X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?
Odpowiedz

Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Hej Lolka umówiłam się do ordynatora jednego ze szpitali, niestety najwcześniejsza wizyta na 6 lutego, więc to jeszcze sporo czasu
    Jak znajdę jeszcze kogoś poleconego może uda mi się umówić wcześniej
    dzięki za radę, pozdrawiam

    Super, tylko pamiętaj, ze do ordynatorów to na wziyty trzeba czekać, cenia się, moze uda ci sie znalesc jakiegos innego do tego czasu :)
    Patrzylas na znany lekarz, moze tam cos sie uda podpatrzec :) ?
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2013, 20:35

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • fabiola Autorytet
    Postów: 535 653

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam ogromna prośbę wiem że jestem kolejną która o to pyta ale błagam wypowiedzcie się. Jestem w 5tyg i 2 dniu, poziom progesteronu 15,22 przy normach I trymestr 2,8-147,3 ng/ml niby w normie się mieści ale chyba jednak trochę za niski :(

    atdcjw4zbts1ljz3.png

    3i49jw4zl4uo1feg.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 7 tyg - 28 ng/ml i gina powiedziała że jest ok :)

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabiola wrote:
    Cześć Dziewczyny, mam ogromna prośbę wiem że jestem kolejną która o to pyta ale błagam wypowiedzcie się. Jestem w 5tyg i 2 dniu, poziom progesteronu 15,22 przy normach I trymestr 2,8-147,3 ng/ml niby w normie się mieści ale chyba jednak trochę za niski :(

    W tym czasie miałam 44, wiec wysoki...
    mam karteczkę od gini z normami progesteronu ng/ml
    4 tydz-22
    6 tydz-27
    8 tydz-28
    10 tydz-30
    12 tydz-35
    14 tydz - 40
    16 tydz - 48
    18 tydz - 53
    20 tydz - 55

    Chyba powinnaś isc do ginia, pewnie cos przepisze...ja przed badaniami otrzymałam info, ze jak bedzie ponizej normy lub na granicy mam zaczac przejmować luteinę lub duphastpon. I tak kazali mi go pozniej brac tak dla zasady...
    progesteron jest bardzo ważny!


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 20:10

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • fabiola Autorytet
    Postów: 535 653

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba powinnaś isc do ginia, pewnie cos przepisze...ja przed badaniami otrzymałam info, ze jak bedzie ponizej normy lub na granicy mam zaczac przejmować luteinę lub duphastpon. I tak kazali mi go pozniej brac tak dla zasady...
    progesteron jest bardzo ważny![/QUOTE]


    Dziękuję bardzo za poradę, jutro wieczorem idę do ginekologa mam nadzieje że wszystko będzie dobrze bo beta przyrasta prawidłowo :)

    atdcjw4zbts1ljz3.png

    3i49jw4zl4uo1feg.png[/url]
  • fabiola Autorytet
    Postów: 535 653

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    W tym czasie miałam 44, wiec wysoki...
    mam karteczkę od gini z normami progesteronu ng/ml
    4 tydz-22
    6 tydz-27
    8 tydz-28
    10 tydz-30
    12 tydz-35
    14 tydz - 40
    16 tydz - 48
    18 tydz - 53
    20 tydz - 55

    Chyba powinnaś isc do ginia, pewnie cos przepisze...ja przed badaniami otrzymałam info, ze jak bedzie ponizej normy lub na granicy mam zaczac przejmować luteinę lub duphastpon. I tak kazali mi go pozniej brac tak dla zasady...
    progesteron jest bardzo ważny!


    Dziękuję bardzo za poradę, jutro wieczorem idę do ginekologa mam nadzieje że wszystko będzie dobrze bo beta przyrasta prawidłowo :)

    atdcjw4zbts1ljz3.png

    3i49jw4zl4uo1feg.png[/url]
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabiola wrote:
    Dziękuję bardzo za poradę, jutro wieczorem idę do ginekologa mam nadzieje że wszystko będzie dobrze bo beta przyrasta prawidłowo :)


    Na pewno :)

    fabiola lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny mam zupełnie odwrotny problem, ledwo 4 tydzien ciąży a 12-13 dni po owulacji a progesteron dzis robiony 294 nmol/l( to ok 90 ng/ml). Którakolwiek miała taki wysoki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2014, 16:43

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    Ja dziewczyny mam zupełnie odwrotny problem, ledwo 4 tydzien ciąży a 12-13 dni po owulacji a progesteron dzis robiony 294 nmol/l( to ok 90 ng/ml). Którakolwiek miała taki wysoki?


    Faktycznie wysoki, ale to chyba nie jest zly objaw :)
    Ja w tym czasie co ty mialam 44 i wydawalo mi się, ze to jest wysoki, ginia mowila ze powinnam sie cieszyc tylko :)
    Co Twoj lekarz na to?

    to co znalazlam w necie:

    Wysoki progesteron

    Fizjologicznie w ciążach mnogich stężenie progesteronu jest wyższe niż w ciążach pojedynczych. Podwyższenie progesteronu obserwuje się także w przypadku torbieli jajników, ciąży powikłanej zaśniadem groniastym oraz w rzadkich przypadkach raka jajników. Progesteron wytwarzany jest w niewielkiej ilości przez nadnercza, dlatego czasami wzrost stężenia progesteronu ponad normę może być związany z zaburzeniami w tym narządzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2014, 18:52

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Faktycznie wysoki, ale to chyba nie jest zly objaw :)
    Ja w tym czasie co ty mialam 44 i wydawalo mi się, ze to jest wysoki, ginia mowila ze powinnam sie cieszyc tylko :)
    Co Twoj lekarz na to?

    to co znalazlam w necie:

    Wysoki progesteron

    Fizjologicznie w ciążach mnogich stężenie progesteronu jest wyższe niż w ciążach pojedynczych. Podwyższenie progesteronu obserwuje się także w przypadku torbieli jajników, ciąży powikłanej zaśniadem groniastym oraz w rzadkich przypadkach raka jajników. Progesteron wytwarzany jest w niewielkiej ilości przez nadnercza, dlatego czasami wzrost stężenia progesteronu ponad normę może być związany z zaburzeniami w tym narządzie

    tez to czytałam, ale mam nadzieje ze nie mam takiego pecha zeby mnie to dotyczyło.
    torbiele raczej odpadają, 2 miesiące temu usg i wszystko było ok. rak te nie, bo cytologia sprzed 2miesięcy w porządku. a zaśniad chyba by tak szybko nie dał znać o sobie... nigdzie nie moge sie doszukac kiedy progesteron by był juz podwyzszony, ale wykrywalny jest zazwyczaj dopiero w 2 trymestrze.

    mam nadzieje ze taka moja uroda albo ewentualnie bliźniaki, choc tez bym sie bała jak sobie poradze.

    Lekarz kazał sie nie przejmować. wiec sie staram tak robic

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest ok, nie ma powodów do zmartwień.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może po prostu błąd w laboratorium ;) Mi kiedyś przecinka zapomnieli wstawić, zrobiłam powtórkę dzień później i było ok :)

  • monogra Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! czy robiłyście badania na własną rękę czy lekarz wam powiedział żeby zrobić progesteron?

    85993e3kbyopvfpq.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam na własną ręke dla spokoju czy wszystko ok zarówno progesteron jak i bete gdy tylko sie dowiedziałam o ciąży.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Kaarolina Autorytet
    Postów: 2507 2789

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również zrobiłam na własną rękę ponieważ przy pierwszej ciąży która zakończyła się poronieniem niestety.. mój progesteron wyniósł 5,35.. teraz jak tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży (o którą z Mężem bardzo się staraliśmy) poleciałam i zrobiłam progesteron i jakie było moje zaskoczenie jak zobaczyłam wynik :D 105,5

    https://www.maluchy.pl/li-69187.png

    https://www.maluchy.pl/li-72300.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Może po prostu błąd w laboratorium ;) Mi kiedyś przecinka zapomnieli wstawić, zrobiłam powtórkę dzień później i było ok :)


    nie u mnie, zrobiłam powtórkę i jest 320. OJ to jakis siłacz/siłaczka będzie :D

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    nie u mnie, zrobiłam powtórkę i jest 320. OJ to jakis siłacz/siłaczka będzie :D

    W jednego to ja wątpię, na bliźniaki to chyba też troszkę za wysoko, więc może trojaczki :D

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    W jednego to ja wątpię, na bliźniaki to chyba też troszkę za wysoko, więc może trojaczki :D

    Hej hej, bez przesadyzmu, bliźniaki jeszcze bym dała rade, ale trojaczki? Toż to w nocy bym nie spała tylko karmiła je na zmiane :D

    kark lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    nie u mnie, zrobiłam powtórkę i jest 320. OJ to jakis siłacz/siłaczka będzie :D

    320, woow !

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    Hej hej, bez przesadyzmu, bliźniaki jeszcze bym dała rade, ale trojaczki? Toż to w nocy bym nie spała tylko karmiła je na zmiane :D

    Oj tam, oj tam, dasz rade :D
    Przeczytaj :P:
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=21&t=3809&start=0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2014, 18:42

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ