BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Kiedy powiedzieć o ciąży?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Monsi
Znajoma
33

Wysłany: 12 grudnia 2017, 10:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny,
Według kalendarza jestem w 6 tygodniu ciąży, lecz wiek płodu to 3-4 tygodnie. U ginekologa jestem umówiona na 3 stycznia 2018 r. żeby na pewno było coś widać na USG. Zastanawiam się kiedy w pracy powiedzieć o mojej ciąży, aby ewentualnie byli przygotowani na szukanie zastępstwa w przyszłości. Może Wy już to przechodziłyście więc proszę o poradę mamuśki! :D

edwarda20
Autorytet
1697

Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:02
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kiedy chcesz. Wszystko zalezy od firmy, jej podejscia, Twoich obowiazkow, szefa, innych wspolpracownikow itp.

Carolline lubi tę wiadomość

dqprqps6kaqxmc83.png

Oublier
Autorytet
368

Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jestem teraz w 3 ciąży, dwie pierwsze poroniłam. Przy dwóch pierwszych ciążach rodzinie i przyjaciołom powiedziałam zaraz po pierwszym USG, jak było widać tylko pęcherzyk. W pracy nie zdążyłam powiedzieć, bo poroniłam na dosyć wczesnym etapie.
W aktualnej ciąży powiedziałam najbliższym jak było widać serduszko. W pracy po 12tyg jak już byłam w miarę spokojna, że najbardziej zagrożony okres jest za mną.

f2wl9vvjra4rp1ln.png

v3gtnyn05cn3o4qn.png

Monnn
Ekspertka
334

Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szefowi powiedziałam po pierwszej wizycie u lekarza-7 tydzień. Dostałam od razu l4, w firmie dużo się działo a byłam na decyzyjnym stanowisku z kilkudziesięcioma osobami pod sobą, więc nie chciałam ich "zostawić na lodzie". Pracownicy dowiedzieli się później (nie chciałam żeby wiedzieli od razu bo mam za sobą poronienie i na początku miałam wiele obaw).
Także jak pisze Edwarda, to zależy od wielu czynników.

km5svcqg922e3x1k.png

Majka90
Koleżanka
19

Wysłany: 12 grudnia 2017, 13:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja jestem dopiero w drugim tygodniu ciąży i też zastanawiam się kiedy dać znać szefowej ..
Mówicie , że najbezpieczniej będzie po 12 tygodniu ?

PRAWIEMAMA

edwarda20
Autorytet
1697

Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Majka90 napisała:
ja jestem dopiero w drugim tygodniu ciąży i też zastanawiam się kiedy dać znać szefowej ..
Mówicie , że najbezpieczniej będzie po 12 tygodniu ?

Plany planami. Ja od 6 tc mialam takie mdlosci i wymioty, że nie dałabym rady pracowac, tym bardziej tego ukrywac.

Po 12 tc jest bezpiecznie ze względu na "przeżywalność" płodu.

dqprqps6kaqxmc83.png

Monsi
Znajoma
33

Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja tez, o ile będzie to możliwe, zachowam do końca stycznia - wtedy według BBF będzie to 13 tydzień ;)

Kwiatkowa24
Autorytet
887

Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja powiedzialam najblizszej rodzinie od razu po pierwszej wizycie u ginekologa (6/7 tydzien).

Z perspektywy czasu wstrzymalabym sie do 12-14 tygodnia, mimo ze z moja obecna ciaza wszystko OK. Uwazam, ze lepiej przeczekac do 12. W kraju, w ktorym rodze do 12 tygodnia nie traktuja ciazy powaznie.

atdci09kf2cj1em7.png

edwarda20
Autorytet
1697

Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:34
Cytuj | (1) | Zgłoś
My rodzicom i przyjaciolom powiedzielismy od razu. Podeszłam do tego spokojnie i racjonalnie, jesli ma sie cos stac, to sie stanie, to jest natura i nic na to nie poradze. Nie ja pierwsza i nie ostatnia.

PEwa lubi tę wiadomość

dqprqps6kaqxmc83.png

Beata1991
Debiutantka
9

Wysłany: 12 grudnia 2017, 18:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Przy pierwszej ciąży rodzinie powiedziałam w około 8 tygodniu, a w pracy niestety nie zdążyłam poinformować bo dostałam się do szpitala. Przy obecnej ciąży powiem dopiero około 12 tygodnia, gdy będę wiedziała że wszystko jest w porządku i czas największego ryzyka minie.

PEwa lubi tę wiadomość

taka ja
Ekspertka
69

Wysłany: 28 grudnia 2017, 10:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja także przy przerwszej ciąży pochwaliłam się wcześnie i niestety ale zakończyła się poronieniem. W drugiej ciąży dopiero powiedziałam po pierwszym trymestrze i tym razem zrobię tak samo. Jak będę miała pewność że wszystko jest ok

0d1yvfxmdojt0wtx.png
mhsv9vvj38xtzexh.png
Aniołek [*] 09.2014
bfarxzdvx9ij8inn.png

gosia.kak
Autorytet
233

Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
My w te święta powiedzieliśmy najbliższych, tj. rodzicom i rodzeństwie z obu stron. Teraz zbliża się sylwester który mamy zaplanowany w dużym gronie znajomych wiec mam tu dylemat czy mówić o 6tygodniowej ciązy...

3i492n0agf4rykt3.png

justa1509
Autorytet
858

Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Gosia, my powiedzieliśmy rodzinie w święta (5/6 tydzień). Moja mama dowiedziała się wczoraj przed pierwszą wizytą i podeszła do tego dość chłodno, dopiero po wizycie jak zadzwoniłam to już się cieszyła.
Biorąc pod uwagę ciążę biochemiczną to cieszę, się, że rodzice wiedzieli już w dniu zrobieniu testu, głównie dlatego, że mogłam się wypłakać i miałam wsparcie. Przyjaciółce też powiedziałam i wtedy poczułam wielką ulgę, bez rozmów o tej sytuacji załamałabym się.
A w pracy to powiem jakoś pod koniec stycznia :)

mhsvl6d8h65fdfx1.png

Katarzyna_123
Nowa
0

Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja swojej szefowej powiedziałam dość szybko, dlatego, że źle znosiłam początek ciąży. Pierwszy trymestr to była prawdziwa katorga :(

gosia.kak
Autorytet
233

Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
W pracy zamierzam powiedzieć po pierwszym trymestrze, bo koleżanka miała u mnie w pracy taką sytuacje, ze powiedziała o ciąży a po tygodniu musiała odkręcać wszystko, bo okazało sie ze poroniła :(
Nie mam pracy fizycznej, ani bardzo stresowej, tylko zwyczajną biurową wiec wole przeczekac ten najniebezpieczniejszy dla ciąży okres.

3i492n0agf4rykt3.png

Valliere
Nowa
8

Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny co robić jeżeli szefem jest rodzic? Pracuje z mamą i mamy dosyć ciężką pracę. Nie chce żeby się denerwowała że ja samą zostawię ;) dodam że dopiero początek, test domowy pozytywny - 5/6 tc. Poczekać do wizyty u ginekologa czy powiedzieć przed?

Karolcia91
Koleżanka
8

Wysłany: 5 lutego 2018, 14:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja ze względu na tryb pracy powiedziałam szefowi już w 7 tygodniu. Obecnie jestem w 12 tc, rodzice ani teściowie jeszcze nic nie wiedzą. Poinformuje ich dopiero po USG genetycznym.
Poprzednią ciąże poroniłam i cieszyłam się, ze rodzice o niczym nie wiedzą. Niepotrzebnie by się tylko denerwowali...

Aniołek 12tc [*]- wrzesień 2017
0d1y3e3kskzr7fqw.png

Leira
Autorytet
980

Wysłany: 5 lutego 2018, 16:04
Cytuj | (1) | Zgłoś
Karolcia91 napisała:
Ja ze względu na tryb pracy powiedziałam szefowi już w 7 tygodniu. Obecnie jestem w 12 tc, rodzice ani teściowie jeszcze nic nie wiedzą. Poinformuje ich dopiero po USG genetycznym.
Poprzednią ciąże poroniłam i cieszyłam się, ze rodzice o niczym nie wiedzą. Niepotrzebnie by się tylko denerwowali...

U mnie to samo - w pracy wiedzieli od razu (5-6 tydzień) ze względu na zwolnienie ciążowe (miałam krwiaka i krwawienia), przez to też nie wiedziałam czy ciąża się utrzyma, więc rodzina dowiedziała się dopiero w 15 tygodniu :P

pukola lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

serena1989
Autorytet
531

Wysłany: 6 lutego 2018, 08:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Monsi mi doświadczenie w ukochanej firmie pokazało, że nie ma co patrzeć na pracodawcę. Ja myślałam tak jak Ty, pojawiły mi się mocne plamienia, ciąża zagrożona i chciałam powiedzieć jak najszybciej, żeby mieli możliwość jak najszybciej kogoś zatrudnić i zachować ciągłość pracy w firmie. Niestety po 2 tyg zwolnieniu, w 8 tyg ciąży poroniłam. Nie brałam dłużej zwolnienia tylko od razu wróciłam do pracy. Pierwszego dnia po powrocie otrzymałam informację, że nie przedłużą mi umowy. pracowałam tam 1,5 roku i byłam ciągle zachwalana jakim super pracownikiem jestem. Od tej pory powiedziałam sobie, że już nigdy nie będę patrzeć na innych.

f2w3yx8dpvozw3pf.png
I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)

kattalinna
Autorytet
5944

Wysłany: 13 lutego 2018, 09:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Po poronieniu przysługuje 8 tygodniowy urlop macierzyński, oby ta wiedza nie przydała się nikomu

zem3qps6in5tddof.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)