X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy powiedzieć o ciąży?
Odpowiedz

Kiedy powiedzieć o ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Monsi Znajoma
    Postów: 20 33

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Według kalendarza jestem w 6 tygodniu ciąży, lecz wiek płodu to 3-4 tygodnie. U ginekologa jestem umówiona na 3 stycznia 2018 r. żeby na pewno było coś widać na USG. Zastanawiam się kiedy w pracy powiedzieć o mojej ciąży, aby ewentualnie byli przygotowani na szukanie zastępstwa w przyszłości. Może Wy już to przechodziłyście więc proszę o poradę mamuśki! :D

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy chcesz. Wszystko zalezy od firmy, jej podejscia, Twoich obowiazkow, szefa, innych wspolpracownikow itp.

    Carolline lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem teraz w 3 ciąży, dwie pierwsze poroniłam. Przy dwóch pierwszych ciążach rodzinie i przyjaciołom powiedziałam zaraz po pierwszym USG, jak było widać tylko pęcherzyk. W pracy nie zdążyłam powiedzieć, bo poroniłam na dosyć wczesnym etapie.
    W aktualnej ciąży powiedziałam najbliższym jak było widać serduszko. W pracy po 12tyg jak już byłam w miarę spokojna, że najbardziej zagrożony okres jest za mną.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szefowi powiedziałam po pierwszej wizycie u lekarza-7 tydzień. Dostałam od razu l4, w firmie dużo się działo a byłam na decyzyjnym stanowisku z kilkudziesięcioma osobami pod sobą, więc nie chciałam ich "zostawić na lodzie". Pracownicy dowiedzieli się później (nie chciałam żeby wiedzieli od razu bo mam za sobą poronienie i na początku miałam wiele obaw).
    Także jak pisze Edwarda, to zależy od wielu czynników.

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem dopiero w drugim tygodniu ciąży i też zastanawiam się kiedy dać znać szefowej ..
    Mówicie , że najbezpieczniej będzie po 12 tygodniu ?

    PRAWIEMAMA
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka90 wrote:
    ja jestem dopiero w drugim tygodniu ciąży i też zastanawiam się kiedy dać znać szefowej ..
    Mówicie , że najbezpieczniej będzie po 12 tygodniu ?

    Plany planami. Ja od 6 tc mialam takie mdlosci i wymioty, że nie dałabym rady pracowac, tym bardziej tego ukrywac.

    Po 12 tc jest bezpiecznie ze względu na "przeżywalność" płodu.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Monsi Znajoma
    Postów: 20 33

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez, o ile będzie to możliwe, zachowam do końca stycznia - wtedy według BBF będzie to 13 tydzień ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedzialam najblizszej rodzinie od razu po pierwszej wizycie u ginekologa (6/7 tydzien).

    Z perspektywy czasu wstrzymalabym sie do 12-14 tygodnia, mimo ze z moja obecna ciaza wszystko OK. Uwazam, ze lepiej przeczekac do 12. W kraju, w ktorym rodze do 12 tygodnia nie traktuja ciazy powaznie.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rodzicom i przyjaciolom powiedzielismy od razu. Podeszłam do tego spokojnie i racjonalnie, jesli ma sie cos stac, to sie stanie, to jest natura i nic na to nie poradze. Nie ja pierwsza i nie ostatnia.

    PEwa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Beata1991 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszej ciąży rodzinie powiedziałam w około 8 tygodniu, a w pracy niestety nie zdążyłam poinformować bo dostałam się do szpitala. Przy obecnej ciąży powiem dopiero około 12 tygodnia, gdy będę wiedziała że wszystko jest w porządku i czas największego ryzyka minie.

    PEwa lubi tę wiadomość

  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także przy przerwszej ciąży pochwaliłam się wcześnie i niestety ale zakończyła się poronieniem. W drugiej ciąży dopiero powiedziałam po pierwszym trymestrze i tym razem zrobię tak samo. Jak będę miała pewność że wszystko jest ok

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w te święta powiedzieliśmy najbliższych, tj. rodzicom i rodzeństwie z obu stron. Teraz zbliża się sylwester który mamy zaplanowany w dużym gronie znajomych wiec mam tu dylemat czy mówić o 6tygodniowej ciązy...

    3i492n0agf4rykt3.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, my powiedzieliśmy rodzinie w święta (5/6 tydzień). Moja mama dowiedziała się wczoraj przed pierwszą wizytą i podeszła do tego dość chłodno, dopiero po wizycie jak zadzwoniłam to już się cieszyła.
    Biorąc pod uwagę ciążę biochemiczną to cieszę, się, że rodzice wiedzieli już w dniu zrobieniu testu, głównie dlatego, że mogłam się wypłakać i miałam wsparcie. Przyjaciółce też powiedziałam i wtedy poczułam wielką ulgę, bez rozmów o tej sytuacji załamałabym się.
    A w pracy to powiem jakoś pod koniec stycznia :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Katarzyna_123 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojej szefowej powiedziałam dość szybko, dlatego, że źle znosiłam początek ciąży. Pierwszy trymestr to była prawdziwa katorga :(

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pracy zamierzam powiedzieć po pierwszym trymestrze, bo koleżanka miała u mnie w pracy taką sytuacje, ze powiedziała o ciąży a po tygodniu musiała odkręcać wszystko, bo okazało sie ze poroniła :(
    Nie mam pracy fizycznej, ani bardzo stresowej, tylko zwyczajną biurową wiec wole przeczekac ten najniebezpieczniejszy dla ciąży okres.

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Valliere Nowa
    Postów: 4 8

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co robić jeżeli szefem jest rodzic? Pracuje z mamą i mamy dosyć ciężką pracę. Nie chce żeby się denerwowała że ja samą zostawię ;) dodam że dopiero początek, test domowy pozytywny - 5/6 tc. Poczekać do wizyty u ginekologa czy powiedzieć przed?

  • Karolcia91 Koleżanka
    Postów: 48 8

    Wysłany: 5 lutego 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze względu na tryb pracy powiedziałam szefowi już w 7 tygodniu. Obecnie jestem w 12 tc, rodzice ani teściowie jeszcze nic nie wiedzą. Poinformuje ich dopiero po USG genetycznym.
    Poprzednią ciąże poroniłam i cieszyłam się, ze rodzice o niczym nie wiedzą. Niepotrzebnie by się tylko denerwowali...

    Aniołek 12tc [*]- wrzesień 2017
    0d1y3e3kskzr7fqw.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 lutego 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia91 wrote:
    Ja ze względu na tryb pracy powiedziałam szefowi już w 7 tygodniu. Obecnie jestem w 12 tc, rodzice ani teściowie jeszcze nic nie wiedzą. Poinformuje ich dopiero po USG genetycznym.
    Poprzednią ciąże poroniłam i cieszyłam się, ze rodzice o niczym nie wiedzą. Niepotrzebnie by się tylko denerwowali...

    U mnie to samo - w pracy wiedzieli od razu (5-6 tydzień) ze względu na zwolnienie ciążowe (miałam krwiaka i krwawienia), przez to też nie wiedziałam czy ciąża się utrzyma, więc rodzina dowiedziała się dopiero w 15 tygodniu :P

    pukola lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • serena1989 Autorytet
    Postów: 497 532

    Wysłany: 6 lutego 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monsi mi doświadczenie w ukochanej firmie pokazało, że nie ma co patrzeć na pracodawcę. Ja myślałam tak jak Ty, pojawiły mi się mocne plamienia, ciąża zagrożona i chciałam powiedzieć jak najszybciej, żeby mieli możliwość jak najszybciej kogoś zatrudnić i zachować ciągłość pracy w firmie. Niestety po 2 tyg zwolnieniu, w 8 tyg ciąży poroniłam. Nie brałam dłużej zwolnienia tylko od razu wróciłam do pracy. Pierwszego dnia po powrocie otrzymałam informację, że nie przedłużą mi umowy. pracowałam tam 1,5 roku i byłam ciągle zachwalana jakim super pracownikiem jestem. Od tej pory powiedziałam sobie, że już nigdy nie będę patrzeć na innych.

    f2w3yx8dpvozw3pf.png
    I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
    II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
    III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu przysługuje 8 tygodniowy urlop macierzyński, oby ta wiedza nie przydała się nikomu

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ