X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy i witaminy prenatalne
Odpowiedz

Kwas foliowy i witaminy prenatalne

Oceń ten wątek:
  • izadora Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że co opakowanie należy zmienić markę preparatu witaminowego (w sensie multiwitaminy), bo się organizm przyzwyczaja i zmniejsza wchłanianie. Obecnie kończę DoppelHerz Mama i nie kupię go więcej - śmierdzi mi strasznie witaminą D i mam ogromny problem z połykaniem go (dość duża kapsułka - łykam na soku marchwiowym,żeby nie czuć smaku; a jak bardzo źle się czuję to biorę tylko folik). Czy możecie polecić jakieś preparaty ŁATWE DO POŁYKANIA? Na pewno muszę się suplementować, bo moja dieta woła o pomstę do nieba ;)

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Femibion Classic, do tego dokupilam kwasy omegamed;-) i jeszcze osobno kwas foliowy mimo ze w Femibionie jest.

    Krysti lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odświeżam;

    Dostałam w aptece metafolinę Solgara; ma tam w składzie mannitol (substancja wypełniająca); wyczytałam, że to jest silna substancja moczopędna; podaje się ją dożylnie np. przy zatruciach.

    Komuś coś wiadomo na ten temat? Pewnie w jednej tabletce jest tego mniej niż w porządnej strzykawie, ale mimo wszystko; przy codziennym stosowaniu nazbiera się tego. Kupiłam już inne tabletki, bez tego świństwa, niemniej jeśli jednak się nakręcam, to może dokończę opakowanie...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Truss7 Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam 22 lata jestem w 3 miesiącu ciąży.. mam pytanie... wzielam dzis rano kwas foliowy i chwile później wymiotowalam (poranne mdłości) czy wziąć jeszcze jedną tabletke kwasu foliowego ??

    Truss7
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zaszkodzi :)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • elonorarosswelt Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 27 września 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykaj to to, ale jeśli masz jakieś większe wątpliwości, to skonsultuj się z lekarzem. On najlepiej doradzi.

  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 4 października 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Propo witamin nie polecam vita-min Plus Mama z Olimp Labs. Po każdej próbie zażycia wymioty. Próbowałam kilka razy podejść do tych witamin i za każdym razem kończyło się tak samo :/

    Teraz biorę femibion 1 :)

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • danna Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 2 stycznia 2018, 21:45

  • Klea Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to jest tak że kazda inaczej "działa" na wszystko, trzeba sobie dopasować , po prostu. Sprawdzic co zaleci lekarz i jak pasuje to ok, jak nie szukac czegos innego. Mnie bardzo pasowała Pregna Plus, żadnych wymiotów, w jednej tabletce sporo tego było bo i witamina D ( a też lekarz kazał brac)o zelazo i k3wasy omega3 plus dwa rodzaje kwasu foliowego , jakieś lepiej przyswajalne, więc nie musiałam brać innych tabletek już a to wazne było dla mnie jak wymiotowałam po wszystkim. Udawało mi się wyczaić taki moment po południu między posiłkami że brałam tabletkę i tylko wodą popijałam i wtedy się przyjmowała. Bo rano wymiotowałam po kazdym posiłku nawet malutkim :/

  • kania07 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przyjmujecie kwas foliowy do końca ciąży, czy tylko w pierwszym trymestrze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    także przyjmuję femibion poki co natan 1 ale pozniej przerzucę sie na 2kę

  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:55

  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    odkopałam stary wątek.
    Dziś byłam na pierwszej wizycie, ciąża potwierdzona.
    Póki co cały czas brałam Folik - 1 tabletkę rano.
    Lekarka zaleciła mi kupić sobie Pregna Start.
    Zapomniałam jednak zapytać (a nie mam bezpośredniego do niej kontaktu) czy w takim razie kwas foliowy odstawić, czy brać to i to...

    Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie.

    xnw4ugpj2kug67tf.png
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biorę od początku Folik i Pregna DHA. Szukam wszędzie witamin, które miałyby jak najmniejsze tabletki lub formę żelki - mam nerwicę przełyku, wielki problem z łykaniem twardych tabletek - miałam kilka podejść no i nie jestem w stanie 😢😢 Ktoś ma jakiś pomysł? Chce zapewniać witaminy, a nie jestem w stanie ich przyjąć 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 18:33

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk90 wrote:
    Witajcie,
    odkopałam stary wątek.
    Dziś byłam na pierwszej wizycie, ciąża potwierdzona.
    Póki co cały czas brałam Folik - 1 tabletkę rano.
    Lekarka zaleciła mi kupić sobie Pregna Start.
    Zapomniałam jednak zapytać (a nie mam bezpośredniego do niej kontaktu) czy w takim razie kwas foliowy odstawić, czy brać to i to...

    Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie.

    Moja lekarka kazała mi brać Pregna Start a poza tym preparat z kwasem foliowym (inofolic), ale zawsze lepiej dopytać lekarza prowadzącego…

  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AM1606 -jeśli są to tabletki, które można przyjmować z jedzeniem, to może coś w ten sposób pokombinuj? Masz problem tylko z przełykaniem leków, czy jedzenia też?

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie suplementacji.

    Niestety ciężko skonsultować to z gin, bo nie dostałam bezpośredniego numeru, umówienie wcześniejszej wizyty jest niemożliwe (brak terminów), a jak pisałam wizytę mam za 2 tygodnie.

    xnw4ugpj2kug67tf.png
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk90 wrote:
    AM1606 -jeśli są to tabletki, które można przyjmować z jedzeniem, to może coś w ten sposób pokombinuj? Masz problem tylko z przełykaniem leków, czy jedzenia też?

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie suplementacji.

    Niestety ciężko skonsultować to z gin, bo nie dostałam bezpośredniego numeru, umówienie wcześniejszej wizyty jest niemożliwe (brak terminów), a jak pisałam wizytę mam za 2 tygodnie.


    Pozostał mi w dużej mierze problem z tabletkami - był czas, że miałam ogromny problem z jedzeniem i piciem - dusiłam się każdym kęsem czy kroplą napoju - udało się to jakoś przezwyciężyć, ale schudłam już w pewnym momencie aż ponad 25 kg...
    Z tabletkami nie jestem w stanie sobie poradzić...

    Dzięki za odpowiedź.

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykałam na początku tylko folik po pierwszej wizycie zakupiłam Mama Dha Premium+ i brałam już tylko to bez foliku

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AM1606 wrote:
    Pozostał mi w dużej mierze problem z tabletkami - był czas, że miałam ogromny problem z jedzeniem i piciem - dusiłam się każdym kęsem czy kroplą napoju - udało się to jakoś przezwyciężyć, ale schudłam już w pewnym momencie aż ponad 25 kg...
    Z tabletkami nie jestem w stanie sobie poradzić...

    Dzięki za odpowiedź.


    Mi pomogły wizyty u dobrego fizjoterapeuty. Jednak z tego, co wiem, to niewiele fizjoterapeutów podejmuje się terapii, jeśli kobieta jest w ciąży :(

    xnw4ugpj2kug67tf.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ