X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmetyki w ciązy
Odpowiedz

Kosmetyki w ciązy

Oceń ten wątek:
  • uska31 Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 3 listopada 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Hej. No wlasnie skad mam wiedziec ze kremy ktore uzywam sa dobre w ciazy ?
    myślę ,że dobre znaczy nie drażnią naszego zmysłu powonienia, skóra jest nawilżona i nie swędzi, dobrze mieć też świadomośc co do składu kremu są strony na których można sprawdzić każdy ze składników balsamów. Jestem zwolenniczka czystych olejów( kokosowy , babassu , makadamia) są 100% naturalne bez składników takich jak alkohol czy substacji zapobiegającym zepsuciu. Pamietać trzeba też ,że skórę nawilża się także od środka więc pijmy wodę:)

    8p3oskjoexkqft2a.png
  • evu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 listopada 2015, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny!

    Obejrzałam zalinkowany w tym wątku filmik i przyznam, że bliskie jest mi takie podejście do pielęgnacji w ciąży: wyeliminować składniki uznane za szkodliwe (np. retinoidy), ale nie przesadzać i nie panikować stosując drogeryjne kremy.

    Pytałam ginekologa o farbowanie włosów i usłyszałam, że dopiero od 16-go tygodnia mogę je farbować. I mimo, iż cieszy mnie takie zachowawcze podejście lekarki (zakładam, że i w kwestiach medycznych będzie ostrożna), to wydaje mi się, że jest to ostrożność na wyrost. Dmuchając jednak na zimne planuję zafarbować teraz włosy jedynie jakąś lekką, "naturalną" farbą roślinną, licząc na to, że nie wypłucze się z moich siwych odrostów po dwóch dniach.

    Co do pielęgnacji, to na ciało stosuję oleje i masła roślinne. Podobno na tyle skutecznie nawilżają i uelastyczniają skórę, że zapobiegają rozstępom. A do twarzy używam zarówno olejków, jak i np. kremu z kwasem azelainowym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2015, 07:01

    [*]
  • Arowana14 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie sobie kosmetyki marki Hildegard Braukmann. Mają taką serię kosmetyków Mama&Ja. To seria kosmetyków naturalnych, stworzonych z mysla o mamach w ciazy i maluszkach. Tych produktow nie ma niewiadomo jak wiele, ale są naprawdę dobre.

    Aga
  • stomed01 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Arowana za polecenie, z chęcią sprawdzę te kosmetyki :)
































    _____________________________
    kosmetyki dla mężczyzn
    https://faceman.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 10:08

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ale jeśli chodzi o rozstępy to duże znaczenie ma tutaj genetyka. Są osoby, które genetycznie nie mają skłonności do rozstępów, tak więc nie muszą stosować żadnych kosmetyków.

    Co jednak nie oznacza aby kosmetyków na rozstępy nie stosować. Bo nawilżają skórę i na pewno w pewnym sensie ograniczą ryzyko rozstępów. Ze swojej strony polecam oleje oraz maśła zawierajce naturalne składniki jak olej jojoba czy masło shea. Pięknie pachnie również masło kakaowe.

    Warto nauczyć się samodzielnie robić kosmetyki, trzeba sobie na początku zrobić domowe laboratorium, potem jednak robienie kosmetyków nie jest takie trudne.
    Zerknij sobie do tego sklepu laboratoryjnego https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/wagi-laboratoryjne/wagi-analityczne/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2019, 13:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o Fluid? Są jakieś bezpieczne w ciąży czy nie zmienialyscie po zajsciu w ciążę i używacie tego co przed?

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy fluid ma wpływ na ciążę ale wydaje mi się, ze raczej nie ma. Wszystkie kosmetyki do makijażu dopuszczone w sprzdaży w Unii Europejskiej muszą przechodzić ścisłe kontrole jakości oraz bezpieczeństwa. Sama mam kilka podkładów. Zimą używam revlon colorstay, latem wolę delikatniejsze podkłady, Polubiłam sie na przykład z eveline.
    Liczy się również to jak nakładasz sam podkład :) Kiedyś nakładałam palcami, ale naprawdę naturalny efekt daje w zasadzie jedynie gąbeczka. Dzięki temu nie widać podkładu na skórze :)
    Polecam tę gąbeczkę https://darmarsklep.pl/gabki-i-blendery/wibo-gabka-do-makijazu-pro-beauty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 08:39

  • sybilla Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz bardzo pilnuję składów kosmetyków

  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli zalezy ci na dobrym składzie to na pewno nie cetaphile i la roche posay i inne apteczne. Jak masz jakieś pytania co do pielęgnacji to moge pomóc, ale co do wyboru konkretnych kosmetyków to będzie trudno, bo trzeba próbować, nie wiadomo co konkretnie cie może np. zapchać.

    Dobrze jest zajrzeć sobie na stronę estetico. Znajduje się tam wiele dobrych analiz składów kosmetycznych. O tutaj https://estetico.pl/butylphenyl-methylpropional

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 10:15

  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 27 marca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio zrezygnowałam z makijażu, bo wszystko mi zwyczajnie spływa.
    Moja rutyna rano: pianka nawilżająca z EcoLab, hydrolat z czystka, krem z filtrem 50 i na to krem Miya żółty, no i oczywiście krem pod oczy. Wieczorem myję twarz żelem z Eco Lab do cery tłustej i mieszanej, na to hydrolat, serum z bielendy, krem Selvert na noc ( jest to marka profesjonalna, dostępna tylko w sieci https://sklep.kosmoprof.pl/ ), krem pod oczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia, 11:44

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 18 kwietnia, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja preferuję bardzo delikatny makijaż- trochę kremu BB ponieważ nie mam problemow z cerą, trochę krektora pod oko, blyszczyk na usta i gotowe lubie miec wytuszowane rzęsy ale nieznoszę zmywać oczu wieczorem więc oko maluje rzadko. Czasem nakładam trochę rozświetlacza oraz bronzer. Im jestem starsza to bardziej stawiam na pielęgnację a makijaż jest dla mnie mniej istotny zadbana cera oraz zęby dla mnie to podstawa.
    No i kosmetyki też zamawiam glownie w sieci.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ