X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmówka pokrywająca ujście szyjki macicy
Odpowiedz

Kosmówka pokrywająca ujście szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 19 listopada 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyzej- czy któraś z Was miała taki problem w pierwszym trymestrze a łożysko jednak się podniosło wyżej? Czy miałyście wytyczne aby leżeć? Ufam mojej gin, ona twierdzi że leżenie niewiele tu pomoże, aczkolwiek mam się po prostu trochę oszczędzać. Wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu dwóch miesięcy ale nie ukrywam, że boję się tego, że łożysko będzie jednak przodujące :(

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam łożysko (czy to bardziej kosmówkę) nadchodzace na 1/2 szyjki macicy w 12 tygodniu ciąży. Doktorka z genetycznego usg tak mnie wtedy nastraszyła i była w szoku, że ja do tej pory nie mam plamień/krwawień. Powiedziała mi, że mam być w każdej chwili przygotowana na krwotok. Ja jak wyszłam z gabinetu to myślałam, że na zawał zejdę. Tym bardziej, że ciążę prowadzę u dwóch lekarzy i nikt mi nic o tym nie mówił. Jak się naczytałam tych wszystkich rzeczy na internecie to od razu poszłam do swoich lekarzy na konsultacje. No i tak jak mi mówili, że wraz ze wzrostem macicy łożysko pójdzie w górę. W 16 tygodniu już tylko brzegiem dochodziło do szyjki a w 20 już całkiem było na tylnej ścianie. U Ciebie przecież też macica będzie jeszcze rosnąć. Łożysko przodujące się diagnozuje po 20 tygodniu ciąży i nie masz się czym martwić ;).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 08:29

    Oleśka11, Tatka lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, dziękuję za odpowiedź i nie ukrywam, że bardzo podniosłaś mnie na duchu :) u mnie kosmówka bardzo się rozrosła, jest na całej prawie ścianie macicy i wlazła dodatkowo do szyjki. Ja niestety dwa razy plamiłam a na IP nie rozpoznali przyczyny krwawienia :/ do tego dochodzą u mnie bóle takie typowo "okresowe", co mnie też martwi.

    Moja gin też twierdzi, że nie ma co się denerwować przed 20 tygodniem. Zastanawia mnie jednak to, czy rzeczywiście jest to prawda że tryb życia na tym etapie nie ma w ogóle na to wpływu. Czy Ty musiałaś leżeć, czy prowadziłas normalny tryb życia a łożysko samo poszło w górę?

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 ta doktorka z genetycznego kazała mi leżeć. Leżałam tydzień bo nie miałam możliwości iść szybciej do lekarza prowadzącego. Po konsultacji u dwóch lekarzy prowadzących już nie leżałam. Kazali mi żyć normalnie tylko się oszczędzać. Od początku ciąży jestem na zwolnieniu więc trochę leżałam, trochę coś w domu robiłam, chodziłam na spacery. I łożysko samo poszło w górę. ;)

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję :)

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! :)

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Asiek94 Przyjaciółka
    Postów: 119 63

    Wysłany: 28 marca 2023, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym podnieść wątek, może ktoś mi coś podpowie. Jestem w drugiej ciąży, po 4 latach się udało :) dziś byłam na usg, aktualnie mamy 11t3d. Doktor trochę nastraszył mnie, że mogę mieć przodujące łożysko. Aktualnie kosmowka jest nisko i częściowo przesłania ujście wewnętrzne szyjki. W 10 tc miałam lekkie plamienie, wczoraj też nieco plamiłam. W szyjce macicy widoczna jest szczelina krwiaka... trochę mnie uspokoił, że te plamienis to nic poważnego, ale niestety martwi mnie ta nisko położona kosmowka. Czy to znaczy, ze faktycznie łożysko będzie przodujące i jest to zagrożenie dla mnie i dziecka? Calą ciążę będę musiała leżeć? Tyle się naczytalam o tym, że mam ochotę po prostu płakać... pierwszą ciążę miałam zagrożoną,szyjka się przedwczesnie skracała i leżenie.. teraz jak będzie to samo, chyba psychicznie nie dam rady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2023, 13:02

  • TERESA05 Koleżanka
    Postów: 63 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 02:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDALENA ROSIK FINANSOWANIE
    Witam wszystkich
    Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś MAGDALENA BARBARA ROSIK na mojej ścieżce.
    W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą MAGDALENA BARBARA ROSIK , a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
    Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
    Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
    E-mail: [email protected]
    Dziękuję Ci

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ