X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy było u Was widać serduszko na USG?
Odpowiedz

Kiedy było u Was widać serduszko na USG?

Oceń ten wątek:
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 26 września 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladylilusx3

    ja juz niemam nerwow juz robic bety za duzo nerwow mnie kosztuje, robilam na poczatku jak mi sie miesiaczka spoznila i ladnie rosla wiec skonczylam,jestem po dwoch stratach, biore duphaston, frexiparine zastrzyki i jestem kłebkiem nerwow, wiec chyba jesli widzi pulsowanie na usg oznaczone ASP to chyba dobrze wróży prawda?

    monik84111
  • Ladylilusx3 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 26 września 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze tak w koncu to Akcja Serca Plodu
    Niekiedy po prostu ciaza jeat mlodsza niz wedlug OM i jak to powiedzial moj gin musi wszystko dojrzec . Moje serduszko bylo tak male ze ja je ledwie widzialam w rogu jak pikalo. Ja tez biore duphaston iz mialam lekkie plamienie przez dwa dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 22:04

    ladylilusx3
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 26 września 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za slowa otuchy, dzis myslalam ze juz bedzie, ale trzeba czekac...
    pociesza mnie ta mysl ze jest pulsowanie mam nadzieje ze bedzie serduszko:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 23:05

    monik84111
  • Ladylilusx3 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 27 września 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jak bedziesz wiedziala trzymamy kciuki :)

    ladylilusx3
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 27 września 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladylilusx3

    tak , dam znać jakoś ten tydzien musze przetrwac...pozdrawiam

    monik84111
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 października 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnolia82222 wrote:
    Iwo33 mam pytanie, czy ty miałaś taki przypadek że miałaś puste jajo albo serduszka nie zobaczyłas, chodzi mi o to czy któraś z Was tak miała i czy mieliscie poronienie wywoływane czy organizm sam zwalczał ciąże która sie nie rozwijała. Proszę dajcie znac jak cokolwiek takiego Was spotkało. Mnie zastanawia fakt że byłam prawie 2 tygodnie temu na wizycie w 7tc i nie było widac zarodka, od razu wypisała mi skierowanie do szpitala i powiedziała że jak tylko zacznie sie krwawienie to natychmiast mam jechac. Powiedziała że nic z tego raczej nie bedzie. Mijają wiec prawie 2 tygodnie ja nie miałam żadnego plamienia ani krwawienia, nie wiem co o tym myślec, czyżby jednak było ok? czyżby sie myliła? jutro mam wizyte u innego ginekologa, bo do niej juz na pewno nie pójde i sie przekonam juz na pewno czy ciąża prawidłowa czy jednak nie.

    Ja mialam puste jajo, tyle ze w moim jaju ni bylo nic, nawet pecherzyka zoltkowego, w 8w 6d dostalam skierowanie do szpitala.

    W szpitalu indukcja farmakologiczna poronienia - ODRADZAM.
    Tabletki dopochwowe, noc nieopisanego bolu - bol porodowy, nie dzialaly zadne srodki przeciwbolowe, myslalam ze umre. Niestety poronienie niepelne, po miesiacu dostalam informacje od lekarza ze szpitala, ze jestem czysta juz w srodku, a nie bylam !!!

    Skutkiem tego dwa, trzy tygodnie pozniej znow wyladowalam w szpitalu, tym razem na lyzeczkowaniu !!!

    W razie problemow idz od razu na lyzeczkowanie, olej ta indukcje.

    Pozdrawiam

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 października 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik84111 wrote:
    Hej dziewczyny ...prosze o rade pomoc dzis bylam na drugim badaniu usg
    tydzien temu tj 6w1d cytuje lekarza ładny pecherzyk ,żywy zarodek wielkosc zarodka0,34mm
    Dziś 7w1d pecherzyk urosł zarodek ma 0,65 cytuje: zarodek pulsuje ale serduszka jeszcze niema czekamy jeszcze tydzien... co sadzicie o tym, czy jest szansa ze serduszko sie pojawi?

    Jak to zarodek pulsuje a serduszka nie ma? A niby co pulsuje na USG jak nie serce? oO
    Ja bylam na USG starej klasy, bez mozliwosci odsluchu serca i lekarka stwierdzila ze ciaza jest zywa wlasnie na podstawie "pulsujacej plamki w zarodku" bo to jest wlasnie serce - nic innego tam nie pulsuje :)))

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 października 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na drugim USG. 17.10 -pęcherzyk ciązowy 2mm (5t+5)
    A dzisiaj pęcherzyk ciazowy z ciałkiem żółtym 1,21cm (6t+5). Troche obawiam sie ze jeszcze serduszka nie ma ani zarodka :( ale miałam cykle srednio co 38 dni ;/ mam nadzieje ze za tydzien zobacze juz serduszko:(

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Anikatika Przyjaciółka
    Postów: 64 31

    Wysłany: 24 października 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj u ginekologa, 6t+5, póki co było tylko ciałko żółte i pęcherzyk, mam się zgłosić za 2 tygodnie, wtedy wskoczę już w 8tc

    p19uvfloa8g91wgi.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 października 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika wrote:
    Ja byłam wczoraj u ginekologa, 6t+5, póki co było tylko ciałko żółte i pęcherzyk, mam się zgłosić za 2 tygodnie, wtedy wskoczę już w 8tc

    Haha czyli jesteśmy w tej samej sytuacji . A miałaś regularne cykle ?

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Anikatika Przyjaciółka
    Postów: 64 31

    Wysłany: 24 października 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Haha czyli jesteśmy w tej samej sytuacji . A miałaś regularne cykle ?

    Nie do końca, zawsze były wahania +/- 3,4 dni. Chociaż zdarzały się też różne anomalie z cyklem np 38dniowym, albo krwawieniem dwa razy w miesiącu, jakie miało miejsce w czerwcu. Ginekolog stwierdził tylko, że jak na razie wszystko wygląda ok, kilka lat temu poroniłam, ale wówczas mi mówił, że to była zupełnie inna historia, bo od początku nie szło jak trzeba. Na wczorajszym USG maszyna nawet nie wykryła tego jako ciążę, GS to 0,75cm, a YS to 0,14cm

    p19uvfloa8g91wgi.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 24 października 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja będę szła na wizytę w 6t 4d i też się zastanawiam co tam będzie widać. a też miałam nieco dłuższe cykle..
    zastanawia mnie jeszcze jedno. w kalendarzu ciąży pokazuje dziś tak "jesteś w 6 tyg. ciąży (5 tyd. + 5 dz.)" to w końcu to jest 5 czy 6 tydzień? :D

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 października 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika wrote:
    Nie do końca, zawsze były wahania +/- 3,4 dni. Chociaż zdarzały się też różne anomalie z cyklem np 38dniowym, albo krwawieniem dwa razy w miesiącu, jakie miało miejsce w czerwcu. Ginekolog stwierdził tylko, że jak na razie wszystko wygląda ok, kilka lat temu poroniłam, ale wówczas mi mówił, że to była zupełnie inna historia, bo od początku nie szło jak trzeba. Na wczorajszym USG maszyna nawet nie wykryła tego jako ciążę, GS to 0,75cm, a YS to 0,14cm


    No właśnie ja też średnio 38 dni chociaż cykle bywały różne od 36 dni do nawet 57 ;/
    Mam nadzieję że w końcu będzie zarodek i serduszko;(

    Elvii lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 października 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    Hej, ja będę szła na wizytę w 6t 4d i też się zastanawiam co tam będzie widać. a też miałam nieco dłuższe cykle..
    zastanawia mnie jeszcze jedno. w kalendarzu ciąży pokazuje dziś tak "jesteś w 6 tyg. ciąży (5 tyd. + 5 dz.)" to w końcu to jest 5 czy 6 tydzień? :D

    Jesteś dokładnie w 5 t+5dni i tak by ci też lekarz zapisał;)
    Nigdy nie możesz być pewna co zobaczysz w usg zależy to właśnie od cyklu a czasami od organizmu .
    Ja w 5t+5 widziałam tylko pęcherzyk ciążowy;/
    Takze czasami trzeba uzbroic sie w cierpliwosc zanim zobaczy sie uprawnione dziecko ;)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 24 października 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 no to jestem ciekawa co u mnie będzie widać jak będę na usg w 6dt+4d. Na pewno dam znać :) Trzymam kciuki żeby u Ciebie było jak najszybciej, też daj znać!
    ahhh ta niecierpliwość! :P

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 października 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    Fasola1234 no to jestem ciekawa co u mnie będzie widać jak będę na usg w 6dt+4d. Na pewno dam znać :) Trzymam kciuki żeby u Ciebie było jak najszybciej, też daj znać!
    ahhh ta niecierpliwość! :P

    Trzymam kciuki również! A jeśli nie zobaczysz tego co oczekiwalas to nie martw się czasami potrzeba czasu :)

    lotka1990 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Pola992 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 października 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny!
    Jestem tu nowa, jest to moja pierwsza ciąża i od razu p. ginekolog na pierwszej wizycie mnie zasmuciła. Zacznę od początku. Wg okresu w dniu wizyty (w piątek) powinnam być w 6 tygodniu. Wg Pani doktor pęcherzyk jest prawidłowy, ale zarodek nie wykazuje cech życia. Zapisała mi luteinę dopochwowo i kazała przyjść za 10 dni.
    Nie daje mi to cały czas spokoju i zrobiłam sobie betęHCG i wyszło wg wyniku, że dopiero w tym tygodniu (prawie tydzień od wizyty) jestem w 6-7 tydz.
    Jakie inne cechy życia, prócz bicia serca, może wykazywać zarodek w 5-6 tygodniu? Czy mam powody do zmartwienia? Bardzo się denerwuję.
    Pozdrawiam

  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 25 października 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola992 wrote:
    Witajcie Dziewczyny!
    Jestem tu nowa, jest to moja pierwsza ciąża i od razu p. ginekolog na pierwszej wizycie mnie zasmuciła. Zacznę od początku. Wg okresu w dniu wizyty (w piątek) powinnam być w 6 tygodniu. Wg Pani doktor pęcherzyk jest prawidłowy, ale zarodek nie wykazuje cech życia. Zapisała mi luteinę dopochwowo i kazała przyjść za 10 dni.
    Nie daje mi to cały czas spokoju i zrobiłam sobie betęHCG i wyszło wg wyniku, że dopiero w tym tygodniu (prawie tydzień od wizyty) jestem w 6-7 tydz.
    Jakie inne cechy życia, prócz bicia serca, może wykazywać zarodek w 5-6 tygodniu? Czy mam powody do zmartwienia? Bardzo się denerwuję.
    Pozdrawiam


    Hej :) hmm .. Może powstawanie kosmowki albo ciałko żółte?
    Jeśli nie ma tylko bicia serca to nie martw się bo może się okazać że za 10 dni je usłyszysz;) ciąża może być młodsza a każdy organizm rozwija się indywidualnie .
    Rozumiem twój stres sama czekam aż pojawi się zarodek i bicie serca ;(
    Powiem ci że pozostaje tylko czekać .

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam badanie !:) I serduszko pięknie bilo . Ciąza okazała się młodsza o tydzień :) że względu na moją późniejszą owulacje. Trzymam za was kciuki

    Kajula, lotka1990, mięsko lubią tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 10 listopada 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tydz i 3 dzień:)

    mięsko lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ