X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak to jest tak naprawde z przegrzaniem organizmu w ciąży?
Odpowiedz

Jak to jest tak naprawde z przegrzaniem organizmu w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, otóż mam takie pytanie, może ktoś tutaj szczegołowo objaśni bo różne opinie czytałam w internecie na ten temat, jak to jest z przegrzaniem organizmu w ciąży. Teraz już wiem że nie można się opalać w 1 trymestrze ciąży ( w pierwszej ciąży tego nie wiedziałam, żaden lekarz nawet mi tego nie zasugerował i pewnie dlatego poroniłam, bo ugotowałam płód jak spaliłam całe ciało nad morzem), w tamtym tygodniu były straszne upały , ja musiałam przez dwa dni wyjść z domu, ponieważ jechałam na rozmowy o prace no i teraz pytanie brzmi czy takie wyjście na półtorej godziny, gdzie w autobusie wiadomo tez jest gorącą mogło spowodować że zaszkodziłam dziecku, że urodzi się z wadą cewy nerwowej o której słyszałam że występuje kiedy jest przegrzanie organizmu? Wiem że to troche głupie pytanie, bo przecież niedługo się okaże ze będąć w ciązy trzeba być cały czas w domu i najlepiej leżeć w łóżku, ale teraz troche mnie to martwi, czasu już nie cofne, ale gdybym przeczytała o tym wcześniej to pewnie bym nigdzie nie wyszła z domu w samo południe. Najgorszy był poniedziałek, ponieważ najbardziej czułam się słabo, duszno i jeszcze brzuch mnie bolał od zastrzyków frixipiryną. Jak wróciłam do domu to zaraz sie rozebrałam, zjadłam loda i chłodziłam przy wiatraku.

    zalamana8989
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nie zmienia to faktu że teraz bardzo się martwie że mgłam takimi wyjściami zaszkodzić ciąży. to początek był 5 tygodnia

    zalamana8989
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo bardziej zaszkodzisz dziecku nerwami niż opalaniem, a początek 5 tygodnia to nie była wada cewy nerwowej bo się nawet nie wykształciła, w 5t 0d nawet nie ma często zarodka. Polecam po prostu uśmiechnąć się cieszyć ciążą i nie popaść w paranoję bo przecież dziecko jest dobrze chronione przez ciało matki, podczas upałów wydziela się pot, który ochładza ciało i nie możliwe po prostu jest ugotowanie płodu :D to by znaczyło że ugotowałaś sobie macicę i jest cała poparzona. Najlepiej robić wszystko w umiarze a przyczyny poronienia nie leżą w zajęciach dnia codziennego- czasami tak po prostu musi być. Wiem bo poroniłam raz też jakoś w 5 tygodniu ale tłumaczę sobie że to nawet nie było dziecko. Pozdrawiam i życzę powodzenia

    edka85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dodam jeszcze, że kobiety które zachodzą w ciąże w tropikalnych krajach chyba musiałyby ronić za każdym razem i rodzić dzieci z wadami cew plus poparzeniami bo w niektórych krajach są upały takie że nie da się przed nimi chronić i nic się jakoś nie dzieje pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ