X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy
Odpowiedz

Kwas foliowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny do którego tygodnia ciąży zażywać powinno się kwas foliowy ?

  • Marta931217 Autorytet
    Postów: 306 329

    Wysłany: 22 września 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopóki zaleca twój ginekolog:)

    Bella_Bella lubi tę wiadomość

    p19uflw1f9i7e1h6.png
    f2wl3e5eban504g3.png
  • dewa Autorytet
    Postów: 1089 2873

    Wysłany: 26 września 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 12 tygodnia.

    qb3canlimmmj6sap.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 12 października 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dewa wrote:
    Do 12 tygodnia.
    A skąd masz taką "wiedzę"?
    Kwas foliowy powinno się brać przez całą ciążę, nie na darmo też jest praktycznie we wszystkich suplementach dla przyszłych mam.

    Natalia1984 lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba do 16 tc brałam sam kwas foliowy, a potem brałam witaminy, które faktycznie ten kwas foliowy w sobie miały ;)

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 18 października 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy przede wszystkim powinno się brać już przed ciążą podczas starań.
    Ja biorę do końca ciąży

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 24 października 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja, najważniejsze to brać kwas foliowy jeszcze przed ciążą (najlepiej minimum 3 miesiące) i na początku ciąży. Najlepiej sam kwas foliowy na czczo, ponieważ w połączeniu z innymi witaminami i minerałami ma słabą wchłanialność (tak mi kiedyś powiedział ginekolog i sprawdziłam w innych źródłach)

    Mi lekarz (już inny) kazał brać dodatkowy kwas foliowy do końca pierwszego trymestru a potem już tylko w witaminach prenatalnych (polecał Pregna Plus). Ale poczytam sobie jeszcze jakieś badania naukowe czy nie warto przyjmować go dodatkowo dłużej.

  • Anasta Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak brałam, w sumie już kilka miesięcy przed ciążą zaczęłam łykać folik i tak łykałam do samego porodu.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyszedł mi nadmiar 28,12 przy normie do 18,7;

    dużo pić, żeby wysikać?
    on się chyba długo nie utrzymuje we krwi? mało informacji na ten temat w internecie
    czy to oznacza, że go nie metabolizuję? przed badaniami kilka dni nie jadłam jakoś dużo zielonych warzyw, a kwasu biorę tyle co w mama DHA premium + i co drugi dzień dokładam 400 mcg.
    Oprócz tego biorę metafolinę; ale to chyba nie w tym badaniu; badanie miałam na kwas foliowy

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po pierwszej wizycie. Mamy 7 tydzień. Pani ginekolog powiedziała mi że nie musze juz brać kwasu foliowego bo najważniejsze jest aby brać go przed zajściem. Mam trochę wątpliwości bo wszędzie czytam że powinno sie brać bez względu na to czy brało sie wcześniej czy nie. Na temat witamin powiedziała ze tez póki ci nie ma sensu, ze najwyżej po 14 tygodniu... Co o tym myślicie?
    w4sqdqk3pit1250u.png

  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem po pierwszej wizycie, także 7 tydzień. Dostałam receptę na zwiększoną dawkę kwasu foliowego- 5mg na miesiąc (by uzupełnić ewentualne niedobory), a później do końca ciąży mam brać 0,4mg.

    40+5 ♥️
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga27 wrote:
    U mnie po pierwszej wizycie. Mamy 7 tydzień. Pani ginekolog powiedziała mi że nie musze juz brać kwasu foliowego bo najważniejsze jest aby brać go przed zajściem. Mam trochę wątpliwości bo wszędzie czytam że powinno sie brać bez względu na to czy brało sie wcześniej czy nie. Na temat witamin powiedziała ze tez póki ci nie ma sensu, ze najwyżej po 14 tygodniu... Co o tym myślicie?
    w4sqdqk3pit1250u.png
    Bierz koniecznie kwas foliowy do co najmniej 12 tyg ciąży, w pierwszym trymestrze nie trzeba suplementować się niczym, dopiero od 2 trymestru. Więc odżywiaj się zdrowo, unikaj słodyczy i bierz kwas foliowy :)

    klz9df9hvltz8vcc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ