X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?
Odpowiedz

Jaki miałyście progesteron na początku ciąży?

Oceń ten wątek:
  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wredotka wrote:
    Jeśli nic się nie dzieje (plamienia, skurcze) to raczej normalne, progesteron jest wydzielany pulsacyjnie.

    Boli mnie lewy jajnik (ten, z którego była owulka), ale to od wczoraj - jeszcze nie miałam szansy powiedzieć o tym lekarzowi.
    Od poniedziałku pobolewa mnie brzuch przez nerwy, ale bez plamień... mam USG o 18:45 - zobaczymy...

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie masz normalne objawy początku ciąży, powodzenia na wizycie :) U mnie progesteron był koło 13, brak plamień i wspomagaczy, ciąża przebiega normalnie.

    mariposa22 lubi tę wiadomość

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • morowa Ekspertka
    Postów: 185 98

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie progesteron zrobiony w poniedziałek wynosi >60. Kompletnie nie wiem czmu. dziś dostałam wynik. Niestety nie mogłam już się skontaktować z laborantem który wykonywał to badanie by się dopytać ile powyżej 60, czy wie. Z jakiego powodu może być tak wysoki?

    3jgxj44jwujjucca.png
    3jgxf71x04ty3zd3.png
    <3 Aniołek <3 6/7tc 21.01.2019 [*]

    99a49ce0de7932d8a83fb9de34765b1f.png[/url]
  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest ok, jest młody z bijącym serduszkiem, lekarz powiedział że wahania progesteronu są normalne, dopóki jest w normie na dany trymestr nie ma się czym martwić :)

    Wredotka lubi tę wiadomość

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 3 września 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny w czwartek (4+6) zrobiłam betę i progesteron. Betą się nie martwię, bo przyrasta, ale progesteron wyszedł mi 14,70... nie plamię, więc chyba nie ma powodu do paniki? Mdłości, podobnie jak w pierwszej ciąży, mam potężne i wymiotuję, więc aż dziwne, że taki niski ten progesteron...

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 września 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Robiłam dziś badania bety i progesteronu.
    Beta ładnie rośnie: 158, 480, 1650 (badania co 2 dni - wzrost x 3...)
    A progesteron: 22,13 --- 28,80 --- 27,31
    Spadł niewiele... niby beta rośnie, więc może to nie robi różnicy. Może to zależeć od tego, że jest wydzielany pulsacyjnie, jak wcześniej przeczytałam w Waszych postach??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 11:50

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 11 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ma teoretycznie niski progesteron 11,7, ale gin powiedział że jeżeli nie ma plamień to nie trzeba suplementować

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 września 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego te bóle brzucha.. jakbym miała zaraz dostać okres. Wiem, że to normalne ale i tak - niestety - się stresuje :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 18 września 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chic chic

    i jak tam przeszły ci bóle brzucha jak samopoczucie?

    monik84111
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję porady.. Jestem z różowej strony ;) Jeszcze nie wiem czy się udało.. Ale odebrałam wczoraj wynik progesteronu 7 dpo. Wyszedł 14.7ng/ml. Niby ok, ale problem w tym, że od maja biorę luteinę 2*1, a w tym cyklu mam dawkę 3*1 po 100mg dopochwowo. Myślałam, że przy tak wysokiej dawce progesteron będzie dużo wyższy :( Idę jutro na pierwszą wizytę do poradni leczenia niepłodności (staramy się od lipca 2016 o 3 dziecko, w tym czasie 2 razy poroniłam). Może poproszę lekarza, aby przepisał mi duphaston zamiast luteiny.. Mam zamiar zrobić też prolaktynę po obciążeniu. Poradzicie coś? Bo ja już nie wiem co dalej robić :( Czy z takim progesteronem mogę mieć nadzieję, że tym razem testy będą pozytywne? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 20 września 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa87 czy sprawdzałaś poziom estrogenu? I po pierwsze pisałaś że dwa razy poroniłaś, czy lekarz wysłał Cię na badania genetyczne? Do poradni idźcie oboje, a nie tylko Ty sama. Po drugie jak wybierasz się do poradni to lekarz Cię zbada i zapyta o stan zdrowia twojego partnera. Zleci odpowiednie badania i sam zdecyduje co będziesz przyjmować, rzecz jasna powinnaś powiedzieć mu co przyjmujesz i pokazać wyniki. Po trzecie najważniejsze nie panikuj i nakręcaj się tak, a i jak starasz się o dziecko i nie jesteś pewna czy się udało to zacznij przyjmować kwas foliowy, nie zaszkodzi Ci, a Cię wzmocni. Powodzenia. :)

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • przyczajona Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 21 września 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj tyle się naczytałam o tym progesteronie, aż głowa pęka. Wiedziałam, że w ciąży będę panikować, ale chyba zaczynam przesadzać :))
    U mnie też w ciągu 4 dni progesteron spadł. Z 33 na 26,72ng/ml. Lekarz mówi, że nie trzeba brać Duphastonu.Niby w normie, ale nabrałam do głowy, że jak zaczął spadać, to nadal będzie leciał w dół.

    bvebt5e.png
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 21 września 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja przestałam badać progesteron po telefonie do mojego gina. Po pierwsze powiedział mi, że nie bada się progesteronu w fizjologicznych ciążach, chyba że w przeszłości były jakieś problemy z ciążą. Po drugie powiedział mi, że jeżeli nie ma plamień i mocnych skurczy (delikatne występują we wczesnej ciąży), to nie podaje się progesteronu.
    Ufam mu, ponieważ wyciągnął mnie z opresji i postawił na nogi, więc postanowiłam, ze nie będę badać sama progesteronu bo tylko przeżywam i się stresuję. Na razie rozmawiam ze swoim kropkiem, o ile to już jest kropek i staram się nastawić pozytywnie.

    Wredotka lubi tę wiadomość

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 21 września 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Dziewczyny ja przestałam badać progesteron po telefonie do mojego gina. Po pierwsze powiedział mi, że nie bada się progesteronu w fizjologicznych ciążach, chyba że w przeszłości były jakieś problemy z ciążą. Po drugie powiedział mi, że jeżeli nie ma plamień i mocnych skurczy (delikatne występują we wczesnej ciąży), to nie podaje się progesteronu.
    Ufam mu, ponieważ wyciągnął mnie z opresji i postawił na nogi, więc postanowiłam, ze nie będę badać sama progesteronu bo tylko przeżywam i się stresuję. Na razie rozmawiam ze swoim kropkiem, o ile to już jest kropek i staram się nastawić pozytywnie.

    Pisałam o tym chyba na poprzedniej stronie - mój gin ma dokładnie takie samo zdanie. W Polsce niestety jest tendencja przepisywania wspomagaczy przy progesteronie w normie i ciążach fizjologicznych :/

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talla Dziękuję za odpowiedź :) Byłam dziś w poradni. Niestety to była tylko strata czasu. Pan doktor powiedział, że problem jest psychologiczny, a nie fizjologiczny. Stwierdził, że wszystko ze mną w porządku (nie zbadał mnie, a ni nie zrobił usg....), progesteron mam w normie (w poprzednim cyklu miałam 6,8 w 7dpo) i nie powinnam brać żadnych wspomagaczy. Powiedział też, że skoro mam już 2 dzieci to ze mną i z mężem jest wszystko ok (!!).. Kazał przyjść za pół roku. I tyle.

    Odebrałam dziś wynik prolaktyny. Na czczo wyszła 25,50 (norma do 23), a po MTC 200.. Idę za tydzień do mojej lekarki. Zobaczymy co ona powie tym razem na te wyniki.. Coraz większe mam wątpliwości, czy uda mi się zajść w ciążę i ją donosić.. :(

  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 18 października 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podzielcie się ze mną swoją wiedzą, bo oszaleję...

    Staramy się o malucha juz ponad półtora roku, chyba wreszcie się udało! Ale...

    W dzień spodziewanej @ zrobiłam test sikany, pokazał się cień cienia ale sporo po terminie (test z rossmana, super czuły). Popędziłam na badanie krwi i wyszło, ze beta 13,4 :D
    niestety dodatkowo okazało się, że poziom progesteronu to 0,2...
    Dziś powtórzyłam sikacza (inny, z DOZ, też czułosć 10) i nic, nawet po czasie.

    Biorę Duphaston 2x dziennie, w czwartek wieczorem powtarzam betę, w piątek do lekarza.

    Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was miała podobne przejścia? Ekstremalnie niski prg, ale udało się go wyprowadzić na dobry poziom i maluszek zdrowo się rozwija u was?

    Dziękuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi!

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Do tego te bóle brzucha.. jakbym miała zaraz dostać okres. Wiem, że to normalne ale i tak - niestety - się stresuje :)

    Bóle przeszły i lekarz odstawił w 13 tygodniu. Po tygodniu zaczęły się plamienia i poziom pregesteronu 10ng ! I znowu biorę duphaston.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Alice24 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 9 dpo beta wyniosła 35,8

    hchyyx8d04phqknq.png
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 6dpo progesteron 30,350 ng/ml

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • RKW2312 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Poprzednia ciąża stracona w lutym, po poronieniu praktycznie od razu zaszłam. wyniki w normie, progesteron 26. doktor powiedziała że nie musze brać wspomagaczy ale dla mojego spokoju mi przepisała duphaston. po zażywaniu tego leku w ciągu 2 dni pojawiła się okropna migrena (cierpię na migreny połowoporaźne rodzinne) i po konsultacji powiedziała mi że mam nie brać. tylko że ten progesteron jest jakiś bez szału a ja nie chciałabym znów poronić. za 8 dni mam usg gdzie powinno być już widać serduszko. prosze o radę.

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ