X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr jaka jest granica dbania o siebie i fasolkę?
Odpowiedz

jaka jest granica dbania o siebie i fasolkę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, niby to takie proste i oczywiste.. okazuje się że jesteś w ciąży i lekarz każe Ci się oszczędzać, odpoczywać, przez pierwsze trzy miesiące L4 od pracy- a może już nawet na cały okres ciąży, nieprzęmeczać, myśleć o sobie i dziecku..

    jaka jest granica między normalnoscią dnia codziennego a dbaniem o siebie i dziecko???
    Każda ma swoje obowiązki w domu, wobec dzieci, pomaga mamie albo babci w porządkach przedświątecznych, na L4 nadrabia sprawy na ktore dotychczas nie miała czasu.. czy to jest odpoczynek ?

    macie czas na spacery?
    czy czesc obowiazkow domowych przejal mąż?
    jak Wy odpoczywacie, jak sobie z tym radzicie ? macie kogoś do pomocy?
    jak wygląda Wasz dzień na L4 z powodu ciąży w pierwszych tygodniach?

    jestem w 4t6d ciazy, starałam się długo o dziecko, czuje się dobrze prócz lekkich bólów brzucha i nie znam granicy między normalnoscią dnia codziennego a dbaniem o siebie.. codzienne wyrzuty że mogłam więcej odpoczywac to może lekka przesada ? a może nie?!

    napiszcie o sobie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 18:41

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 15 marca 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ciąża jest niepowikłana to myślę że można robić wszystko, ale w granicach rozsądku :)
    Ja w pierwszej ciąży musiałam wyslugiwać się mężem bo miałam ja zagrozoną, ale i sama dużo robiłam.
    Teraz kolejna fasola się rozwija i postaram sie robić wszystko w domu zwłaszcza że mam już jedną kruszynę która muszę się zająć więc nie będę mogła się ograniczać.
    Na spacery mam zamiar wychodzić tak jak do tej pory czyli codziennie na godzinę-dwie :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 15 marca 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robię praktycznie wszystko a jestem już w 37 TC. Na L4 poszłam w 6-7 miesiącu i tak jak pisze Zimowa_stokrotka - wszystko w granicach rozsądku, sama będziesz czuła co możesz i na ile :-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz niezagrożoną ciążę to jedyne czego bym się wystrzegała to picie, palenie, ćpanie, surowe mięso i .. dźwiganie. A resztę możesz robić tak jak do tej pory :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny:-) ja chyba po prostu nie potrafię odpoczywać, dużo sobie zawsze brałam na głowę i nie wiedzialam w jakim stopniu teraz z tego zrezygnować. chyba stres robi swoje, mimo wszystko :-)

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira. Z tym dzwigania to u mnie będzie mega ciężko. Młody w chwili obecnej już waży 10 kg + wózek 5 kg + torba i tak się muszę tarabanić z i na 4 piętro. Z reguły co prawda dźwiga mąż ale czasem muszę też gdzieś wyjść sama.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa stokrotka wrote:
    Leira. Z tym dzwigania to u mnie będzie mega ciężko. Młody w chwili obecnej już waży 10 kg + wózek 5 kg + torba i tak się muszę tarabanić z i na 4 piętro. Z reguły co prawda dźwiga mąż ale czasem muszę też gdzieś wyjść sama.

    Współczuję, jeśli nie jesteś w stanie tego uniknąć to co zrobić? Oczywiście gdyby podnoszenie dziecka skutkowało poronieniem to nie byłoby wielodzietnych rodzin i byśmy pewnie wyginęli, ale jak jest możliwość to lepiej się w tej kwestii oszczędzać :)

    zimowa stokrotka, wysolka lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie że lepiej unikać i fakt że takto Zadko kiedy byłyby rodziny z dziećmi które mają niewielka różnice wieku. Na liczę że ta ciążę przetrwam bez najmniejszych problemów oraz tym razem dotykam do bezpiecznego terminu, a następnie zamknę produkcję na cztery spusty. Dwoje dzieci mi wystarczy :)

    Leira lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje mama miała nas trójkę, co 1.5 roku, płeć poznawało się po narodzinach, a usg robili ale w skrajnych przypadkach. teraz są takie czasy że mamy możliwość kontrolowania ciąży na kazdym etapie ciąży i panowania nad wszystkim.. a mimo wszystko się boimy, więcej możliwości a mam wrażenie nie mniej strachu :-)
    Leira jak zwykle dobra rada !:)
    trzymam kciuki za Was zimowa stokrotka!:)

  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 17 marca 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na L4 od poczatku (krwawienie, odklejanie trofoblastu, krwiak). Pierwsze kilka tygodni zgodnie z zaleceniami lezalam. W domu byl syf, maz po pracy przywozil mi jedzenie z knajp ale zalecen lekarza trzymalam sie w 200%. Teraz (25tc) zyje w miare normalnie ale nie robie nic wbrew sobie. Jak czuje ucisk w brzuchu to leze caly dzien bez wyrzutow sumienia. Ale jak mam sile to i cale mieszkanie wysprzatam. Unikam sytuacji stresowych (jestem nerwusem) ale folguje sobie z dieta (jem, co chce; na ogol zdrowo ale grzeszki tez popelniam). Podsumowujac: na początku dbalam o siebie ultra a teraz już w normie:)

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Ana. Autorytet
    Postów: 508 306

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... U mnie 8 tydzien, zyje, po prostu identycznie jak miesiac czy dwa temu. Alkoholu nie pije, odzywiam sie wzglednie zdrowo, nosze i dzwigam moje kochane 12 kilo. Na razie jeszcze nie na l4, tylko na bezplatnym. :)

    n59y3e5elyx39qbm.png
    m3sx9jcghh12782r.png

    6+2 - 0.5cm, <3
    8+2 - 1.8cm, <3
  • Elimanalka Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wysolka wrote:
    dziewczyny, niby to takie proste i oczywiste.. okazuje się że jesteś w ciąży i lekarz każe Ci się oszczędzać, odpoczywać, przez pierwsze trzy miesiące L4 od pracy- a może już nawet na cały okres ciąży, nieprzęmeczać, myśleć o sobie i dziecku..

    jaka jest granica między normalnoscią dnia codziennego a dbaniem o siebie i dziecko???
    Każda ma swoje obowiązki w domu, wobec dzieci, pomaga mamie albo babci w porządkach przedświątecznych, na L4 nadrabia sprawy na ktore dotychczas nie miała czasu.. czy to jest odpoczynek ?

    macie czas na spacery?
    czy czesc obowiazkow domowych przejal mąż?
    jak Wy odpoczywacie, jak sobie z tym radzicie ? macie kogoś do pomocy?
    jak wygląda Wasz dzień na L4 z powodu ciąży w pierwszych tygodniach?

    jestem w 4t6d ciazy, starałam się długo o dziecko, czuje się dobrze prócz lekkich bólów brzucha i nie znam granicy między normalnoscią dnia codziennego a dbaniem o siebie.. codzienne wyrzuty że mogłam więcej odpoczywac to może lekka przesada ? a może nie?!

    napiszcie o sobie :)

    Może jakoś wielce doświadczona nie jestem i nie mam żadnego pojęcia o ciąży bo sama jestem dopiero na jej początku 7 tydzień, to uważam, że nie ma takiej granicy. Lekarz straszył mnie, że moja ciąża będzie cudem, że będzie ją ciężko utrzymać i po prostu będzie leżąca, więc myślałam, że jak tylko dowiem się o ciąży to położe się na 9 miesięcy do łóżka. Uważam, że ciąża to czas dla Ciebie i nienarodzonego dziecka i czas, który powinno poświęcić się w dużej mierze sobie. To po prostu 9 miesięcy egoizmu :D Pamiętaj, że nikt nie zadba o Ciebie i dziecko teraz lepiej niż Ty sama. A póki co, jeśli czujesz się dobrze, to rób wszystko to co powinnaś, ale w granicach rozsądku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ