X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmetyki w ciązy
Odpowiedz

Kosmetyki w ciązy

Oceń ten wątek:
  • czarna panda Autorytet
    Postów: 577 625

    Wysłany: 3 września 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie. Czy uważacie na kosmetyki które używacie? Np. nie malujecie paznokci, nie farbujecie włosów, nie używacie kosmetyków na trądzik? Jestem w pierwszym trymestrze i sama nie wiem. Kiedyś pytałam się lekarza to powiedział żebym nie przesadzała ale jak czytam w internecie artykuły to zmieniam zdanie... Co wasi lekarze mówia i co Wy robicie?

    dxom6iye3mh7f98x.png
  • olaaa1229 Koleżanka
    Postów: 36 15

    Wysłany: 3 września 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja włosów nie farbuję, paznokci też nie maluję, bo nie lubię :P
    a co do makijazu, mam teraz kiepską cerę, więc staram się za dużo nie malować, pozatym słyszałam właśnie, że lepiej nie przesadzać

    weronika86 lubi tę wiadomość

    thgf9n730pshwi5w.png
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 3 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makijaż i paznokcie tak jak zwykle, czyli maluje . natomiast farbowanie tak, ale czymś łagodniejszym niż farba , w moim przypadku szampon koloryzujący. miałam wizytę z farbowaniem u fryzjera, ale rezygnuje i zafarbuje sobie szamponem, wolę nie ryzykować

    Krysti lubi tę wiadomość

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze by kosmetyków nie zmieniać w czasie ciąży tylko te same bo inne mogą zaszkodzić buźce bo jest wrażliwa .;)włosy można farbowac najlepiej farby bez amoniaku . A najlepiej wstrzymać sie do drugiego trymestru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 18:40

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie farbuje bo nigdy nie farbowalam, nie maluje sie ani nie maluje paznokci...ale pwoeim ze moga uczulic nawet kosmetyki/szampony ktore stosowalyscie latami...ja uzywalam od lat shouldersa/szampon...od 7 tyg ciazy straszna wysypka na skorze glowy, strasznie swedzaca...zmienilam na szampon dzieciecy..po 3 tygodniach znow nawrot...i czym ja mam teraz myc wlosy? deszczowka? hahaha

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszła nowa seria kosmetyków Neutral. Są tanie i dostępne w Rossmanie. Szampon, żel pod prysznic i balsam do ciała. Tanie, nieperfumowane, bez parabenów (które uczulają) bez barwników. Są dość tanie. Polecam.

    weronika86, agnieszka1804, karmar lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 15 września 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Wyszła nowa seria kosmetyków Neutral. Są tanie i dostępne w Rossmanie. Szampon, żel pod prysznic i balsam do ciała. Tanie, nieperfumowane, bez parabenów (które uczulają) bez barwników. Są dość tanie. Polecam.
    Misia tylko ze ja w anglii mieszkam... :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 września 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że w Anglii powinny być dostępne kosmetyki bezzapachowe i bez parabenów.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 24 września 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odsyłam tu ->> https://www.youtube.com/watch?v=7F8qZf99FBM
    Bardzo fajny przydatny filmik, według mnie nie ma co przesadzać, ja wykonuję makijaż jak zwykle, a do pielęgnacji twarzy używam kosmetyków Ziaja liście manuka (swoją drogą śmieszne pieniądze, a bardzo fajnie działa na cerę tłustą), nie wyczytałam w składzie jakichś niepokojących składników, więc się nie obawiam. ;-)

    Krysti, czarna panda, Victoria006 lubią tę wiadomość

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 4 października 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to normalnie się maluje na wyjście ale w domu bez makijażu :) włosy tez można farbować ale właśnie takimi bez amoniaku;) ja malowałam przed ciąża poczekam na większe odrosty i dopiero pomaluje;) Zalecane jest zachowywać i stosować kosmetyki jak dotychczas, dzidziuś później nie jest tak narażony na uczulenia :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:35

    Ed lubi tę wiadomość

  • Minja Znajoma
    Postów: 25 30

    Wysłany: 15 listopada 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem tak, że w pierwszej ciąży czyli jakieś ponad już 8 lat temu , to malowałam się jak zwykle, paznokcie jak zwykle. Kosmetyki pielęgnacyjne jedynie inne stosowałam do ciała - żel pod prysznic i oliwka , zakupione w Rossmanie - dla ciężarnych, ale nie pamiętam nazwy.
    Szamponu używałam i odżywki takich samych jak przed ciążą. Odrosty farbowałam co jakiś czas, ale nie pamiętam czy trafiło na pierwszy trymestr, być może to był już drugi lecz wiem, że fryzjerka mówiła, że taką farbę jaką mi zastosuje to można.

    Mój syn się urodził bez żadnych alergii, z resztą do tej pory nie ma.

    Ale teraz to tak się trochę obawiam mocniej, bo więcej czytam o wszystkim. Wtedy też się interesowałam, ale bardziej pytałam znajome osoby, koleżanki, kuzynki - co można a czego nie ( o człowiek to opinie hehe ) .

    Osobiście uważam, że żadna skrajność nie jest dobra ale acetonu i amoniaku to lepiej unikać.

    Nona lubi tę wiadomość

    Udało się w <3 <3 <3 cyklu

    201507137244.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:35

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej kokosowy jest super, nawet wydaje mi się być lepszy od fioletowej oliwki Babydream dla kobiet w ciąży :) sama natura i tanio, w sklepach eko nierafinowany za ok.25zł, cena jak za drogeryjne masło do ciała. Stosuje tydzień i cera jest jeszcze lepsza.
    Oliwka Babydream tez super, stosuje od roku.
    Dziewczyny i fryzjera są dobre farby, te zmywalne do 40myć, nic wam nie zrobią, nie ma co wyglądać jak czupiradło bo jest się w ciąży. Bardziej bym się obawiała tych drogeryjnych z metalami ciężkimi :)
    Dzisiaj byłam na pazurkach, i mam dwa nowe lakiery :).
    Z eko-farb jesli planujecie miec cały czas ciemne włosy to spróbujcie henn Khadi, mojej Mamie robię i wygląda piękne w ciemnym brązie. Wczesniej robi się próbę uczuleniową. Jest trochę paprania ale warto :)
    http://www.khadi.pl

    Nona lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja maluje w ciąży paznokcie i używam też różnego rodzaju kremów i kosmetyków na trądzik i wszystko jest w porządku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:35

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam sie swojego lekarza, bo święta idą a ja już 2 cm odrost widzę i jeszcze gorsze samopoczucie przez to mam. Powiedział, ze jak najbardziej mozna ale to musi być delikatna farba. Paznokcie kazal przestać malować dopiero przed porodem i jeśli byłyby tfu tfu jakieś wcześniej problemy, bo wtedy zwraca sie uwagę czy nie sinieja itp. Ostatnio mój ulubiony rimmel na twarz okropnie mnie wysypał i wszędzie jakby taka tarka na czole :( myślicie ze olejek koksowy mógłby mi trochę pomoc ?

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaczkowa wrote:
    Ja pytałam sie swojego lekarza, bo święta idą a ja już 2 cm odrost widzę i jeszcze gorsze samopoczucie przez to mam. Powiedział, ze jak najbardziej mozna ale to musi być delikatna farba. Paznokcie kazal przestać malować dopiero przed porodem i jeśli byłyby tfu tfu jakieś wcześniej problemy, bo wtedy zwraca sie uwagę czy nie sinieja itp. Ostatnio mój ulubiony rimmel na twarz okropnie mnie wysypał i wszędzie jakby taka tarka na czole :( myślicie ze olejek koksowy mógłby mi trochę pomoc ?

    NIe, nie polecam Ci olejku kokosowego na twarz, tym bardziej jesli teraz masz problemy. Zatka ci pory i bedzie jeszcze gorzej. Roba sobie peeling i polecam delikatny plyn do mycia cery z problemami.

    Ja tez przymierzam sie do farbowania, farba bez amoniaku. :)

    Kasiaczkowa lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie tak tylko w połowie związane z tematem, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Mianowicie czy w ciąży można stosować lubrykanty? Czy to nie zaszkodzi? Jak staraliśmy się o dziecko to mięliśmy żel durexa taki fioletowy. Jak powiedziałam o tym lekarzowi to kazał zapomnieć o czymś takim, bo tylko niszczymy plemniory już na początku ich wędrówki. A teraz rośnie we mnie mały człowiek i zastanawiam się czy możemy wrócić do tego żelu, bo wydaje mi się,tak trochę sucho ...
    W ogóle to mąż ucieka przede mną. Powiedział dosłownie :" nie będę szturchać swojego dziecka w główkę" i nie wiem jak go przekonać, że przytulanki w ciąży są normalne:) Macie jakieś pomysły?

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktoś coś wie? bo mnie energia roznosi:P

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ