X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Krwawienie a utrzymanie ciąży
Odpowiedz

Krwawienie a utrzymanie ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :). Ja jestem w 6 tyg wg USG i ciagle pobolewa mnie brzuch jak na okres co doktor skwitowal ze to normlane dla wczesnej ciazy. Ale w sb mialam delikatne rozowe plamienie, potem bezowe a w nd juz brazowe. Myślałąm ze był to efekt usg dopochwowego ale niestety dziś znow mialam troche brazowego sluzu. Jestem spanikowana jak nie wiem ;/. W pt slyszalam ze na razie jest idealnie i czekamy na serduszko i teraz takie cos. Prosze powiedzcie ze to normlane i w grudniu przytule swoje dziecko

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus603 wrote:
    Hej dziewczyny :). Ja jestem w 6 tyg wg USG i ciagle pobolewa mnie brzuch jak na okres co doktor skwitowal ze to normlane dla wczesnej ciazy. Ale w sb mialam delikatne rozowe plamienie, potem bezowe a w nd juz brazowe. Myślałąm ze był to efekt usg dopochwowego ale niestety dziś znow mialam troche brazowego sluzu. Jestem spanikowana jak nie wiem ;/. W pt slyszalam ze na razie jest idealnie i czekamy na serduszko i teraz takie cos. Prosze powiedzcie ze to normlane i w grudniu przytule swoje dziecko

    Bóle "menstruacyjne" na początku ciąży to norma, więc się nie stresuj, może też towarzyszyć Ci kłucie w jajnikach.

    Różowe plamienie to wynik zmieszania się śluzu z żywą, czerwoną krwią, stąd kolor różowy. Kolejne plamienie w kolorze brązowym to wynik zmieszania starej, ciemnej krwi ze śluzem. Prawdopodobnie była to krew, która nie wypłynęła pierwszego dnia. Może być to wynik implantacji zarodka, albo krwiaka.

    Poronienia nie pomylisz z niczym innym - jest to silne krwawienie przy mocnym bólu "menstruacyjnym" i mocnym bólu krzyża.

    Plamienie czy krwawienie na początku ciąży to standard, podobno nawet połowa kobiet to ma. Mnie też to nie ominęło: krwawiłam i plamiłam od 5 tygodnia do 2 trymestru, a póki co jestem w 35 tygodniu, więc nie musi to oznaczać nic złego :)

    Niemniej jednak jeśli pojawia się plamienie lub krwawienie, to powinnaś udać się na IP, żeby zbadać co jest przyczyną i ewentualnie dostać duphaston lub luteinę - hormony na podtrzymanie ciąży. Więc jeśli krwawienie lub plamienie się pojawi to jedź na IP.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz. Biore już aktualnie duphaston 2x1 jak tlyko dowiedziałam się o ciązy, biore neoparin 0,4, euthyrox 0,75, acard 0,75, femibion , wit D. Wiec wydaje mi sie ze lekami jestem obstawiona jak nalezy i nic juz wiecej zrobic nie moge. Biore przez ost. dwa dni też nospe 3x1 na zmniejszenie tych skurczy. Lekarz tez mowil ze po heparynie moga byc plamienia bo pisalam mu od razu maila, ale wiecie jak to jest. Może faktycznie to efekt usg dopochwowego z soboty i dlatego dzis jeszcze cos brazowego wylecialo. Pewnie jak daleh bede miec plamienie to pojade na ip. Pozdrawiam i dziekuje :*

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus603 wrote:
    Dzięki za odpowiedz. Biore już aktualnie duphaston 2x1 jak tlyko dowiedziałam się o ciązy, biore neoparin 0,4, euthyrox 0,75, acard 0,75, femibion , wit D. Wiec wydaje mi sie ze lekami jestem obstawiona jak nalezy i nic juz wiecej zrobic nie moge. Biore przez ost. dwa dni też nospe 3x1 na zmniejszenie tych skurczy. Lekarz tez mowil ze po heparynie moga byc plamienia bo pisalam mu od razu maila, ale wiecie jak to jest. Może faktycznie to efekt usg dopochwowego z soboty i dlatego dzis jeszcze cos brazowego wylecialo. Pewnie jak daleh bede miec plamienie to pojade na ip. Pozdrawiam i dziekuje :*

    W takim razie pozostaje czekać, choć wiem z autopsji, że to trudne. Krwawienie, jeśli nie jest poronieniem (silne bóle + skurcze) to zwykle dobry objaw, tak więc uszy do góry, wszystko będzie dobrze !!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2018, 11:41

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto to skonsultować z ginem, ale pewnie to jakieś podrażnienie po badaniu dopochwowym. Takie plamienia się też po prostu zdarzają, ja np plamiłam na "kawowo" parę dni po terminie okresu - przez zalatanie jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży,myślałam, ze okres się dziwnie zaczyna, więc panika mnie na szczęście ominęła ;)

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja panika z wczoraj znikła i dzisiaj sie czuje super. Oh oby wiecej takich dni :D

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Martula78 Autorytet
    Postów: 412 238

    Wysłany: 22 maja 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus603 wrote:
    Moja panika z wczoraj znikła i dzisiaj sie czuje super. Oh oby wiecej takich dni :D
    Agus603 jak u Ciebie sytuacja?

    2006 Kubuś <3
    Aniołek [*] 14.01.18 -9tc2
    Ola [*] 27.06.2018 - 14 tc
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ