wczoraj moj pępek zmieniał kształt jak szalony, ale powoli czuje nawet jak zmienia pozycje czy położenie.
    Czuje sie jakby pasikoniki skakały mi w brzuchu ha ha
    Najlepiej czesc cw zweryfikować , moze znajdziesz jakies typowo polecane przez trenerów lub fizjoterapeutów? Ja na pewno chce isc do fizjo ny nauczył mnie noszenia itp dziecka.
    Ja wczoraj ugotowałam cały gar kapuśniaku wiec bedziemy go jesc i jesc, jak sie znudzi to kurt beda miec wyżerkę :D

    A czytam książkę jaz ciężarówka przez 9myes i tam pisze, ze jesli nue mamy pomocy w gotowaniu warto przygotiwywujac wczesniej mrozić porcje obiadowe, tak wrzucamy zaraz do piekarnika czy do garnka i mamy gotowy posiłek.

    Co do czytania i puszczania muzyki dzieciom w łonie to tez spotkałam sie z opinia, ze dziecko juz zna ten dźwięk i sie uspokaja. To tak hak sprzęty kuchenne;pralki, suszarki, odkurzać, u mnie jest remont wiec słyszy tez wkrętarki, wiertarki :) muzyka to tylko raja, ktora my lubimy inaczej dziecko czuje sile przymusu.

    Dziecko ponad 60 cm, to dla mnie gigant :D teraz chyba przy ponad 4kg( sugerowanej wadze) robia cesarkę, ale nie wiem czy wszędzie.

    To mi narobiliście smaka na truskawki! Brrr ! Ja pochłaniam w każdej ilosci owoce jagodowe! A hak bam te u siebie z krzaka to wiecej zjem niz przetworzę czy sprzedam.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona polecam książkę 'mamo tato co ty na to' Pawła zawitkowskiego. To jest fizjoterapeuta który a też dużo filmików na yt. W książce jest o pielęgnacji, masażu i wielu rzeczach. Jako fizjoterapeuta zakochałam się w tej książce :)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ibishka wrote:
    Ilona polecam książkę 'mamo tato co ty na to' Pawła zawitkowskiego. To jest fizjoterapeuta który a też dużo filmików na yt. W książce jest o pielęgnacji, masażu i wielu rzeczach. Jako fizjoterapeuta zakochałam się w tej książce :)

    Tak kojarzę Pana :) dziekuje za polecenie:)
    Najbardziej bawią mnie filmiki na yt :) zawsze wszystkie dzieci sa takie grzeczniutkie i śpiące :)

    ibishka lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 18 listopada 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) a w rzeczywistości jest jak jest :) ale pociesze Cie.. Za czasów studenckich miałam przyjemność być podczas takich nagran, i to że dziecko grzeczna i śpiące było efektem min 3-4 dni nagran nad dwoma ujęciami w poszukiwaniu tego które się nada :-D

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Dziewczyny :)
    U mnie przez ostatnie dwa dni forum sie w ogole nie wlaczalo- chyba cos sie dzialo, bo widze ze tez mialyscie problemy...

    Pomaranczka, Tusianka- gratuluje dziewczynek i udanych polowkowych :) Ja juz w poneidzailek i czekam okropnie :D

    Magdzia- mam nadzieje ze dzis juz lepiej!

    Tusianka- a ta rwa to boli na tylku do uda? Bo obawiam sie ze u mnie tez sie pojawilo :( Jak w czwartek nie potrafilam z lozka wstac i az sie rozryczalam z bolu to maz malo nie padl, bo ja twarda raczej jestem ;) U mnie tak zrywami boli- jakby pradem mnie ktos w tyl razil :(

    Z milszych rzeczy- polazilismy dzis ogladac opcje wozka :) CHyba najbardziej mi sie podoba polskiego Karexu- Allivio Len :) Ale poki co decyzja nie podjeta.

    Tusianka lubi tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BP tak, rwa kulszowa promieniuje od kręgosłupa przez pośladek do uda i często aż do stopy. Przodem, tyłem lub całą nogą. Jeszcze przed ciążą dwa miesiące z tym walczyłam i wiem, że to komplikuje życie :/ teraz nie możesz za bardzo nic poradzić poza odpoczynkiem. Ćwiczenia w takim stanie nie są nalepszym pomysłem. Mam nadzieję, że szybko Cię puści.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ