X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak sobie radzić z trądzikiem?
Odpowiedz

Jak sobie radzić z trądzikiem?

Oceń ten wątek:
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, do książkowych objawów ciąży w moim przypadku dołączył trądzik jak u nastolatki. Codziennie pojawiają się nowe, bolące wypryski - jak mogę sobie z nimi poradzić skoro lekarz powiedział, że nie należy stosować żadnych specjalistycznych medykamentów (w tym ani maści cynkowej ani sztyftu z kwasem salicylowym). Co można w ciąży? Jak sobie radzicie?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 22 maja 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam ten problem, pełno wyprysków na plecach i ramionach, ale nie są bolące, wyglądam jak po uczuleniu


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • waszka88 Ekspertka
    Postów: 134 182

    Wysłany: 22 maja 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zaczęły się pojawiać, najgorsze są te na twarzy. Nie wiem jak z nimi walczyć bo nie miałam ich nawet w okresie dojrzewania, a tu na stare lata trądzik ;)

    [link=https://www.suwaczki.com/]m3sxrjjgpfogd2ez.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 23:22

  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja i ja
    już sobie ksywkę wymyśliłam - pani kleks

    Ja kupiłam krem antybakteryjny Sexy Mama Bielenda i po dwóch tygodniach mogę stwierdzić że jest poprawa i nie tworzą się tak często nowe czerwone bolące gulki.

    Do tego przestałam szaleć ze słodyczami...

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • Carola55 Autorytet
    Postów: 582 455

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez staram sie nie szalec ze sodyczami,pije bratka polnego i uzywam krem na twarz, ktory podobno nie szkodzi w ciazy. Po odstawieniu tabletek antykonc. niestety co jakis czas cos mi wyskakuje wiec poniekad jestem pogodzona z faktem, ze podczas ciazy sie poswiece i cos bedzie mi wyskakiwac ...

    na9fxa5.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carola55 wrote:
    Ja tez staram sie nie szalec ze sodyczami,pije bratka polnego i uzywam krem na twarz, ktory podobno nie szkodzi w ciazy. Po odstawieniu tabletek antykonc. niestety co jakis czas cos mi wyskakuje wiec poniekad jestem pogodzona z faktem, ze podczas ciazy sie poswiece i cos bedzie mi wyskakiwac ...

    A jakiego kremu używasz? Moja cera zrobiła się w ciąży bardzo mieszana, z jednej strony przesuszona, a z drugiej ciągle wyskakują bolące czerwone krosty. No tragedia jak w gimnazjum :(

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • MistrzyniWKochamCieMisiu Autorytet
    Postów: 558 1121

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można smarować Tormentiolem ? Ew. czym innym ?

    Maja (2900g i 48cm) oraz Ola (1900g i 44cm) - ur. 5.01.2015
    relgo7esxnwbr62i.png
    2813c71e57.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrą i skuteczna metodą jest maseczka z ielonej glinki, do kupienia w aptece(taki proszek do rozrobienia z wodą), pamiętam,że jak tylko coś wyskoczy to nakładam ją co drugi dzień, tak przez ok. tydzień i krostki znikają:)

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupiłam przez internet (bo w sklepach ani aptekach nie jest dostępna) PAPKĘ JADWIGI. To taka papka antybakteryjna, świetnie wysusza, leczy. Z przesyłką zapłaciłam 46 zł. Poczytajcie w necie. Jestem b.zadowolona. Jeden z niewielu produktów dozwolonych w ciąży o mocniejszym działaniu. Mam też pastę (maść) cynkową, ale to taki pic na wodę. Oprócz tego myję się żelem z La roche posay (do cery trądzikowej) -3 razy dziennie, po każdym umyciu twarzy nakładam papkę. Siedzę w domu więc mogę sobie na to pozwolić. Myślałam jeszcze o zakupie zielonej glinki, ale ostatnio nie mogę jej nigdzie kupić w mojej okolicy.
    Dodam, że papkę poleciła mi kuzynka, która pracuję w gab.kosm. jest kosmetologiem, robią takie zabiegi klientkom.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2014, 11:01

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 5 lipca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomogła pastę cynkowa, kosztuje grosze ale naprawdę świetnie wpłynęła na moja cerę, warto spróbować ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 14:50

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Oleczka Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 14 lipca 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja polecam chusteczki do higieny intymnej z mlekiem kwasowym :) mi bardzo pomogly bo wysuszaja i po paru zastosowaniach calkiem mi zniknely :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żele do twarzy można uzywac normalne-działają tylkopowierzchniowo ( tak powiedział mój gin) natomiast z kremami trzeba uważać. Nie każde można.

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 22 lipca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam kremów Pharmaceris do skóry trądzikowej, trochę pomagają na świecenie cery, na trądzik - ciężko stwierdzić. Czuję się baaardzo nastoletnio...

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • SyIvvia Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lwuska55592 wrote:
    Mi pomogła maść cynkowa, kosztuje grosze ale naprawdę świetnie wpłyneła na moja cere, warto spróbować ;)

    Ja słyszałam, że maść cynkowa jest średnio wskazana. :( A trądziku nie miałam nawet w okresie dojrzewania, a teraz same krostki na policzkach od zewnętrznej strony i na czole :( Utrapienie :(

    s6ah8cs.png
    xnw4yx8doc5tkvi2.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pani w aptece powiedziała że jest ok i nie zaszkodzi ale zapytam na wizycie ginekologa może on wie co mogło by pomóc..

    POMYLIŁAM SIĘ CHODZIŁO MI O PASTĘ CYNKOWĄ.;)

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • SyIvvia Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy, mówią też maść :)
    A kiedy masz wizytę? Ja też zapytam, aczkolwiek wizytę mam teraz dopiero 22 sierpnia :) Jak gin rozjaśni sytuację, daj znać :)

    s6ah8cs.png
    xnw4yx8doc5tkvi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsza to jest czysta woda z rumiankiem i jednorazowe reczniki do przetarcia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mozna z szałwią i korą dębu na przemian :)zeby rumuanek nie uczulil .to najlepsze bo naturalne i skuteczne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wywaliło trochę bolące jak cholera!

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ