X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jakie leki bierzecie na codzień?
Odpowiedz

Jakie leki bierzecie na codzień?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Powracam po 3 latach na forum, z nowym nick'iem i nową nadzieją.
    Chciałam Was zapytać o to jakie leki przyjmujecie? Przeczytałam że jedna z kobiet (chyba nie tutaj) usłyszała od lekarza "nie przepiszę duphastonu chyba że na głowę, bo to nic nie daje".
    Nie podważam decyzji o lekach pani doktor, broń Boże!
    Chciałam tylko zapytać Was co wy przyjmujecie na codzień i dlaczego?
    Maluszka utraciłam 3 lata temu przez zaprzestanie bicia serduszka, po tej informacji P. Doktor powiedziała że gdy tylko zobaczę drugą kreskę na teście, z automatu mam przyjmować kwas foliowy i acard. Była to moja pierwsza wizyta.
    Na drugiej (6 msc na nią czekałam x.x) pokazałam jej już wyniki bety wskazujące na malutką ciążę. Ucieszyła się i była tak pełna entuzjazmu że jej humor mi się udzielił :3
    Na usg jeszcze maluszka nie widać ale potwierdziła że jestem w ciąży bo endometrium oceniła od 11 do 15 mm (czy cm, serio nie pamiętam bo wypatrywałam kropki na monitorze xD).
    I tu dochodzę do meritum sprawy...
    Dostałam:
    duphaston 2x dziennie po 1 tabl
    Luteinę 2 tabletki po 2 x dziennie pod język
    Acard 1x1
    Summavid D 1x1
    Dodam że miałam skurcze w podbrzuszu które sięgały meritum x.x po pierwszej dawce luteiny te zniknęły jak za dotknięciem różdżki O.O
    Czy któraś z Was ma lub miała podobną apteczkę? Czy były jakieś wskazania co do tego? I czy mogę przyjmować summavid d razem z kwasem foliowym? I ostatnie, zapewne głupie pytanie ale wierzę że są tutaj weteranki w tej kwestii a mianowicie... Luteinę bierze się pod język i czeka aż się rozpuści, to trwa czasem zdecydowanie za długo x.x bo mnie się ciągle albo jeść albo pić chce xD oczywiście jedzenie odpada ale czy podczas trzymania tabletek mogę pić?

    ----

    EDIT:
    W niedzielę trafiłam na IP z plamieniem z drobinami krwi. Okazało się że mam nadżerkę i prawdopodobnie ona krwawiła bo była właśnie w takim stanie. Plamienie różowe/czerwone zmieniło się w brązowe, a p. Doktor wycofała duphaston i zamieniła luteinę aplikowaną pod język, na luteinę dopochwowo. Tak jak ja, była zdziwiona mieszanką progesteronu jaki dała mi moja gin, z tym że aktualnie mam 4x100 mg (po 2 tabletki 50 mg) dziennie dopochwowo.
    Acard zamieniony na polocard (nie widzę sensu bo to dwa identyczne leki xD) no i summavit został.
    29.09 nie było widać jeszcze płodu ale pęcherzyk przekopytkował sobie do jamy macicy więc pozamacicznej nie ma :) plamienia ustały, pojawiły się na nowo po przyjmowaniu luteiny dopochwowo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 08:27

  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 25 września 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam pod temat suplementacji
    jakie kwasy foliowe / witaminy prenatalne polecaja Wam ginekolodzy?

    Ja lykam Prenatal uno i actiglobin...

    Malmal lubi tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 25 września 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam też Prenatal uno potem Prenatal duo to z witamin. Duphaston na początku ciąży (niski progesteron) potem luteina dopchwowo w prawie do końca ciąży (łożysko przodujące potem skracająca szyjka), dopegyt na nadciśnienie.

    Malmal lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Podpinam pod temat suplementacji
    jakie kwasy foliowe / witaminy prenatalne polecaja Wam ginekolodzy?

    Ja lykam Prenatal uno i actiglobin...

    Kwas foliowy to folik, ewentualnie biorę medifolic, witamin prenatalnych nie mam, ciąża jest jeszcze malutka i nie było widać malucha ale ciałko żółte owszem :)

  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 25 września 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze Euterox bo mialam za wysokie tsh przed zajsciem w listopadzie na kontrole teraz tsh 1.63 wyszlo...

    luteina to na podtrzymanie ciazy czy to standard suplementacji?

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Ja jeszcze Euterox bo mialam za wysokie tsh przed zajsciem w listopadzie na kontrole teraz tsh 1.63 wyszlo...

    luteina to na podtrzymanie ciazy czy to standard suplementacji?

    Z tego co się orientuję to na podtrzymanie. Naturalny progesteron. Jestem po utracie w wieku 23 lat, po roku starań więc pani doktor od razu powiedziała że tym razem nie pozwolimy na to by się coś zadziało. Poprzednio brałam duphaston by zajść, a po plamieniach podwyżył mi lekarz dawkę jednak to nie pomogło :(

  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 25 września 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję...

    Tez boje sie ze strace wiec trzese sie bardzo...

    Malmal lubi tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 26 września 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko kwas foliowy i dopegyt na ciśnienie. Ani w tej ani w poprzedniej ciąży lekarz nie przepisał ani luteiny ani duphastonu. Nie wiem, czy nie uznaje, czy nie potrzebuje. Wierzę w jego wiedzę i doświadczenie.
    Ach, jeszcze ponoć mam się żgać heparyną...

    Malmal lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 26 września 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malmal wrote:
    Witam.
    Powracam po 3 latach na forum, z nowym nick'iem i nową nadzieją.
    Chciałam Was zapytać o to jakie leki przyjmujecie? Przeczytałam że jedna z kobiet (chyba nie tutaj) usłyszała od lekarza "nie przepiszę duphastonu chyba że na głowę, bo to nic nie daje".
    Nie podważam decyzji o lekach pani doktor, broń Boże!
    Chciałam tylko zapytać Was co wy przyjmujecie na codzień i dlaczego?
    Maluszka utraciłam 3 lata temu przez zaprzestanie bicia serduszka, po tej informacji P. Doktor powiedziała że gdy tylko zobaczę drugą kreskę na teście, z automatu mam przyjmować kwas foliowy i acard. Była to moja pierwsza wizyta.
    Na drugiej (6 msc na nią czekałam x.x) pokazałam jej już wyniki bety wskazujące na malutką ciążę. Ucieszyła się i była tak pełna entuzjazmu że jej humor mi się udzielił :3
    Na usg jeszcze maluszka nie widać ale potwierdziła że jestem w ciąży bo endometrium oceniła od 11 do 15 mm (czy cm, serio nie pamiętam bo wypatrywałam kropki na monitorze xD).
    I tu dochodzę do meritum sprawy...
    Dostałam:
    duphaston 2x dziennie po 1 tabl
    Luteinę 2 tabletki po 2 x dziennie pod język
    Acard 1x1
    Summavid D 1x1
    Dodam że miałam skurcze w podbrzuszu które sięgały meritum x.x po pierwszej dawce luteiny te zniknęły jak za dotknięciem różdżki O.O
    Czy któraś z Was ma lub miała podobną apteczkę? Czy były jakieś wskazania co do tego? I czy mogę przyjmować summavid d razem z kwasem foliowym? I ostatnie, zapewne głupie pytanie ale wierzę że są tutaj weteranki w tej kwestii a mianowicie... Luteinę bierze się pod język i czeka aż się rozpuści, to trwa czasem zdecydowanie za długo x.x bo mnie się ciągle albo jeść albo pić chce xD oczywiście jedzenie odpada ale czy podczas trzymania tabletek mogę pić?



    Summavit ma w sobie kwas foliowy więc oprócz tego kwas foliowy nie potrzebny :)

    Malmal lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Ja biorę tylko kwas foliowy i dopegyt na ciśnienie. Ani w tej ani w poprzedniej ciąży lekarz nie przepisał ani luteiny ani duphastonu. Nie wiem, czy nie uznaje, czy nie potrzebuje. Wierzę w jego wiedzę i doświadczenie.
    Ach, jeszcze ponoć mam się żgać heparyną...

    Ja też nie podważam, ale zdziwiła mnie ta dawka,chociaż nigdy nie miałam mierzonego progesteronu w trakcie ciąży więc może wytwarzam go zbyt mało? A "przedobrzenie" prowadzi bardziej do problemów dla mnie a nie maleństwa, więc nie martwię się tak. Ważne żeby maluch miał dogodne warunki do rozwoju :)
    PattisonBM wrote:
    Współczuję...

    Tez boje sie ze strace wiec trzese sie bardzo...

    Nie możesz się stresować! Musisz wierzyć że będzie wszystko cacy :) ja mam czasem chandrę i wracają wspomnienia ale teraz wierzę że Ten Na Górze ma nad tym małym ciapokiem we mnie czujność :)
    Miałaś już USG? U mnie nie było nic widać bo zbyt mała ciąża... Planowane mam na 7 X i popadam coraz bardziej w paranoję x.x
    Karolllla wrote:
    Summavit ma w sobie kwas foliowy więc oprócz tego kwas foliowy nie potrzebny :)
    Dowiedziałam się od farmaceutki, bo jak mówię, byłam tak zakręcona na wizycie że gdyby nie to że zapisałam prawie wszystko po wyjściu i część miałam na kartce, to bym pozapominała... Odłożyłam kwas foliowy jako osobne leki, biorę summavit D i resztę mojej apteczki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2019, 23:36

  • Ulla32 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 27 września 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore witaminy prenatalne przed ciaza femibion 0, teraz do 12tc biore demibion 1 a po 12tc femibion 2

  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 27 września 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram sie nie popadac w paranoje...od wtorku brak ciazowych obiawow...ok jestem tylko zmeczona i zla...ale nie ma plamien wiec jeszcze nie wariuje...

    Na usg dopiero 2.10 wiec 7+3 wg @

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Staram sie nie popadac w paranoje...od wtorku brak ciazowych obiawow...ok jestem tylko zmeczona i zla...ale nie ma plamien wiec jeszcze nie wariuje...

    Na usg dopiero 2.10 wiec 7+3 wg @

    Czasem tak jest, stres negatywnie wpływa na malucha, wiem że łatwo mówić "bądź spokojna" ale jedyne co mogę polecić to to by pomyśleć że nerwy mogą źle wpłynąć na fasolkę... Trzymam kciuki że będzie dobrze i wierzę w to :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ