X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Krwawienie implantacyjne
Odpowiedz

Krwawienie implantacyjne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Zadam może dość durne pytanie ale mimo to niepokojące dla mnie. nie chce szukać wywodów po internecie.
    Pytanie, kiedy następuje zagnieżdżanie zarodka ? kiedy już coś w nim jest czy pęcherzyk ? Czy miałayście krwawienie jak w temacie ?

    pytam bo u mnie krew się pojawiła, bez skrzepów, mało i bez bólu brzucha. Stwierdzony 5 tydzień ok. bo nie wiele na usg było widać tydzień temu, wzrost bety 160 % po 48h.

    dziekuję.

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam plamienie implantacyjne w pierwszej ciąży jakoś 8-9 dni po stosunku/owulacji, trwało 2-3 dni.

    Ale to było naprawdę plamienie, nie było tego dużo, jak masz żywą krew skonsultowalabhm się z lekarzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 21:38

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Witajcie,

    Zadam może dość durne pytanie ale mimo to niepokojące dla mnie. nie chce szukać wywodów po internecie.
    Pytanie, kiedy następuje zagnieżdżanie zarodka ? kiedy już coś w nim jest czy pęcherzyk ? Czy miałayście krwawienie jak w temacie ?

    pytam bo u mnie krew się pojawiła, bez skrzepów, mało i bez bólu brzucha. Stwierdzony 5 tydzień ok. bo nie wiele na usg było widać tydzień temu, wzrost bety 160 % po 48h.

    dziekuję.

    Krwawienie implantacyjne następuje wtedy kiedy jajo płodowe, po zejściu z jajowodu do macicy, wgryza się (tak wgryza - to jest agresywny proces) w wyściółkę macicy czyli w endometrium, coś na zasadzie wbijania gwoździa w ścianę i odpryskiwania tynku. Ciężko powiedzieć kiedy dokładnie to następuje, zależy to od wielu czynników.

    Krwawienie implantacyjne to skąpe krwawienie. Natomiast przyczyną krwawienia może być też krwiak powstały na skutek wgryzienia się jaja w endometrium (ja osobiście miałam krwiaka). Zwykle krwiaki są niegroźne i zdarzają się wielu kobietom. Natomiast krwiaka można zlokalizować na USG, jednak nie od razu - u mnie wystąpiło krwawienie w 4t6d, miałam USG i krwiaka nie było widać, uwidoczniono go dopiero tydzień później.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 13 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś u gina, sprawdził to moje plamienie mówił zeby tym sie nie przejmowac póki nic nie boli i nie jest to krew jak przy miesiaczce. Dodatkowo okreslił ze mój pęcherzyk ma 9.5 mm i szacuje to na 5t i 5. Co myślicie, kiedy teoretycznie może pojawić się serduszko ?

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Dziewczyny byłam dziś u gina, sprawdził to moje plamienie mówił zeby tym sie nie przejmowac póki nic nie boli i nie jest to krew jak przy miesiaczce. Dodatkowo okreslił ze mój pęcherzyk ma 9.5 mm i szacuje to na 5t i 5. Co myślicie, kiedy teoretycznie może pojawić się serduszko ?

    Za tydzień powinno być widać :)

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • monikamama Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 29 dniu cyklu (zaplodnienie w 12), myslalam ze to okres ale bylo tylko kilka kropel, ktore pozniej czytajac juz wiedzialam co zwiastuja :)

  • Anchu Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam takiego plamienia, natomiast podejrzewam kiedy była implantacja, bo miałam nagle po dwugodzinnym dość wolnym chodzeniu bardzo wysokie ciśnienie, musiałam się położyć a przed snem zakłuł mnie dość wyraźnie jajnik, pomyślałam wtedy, że może to to, ale byłam tak zmęczona, że od razu zasnęłam.

    v5qjaz0tqkrfuwxe.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ