X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Krwiak w 10 tyg ciąży
Odpowiedz

Krwiak w 10 tyg ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ani1234 Autorytet
    Postów: 324 202

    Wysłany: 2 maja 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dwa tyg temu trafiłam do szpitala z dużym krwawieniem, na szczęście nie doszło do poronienia. Wyszłam po kilku dniach , od tego czasu plamię. W poniedziałek byłam na kontroli wyszedł mi krwiak na 5 cm, zaraz przy dzidziusiu :(
    Biorę luteinę i dupka 2x3, mam leżeć , wstawać tylko do wc
    wczoraj pobrali mi wymazy na bakterie, jeśli coś wyjdzie będę musiała zażywać antybiotyk.
    Moja pani doktor powiedziała że jeśli krwiak pęknie to dzidziusia nie uratują :(
    jestem przerażona, boję się nawet szybciej ruszyć na łóżku

    czy któraś z was była w takiej sytuacji?
    ile może wchłaniać się taki krwiak?

    5.05.2010 - mój największy Skarb
    01.2018 - Aniołek, 8 tydz. na zawsze pozostaniesz w moim sercu.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pie***lenie za przeproszeniem.
    Niemalże połowa kobiet w ciąży ma krwiaka i związane z tym krwawienia i plamienia - ja też miałam. Krwiaki pękają (opróżniają się) lub wchłaniają. Oczywiście jest to stres dla kobiety, ale przyjmowanie leków i oszczędny tryb życia załatwiają zwykle sprawę :0

    Szkoda, że powielasz wątek zamiast przeszukać forum, używając frazy "krwiak" bo jest dużo wątków na ten temat i możesz sobie je poczytać - na pewno się uspokoisz.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo - krwiak przy samym dzidziusiu 3 cm x 1 cm na ostatniej wizycie... I tak samo, gin mówi , że ze względu na położenie krwiaka nawet jego ,, opróżnienie'' może maleństwo zabić :( Staram się być dobrej myśli, ale boję się kolejnej wizyty i co na USG zobaczę...

    Ani trzymam kciuki mam nadzieję że zniknie Ci ... :(
    Nie chciałabym trafić do szpitala z krwiakiem bo mam 2 maluchów w domu...

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 maja 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    U mnie tak samo - krwiak przy samym dzidziusiu 3 cm x 1 cm na ostatniej wizycie... I tak samo, gin mówi , że ze względu na położenie krwiaka nawet jego ,, opróżnienie'' może maleństwo zabić :( Staram się być dobrej myśli, ale boję się kolejnej wizyty i co na USG zobaczę...

    Ani trzymam kciuki mam nadzieję że zniknie Ci ... :(
    Nie chciałabym trafić do szpitala z krwiakiem bo mam 2 maluchów w domu...

    Spokojnie, u mnie było podobnie, też krwiak zagrażający, podobny rozmiar. Nie wiem czemu lekarz w taki sposób przekazał Ci informację, że jak krwiak będzie się opróżniał to może zabić dziecko, nie wiem skąd tacy debile się biorą. Dobrze, że nie zasugerował od razu terminacji ciąży, skoro i posiadanie krwiaka może zakończyć ciążę i jego opróżnienie. Lekarze powinni być wsparciem, a nie dodatkowym stresem dla pacjenta - strasznie mnie wkurza jak coś takiego słyszę :/

    Ku pokrzepieniu dodam, że u mnie i wymiar krwiaka był podobny i też był to krwiak zagrażający, ale moja lekarka uspakajała mnie na każdej wizycie mówiąc, że to norma, że większość kobiet to ma, że krwiaki po prostu przysychają, albo się opróżniają, że jak zaczyna się drugi trymestr i wytwarzanie łożyska to krwiak przestaje być groźny bo jest "wchłaniany" przez łożysko i ...

    ... faktycznie tak było - w drugim trymestrze krwiak zniknął. Po prostu, poszłam na USG, wszystko super, pytam lekarza jak tam krwiak (USG miałam u kogoś innego niż moja prowadząca), a on do mnie "jaki krwiak?" - i tak sytuacja wygląda. Naprawdę daleko nie trzeba szukać - przejrzyj historie dziewczyn na tym forum - wszystkie szczęśliwe, albo ja przez 9 miesięcy nie dopatrzyłam się, żadnej historii z "krwiakiem dzieciobójcą" ;)

    On po prostu zniknie. Bierz leki i oszczędzaj się - za 3-4 tygodnie nie będzie po nim śladu bo pojawi się łożysko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... nie terroryzowalabym az tak slow lekarzy, bo moj również mi mowil ze krwiak polozony nad zarodkiem opróżniajac sie może "pociagnac" za soba dziecko, odwarstwic kosmowke. I w wielu zrodlach rowniez bylo o tym napisane. Ale! Moj krwiak był centralnie nad zarodkiem, w 5tygodniu, gdy dzidziuś mial kilka mm i przetrwalam i dzieje sie tak w duzej większości przypadków. Wiec oszczedajcie sie, wypoczywajcie i bedzie dobrze:-)

  • Ani1234 Autorytet
    Postów: 324 202

    Wysłany: 7 maja 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od powrotu ze szpitala leżę, wstaje tylko do wc
    Jutro kontrola, mam nadzieję że krwiak choć odrobinkę się zmniejszył

    5.05.2010 - mój największy Skarb
    01.2018 - Aniołek, 8 tydz. na zawsze pozostaniesz w moim sercu.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ