X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy do ginekologa?
Odpowiedz

Kiedy do ginekologa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • zielonooka84 Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 16 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Zaczynam 5 tydzień ciąży.
    Nie wiem, czy pójść już teraz do ginekologa, czy wstrzymać się jeszcze z tydzień lub dwa, żeby mieć pewność, że już zobaczy maleństwo?

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 16 maja 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ja poszlam na poczatku piatego i nic nie widziala ale w tym czasie juz powinien byc pecherzyk widoczny. pozniej poszlam w koncowce 6t i bylo juz bijace serduszko takze moze zaczekaj jeszcze z tydzien bedziesz spokojniejsza ;)

    zielonooka84 lubi tę wiadomość

    Anna25
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 16 maja 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwszy raz poszłam jak byłam w 7 tc. i nawet serduszko już wtedy biło :) odczekaj jeszcze z tydzień, dwa....szybko zleci ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2015, 11:15

    zielonooka84 lubi tę wiadomość

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • zielonooka84 Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 16 maja 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam kochane za radę! :)

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 16 maja 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zaczekaj spokojnie ;) Gratulacje i zycze powodzenia;)

    zielonooka84 lubi tę wiadomość

    Anna25
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 maja 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, belly mi pokazuje 5ty tydzień ciąży (4t2d), jestem zapisana na wizytę do gin na 17.06 - myślicie, że to za późno i przepisać się na wcześniej, czy iść dopiero wtedy na pierwszą?

    O ile nic się nie będzie działo niedobrego, wiadomo. Na razie blada kreska na teście wczoraj wieczorem i dziś rano, ale dość wyraźna.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 5 tygodniu i 4 dniu i było już bijące serduszko ;) ale nie sądziłam, że już tyle zobaczę ;)


    Liskova- ja bym chyba poszła trochę wcześniej, bo jeśli będzie coś nie tak to można jeszcze zacząć brać np luteinę albo duphaston. Ja bym poszła w okolicach 7 tygodnia ;) Nawet bym nie wytrzymała tyle czasu, bo ciągle bym się zastanawiała czy jest wszystko w porządku ;)

    Dowiedziałam się o ciąży jak byłam w okolicach 4 tygodnia (nawet trochę przed 4) i lekarz powiedział, że po dwóch tygodniach od spodziewanej miesiączki już będzie wszystko widać (nie uwierzyłam mu wtedy i nie liczyłam na wiele, byłam pewna, że zobaczę tylko pęcherzyk)a był już dzidziuś z bijącym serduszkiem ;) Wydaje mi się, że nie ma jakiegoś określonego czasu kiedy już będzie widoczne wszystko, bo każde dziecko rozwija się inaczej ;) Pozdrawiam i życzę dużo spokoju :)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 maja 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo :) Wybiorę się pod koniec maja :)

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • zielonooka84 Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 16 maja 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Dziewczyny, belly mi pokazuje 5ty tydzień ciąży (4t2d), jestem zapisana na wizytę do gin na 17.06 - myślicie, że to za późno i przepisać się na wcześniej, czy iść dopiero wtedy na pierwszą?

    O ile nic się nie będzie działo niedobrego, wiadomo. Na razie blada kreska na teście wczoraj wieczorem i dziś rano, ale dość wyraźna.


    Ja po pierwsze bym nie wytrzymała tak długo, lepiej upewnić się czy wszystko w porządku trochę wcześniej. Gratuluję :) W tym samym czasie zaszłyśmy w ciążę :)

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 18 maja 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Na wizytę jednak idę jutro, bo zwolnił się termin u mojej gin :)
    Na pewno za wcześnie i mało będzie widać, ale wolę iść, bo wtedy jak mi każe przyjść za parę dni, to od razu będę zapisana, a tak to bym się nie dostała, bo nie ma terminów.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 5t0d oczywiście nic nie widziałam, kolejna wizyta była w 8t0d wtedy biło już pięknie serduszko :) nie żałuję że poszłam wcześniej.
    Dziewczyny pamiętajcie o jednym żeby pierwsza wizyta u ginekologa powinna być nie później niż w 10 tygodniu ciąży żeby dostać becikowe!!!

  • naali13 Autorytet
    Postów: 938 648

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Dziewczyny, belly mi pokazuje 5ty tydzień ciąży (4t2d), jestem zapisana na wizytę do gin na 17.06 - myślicie, że to za późno i przepisać się na wcześniej, czy iść dopiero wtedy na pierwszą?

    O ile nic się nie będzie działo niedobrego, wiadomo. Na razie blada kreska na teście wczoraj wieczorem i dziś rano, ale dość wyraźna.

    17 czerwca to już by był chyba ponad 10 tydzień nie? A żeby dostać becikowe trzeba mieć pierwszą wizytę przed 10 tygodniem.

    01.2016 🧒
    10cs -03.2021 ciąża pozamaciczna 💔
    1cs
    3.09 ⏸️ 6.09 HCG 68 -> 8.09 180 -> 10.09 - 431 -> 14.09 - 4200
  • młodakobieta_ Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naali13 wrote:
    17 czerwca to już by był chyba ponad 10 tydzień nie? A żeby dostać becikowe trzeba mieć pierwszą wizytę przed 10 tygodniem.

    Zgadza się. Ja poszłam na pierwszą wizytę w 6tc i słyszałam już serduszko :-)

    c6yl4nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova ja bym poszla w okolicy 6 tyg..
    ja bylam wczesniej, ale moja ciaza po stymuluacji clo bylam i mam pcos wiec musilama brac duphaston od razu..
    generalnie jak nie robilas wczesniej to zbadaj sobie tarczyce ft4 i tsh.. i progesteron :)

  • stokrotka1987 Przyjaciółka
    Postów: 86 49

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem na początku 6 tygodnia ciąży. Ide do lekarza w piątek. Mam nadzieję, ze nie za wsześnie. Mam tez ogromnie stresującą pracę...także nie wiem czy dam radę

    307a45c6967abf523d6b51fdd3c10141.png

    36a0d6afdf4cec7408fa225fceed1a4a.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 18 maja 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :) Dołączę do Was :) Po pierwsze gratulacje :) Ja odebrałam dziś bete i wyszlo 79 wiec chyba się udało :) W weekend wyszedł test z bladą 2 kreską :)

    Też zastanawiam się kiedy iść do lekarza. Mam opcję teraz w piątek. Belly pokazuje mi 4 tydz i 5 dni. w Piątek będzie już 6 tydz i 2 dni :) może już coś będzie widać :)

    Do tego mam nadciśnienie, biorę lekarstwa więc chyba tym bardziej muszę iść szybciej :)


    Pozdrawiam!:)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • stokrotka1987 Przyjaciółka
    Postów: 86 49

    Wysłany: 18 maja 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj odebrałam bete;) robiona w sobotę 5 785,

    307a45c6967abf523d6b51fdd3c10141.png

    36a0d6afdf4cec7408fa225fceed1a4a.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, macie rację, to by było za późno.
    Idę jutro, wg ostatniej owu, to będzie 5t1d.
    Beta robiona w sobotę wynosi 492,9.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    ja byłam u ginekologa 2 dni przed spodziewaną miesiączką ...(nie dlatego że juz dowiedziałam sie i już pobiegłam tylko z innych przyczyn byłam)... Więc w tedy nawet pęcherzyka nie widział... Teraz wizytę mam 1 czerwca mam nadzieję że już będzie coś widać...:)... myślę że 6-7 tydzień to dobry czas na pierwszą wizytę:)

    dddodiii lubi tę wiadomość

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka1987 wrote:
    jestem na początku 6 tygodnia ciąży. Ide do lekarza w piątek. Mam nadzieję, ze nie za wsześnie. Mam tez ogromnie stresującą pracę...także nie wiem czy dam radę
    Idź,idź...Najwyżej idź z myślą,że może zobaczysz serduszko,moze jeszcze nie...
    Jak nie,to się nic nie stresuj i pojdziesz za dwa tygodnie,to już bedzie na bank:)
    Ja też byłam jakoś w w 6+2 czy jakoś tak i było serduszeńko,więc i u ciebie powinno być,także spoko:)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ