X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jest serduszko, zarodek nie rośnie? Pomocy
Odpowiedz

Jest serduszko, zarodek nie rośnie? Pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daga11 Przyjaciółka
    Postów: 101 35

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. W piątek 13.04 bylam na pierwszym usg. Lekarz ocenił wiek ciąży wg usg na 5t6d, znalazł 3 mm zarodek z widocznym, pulsującyn sercem. Powiedział, że wszystko ok i mam przyjść na 3 tygodnie. Jednak wczoraj, 17.04, również byłam na usg u innego lekarza w innym gabinecie(na tą wizytę byłam zapisana już 2 tygodnie temu i szkoda było mi odwołać). Ten lekarz rówież ocenił wiek ciąży na 5t6d, 3 mm zarodek z widocznyn pulsującym sercem. Na pytanie, czy przez 4 dni zarodek nie powinien urosnąc odparł, że mam się tym nie przejmować, bo jak narazie wszystko jest dobrze. Nie wiem co o tym myśleć? Czy mozliwy jest błąd pomiaru? Jakoś inaczej zmierzony zarodek przez drugiego lekarza? Czy ktoś miał podobny problem? Obaj lekarze twierdza, ze jest ok i mam sie nie martwić. Ale ja jeste po stracie we wrześniu i umieram z nerwów... :(

    Córka 7 lat

    23.09.2017 Aniołek (*) 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia sprzętu i samego pomiaru, przy tak małych wielkościach zarodka popełnienie błędu jest więcej niż możliwe. U mnie pierwsze USG, żeby pomierzyć zarodek (2 mm) lekarka musiała zrobić duży zoom i do tego jeszcze zaznaczyć dobrze zarodek, który był rozmazaną plamką. Po 4 dniach taki zarodek ile przyrośnie? 0,5 mm? Wiesz jak ciężko zmierzyć taką wartość? Serducho bije i to najważniejsze, jak pójdziesz na USG za miesiąc to będzie można ocenić wzrost zarodka, a nie teraz ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Daga11 Przyjaciółka
    Postów: 101 35

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci za odpowiedź. Również mam nadzieje, ze to kwestia zmierzenia...no ale wlaśnie wyczytałam w necie (wiem, nakrecam sie), ze na takim etapie zarodek powinien rosnąć 1 mm na dobe... I tak naprawdę to mnie najbardziej zmartwiło.

    Córka 7 lat

    23.09.2017 Aniołek (*) 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga11 wrote:
    Dziekuje Ci za odpowiedź. Również mam nadzieje, ze to kwestia zmierzenia...no ale wlaśnie wyczytałam w necie (wiem, nakrecam sie), ze na takim etapie zarodek powinien rosnąć 1 mm na dobe... I tak naprawdę to mnie najbardziej zmartwiło.

    Ja czytałam na necie, że do bety 1000 musi być widoczny pęcherz w macicy bo jak nie to ciąża biochemiczna, albo pozamaciczna, a u mnie pęcherz nie był widoczny nawet przy becie 2500, a jednak się pojawił ;)

    Nie bierz do siebie tego co czytasz w necie. Gdyby zarodek przestał się rozwijać to serduszko by się zatrzymało. Uszy do góry, zrób sobie kontrolę za tydzień czy dwa - na pewno maluch urośnie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Daga11 Przyjaciółka
    Postów: 101 35

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja czytałam na necie, że do bety 1000 musi być widoczny pęcherz w macicy bo jak nie to ciąża biochemiczna, albo pozamaciczna, a u mnie pęcherz nie był widoczny nawet przy becie 2500, a jednak się pojawił ;)

    Nie bierz do siebie tego co czytasz w necie. Gdyby zarodek przestał się rozwijać to serduszko by się zatrzymało. Uszy do góry, zrób sobie kontrolę za tydzień czy dwa - na pewno maluch urośnie :)
    Dziękuję. Już tyle razy obiecałam sobie, że nie będe czytać w necie. Cóż, ciąża to nie matematyka, więc mam nadzieje, że będzie dobrze.

    Córka 7 lat

    23.09.2017 Aniołek (*) 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga11 wrote:
    Dziękuję. Już tyle razy obiecałam sobie, że nie będe czytać w necie. Cóż, ciąża to nie matematyka, więc mam nadzieje, że będzie dobrze.

    Wiem, że ciężko jest się powstrzymać, ale trzeba krytycznie patrzeć na wszystko co jest napisane bo inaczej idzie zwariować. Najważniejsze, że lekarze mówią, że jest OK. U mnie panikę zasiała konowałka, która "zdiagnozowała" CP na pierwszej wizycie. Oczywiście ciąża nie była ciążą pozamaciczną - była za młoda na zauważenie jej na USG, ale jak zaczęłam drążyć internety to wszędzie widziałam potwierdzenie moich objawów z CP.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Daga11 Przyjaciółka
    Postów: 101 35

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Wiem, że ciężko jest się powstrzymać, ale trzeba krytycznie patrzeć na wszystko co jest napisane bo inaczej idzie zwariować. Najważniejsze, że lekarze mówią, że jest OK. U mnie panikę zasiała konowałka, która "zdiagnozowała" CP na pierwszej wizycie. Oczywiście ciąża nie była ciążą pozamaciczną - była za młoda na zauważenie jej na USG, ale jak zaczęłam drążyć internety to wszędzie widziałam potwierdzenie moich objawów z CP.
    Ciesze sie, ze u Ciebie wszystko pieknie sie potoczylo.
    Ja wlasnie wrocilam z wizyty, zarodek jest wiekszy, na ponad 5mm. Serce bije jak szalone 154/min. Jak narazie wsztstko wyglada cudownie :)

    Leira lubi tę wiadomość

    Córka 7 lat

    23.09.2017 Aniołek (*) 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga11 wrote:
    Ciesze sie, ze u Ciebie wszystko pieknie sie potoczylo.
    Ja wlasnie wrocilam z wizyty, zarodek jest wiekszy, na ponad 5mm. Serce bije jak szalone 154/min. Jak narazie wsztstko wyglada cudownie :)

    Cieszę się !!! :)
    Nie masz się czym martwić - każda ciąża przebiega inaczej, jeszcze się z czasem okaże, że urodzisz 4kg klocka :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ