X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwszy raz do ginekologa?
Odpowiedz

Kiedy pierwszy raz do ginekologa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ostatnią miesiączkę miałam 23 lipca. Owulacja wypadła 5 sierpnia. 15 sierpnia na teście miałam już cień cienia, z dnia na dzień coraz mocniejszy. Beta zrobiona. Przyrost był ok. Progesteron też. Proszę o informację czy jeśli umówioną jestem do ginekologa na pierwszą wizytę na 7 września tj. 6 tydz +4 dni ciąży to będzie już możliwe potwierdzenie ciąży?

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że tak :) Podobno na USG widać coś od wartości bety 1600, ale to pewnie zależy od aparatu. Z własnego doświadczenia:
    w obu poprzednich ciążach byłam właśnie koło tego dnia, w jednej 6+5, w drugiej 6+4 jeśli dobrze pamiętam i było widać pęcherzyk z zarodkiem i za drugim razem na pewno serduszko, bo był dobry sprzęt, za pierwszym razem nie pamiętam.
    Teraz idę na wizytę 6+5, wypada mi to 30 sierpnia więc dam ci znać czy było coś widać i tym razem :)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Daj znać :)

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • AM89 Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w równo w 6 tygodniu. Było widać zarodek ♥️♥️♥️ za tydzień tj. 1.09 będę miała kolejne USG gdzie ma być widoczne serduszko to będzie 7t + 3 d

  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, byłam dzisiaj na wizycie, przyspieszyła mi się i zamiast 6+5 poszłam 6+2 i było widać zarodek i serduszko :)

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • AM89 Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Monika 😉

    Monika:) lubi tę wiadomość

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    im później tym lepiej.

    Poprzednim razem test zrobiłam jakoś tydzień po spodziewanej miesiączce, zrobiłam od razu betę, wyszła wysoka (1000) i po tygodniu poszłam do lekarza... nie było absolutnie nic widać i lekarz nastraszył mnie ciążą pozamaciczną, kilka dni później był pęchęrzyk widoczny na usg i lekarz nastraszył pustym jajem płodowym, po kilku dniach był zarodek.

    Teraz test zrobiłam również tydzień po spoedziawenej miesiączce, czekam na betę a do lekarza umówiłam się na za 3 tygodnie, żeby już sie nie stresować.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ