X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jaki wiek ciąży i kiedy data porodu.
Odpowiedz

Jaki wiek ciąży i kiedy data porodu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bursztynowa.lady Ekspertka
    Postów: 131 116

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem z określeniem tygodnia ciąży. Byłam we wtorek już na 3 wizycie lekarskiej. Według okresu to był 8 tydzień i 1 dzień ciąży jednak w tym cyklu miałam owulację dużo wcześniej niz zwykle. Z owulacji wychodził 8 tydzień i 6 dzień natomiast wielkośc dziecka na badaniu USG wskazała 9 tydzień i 3 dzień. Z kolei ginekolog do karty ciąży wpisała mi wiek ciązy 7/8 i powiedziała, że jestem w 8 tygodniu. To we wtorek jaką wartość miałam uznać za właściwą ? Z okresu 8t 1d, z owulacji, 8t 6d, czy z badania 9t 3d ??
    Poza tym do dzisiaj nie mam ustalonego terminu porodu. Kiedy lekarz wyznaczył wam taką datę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 10:16

    dqprdf9h4ku9de9d.png
    qmol4o1.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 marca 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie termin porodu wyznaczony był na podstawie daty ostatniej miesiączki i długości cyklu. O dacie porodu wiedziałam wcześńiej na podstawie kalkulatora w internecie, natomiast lekarz taką samą datę dał na podstawie usg na 2 wizycie kiedy otrzymałam kartę ciąży. A kartę ciązy otrzymałam gdy widać było bijące serce.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od razu wyznaczyli datę porodu, ale ja dokładnie wiedziałam kiedy miałam owulację ;) datę mam o 1 dzień wcześniejszą niż wg BBF :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Datę mam tę samą, która wynika z OM, przynajmniej tak było wg pierwszego USG, na kolejnych dwóch nie była wyliczana, bo gin nie widział sensu.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 17 marca 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, data porodu jest wyliczana z daty ostatniej @, na usg nie ma się co patrzeć bo dziecko rośnie skokowo, u mnie ostatnio wyprzedziło datę miesiączki :)

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 28 marca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem, data porodu wyliczana jest z daty OM, ale pod warunkiem że owulację ma się w ok. 14 dc, ja np. miałam dopiero w ok. 30 dc, więc lekarz datę porodu wyliczył mi na podstawie usg i moich obserwacji.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 28 marca 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z usg mam termin na 2 sierpnia, licząc po miesiączce mam na 29 lipca a BBF pokazuje mi na 30 lipca wiec dziwnie troche to wyglada :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 28 marca 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno tylko 5% kobiet rodzi w terminie, więc nie przejmowałabym się Martika taką malutką rozbieżnością ;)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ