X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Która z Was miała/ma podobne objawy w ciąży?
Odpowiedz

Która z Was miała/ma podobne objawy w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nunusia Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnią miesiączkę miałam 21 października 2014 r. Dopiero około 10 listopada zrobiłam test ciążowy, który pokazał wyraźne 2 kreski. Już wtedy miałam od czasu do czasu mdłości. Do tej pory pojawiały się takie objawy jak:
    1. mdłości, wymioty, częstsza zgaga
    2. odbijanie się (własnymi słowami częste pobekiwanie)
    3. dźgające, mocno kujące sutki na zimno i mróz
    4. czasem większa wrażliwość na zapachy, dotkliwa dla nosa, a czasem jakby mniejsza
    5. Bolące piersi w biustonoszu, lub po jego zdjęciu
    6. Potrafię mieszać jeden pokarm z drugim, nawet gdy razem pod względem smaku gryzą się ze sobą (np. wafel w czekoladzie i od razu po tym ogórek kiszony)
    7. Najczęstszy śluz jest jakby przezroczysty, rzadziej przezroczysto białawy
    8. Pobolewania w podbrzuszu często w formie kłucia, czasami jest bardzo delikatne czasami mocniejsze (występuje średnio raz na 2 dni)
    9. Po upływie danego czasu od ostatniego posiłku (2-3 h) odczuwam nagły zaciskający głód (jakoś intensywniej go odczuwam niż przed zajściem w ciąże), trochę większy apetyt
    10. dłużej śpię i o różnorodnych godzinach (nie zawsze w nocy)
    11. częściej chodzę do toalety siusiu, niekiedy zdarza mi się nawet co 20 min.
    12. często kicham (ale nie wiem, czy to ma coś wspólnego)
    13. i częściej nachodzą mnie dni wewnętrznego rozdrażnienia, czasem nawet objawy podchodzące pod depresję
    14. Zmieniona przemiana materii, przytyłam 3 kg, a przedtem wiele miesięcy moja waga trzymała się bez zmian
    15. a ostatnie to - nie wiem, czy to ma choć trochę coś wspólnego z ciążą, czy nie, ale czasem odczuwam intensywne pulsowanie w podbrzuszu lub w okolicach krocza.
    Która z Was miała te wszystkie objawy, lub wymieni ich część?


    -

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 06:07

    3jgxgywlot6yv3gs.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam objawy nr 5, 8, 10, 12 (czasami zdarza mi się kichnąć 10 razy pod rząd), 15 od wczoraj.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA w pierwszej i drugiej ciąży nie miałam żadnych objawów dopóki tydzień po spodziewanej miesiączce nie zrobiła testu. Dopiero test pokazał mi że jestem w ciąży i zaczęły się u mnie w pierwszej ciąży to ból piersi niezmierny zwłaszcza że nigdy mnie nie bolały poza karmieniem, a w drugiej z kolei miałam mega mdłości które zaspokajałam mentosem całą paczką i cukier mi podskoczył potem na czczo i trzeba było 2 miesiące bez słodyczy. Natomiast potem jak już miałam kilka tygodni to odczuwałam nie wszystkie ale dużą część objawów jakie ty masz. Każda z nas inaczej to przechodzi, nie zdziw się jak będą ci zęby wylatywać albo łamać się na miekkiej skórce chleba( tak mam przy drugiej ciaży ale znam kobiety które w pierwszej ciąży robią już nowe zęby bo nie są w stanie nic jeść). Wiele przed Tobą ale pamietaj że nie trwa to długo i jest mimo wszystko czym się cieszyć Powodzenia.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no cóż. ja dopiero dziś zrobiłam test. wyszedł pozytywnie, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. ale u mnie to jest tak. najpierw spóźnienie się @, nast. dostałam biegunki(czytałam, że u niektórych kobiet tak się zaczyna ciąża), miałam nudności(ale ani razu nie wymiotowałam), zawroty głowy, zmiany nastroju zbyt częste, przestała smakować mi kawa(rozpuszczalna, bo czarnej i tak nie pije), niektóre dania które uwielbiałam nie smakują mi, ból brzucha raz na jakiś czas, w dzień jestem bardzo śpiąca, wcześnie chodzę spać. i to chyba tyle na razie. a i 3 dni temu miałam taki kremowy śluz, którego było bardzo dużo .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,4,5,7,8-tylko u mnie bardzo czesto,
    te objawy występowały u mnie:)
    Występowały,bo nagle przestało...tylko piersi teraz bardzo bolą,nie mam mdłości,jakiegoś większego apetytu...
    Pewnie jeszcze wszystko przede mną:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane nie chce zakładać nowego tematu, bo szkoda zaśmiecania. a mam pytanie. Jakie witaminy brałyście/bierzecie na początku jak tylko się dowiedziałyście, że jesteście w ciąży? Bo zanim dostanę się do gin. chciałabym coś już brać. Czy lepiej jest dostać coś od lekarza?

  • Nunusia Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ważny jest kwas foliowy, który trzeba zacząć brać jak najwcześniej się da na początku ciąży. Niektórzy nawet go biorą przed zajściem. Ale mimo wszystko dla ciąży najlepsze witaminy są w odpowiedniej żywności, same suplementy diety to nie wszystko. Oczywiście inne witaminy też zamierzam wkrótce brać (bo są takie kompleciki wit. specjalne dla kobiet w ciąży), ale słyszałam, że podobno nie można ich zacząć brać za wcześnie, tylko na jakimś etapie ciąży. Nie wiem, czy to 100% prawdy, ale zamierzam najpierw udać się do ginekologa i przy okazji upewnić.
    Na 100% bierz kwas foliowy!!

    Paula_21 lubi tę wiadomość

    3jgxgywlot6yv3gs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oki dzia za informacje :*

  • Lady86 Przyjaciółka
    Postów: 90 47

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z objawów mam narazie od 4 do 11 wszystkie oraz 13, 14 i 15 ;) tyle, ze z tym siusianiem to nei chodzę tak często jak Ty ale zdecydowanie częśniej jak na siebie :) a z przemianą materii to wręcz przeciwnie, bo schudłam 1,5 kg w ciągu ostatniego tygodnia. Zdecydowanie mniej jem, ale jak już poczuję głód to zjadam cała lodówkę i zostawiam tylko żarówkę :)

    16ud3e3k1licdwwn.png[/url]
  • Nunusia Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady86 wrote:
    Ja z objawów mam narazie od 4 do 11 wszystkie oraz 13, 14 i 15 ;) tyle, ze z tym siusianiem to nei chodzę tak często jak Ty ale zdecydowanie częśniej jak na siebie :) a z przemianą materii to wręcz przeciwnie, bo schudłam 1,5 kg w ciągu ostatniego tygodnia. Zdecydowanie mniej jem, ale jak już poczuję głód to zjadam cała lodówkę i zostawiam tylko żarówkę :)
    Mnie też czasami najdą nagłe fale głodu i chęci eksperymentowania z jedzeniem, a czasami ktoś musi trochę wmuszać we mnie dany obiad ;) Normalnie siebie nie poznaję.A napad siusiania jak na złość najdzie mnie jak kładę się do łóżka - muszę z 3 razy iść do toalety, by potem spokojnie zasnąć hehe. Tak też bywa :D

    3jgxgywlot6yv3gs.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ