X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmetyki w ciązy
Odpowiedz

Kosmetyki w ciązy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w czasie ciąży stosuje do makijażu tylko kosmetyki mineralne Earthnicity bo nie zawierają żadnych skladników które mogłyby zaszkodzić skórze i dzidziusiowi :) A kosmetyki te są naprawde świetnej jakości i mają dobry wplyw na cere

  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 18 marca 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym chciała sobie za tydzień czasu zrobić pasemka waham się nie powiem ale te moje odrosty...:(

    Z moja córcia w ogóle nic nie robiłam z włosami i miałam odrosty na pól glowy ale widzę ze dziewczyny farbują włosy i jest ok.

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 20 marca 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja farbuję od początku ciąży co miesiąc, używam farb bez amoniaku i dziecko rozwija się prawidłowo ;) Paznokcie też maluję :D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • [email protected] Koleżanka
    Postów: 81 10

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o kremach do twarzy przeciw zmarszczkowych używam na dzień i na noc ale mam straszne wyrzuty sumienia, żeby nie zrobić nimi krzywdy dziecku. Tak bardzo je lubię a codziennie zastanawiam się czy z nich nie zrezygnować

    Marta84
  • ~~Ania~~ Przyjaciółka
    Postów: 64 36

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używam nic p/zmarszczkowego (składy przerażające), p/trądzikowego też nie.. poczytałam sobie na blogu "Sroka o..." i odstawiłam - nie wiem ile w tym prawdy, ale po co mam się stresować :)

    vhyHp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a jaki krem do twarzy uzywacie w I trymestrze, bo wiekszosc dla kobiet w ciazy zalecana od II trymestru dopiero. Slyszalam o kremie nivea, ale on przeciez tlusty jest :/

    doradzcie, moze podajcie nazwy kremow jakich wy uzywacie itd :)

  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 5 września 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie maluję włosy co miesiąc - tak jak przed ciążą. Farba z amoniakiem czy bez - to mit. Chodzi o to, aby nie nawdychać się oparów czyt. nie wąchać miseczki z farbą. Dlatego najlepiej jest farbować włosy w pomieszczeniu gdzie możemy otworzyć okno lub zapewnić przewiew/ otwarte drzwi.
    Podobnie sprawa ma się z malowaniem paznokci czy używaniem zmywacza - nie chodzi o kontakt substancji z naszą skórą a wdychanie oparów.
    Źródło informacji: lekarz dermatolog; inżynier i kontroler jakości w znanej firmie kosmetycznej.

    uska31, Macey lubią tę wiadomość

  • uska31 Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 6 września 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam SŁońca:) moja skóra w czasie ciąży jest bardzo przesuszona więc u mnie ostrożnie z makijażem. Co do nawilżania polecam olej kokosowy zimnotłoczony o naturalnym zapachu kokosa ( dobry jako krem do całego ciała , demakijażu, olejowania włosów). Siostra też stosuje od urodzenia córki do nawilzania ciałka małej i poleca!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 19:28

    8p3oskjoexkqft2a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzie mozna taki olej kokosowy zakupic?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilka wrote:
    Ja normalnie maluję włosy co miesiąc - tak jak przed ciążą. Farba z amoniakiem czy bez - to mit. Chodzi o to, aby nie nawdychać się oparów czyt. nie wąchać miseczki z farbą. Dlatego najlepiej jest farbować włosy w pomieszczeniu gdzie możemy otworzyć okno lub zapewnić przewiew/ otwarte drzwi.
    Podobnie sprawa ma się z malowaniem paznokci czy używaniem zmywacza - nie chodzi o kontakt substancji z naszą skórą a wdychanie oparów.
    Źródło informacji: lekarz dermatolog; inżynier i kontroler jakości w znanej firmie kosmetycznej.
    Bardziej chyba chodzi o to,ze farba jak dostanie sie do krwiobiegu,to ... lepiej nie mówić...a dostac sie może,bo czasem na skórze glowy powstają ranki,o których nawet nie wiemy.
    Ja zdecydowanie farbę do włosów odradzam i odradzam rady kogoś,kto robi cokolwiek na swoje(nie tylko swoje) ryzyko.
    Są szamponetki-co za problem zastąpić nimi farbę i po co naraz dzieciaczka na szkodliwa chemię -przeciez to my jestesmy odpowiedzialne za jego rozwój,a użycie farby ,bo mamy odrost,to nie jest dobra wymówka...
    Ja farbowalam włosy co dwa tygodnie przed ciąża. Zaszlam w ciaze i natychmiast odstawilam farbę na rzecz szamponu koloryzujacego. Fakt-nie jest to to samo co farba,ale wiem,ze nie zrobiłam w ciazy NIC czym zaryzykowalabym zdrowiem dziecka.
    Chyba o to tu chodzi,a nie o to,żeby piekna miss. To jest tylko 9miesiecy. Warto przeczekać ten czas,żeby cieszyć sie zdrowym dzieckiem :-) Po urodzeniu sie weźmiemy za siebie ostro :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    gdzie mozna taki olej kokosowy zakupic?
    Olej kokosowy można kupic w sklepie spożywczym -markecie :-)
    Ja akurat nie bardzo go lubię,bo jest strasznie tłusty :P Ale każda z nas lubi co innego :-)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Olej kokosowy można kupic w sklepie spożywczym -markecie :-)
    Ja akurat nie bardzo go lubię,bo jest strasznie tłusty :P Ale każda z nas lubi co innego :-)

    dzieki za info, ja wyprobuje - zobaczymy jak zadziala ;) jak tak czytalam, to strasznie duzo ma zastosowan taki olej, i w kosmetyce i w zywnosci :) wiec dla mnie na plus...

    cere ogolnie mam mieszana, ale odkad zaszlam w ciaze - widac roznice - stala sie bardziej sucha <3

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 10 września 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    gdzie mozna taki olej kokosowy zakupic?
    Anna ja używam takiego :) polecam mooocno. Nie wiem ile kosztuje przesyła ze sklepu. Bo ja akurat jestem z Białegostoku, a ten olej jest wytwarzany pod miastem, więc w wielu sklepach można go znaleźć na półkach.

    http://olejowyraj.pl/shop/olej-kokosowy/23-olej-kokosowy-340-ml.html

    Co do rozeznania się z kosmetykami polecam blog świetnej kobiety. Kompendium wiedzy o składzie kosmetyków dla mam i dzieciuchów :) :


    http://www.srokao.pl/


    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie dzis zakupilam ten olej kokosowy - uwielbiam kokos, wiec super :) Faktycznie jest tlusty, no ale tak pieknie pachnial, ze cala sie nim wysmarowalam haha

    twarz bede smarowac co kilka dni, bo nie chce sie ciagle swiecic, ale brzuch i piersi - super sprawa... :) no i zdrowy dla dziecka itd <3

    mam zakupiony krem z filtrem, ale bede go uzywac jak dotrwam do 4 smiesiaca, poki co olej kokosowy gora haha :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2015, 13:29

    Moniaa, uska31 lubią tę wiadomość

  • Pinesska Debiutantka
    Postów: 10 13

    Wysłany: 18 września 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej kokosowy to mój nr 1. Używałam go jeszcze przed ciążą i nadal stosuję. Podwójna korzyść bo ciało jest już do niego przyzwyczajone a poza tym jest naturalny i świetnie nawilża :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 15 października 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał problem z trądzikiem ? Jak sobie z nim poradziłaś ?
    Byłam u dermatologa i dostałam Zineryt a potem czytam że owszem można stosować ale nie jest wskazany. Ktoś stosował ?
    Zwariować można. Co chwilę się dowiaduje że nie można takich..czy takich kremów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    canton wrote:
    Czy ktoś miał problem z trądzikiem ? Jak sobie z nim poradziłaś ?
    Byłam u dermatologa i dostałam Zineryt a potem czytam że owszem można stosować ale nie jest wskazany. Ktoś stosował ?
    Zwariować można. Co chwilę się dowiaduje że nie można takich..czy takich kremów.

    na tradzik polecam mydlo BARWA SIARKOWA. Kupilam je niedawno i super dziala mi na cere - a mam tradzikowa, sklonna do wypryskow. Nawet pory sie zmniejszyly. Mydlo koszt 6 zl, jedyny minus to zapach, ale da sie przezyc - no i z tego co czytalam na necie, mozna stosowac w ciazy. Bardzo polecam :)

    canton lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 listopada 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. No wlasnie skad mam wiedziec ze kremy ktore uzywam sa dobre w ciazy ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • uska31 Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 3 listopada 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam też olek babassu dla osób które nie lubią tłustości oleju kokosowego. Ten olej dla odmiany szybko sie wchłania
    Właściwości olejku:
    mocno zmiękczające
    nawilżające
    przeciwzmarszczkowe
    przeciwdziałające rozstępom \
    Sa na allegro tłoczone na zimno, nierafinowane 100%pure

    8p3oskjoexkqft2a.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ